Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

5 דקות לפני, העמית הצהוב said:

כך או כך, אני עוד לא רואה איך ביבי מקים ממשלה במצב הקיים.

בתור מצביע כחול לבן אני כמובן רוצה אחדות, גם קיוויתי שתהיה אחדות בבחירות הקודמות ובזו שלפניה (זו שהליכוד העלה את הצעת אי האמון ועשה יד אחת עם המפלגות הערביות לבחירות חוזרות).

איך תהיה אחדות? כל הקמפיין של כחול לבן מדבר על זה שצריך להתקדם ושביבי הוא ארדואן או בקיצור רק לא ביבי. 

למה שאחרי הקמפיין הזה הם ישבו ביחד? 

17 דקות לפני, אביאל 5 said:

חלק נכבד ממצביעי שס עשו/עושים צבא חברה הכנסת שלהם עשו צבא תמשיך עם ההמצאות.

לכל מי שאומר שביבי איבד את זה בבחירות האלה הוא עלה מעל 100 אלף קולות (אני יודע שהגוש הוא זה שקובע) מפעם קודמת.

50 אחוז זה חלק נכבד?

24 דקות לפני, מכביסט לעד said:

איך תהיה אחדות? כל הקמפיין של כחול לבן מדבר על זה שצריך להתקדם ושביבי הוא ארדואן או בקיצור רק לא ביבי. 

למה שאחרי הקמפיין הזה הם ישבו ביחד? 

כי זו הפוליטיקה... אני לגמרי סקפטי שזה יקרה כן? זה פשוט מה שהייתי רוצה שיקרה.

בכל אופן אני מאמין שליברמן יחבור לביבי ולשותפים ובזה הסאגה תסתיים

ממשלה עדיין אין להם מזה, אבל זה ניצחון מסויים של הליכוד כי הם הצליחו להפוך את המומנטום.

4 דקות לפני, Omer said:

ממשלה עדיין אין להם מזה, אבל זה ניצחון מסויים של הליכוד כי הם הצליחו להפוך את המומנטום.

ברמת המפלגה בהחלט, השאלה עכשיו מה ביבי יצליח לעשות עם ה-59 הקיימים ואיך יהפוך אותם ל61 לפחות

המצב הוא פשוט, ישנם שני גושים בבחירות האלה, שאחד מהם מתחלק לשלושה תתי גושים

רק ביבי-

1. ימין חרדים, מונים 59 מנדטים

רק לא ביבי-

1. מרכז שמאל, מונים 39

2. ערבים, 15

3. ליברמן, 7

הדבר היחיד שמשותף לכולם (חוץ מהעובדה שהם חברי כנסת)- אף אחד מהם לא רוצה בחירות מספר ארבע ומי שיתפס בציבור כגורם לכך יהיה אויב העם

עכשיו, במצב האידיאלי לגוש רק לא ביבי, 61 מתאחדים ומצביעים על ממשלה בראשות גנץ. לסיטואציה הזו אין היתכנות פוליטית - אם גוש 2 ילך עם גנץ, גוש 3 לא ילך, ואם גוש 3 ילך עם גנץ, גוש 2 לא. מה שאומר, ביבי, במקרה הרע מגיע לנשיא עם גוש שמנצח את השני בחמישה מנדטים ובמקרה הטוב עם גוש שמנצח ב13. כולם מבינים את זה, כולם לא רוצים בחירות רביעיות וכולם מכירים בניצחונו העצום של נתניהו. לכן, לא יודע להגיד מי, אחד מגוש רק לא ביבי יאלץ להתקפל ולהכיר במרותו של ביבי. 

2 hours ago, JacK said:

ותודה לשבט הלבן ששוב מוכיח שהוא מעדיף את האוייב מאשר איש עם שם משפחה מזרחי, ערב רב, ברלין מחכה.

עדיין לא הבנתי, מי האיש עם שם המשפחה המזרחי?

2 hours ago, JacK said:

נתתי לו עוד כמה מנדטים שמרגיש שייך אבל האמת היא שליברמן לא שייך למחנה הימין יותר. אני לא יודע מה הוא כן אבל אני ללא ספק יודע מה הוא לא.

ליברמן יותר ימני מביבי, זה בטוח. השנאה שלו לביבי זו הסיבה היחידה שהוא לא מצטרף לקואליציה.

מוצדק? זו שאלה אחרת, אבל לימין יש יותר מ 60 מנדטים.

2 hours ago, ravid said:

עדיין לא הבנתי, מי האיש עם שם המשפחה המזרחי?

די ברור, איך לא מזהים פה? עמיר פרץ.

