Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

1 hour ago, JacK said:

אם הוא בגד בעם מה נגיד על רבין ברק ושרון? או אולי אולמרט?

ולא הוא שמסרב לשחרר זאת הבעיה בתפיסה שלכם, אנחנו לא משחררים והוא מנהיג המחנה, וכן אנחנו מודעים לכל הצדדים הרעים שלו.

אתה יכול לדפדף בנושא אחורה ובקודם כדי להבין שגם מבחינתי הוא לא ימין אבל הוא ראש ממשלה הכי טוב שיש למדינה להציע, בהפרש ניכר.

מה שבטוח שאם אתם מצפים שהימין ישחרר את נתניהו זה לא יקרה.

אתה פתאום לא יודע באיזה מחנה אתה? נחמד.

מה נגיד על רבין ברק שרון ואולמרט? שהם היסטוריה. אני מתעסק בהווה.

ההווה מלמד שמדובר באיש שמכר את העם שלו בשביל בצע כסף. ההווה גם מלמד שמדובר באיש אחד שתוקע את כל המערכת הפוליטית כבר שנה.

עכשיו תבין, אין לי בעיה עם מגמת עגל הזהב, היא דווקא מעניינת למחקר. אבל מה שברור מראש זה שהאידיאולוגיה הימנית פשטה רגל ועגל הזהב קודם.

וכן, לא יודע באיזה מחנה אני. ככה זה כשחוקרים פוליטיקה, מבינים שפרגמטיות זה שם המשחק.

12 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אולי אני מפספס, אתה יכול להסביר איך שרון בגד בעם שלו?

הוא בטח מדבר על ההתנתקות. 

3 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אפשר להגיד שההתנתקות היא בגידה במצביעים שלו.

מעבר לזה כשג'ק אומר שהם בגדו בעם הוא מדבר מפוזיציה ומתייחס לפעולות שנעשו מול הפלסטינים שמבחינתו הן בגידה, אבל אובייקטיבית הן גג יוגדרו כפעולות שנוגדות את האג'נדה שלו.

בניגוד, נגיד, ללאשר מיזוג חברות בניגוד לאינטרס הציבורי בשביל בצע, ועיכוב רפורמות שיטיבו עם הציבור בשביל בצע. דברים כאלה שאובייקטיבית הם לא סבבה.

16 דקות לפני, העמית הצהוב said:

מבחינתי התנתקות היא מעשה יותר חמור מכל מה שביבי מואשם בו, כנל אוסלו, ההצעה של אולמרט ועל ברק מאיפה להתחיל בכלל?

19 דקות לפני, BuSa said:

מה נגיד על רבין ברק שרון ואולמרט? שהם היסטוריה. אני מתעסק בהווה.

ההווה מלמד שמדובר באיש שמכר את העם שלו בשביל בצע כסף. ההווה גם מלמד שמדובר באיש אחד שתוקע את כל המערכת הפוליטית כבר שנה.

עכשיו תבין, אין לי בעיה עם מגמת עגל הזהב, היא דווקא מעניינת למחקר. אבל מה שברור מראש זה שהאידיאולוגיה הימנית פשטה רגל ועגל הזהב קודם.

וכן, לא יודע באיזה מחנה אני. ככה זה כשחוקרים פוליטיקה, מבינים שפרגמטיות זה שם המשחק.

שום עגל זהב, אני יוצא מנקודת הנחה שכולם מושחתים, אם אתה לא זה כבר עניין שלך.

עדיף אנשים עם בצע כסף מאשר החלטות מדיניות שפוגעות בנו לאורך זמן שלו אתה קורא היסטוריה, אוסלו רלוונטי, נושא ההתנתקות והטילים שהגיעו בעקבות זה עדיין רלוונטי.

וכן ביבי בשלטון 10 שנים ולא טיפל בהרבה דברים כראוי אבל הוא מנהיג אחראי ואני סומך עליו בכל מה שקשור למדיניות חוץ וביטחון ואת זה גם 40 רמטכלים לשעבר לא יצליחו לעשות (מזמין אותך לקרוא את תגובות אנשי הקוקפיט להסכם של אובמה עם איראן).

