Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

8 hours ago, Krishi said:

ובפינתנו "הגנץ היומי". מסתבר שאנחנו חוזרים לימי ממלכת ישראל וממלכת יהודה חחח

מטורף כמה אתם דמגוגים.

לקחת חלק מסוים מנאום ולקבוע על פיו את הפרשנות לנאמר.

הרי ברור לכולם הכוונה של גנץ.

Just now, Mentel said:

מטורף כמה אתם דמגוגים.

לקחת חלק מסוים מנאום ולקבוע על פיו את הפרשנות לנאמר.

הרי ברור לכולם הכוונה של גנץ.

כן אבל זה עדיין משעשע.

12 דקות לפני, חבסוס said:

אני שואל מחוסר ידע: האם בשאר מדינות העולם המתוקנות יש שסע כל כך גדול בעם בין שני מתמודדים? האם גם בשאר העולם יורדים כה נמוך כמו פה?

כן. בשום מקום לא מדברים רעיונות אמיתיים, זה הכל שבטיות, סיסמאות ורפש.

7 hours ago, חבסוס said:

אני שואל מחוסר ידע: האם בשאר מדינות העולם המתוקנות יש שסע כל כך גדול בעם בין שני מתמודדים? האם גם בשאר העולם יורדים כה נמוך כמו פה?

אין הבדל משמעותי בין מערכות בחירות בעולם השלישי לבין מערכת בחירות בישראל או זו שהייתה בבריטניה לאחרונה. המניפולציות, השקרים, המסרים, ההשמצות ושיטות הפעולה כמעט זהות לחלוטין. ההבדל הכמעט יחיד הוא שבמדינות כאלה הרבה פעמים זה מגיע לאירועי אלימות קשים ולפעמים גם לרצח. 

14 hours ago, ravid said:

אז רגע, גם הספוט של גז טבעי בעשור האחרון שהוצאתי הרגע מביזנס אינסיידר גם טועה, או שהוא פשוט אינטרסנט שרוצה לפגוע בביבי?

image.thumb.png.959ed371d2a7ed7d585f2d09d0883a24.png

ומה לגבי המחיר של מנית דלק קידוחים? זו שחשופה להכנסות מלווייתן למי ששכח. המניה נופלת כדי לפגוע בביבי?

פשוט תקבל את זה שהשוק התהפך עלינו והגז לא אטרקטיבי כמו שחשבנו.

image.thumb.png.86d9a9e3d4458dc89ec315b9322518fa.png

אני לא אקבל את זה כי זה שטויות. שוק הגז נע בתנודתיות כל הזמן. הרמות מחיר שהגיעו עכשיו הן למשל אותן רמות שהיו לפני העליות הגדולות. כנ"ל ברמת מחיר המניה גם של דלק קידוחים וגם של נובל אנרג'י (שקיימת הרבה יותר זמן). 

אני לא מתיימר להיות כלכלן גדול (וזה בלשון המעטה) אבל כשאתה מסתכל על הגרפים ורואה את המחזוריות/תנודתיות וקורא את הסיבות לעליות/ירידות אתה מבין שלהכריז קבל עם ועדה שאכלנו אותה והגז לא אטרקטיבי יותר זה פשוט להיות דמגוג.

אגב ספציפית הגרף של הביזנס אינסיידר (הנרי האב) מתייחס בעיקר לצפון אמריקה, שגם מפיקה גז מנפט שהיא מוציאה. ומסבסדת מחירים. ועוד מלא משתנים כאלה ואחרים שלא יכולים לתת לך אינדיקציה כלשהי למחירי הגז במזרח התיכון (שהם גבוהים יותר).  

יש לך הכנסה של כמעט 10 מיליארד שקלים כבר עכשיו רק מהתמלוגים וכל זה בעיקר ממאגר תמר בלבד (מלויתן התחילו רק שנה שעברה להפיק אם אני לא טועה), יש לך הכנסה מההסכם עם ירדן ומצריים של עוד עשרות  מליארדי שקלים (שכל מתנגדי הגז פמפמו לנו יום וליל שבחיים לא נמכור גז למצרים), החל מהשנה יכנסו לתוקף מיסי ועדת ששינסקי. בקיצור, יש הרבה למה לצפות. מה שבטוח אי אפשר לצפות אליו זה כל השטויות שגיא רולניק שופך ללא הפסקה. גם הוא וגם הזליכה הזה צמד חמד הם כאילו בכח מנסים לעצב פה איזו דעת קהל שגויה ומעוותת שתשרת את האינטרסים שלהם (שאלוהים יודע מה הם, אבל הם לא קשורים למציאות זה בטוח). 