ביבי ניצח בגדול, אמנם היו 60 באפריל שעבר אבל זה כלל את כולנו שאחוז לא מבוטל מהמצביעים שלהם הגיעו מהשמאל ועשו בחירה חברתית-כלכלית והערבים שעמדו על 10 מנדטים בשונה מה14-15 שיסיימו הפעם.

כחול לבן והליכוד היו באותו מספר מנדטים כאשר הפעם הפער יהיה 4-5 לטובת הליכוד, בקיצור נראה דומה אבל שונה לגמרי מאפריל.

הבדל מהותי נוסף היה גם שהיה ברור שבסוף תקום ממשלה ושליברמן יחבור לגוש, הפעם הליכוד ערוכים לזה ש-60 זה לא מספיק ופעלו ביתר שאת להביא את הנוסף.

גם כל האקלים הפוליטי והמשפטי היה שונה לגמרי כאשר ביבי עוד היה לפני כתב האישום. היום אנו שבועיים לפני המשפט (שרק חיזק אותו), יותר מזה הבחירה של ה59-61 שיקבלו הימין היא לא רק לביבי ראש ממשלה היא גם לריבונות, חסינות והתגברות (לא שחושב שיקרה). כל כך הרבה היה מוטל על הכף ואם נשיג את ה-61 גם ללא עזרה חיצונית לגוש, באמת נוכל להתקדם.

מכל הבחירות האלה אני הכי סולד מאנטי שלנו כלפי אחרים.

ישראל הראשונה , ישראל השניה, אשכנזים מזרחים.. דיי נמאס מזה.

ג.נ - אשכנזי שהצביע ליכוד ( מרגיש לפעמים שצריך להתנצל על זה) .

2 hours ago, nimrodem said:

50 אחוז זה חלק נכבד?

כנראה שכן, ועדיין בתור אחד ששירת תחת נצח יהודה אני יכול להבין למה הם לא רוצים והם מפחדים שילדים יחזרו בשאלה, זה לא כמו החרדים ששירתו במלחמת כיפור וששת הימים ששם הם היו בנפרד לגמרי.

אני לא חושב שכולם צריכים לשרת (במחלקה שלי היינו 7 חיילים ועוד 4 נגדים כשבפועל היה אפשר להסתדר עם 3 חיילים ו2 נגדים) בנוסף אני מעדיף שהמיסים והביטוח לאומי שלי ילך "לפרזיטים" ולא להבימה וערבים עם 4 נשים וכו.

1 hour ago, liron1006 said:

מכל הבחירות האלה אני הכי סולד מאנטי שלנו כלפי אחרים.

ישראל הראשונה , ישראל השניה, אשכנזים מזרחים.. דיי נמאס מזה.

ג.נ - אשכנזי שהצביע ליכוד ( מרגיש לפעמים שצריך להתנצל על זה) .

אני חושב שאם יש אפליה זה לא על רקע מזרחי/אשכנזי זה יותר פריפריה ומרכז שיש לך אותה עבודה בדרום/צפון השכר יהיה 7000 ובמרכז יהיה 10000.

וגם אנחנו אם רוצים יכולים להגיע גבוה.

18 דקות לפני, אביאל 5 said:

כנראה שכן, ועדיין בתור אחד ששירת תחת נצח יהודה אני יכול להבין למה הם לא רוצים והם מפחדים שילדים יחזרו בשאלה, זה לא כמו החרדים ששירתו במלחמת כיפור וששת הימים ששם הם היו בנפרד לגמרי.

אני לא חושב שכולם צריכים לשרת (במחלקה שלי היינו 7 חיילים ועוד 4 נגדים כשבפועל היה אפשר להסתדר עם 3 חיילים ו2 נגדים) בנוסף אני מעדיף שהמיסים והביטוח לאומי שלי ילך "לפרזיטים" ולא להבימה וערבים עם 4 נשים וכו.

ממתי היו חרדים ועוד לוחמים ששרתו בנפרד ב67 ו73?

הכי מצחיק שכל היהודים שהצביעו לרשימה המשותפת (שהם לא מצביעי ליכוד לשעבר מן הסתם) בעצם הגדילו את כוחו של הליכוד. כל מנדט שהלך לרשימה המשותפת זה מנדט שנגזל מכחול לבן/העבודה-גשר-מרץ ופשוט הולך לפח

3 דקות לפני, Krishi said:

לא יעזור לך נשמה, העם אמר את דברו

העם אומר את דברו כבר 3 מערכות בחירות.

הזוי שמפלגת של 5-7 מנדטים מחזיקות את גנץ וביבי מהביצים.