אחרי שכל הסיפור עם איראן יתפוצץ לכאן או לשם נוכל להתמודד עם החרקים מעזה וביוש, כל דבר בזמנו.

בכל מקרה אי אפשר לעצום את העיניים לגבי מי הכניס אותנו לבור הזה אז לנפנף את הנסיבות ולקרוא לזה היסטוריה זה ילדותי.

יש ככ הרבה אנשים שמייצגים את האידיאולוגיה שלך ולא דפקו לך ים כסף שאני באמת לא מבין למה אתה עקשן.

אני באמת כבר לא מתווכח איתך על הפוזיציה ועל איך שהוא מייצג אותך (ספויילר - הוא לא, אבל אם זאת התחושה הסובייקטיבית שלך אז לבריאות). אני רק אומר שיש מלא שלא גנבו אותך ועושים את זה גם כן.

40 דקות לפני, העמית הצהוב said:

למה למחוק את הקול שלך?

בחיאת דינק עדיין לא הבנת את הטיעון של רק לא ביבי לא כביל כשמדובר על אחדות?

רוצים אחדות? עם ביבי, לא רוצים? בהצלחה להקים ממשלה, לא מצליחים? קדימה לבחירות. בינתיים נתניהו רוהמ.

5 דקות לפני, BuSa said:

יש ככ הרבה אנשים שמייצגים את האידיאולוגיה שלך ולא דפקו לך ים כסף שאני באמת לא מבין למה אתה עקשן.

אני באמת כבר לא מתווכח איתך על הפוזיציה ועל איך שהוא מייצג אותך (ספויילר - הוא לא, אבל אם זאת התחושה הסובייקטיבית שלך אז לבריאות). אני רק אומר שיש מלא שלא גנבו אותך ועושים את זה גם כן.

לא גנבו עדיין* לא מאמין לאף אחד, רק שלא יוליכו את המדינה לאבדון, זה כל מה שאני רוצה ממאה עשרים הסמרטוטים שיושבים בכנסת. מניסיון העבר ומאיך שמנהיגי המחנה השני מדברים עולה ההרגשה שגנץ והסביבה שלו לא אפויה לנהל ממשלה.

אם יבוא מישהו ברמתו של נתניהו כל מי שקוראים להם עדר, חארות, קופים, יחליפו אותו לבד.

מה שבטוח שזאת ההחלטה של מתפקדים ומצביעי הליכוד ולא של היריבים הפוליטיים שלהם.

3 דקות לפני, BuSa said:

אגב, מי שלא בקיא בתיק 4000 עליו בוסה מדבר - מומלץ להאזין לפרק בפודקאסט חיות כיס שבו מסבירים את התגלגלות הפרשה. אני לא ממש הכרתי את הפרטים עד שהאזנתי - ממש לתפוס את הראש. 

13 דקות לפני, JacK said:

מבחינתי התנתקות היא מעשה יותר חמור מכל מה שביבי מואשם בו, כנל אוסלו, ההצעה של אולמרט ועל ברק מאיפה להתחיל בכלל?

להלן רשימת המצביעים בעד ההתנתקות מטעם סיעת הליכוד:

רוחמה אברהם בלילא

אהוד אולמרט

זאב בוים

רוני בר און

אברהם הירשזון

מגלי והבה

חיים כץ

ישראל כץ

ציפי לבני

בנימין נתניהו

מרינה סולודקין

גדעון עזרא

מאיר שטרית

אריאל שרון

עמרי שרון

תגובתך?

7 דקות לפני, JacK said:

בחיאת דינק עדיין לא הבנת את הטיעון של רק לא ביבי לא כביל כשמדובר על אחדות?

רוצים אחדות? עם ביבי, לא רוצים? בהצלחה להקים ממשלה, לא מצליחים? קדימה לבחירות. בינתיים נתניהו רוהמ.

הבנתי, פשוט לא קיבלתי תשובה למה בבחירות הקודמות לא קיבלתם את גנץ על אותו משקל? הוא הרי היה המפלגה הגדולה ביותר ולכן לגיטימי שיהיה ראשון ברוטציה לא?