47 דקות לפני, turgi said:

הספין השבועי זה לגליזציה?

לא אמרו את זה גם לפני הסיבוב הראשון?

יגידו כל דבר כדי לנסות לשנות לאנשים את הדיעה, אני בכלל חושב שלא יהיה שינוי בכלל ואנחנו בדרך לסבב רביעי חמישי וכו (גם אם ביבי יורשע וישב בכלא)

4 hours ago, turgi said:

הספין השבועי זה לגליזציה?

לא אמרו את זה גם לפני הסיבוב הראשון?

אכן.

בסיבוב הקודם הספין היה מצלמות בקלפי של ערבים. מעניין שפתאום זו כבר לא סכנה לדמוקרטיה.

מישהו יכול להסביר לי איך מצרים, יוון, קפריסין, ישראל ובולגריה מדברות על תוכנית שכל תכליתה לעצור את ההתפשטות של טורקיה, והתקשורת בחו"ל מתייחסת לזה בדיוק ככה, ובארץ פרשנים ממשיכים לנתח את איראן בתור הסכנה הגדולה או מדברים על רווחיות? כל דיווח זר שקראתי מציין שמבחינה כלכלית הצינור לא נחוץ, יהיה זמני בלבד, ולא בטוח שרווחי. מצד שני לכולם ברור שארדואן כרגע מפר את הריבונות של ארבע מדינות שונות, ושאם ימשיכו לפייס אותו לכו תדעו מי הבא בתור. הוא נכנס לפאקינג לוב, והוא נואש לרמה שנלחם ברוסיה. זה פחות או יותר הזמן שבו ישראל צריכה להצטרף לתחינות השבועיות של קפריסין ושל יוון לנאט"ו, לארה"ב (פחח) ולאיחוד להעיף כבר את הצבא הטורקי מהחופים שלהן.

חוץ מזה יש את העניין של ליצור ברית עם שאר מדינות מערב הבלקן והמזרח התיכון, כי לשם שינוי יש לנו אויב משותף. ראשי האיחוד החליטו לדחות את דיוני הכניסה של צפון מקדוניה ושל אלבניה, מה שמדאיג את שאר השכנות שבפאניקה כי ארדואן כבר מתחיל לשים עליהן את הטלפיים שלו.

מדהים שעד שפעם אחת ביבי עשה משהו משמעותי הוא לא מציג את זה בפרופורציות הראויות. ועוד יותר מדהים שכל זה קורה מטר מפה וצריך להתעדכן בתקשורת הזרה. אולפני החדשות חייבים להוסיף פרשן לענייני האימפריה העות׳מאנית ולהוריד בדיווחים על כל דבר שקורה במדינות ערב כשהוא לא באמת קשור אלינו. 

כי העימותים עם ארדואן וטורקיה הם כלכליים בלבד. ניתן לקרוא לזה חילוקי דעות.

לעומת זאת איראן מכוונת אלינו נשק ומפמפמת כסף לאויבים שלנו שמטרתם המוצהרת היא לפגוע בנו ובשקט שבמזרח התיכון. זה קצת יותר חמור.

אלו לא חילוקי דעות בכלל, ארדואן אימפריאליסט וחולם על אימפריה עות'מאנית חדשה לאורך חופי מזרח התיכון, בדומה לאיראן שמנסה ליצור רצועה יבשתית רוחבית מהשטח שלה ועד לבנון.

התהליכים הכלכליים שארדואן מנסה לבצע כרגע בלוב הם רק תחילת הדרך למימוש החזון שלו שהוא לא רק כלכלי אלא גם גיאוגרפי, את רוסיה בעיקר מעניין כסף והיא תעמיד לרשות העניין את קבוצת וגנר במידת הצורך. 

