Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

47 דקות לפני, DoW said:

המצב הזה הוא בעיקר תודות למבצע חומת מגן ולחומה שבנו

לכן אני כמובן אומר "תלוי על איזה פן אתה מדבר".

ברמה הבסיסית ביותר, של בטחון אישי, היום יותר בטוח בישראל, בטח בגבולות הקו הירוק מאשר מה שהיה ב-1991/1992/1993. הייתה אז מכת סכינאות לא קטנה. למעשה, זה מה שגרם להצבת עמדות שמירה בבתי ספר (לפחות ביסודיים) עם שומר. עד תחילת שנות ה-90' זה לא היה חובה.

כמובן שיש משתנים נוספים כמו שציינת, ומעבר לכך, בתחילת שנות ה-90' היה מגע יום יומי הרבה יותר נפוץ והדוק בין ערביי השטחים לישראלים גם בתוך הקו הירוק. הם היו עובדים כאן בכמויות יותר גדולות מהיום (מי שמספיק בוגר זוכר שלראות מכוניות עם לוחיות מהשטחים אז בתחומי הקו הירוק היה דבר נפוץ), כמובן שלא היה מכשול פיזי, הם עבדו כאן לא רק בבנייה אלא בכל תחום של עבודת כפיים וכו'.

בשטחים עצמם עדיין לא היו כבישים עוקפים כמו היום. מי שרצה לנסוע מי-ם לגוש עציון למשל היה חייב לעבור ברחוב הראשי של בית לחם, מי שרצה לנסוע מירושלים צפונה לאריאל היה חייב לעבור ברחוב הראשי של רמאללה ובאל בירה וכו'.

2 hours ago, DoW said:

המצב הזה הוא בעיקר תודות למבצע חומת מגן ולחומה שבנו

ושינוי בגישה הפלסטינית מאז עליית אבו מאזן (שמתמקד יותר במאבק דיפלומטי).

11 hours ago, החתול הצהוב said:

זה תלוי באיזו פן אתה מסתכל.

אם אתה מדבר על כמויות נפגעים ובטחון אישי יום יומי, בטח בתחומי הקו הירוק, אז כיום ב-2020 המצב טוב יותר ממה שהיה בתחילת שנות ה-90'.

מילא עוד ויכוח על העניין הביטחוני, אבל איך אפשר לחשוב ששלטון צבאי על מיליונים של אנשים (עם זכויות מינימליות- מה שבחיים לא היה מחזיק עד היום מבחינה בינלאומית) הוא עדיף? ומה נראה להם, שהפלסטינים לא היו ממשיכים עם האלימות גם בלי קשר להסכם? כאילו שההנהגה המקומית באמת הייתה צריכה את אש"ף בשביל לבצע אינתיפאדה.

1 hour ago, Figo10 said:

מילא עוד ויכוח על העניין הביטחוני, אבל איך אפשר לחשוב ששלטון צבאי על מיליונים של אנשים (עם זכויות מינימליות- מה שבחיים לא היה מחזיק עד היום מבחינה בינלאומית) הוא עדיף? ומה נראה להם, שהפלסטינים לא היו ממשיכים עם האלימות גם בלי קשר להסכם? כאילו שההנהגה המקומית באמת הייתה צריכה את אש"ף בשביל לבצע אינתיפאדה.

עזה של לפני ואחרי ההתנתקות מוכיחה נהדר את התזה שלך 

1 hour ago, Semper Fidelis said:

עזה של לפני ואחרי ההתנתקות מוכיחה נהדר את התזה שלך 

נכון, בעזה השתלט ארגון טרור שלא מחוייב להסכמים ובגלל זה אנחנו במצב הזה. ביו"ש לעומת זאת הרש"פ מכבדת את ההסכם (מתוך אינטרס כמובן) ולכן יש יציבות יחסית.

אבל ההתנתקות ואוסלו לא שקולים. מאוסלו לטווח הארוך עוד הרווחנו כמה דברים, ההתנתקות בדיעבד ולפי איך שהדברים נעשו כנראה הייתה טעות.

בנוסף למה שציינת, כל הסיטואציה בין יו"ש לרצועה שונה בתכלית.