3 דקות לפני, העמית הצהוב said:

להלן רשימת המצביעים בעד ההתנתקות מטעם סיעת הליכוד:

רוחמה אברהם בלילא

אהוד אולמרט

זאב בוים

רוני בר און

אברהם הירשזון

מגלי והבה

חיים כץ

ישראל כץ

ציפי לבני

בנימין נתניהו

מרינה סולודקין

גדעון עזרא

מאיר שטרית

אריאל שרון

עמרי שרון

תגובתך?

הבנתי, פשוט לא קיבלתי תשובה למה בבחירות הקודמות לא קיבלתם על גנץ על אותו משקל?

אני לא קיבלתי את גנץ? אני מחליט על משהו?

ולחלק הראשון אתה מוזמן לבדוק בהיסטוריה של הנושא כמה פעמים כתבתי שביבי שמאלן, הוא פשוט הכי פחות מסוכן כשמדובר על לעשות מהלכים מדיניים שיזיינו אותנו ביטחונית ולא קופץ להסכמים נואשים או מלחמות שעדיין אי אפשר להכריע.

6 דקות לפני, Dalembert said:

אגב, מי שלא בקיא בתיק 4000 עליו בוסה מדבר - מומלץ להאזין לפרק בפודקאסט חיות כיס שבו מסבירים את התגלגלות הפרשה. אני לא ממש הכרתי את הפרטים עד שהאזנתי - ממש לתפוס את הראש. 

תוכל לצרף קישור?

13 דקות לפני, JacK said:

אני לא קיבלתי את גנץ? אני מחליט על משהו?

ולחלק הראשון אתה מוזמן לבדוק בהיסטוריה של הנושא כמה פעמים כתבתי שביבי שמאלן, הוא פשוט הכי פחות מסוכן כשמדובר על לעשות מהלכים מדיניים שיזיינו אותנו ביטחונית ולא קופץ להסכמים נואשים או מלחמות שעדיין אי אפשר להכריע.

צודק, אשנה את השאלה. מדוע הליכוד לא קיבל את גנץ כפי שכתבתי?

אגב, לפי עסקת המאה שביבי הסכים וחיזק כ"כ תקום מדינה פלסטינית שתוך מספר שנים מרגע החתימה חלקים ממזרח ירושלים שלהם.

אני רוצה להאמין שהוא עשה את זה כי הוא יודע בעצמו כמה ההסכם לא ריאלי ורק רצה להראות לאמריקאים שידינו לשלום.

14 דקות לפני, העמית הצהוב said:

צודק, אשנה את השאלה. מדוע הליכוד לא קיבל את גנץ כפי שכתבתי?

אגב, לפי עסקת המאה שביבי הסכים וחיזק כ"כ תקום מדינה פלסטינית שתוך מספר שנים מרגע החתימה חלקים ממזרח ירושלים שלהם.

אני רוצה להאמין שהוא עשה את זה כי הוא יודע בעצמו כמה ההסכם לא ריאלי ורק רצה להראות לאמריקאים שידינו לשלום.

אני חושב שהוא מבין שיש 0 אחוז שהסכם כזה יתממש ורוצה לנצל את ההסכם להרוויח סיפוחים כי זה הסכם חסר תקדים שמכיר בהתנחלויות כשלנו, נספח והשאר יקרוס ההצעה הבאה שתהיה לערבים תהיה משמעותית פחות טוב, ככה לאט לאט נגשים את החזון עד שנוציא את המקסימום ולא נרדוף כמו סמרטוטים אחרי המינימום.

ולמה לא הליכוד לא קיבל את גנץ? באיזה קטע? כי אני לא זוכר מישהו אומר משהו בסגנון של תחליפו אותו ונשב עם מחליפו, אם לא מתאימים אידיאולוגית הכל סבבה ואי אפשר לשבת אבל אם מסכימים אז מסכימים גם למי שנבחר בצורה דמוקרטית בפריימריז שבדיקטטורה לא מכירים מזה.

ואגב מבחינה אישית אחרי המהלכים האחרונים של כחול לבן אני לא מעוניין באחדות ומעדיף בחירות.

אבל אם יתפשרו ויגיעו להסכמה אז שיהיה בהצלחה, לא עי חקיקה ולא עי עריפת ראשו של המנהיג שאצל המצביע הימני הממוצע זה לחרבן על הקול שלו.