ממשלת אחדות זה הפתרון. באפריל, ספטמבר ועכשיו...

די נו קרישי, אם זה 58 זה פחות מהבחירות הראשונות.

החרדים איכפת להם רק מעצמם וביבי מוכן לשלם אז הם הולכים איתו. חרדים זה לא ימין.

1 hour ago, אדביסי said:

יופי יופי 58.

עומר ינקלביץ הכחישה עריקות.

אוטוטו עוד עדכון, הימין ככל הנראה יחזור לפחות ל-59 וסיכוי לא רע ל-60.

2 דקות לפני, אדביסי said:

העם אומר את דברו כבר 3 מערכות בחירות.

הזוי שמפלגת של 5-7 מנדטים מחזיקות את גנץ וביבי מהביצים.

ממשלת אחדות זה הפתרון. באפריל, ספטמבר ועכשיו...

אין לי בעיה עם ממשלת אחדות, כל עוד ביבי בראשה.

גנץ לא יהיה פה ראש ממשלה.

1 דקה לפני, itanar said:

די נו קרישי, אם זה 58 זה פחות מהבחירות הראשונות.

החרדים איכפת להם רק מעצמם וביבי מוכן לשלם אז הם הולכים איתו. חרדים זה לא ימין.

אנחנו מסתכלים גושית עכשיו או מפלגתית? גושית הגוש יותר גדול (לא משנה מה הסיבות, החרדים גם לא ישבו עם לפיד בשום מצב). מפלגתית הליכוד גדול יותר.

לא רואה פה סרט של בחירות רביעיות, מישהו מהצד השני או יתקפל או יערוק או יפר הבטחת בחירות כלשהי לגבי "לא לשבת עם X או Y בשום מצב". הסיפור נגמר, די.

Just now, pirlo_21 said:

אוטוטו עוד עדכון שיורה על 98.5% שסיימו לבדוק, הימין ככל הנראה יחזור לפחות ל-59 וסיכוי לא רע ל-60.

אוי פדיחה, חשבתי שזה עדכון סופי, קבלו ביטול אז

4 דקות לפני, Krishi said:

אין לי בעיה עם ממשלת אחדות, כל עוד ביבי בראשה.

גנץ לא יהיה פה ראש ממשלה.

אנחנו מסתכלים גושית עכשיו או מפלגתית? גושית הגוש יותר גדול (לא משנה מה הסיבות, החרדים גם לא ישבו עם לפיד בשום מצב). מפלגתית הליכוד גדול יותר.

לא רואה פה סרט של בחירות רביעיות, מישהו מהצד השני או יתקפל או יערוק או יפר הבטחת בחירות כלשהי לגבי "לא לשבת עם X או Y בשום מצב". הסיפור נגמר, די.

בחייאת כרישי התפתח אצלך עד כדי כך כזה אנטי על גנץ?

יכול להבין מי שלא רוצה להצביע ללפיד או ניסנקורן...

בכל אופן אכן זה ניצחון מובהק לביבי ולא בשיניים כמו בשני המערכות הקודמות, כך שאין עוררין שצריך לקיים איתו מו"מ.

כולם מבטיחים שלא יהיו בחירות רביעיות. אני מהמר על פיתרון יצירתי של ממשלת אחדות בלי יש עתיד ובוגי. כבר עלה על זה ספין ברוטר. נחכה ונראה

חחח נתן אשל זו קריקטורה שאין דברים כאלו, איזה בן אדם הזיה

Just now, אדביסי said:

בחייאת כרישי התפתח אצלך עד כדי כך כזה אנטי על גנץ?

יכול להבין מי שלא רוצה להצביע ללפיד או ניסנקורן...

בכל אופן אכן זה ניצחון מובהק לביבי ולא בשיניים כמו בשני המערכות הקודמות, כך שאין עוררין שצריך לקיים איתו מו"מ.

כולם מבטיחים שלא יהיו בחירות רביעיות. אני מהמר על פיתרון יצירתי של ממשלת אחדות בלי יש עתיד ובוגי. כבר עלה על זה ספין ברוטר. נחכה ונראה

האנטי שלי נגד גנץ התחיל הרבה לפני שנכנס לפוליטיקה בכלל. אחרי שהוא נכנס האנטי התחזק עוד יותר.

הבן אדם לא כשיר להיות ראש ממשלה. חנות לא הייתי נותן לו לנהל.

התעדכן ל-59, מוזר לי הדיווח על ה58 ומיד על ה59 כאשר עדיין רשום 92% קלפיות שנבדקו.

עדיין חושב ש-60 יותר קרוב מ-58.