אני לא כל כך בטוח איזה שאיפות אימפריאליסטיות אתה רואה אצל ארדואן. מה, הוא יכבוש את אתונה או סוריה ויהפוך אותן למדינות חסות שלו? ברור שזה לא מעשי. כל מה שארדואן רוצה ויכול זה לשאוב עוד קצת מצלצלין מאיפה שהוא יכול לתדלק את הכלכלה הקורסת שלו+ תסביך הבולבול הקטן שיש לעוד כמה במזרח התיכון, שגורם להם לעשות הכל כדי להציג עצמם כאיזו אימפריה דמיקולו למרות שאין במה לתמוך בזה. 

1 hour ago, ravid said:

אני לא כל כך בטוח איזה שאיפות אימפריאליסטיות אתה רואה אצל ארדואן. מה, הוא יכבוש את אתונה או סוריה ויהפוך אותן למדינות חסות שלו? ברור שזה לא מעשי. כל מה שארדואן רוצה ויכול זה לשאוב עוד קצת מצלצלין מאיפה שהוא יכול לתדלק את הכלכלה הקורסת שלו+ תסביך הבולבול הקטן שיש לעוד כמה במזרח התיכון, שגורם להם לעשות הכל כדי להציג עצמם כאיזו אימפריה דמיקולו למרות שאין במה לתמוך בזה. 

מי שמדבר בלי יכולת זה איראן, שלא מסוגלת להנהיג את המזרח התיכון ששונא אותה, ושליד הטורקים הם דובוני אכפת לי. אם ארדואן היה איאתוללה הוא היה קודם כל טובח במיעוטים כדי שנדע שרציני.

ארדואן מסית את העם שלו ומחזיק בני ערובה. למה הקפריסאים מתחננים לעזרה? למה היוונים מתאפקים? למה היהודים שעלו מטורקיה התעקשו לא להכיר בשואת הארמנים?

באופן כללי, אגב, הייתי מבדיל בין המזרח התיכון שאתה מדבר עליו לבין הבלקן. החיים תחת הטורקים (שהיית צריך להודות להם כל בוקר שהם נשמות טובות כי אתה חי) הקשיחו אנשים שפחדו להיות תחת עם אחר עד שהשתחררו. בבלקן כולם מפחדים על החיים שלהם בזמן מלחמה ו/או מחפשים נקמה, וצלם אנוש הולך לאיבוד מהר. עד שהעמים בבלקן למדו לסמוך אחד על השני זה יכול ליפול מהר מאוד. כל מלחמה שישראל נלחמה בה היא משחק ילדים לעומת מה שהלך במלחמות בבלקן, ועד היום עם טורקיה והכורדים.

17 דקות לפני, טוני said:

כי ביבי תקף שם.

באירן לא אבל בפרוסקי אירני בסוריה כן.

ראיתי את הסרטון של גנץ שהוא אומר "להוציא מים אה כסף מהגז" (לא ציטוט מדוייק) זה טעות שיכולה לקרות לכולם גם לביבי בראיון בערוץ 20 (האולפן הפתוח) היו לפחות 3 טעויות כמו זאת של גנץ.

לדעתי בבחירות האלו צריך להיות אחוז ההצבעה הכי נמוך אי פעם. בפעם הראשונה בחיים אני לא מתכוון ללכת להצביע.

6 hours ago, ravid said:

אתה טועה לגמרי. רק אתמול ארדואן דיבר בנאום על שאיפות לקדם היסטוריה עותומאנית וכמה התקופה ההיא הייתה יפה לעם הטורקי.

תעקוב בטלגרם אחרי הערוצים פארוק וארץ הג'יהאד, הם מראים שם נאומים ואמירות שלו שמכוונים לקהל הטורקי הפנימי.

שים לב איך הוא מנסה לכבוש חלק מסוריה בלי שום בושה. ממש הלילה נהרגו בערך 30 חיילים טורקיים מאש רוסית.