11 דקות לפני, JacK said:
24 דקות לפני, העמית הצהוב said:

אני חושב שהוא מבין שיש 0 אחוז שהסכם כזה יתממש ורוצה לנצל את ההסכם להרוויח סיפוחים כי זה הסכם חסר תקדים שמכיר בהתנחלויות כשלנו, נספח והשאר יקרוס ההצעה הבאה שתהיה לערבים תהיה משמעותית פחות טוב, ככה לאט לאט נגשים את החזון עד שנוציא את המקסימום ולא נרדוף כמו סמרטוטים אחרי המינימום.

הוא באמת הבטיח סיפוח, אני ועוד רבים עוד מחכים לפינוי של חאן אל אחמר

11 דקות לפני, JacK said:

ולמה לא הליכוד לא קיבל את גנץ? באיזה קטע? כי אני לא זוכר מישהו אומר משהו בסגנון של תחליפו אותו ונשב עם מחליפו, אם לא מתאימים אידיאולוגית הכל סבבה ואי אפשר לשבת אבל אם מסכימים אז מסכימים גם למי שנבחר בצורה דמוקרטית בפריימריז שבדיקטטורה לא מכירים מזה.

הם כן הסכימו לקבל את גנץ עצמו מתישהו? למה הם סרבו לרוטציה שגנץ הציע בסיבוב ב' בעצם? (כל הקמפיין שלהם התבסס על הגמגומים והחוסר ניסיון שלו (אחרי שסיבוב א' הלך על הראש של לפיד גם))

15 דקות לפני, JacK said:

ואגב מבחינה אישית אחרי המהלכים האחרונים של כחול לבן אני לא מעוניין באחדות ומעדיף בחירות.

אבל אם יתפשרו ויגיעו להסכמה אז שיהיה בהצלחה, לא עי חקיקה ולא עי עריפת ראשו של המנהיג שאצל המצביע הימני הממוצע זה לחרבן על הקול שלו.

שמע, עד שלא נחתם שום דבר עם המשותפת וההצבעה לא יוצאת לפועל אף אחד לא יודע מה קורה שם מתחת לשולחן כן?

אני בכל זאת מעדיף אחדות על פני כל דבר אחר.

ואיזו עריפת ראש? אתה מתכוון לחוק על כתבי אישום נגד ראש ממשלה?

4 דקות לפני, JacK said:

להעדיף בחירות רביעיות? באמת לא תיהיה לנו מדינה בסוף.

ממשלת חרום קורונה / אורלי + צבי ויועז עדיף בהרבה.

8 דקות לפני, העמית הצהוב said:

שמע, עד שלא נחתם שום דבר עם המשותפת וההצבעה לא יוצאת לפועל אף אחד לא יודע מה קורה שם מתחת לשולחן כן?

אני בכל זאת מעדיף אחדות על פני כל דבר אחר.

ואיזו עריפת ראש? אתה מתכוון לחוק על כתבי אישום נגד ראש ממשלה?

לא צריך שיחתם כלום, הספיק לי לשמוע את בוגי ושלח.

כן, החוק הזה נותן את הריבונות ליועמש על מגש של כסף.

11 דקות לפני, העמית הצהוב said:

הוא באמת הבטיח סיפוח, אני ועוד רבים עוד מחכים לפינוי של חאן אל אחמר

הם כן הסכימו לקבל את גנץ עצמו מתישהו? למה הם סרבו לרוטציה שגנץ הציע בסיבוב ב' בעצם? (כל הקמפיין שלהם התבסס על הגמגומים והחוסר ניסיון שלו (אחרי שסיבוב א' הלך על הראש של לפיד גם))

גם אני מחכה אבל זה לא הוגן לתקוף מימין כשאתה שמאל, מצטער.

ומזה הסכימו? היית במומ? והאמת זה כבר לא מעניין, רוצים לופ? באהבה, ביבי רוהמ וזה חלון בחירות טוב בשבילי.

5 דקות לפני, Sawyerdroid said:

להעדיף בחירות רביעיות? באמת לא תיהיה לנו מדינה בסוף.

ממשלת חרום קורונה / אורלי + צבי ויועז עדיף בהרבה.

זאת העדפה שלי, אורלי צבי ויועז לא יקרה, חירום אולי.