ביו"ש אנחנו יושבים וגם נכנסים לשטחי A. ברצועה לא.

ביו"ש אין רצף אורבני כמו ברצועה.

ביו"ש אין חיבור בין שטח A פלסטיני למדינה אחרת, ברצועה יש.

ועוד.

16 hours ago, Figo10 said:

ושינוי בגישה הפלסטינית מאז עליית אבו מאזן (שמתמקד יותר במאבק דיפלומטי).

ומה היה בין אוסלו לחומת מגן?

12 hours ago, turgi said:

איכס

על טעם וריח אין מה להתווכח אבל יש כאן אוהד מכביסל ובעלים שהוא כמו איזי שירצקי של חיפה כבר קרוב 40 שנה, יריב שאני מכבד ואף פעם לא שנאתי אותם בתאכלס, הם בזבוז של הקצאת שנאה.

אל מול קוקסינל אדום וחסר חיים שכותב בפורום של הקבוצה העירונית היריבה כבר שנים, מסלף דברים ועוד מרשה לעצמו להתנשא כאן על יוזרים.

עדיין לא החלטתי מי יותר קוקסינל, סרח או מי שמשתף איתו פעולה. סרח לגז.

5 hours ago, החתול הצהוב said:

יאסר

זאת הכוונה שלי, איך אפשר לייחס את השיפור בביטחון לשינוי בגישה הפלסטינית ולהלל את אבו מאזן בתור תגובה להודעה שלי שמדובר בחומת מגן

1 hour ago, DoW said:

זאת הכוונה שלי, איך אפשר לייחס את השיפור בביטחון לשינוי בגישה הפלסטינית ולהלל את אבו מאזן בתור תגובה להודעה שלי שמדובר בחומת מגן

מה הבעיה?

השיפור בביטחון נבע מכמה סיבות, בין היתר גם מהשינוי בגישה הפלסטינית למאבק בישראל- בעקבות מות ערפאת ועליית אבו מאזן- שעבר להתמקדות בפעולות מדיניות.

1 hour ago, החתול הצהוב said:

ב-3 באפריל אין בחירות

וג'ק גם לא מצביע לגנץ

היה אזכור לבלבול של גנץ אתמול אצל ד(פ)נה ויס.

יאללה מה עם נושא חדש פרק ג'?

1 hour ago, החתול הצהוב said:

ב-3 באפריל אין בחירות

באמת?? ראיתי אתמול ראיון עם גנץ ואמרתי לעצמי שוואלה הוא בחור עם ראש על הכתפיים ואני אשמח שהוא יהיה רוה"מ שלי, איזה אכזבה.

אפילו את התאריך של הבחירות הוא לא זוכר, חבל שהוא לא רשם תזכורת על כף היד.

7 hours ago, JacK said:

באמת?? ראיתי אתמול ראיון עם גנץ ואמרתי לעצמי שוואלה הוא בחור עם ראש על הכתפיים ואני אשמח שהוא יהיה רוה"מ שלי, איזה אכזבה.

אפילו את התאריך של הבחירות הוא לא זוכר, חבל שהוא לא רשם תזכורת על כף היד.

כרגיל במסע בחירות מתעסקים במה שחשוב

בגמגום או אם הוא טועה בתאריך או סרטון ערוך בצורה מגמתית "שילד בן 16 משתיק אותו"

לא נמאס לכם?

5 hours ago, אדביסי said:

כרגיל במסע בחירות מתעסקים במה שחשוב

בגמגום או אם הוא טועה בתאריך או סרטון ערוך בצורה מגמתית "שילד בן 16 משתיק אותו"

לא נמאס לכם?

זה לא שמתעסקים בזה כמו זה שגנץ אונס את המתנגדים לו להשתמש בזה עם שלל בלבולים בכל פעם שצריך לפתוח את הפה. מדאיג.

ותביאו את ההתבלבלויות של נתניהו כדוגמא, כמות הטעויות של ביבי לעומת הפעמים שנואם היא אפסית לעומת תדירות הבלבולים של גנץ.