נראה מה תהיה התגובה שלו (מהמר שהוא יתקפל וילחץ על האירופאים להגיב, אחרת יפתחו את הגבולות ויתנו לפליטים לעבור לאירופה)

זה שהוא מדבר על היסטוריה עותמאנית מפוארת לא אומר כלום. גם ליברמן דיבר על כך שהוא יחסל את ראשי החמאס. אז דיבר. פוליטיקאים מדברים. אין לו שום יכולת להגשים את הדיבורים האלה לא מדינית, לא צבאית ובטח שלא כלכלית.

17 דקות לפני, ravid said:

זה שהוא מדבר על היסטוריה עותמאנית מפוארת לא אומר כלום. גם ליברמן דיבר על כך שהוא יחסל את ראשי החמאס. אז דיבר. פוליטיקאים מדברים. אין לו שום יכולת להגשים את הדיבורים האלה לא מדינית, לא צבאית ובטח שלא כלכלית.

ב-1974 כשיוון איימה לספח את קפריסין, הטורקים אירגנו ליל בדולח קטן. אונס, אלפי בתים וחנויות שניזוקו, כמה עשרות הרוגים, מילה בכוח של גברים נוצרים. בקטנה, אתה יודע. כשבכל זאת הסיפוח קרה, טורקיה פשוט הגיעה, הכריזה ששליש מהאי עצמאי, והעיפה את השאר.

אתה יודע מה עשו להם מאז ועד היום, כשעדיין דורשים פיצויים? בדיוק מה שעשו להם על שלוש השואות שביצעו תוך עשור (האשורית, היוונית והארמנית), שזה מה שעשו להם על הטבח בכורדים שלהם, שזה מה שעשו להם על הטבח בכורדים של סוריה.

ומה טורקיה עשתה כששאר מזרח הים התיכון החליט להקים צינור נפט? התערבה במלחמת אזרחים בלוב, הצהירה שהאפריקאים היו צריכים אותה, וחתמה על הסכם עם המורדים הלובים שאומר שבערך כל הים התיכון שייך לטורקיה. לא משהו שיש ללובים סמכות לתת לטורקים, אבל טורקיה כבר קודחת בשטחים לא שלה, וכבר הבריחה עם חיל הים שלה ספינת קידוח ישראלית, והיא כבר מעל שנה מסיגה גבול, ומה עושים לה? נכון, כלום.

עזבו את האימפריה, הרפובליקה קמה כשהאחראים לשואת הארמנים הבריזו מהמשפט שבו נידונו למוות, ואז בתגובה לחלוקת האימפריה יצאה למלחמה נגד איטליה, יוון וצרפת והעיפה את כולן, לא לפני שדאגה לקחת לארמנים חצי מהמדינה שקיבלו כפיצוי כחלק מסייקס-פיקו. איך העולם הגיב לסיפור הזה? לא הגיב.

הסיבה שמדינות קטנות מנסות להתארגן עכשיו יחד היא כדי שאולי ככה העולם יקשיב לנו. מאזן הכוחות היום הוא לא מאזן הכוחות שהיה לפני 10 או 20 שנה. ארה"ב כבר לא מעצמה, באירופה המערבית צרפת וגרמניה נרפות מדי. יש במזרח אירופה ובצפון-מערב אסיה שתי מעצמות כיום: רוסיה וטורקיה. לשתיהן מותר לעשות מה שבא להן, ולכן הן מעצמות. לטורקיה יש משהו שלאיראן לעולם לא יהיה: הדחף הטבעי להגיב על כל דבר בעולם כאילו מישהו שאל לדעתם.

להגשים דיבורים זה קל - שולחים צבא. בהתחלה לא לקחו את הדיבורים של ארדואן ברצינות, אבל הוא מקצין עם הזמן. אם הוא לא נופל בקרוב, זה עניין של זמן עד שגם לכאן הוא ייכנס עם הצבא שלו. מי שחושב שאני מגזים גם חשב שאני מגזים כשאמרתי לפני כמה שנים שמפייסים אותו כמו שפייסו את היטלר. ואתם כנראה עדיין חושבים שאני מגזים - אבל לא האמנתם שהוא יסתכל לפוטין בלבן של העין, יפלוש לצפון אפריקה ויכבוש צבאית את חצי מהים התיכון בלי שאף אחד יחשוב לעשות לו משהו, נכון?