בכל מקרה אני מוכן לקבל את זה כי בפוליטיקה מתפשרים.

לדעתי גם ביבי מבין שהוא בתחילת הסוף אבל רוצה להיזכר בפינל'ה של משנו טוב ומשמעותי שעשה  נורמליזציה עם מדינות ערב המתונות ו/או סיפוח ותחילת התנעת תוכנית המאה. אולי הכל ביחד.     ביבי מחפש סולם לרדת יפה מהכס. לכן לדעתי גם הציע תקוםות כהונה קצרות (ולא בממשלת מעבר שאי אםשר לקדם שום דבר משמעותי ולא בלי קונצנזוס).

מאידך, השמאל בראשות כחול לבן פשוט לא מאמין לו וסובל מאנטי ביביזם מושרש ומחוסר יכולת לשבת תחת ביבי אפילו ליום אחד, בטח שהוא במשפט. וחלק נכבד מהשמאל גם רוצה פשוט לראות אותו נכנס לכלא מתוך יצר נקם ולא ירגע עד שזה יקרה.

וזה יוצר את הפלונטר...

צריך הצעה יצירתית. הנשיא צריך לקרוא לביבי ולהניח הצעה של חנינה תמורת פרישה מראשות הממשלה. הוא ישאר יו"ר הליכוד, גנץ יתחיל כרוה"מ וביבי יפרוש מהכנסת וישמש כסוג של יועץ/אחראי על התנעת תוכנית המאה והסיפוח. יקח על זה את הקרדיט ובא לציון גואל.

6 דקות לפני, JacK said:

לא צריך שיחתם כלום, הספיק לי לשמוע את בוגי ושלח.

כן, החוק הזה נותן את הריבונות ליועמש על מגש של כסף.

ביבי מינה את היועמ"ש (שבמקרה הוא גם איש הציונות הדתית). איזה אינטרס יהיה לו לעשות את זה? הרי אף אחד לא התלונן על היועמש כשהוגשו כתבי אישום נגד דרעי, אולמרט ואחרים... בטח שלא נגד בתי המשפט שגם הרשיעו אותם.

ובלי קשר, בואו לא נשכח מי הצביעו בעד החוק הזה בעבר:

משה כחלון

חיים כץ

בנימין נתניהו

גדעון סער

ראובן ריבלין

יובל שטייניץ

אבל יאללה, אנחנו כבר טוחנים מים :)

לא הבנתי, אתה מנסה להוכיח לי שכולם שקרנים, גנבים מושחתים? אני יודע.

חוק כזה שנותן לפקיד ככ הרבה כוח לא מקובל עליי.

ג'ק,

אני מסכים איתך שביבי נתניהו הוא האיש המוכשר ביותר לתפקיד, ראש ממשלה הטוב והמוכשר שכיהן כאן, בטח ב30 שנה האחרונות.

אבל יש בעיה עם כהונה כ"כ ארוכה של בן אדם אחד מהמון המון סיבות, בוא נסתכל על אחת מהן:

התסכול של השמאל - השמאל מתוסכל שיש לימין את האס האולטימטיבי וכבר 20 שנה מטרגט את ביבי בטירוף ומנסה להפיל אותו בכל דרך אפשרית, דבר שבאופן טבעי גורם לביבי להתעסק בזה במקום בניהול המדינה, משפיע עליו ואפילו גורם לו לבצע טעויות אישיות שיש בהן עבירות (לדעתי הרובהוא רדיפה, חלק נפילה של ביבי).

אתה לא מסכים שצריך לחוקק חוק שמגביל כהונה ל2 כהונות או לא יודע 12 שנה? 

ביבי כבר עבר את התקופה הזאת, גם אם לא נמצא ראש ממשלה טוב כמוהו אין מה לעשות צריך להמשיך הלאה. הוא לא צריך לזוז כבר ולהגיד יאללה בהצלחה אני את שלי עשיתי? לתת לבלתי נמנע לקרות כי גם ככה יהיה היום שאחרי ביבי אז יאללה אם זה מה שיפסיק את בטירוף בשמאל ואם אנחנו מסכימים שזה הדבר הנכון (להגביל כהונה, בכללי  בלי קשר לביבי.) אז לא עדיף שיאללה כבר?