הבעיה עם בני גנץ היא ממש לא כמות הפעמים שהוא טועה בתאריך או בשם של עיתונאי שמראיין אותו. סך הכל הוא די טירון בדברים האלה בשונה מביבי שכבר עשרות שנים עושה את זה כל יום.

הבעיה עם גנץ היא שהוא בכלל לא אותנטי. בכל הופעה שלו אני מרגיש שהוא סך הכל פלקט שמאחוריו עומדים עשרות יועצי תדמית שמכתיבים לו הכל, החל ממה לומר, באיזה טון, ממה להתחמק, במה לא לגעת, איפה להביע עמדה ואיזו עמדה תהיה הכי טובה לו מבחינה סטטיסטית. מרגיש שאפילו התפאורה שמאחוריו בראיונות והחפצים שעל השולחן זה הכל מצג עיניים שנבנה ע"י יועצים. הוא מוצר מפלסטיק ואין לו שום עומק. הוא מזכיר לי את "נציגת השירות" הרובוטית הזאת שיש באתרי אינטרנט שיודעת לענות על 3-4 שאלות שהכתיבו לה מראש. זה הווייב שאני לפחות קולט ממנו. פלקט.

זה באמת מטריד אתכם? יכולת הנאום שלו לא מעניינת - אלו דברים נרכשים.

ביבי מתאמן על זה עם אנשי מקצוע כבר 20 שנה - לא משפיע אפילו במעט כל יכולת של אדם לקבל את ההחלטות הנכונות ולהוביל.

לא מעט מהמנהיגים הגדולים בהיסטוריה היו נואמים גרועים: צ׳רצ׳יל, בן גוריון, ארשה לעצמי להכליל גם את רבין במנהיג גדול.

32 דקות לפני, Mentel said:

זה באמת מטריד אתכם? יכולת הנאום שלו לא מעניינת - אלו דברים נרכשים.

ביבי מתאמן על זה עם אנשי מקצוע כבר 20 שנה - לא משפיע אפילו במעט כל יכולת של אדם לקבל את ההחלטות הנכונות ולהוביל.

לא מעט מהמנהיגים הגדולים בהיסטוריה היו נואמים גרועים: צ׳רצ׳יל, בן גוריון, ארשה לעצמי להכליל גם את רבין במנהיג גדול.

צ’רצ’יל הוא מגדולי הרטוריקנים של העת החדשה, לא יודע על מה אתה מדבר

זו לא יכולת לנאום זו היכולת לדבר קוהרנטי, רציף ולעניין וזה לא קורה בשום ראיון וכל זה כשהוא לא מציע שום דבר לבוחריו חוץ מרק לא ביבי, מאוד פשוט לא לעשות מעצמך צחוק כמו שהוא עושה.

לא רוצה לחשוב על פגישות שלו עם מנהיגי עולם לייצג את האינטרס הישראלי כשהוא כזה לחוץ ומבולבל ומנהל מפלגת שלטון כשגרמן ושלח מושכים שמאלה והאוזר וטרופר מושכים ימינה.

די ברור שהאיש הזה הוא סוסיתא אל מול ביבי אבל הוא יפה הבלורית שהמפאייניקים וצאצאיהם אוהבים, שמזכיר את ימי ישראל היפה והלבנה וזה מספיק טוב לאנשים כאלה חלולים שתמיד הצביעו הצבעה שיבטית והמזרחים גנבו להם את המפלגה לתמוך בו.

רבין מנהיג גדול זאת בדיחה מאוד טובה, אולי מצביא, מנהיג? אשכרה היה בובה על חוטים של פרס וביילין ושותף להסכם הכי הרסני שהמדינה חתמה עליו תוך כדי שאנשים התפוצצו כאן ברחובות.

1 hour ago, Semper Fidelis said:

צ’רצ’יל הוא מגדולי הרטוריקנים של העת החדשה, לא יודע על מה אתה מדבר

חחחחחח ותראה באיזה ביטחון הוא אומר את זה, אני בשוק.

כמות הטעויות של ביבי בזמן האחרון עולה על זו של גנץ. אבל זה באמת לא מעניין.

מה שמעניין זה איך בן אדם שהולך לנהל משפט בשלושה כתבי אישום חמורים יצליח לנהל מדינה במקביל. לא אפשרי.