Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

ואוסלו מה איתו? יותר מ25 שנה, אמרו מזרח תיכון חדש. וההתנתקות מה איתה? אם רק נוציא את כל היהודים מעזה הם בטח ישמחו לשגשג, עברו כבר 15 שנים. (אין על טרנספר כשמדובר על יהודים)

אין ספק שלא מדובר על בלופים כמו ההכרה החשובה של ארהב בהתנחלויות ובקווי הביטחון שאנחנו דורשים בתור גבולות אלא על עבודה אחראית כדי לשמור על הביטחון של כולנו.

9 hours ago, Shlomix said:

אני אוכל את התעמולה?

נו, מה קורה עם הסיפוח? אמרו יום ראשון. שעבר.

שאתה אוכל את השקרים האלה שבגלל X קרה Y

הם עושים פיגועים כי זה מה שהם עושים, תפסיק להאמין לשקרים האלה כי כל פעם יש תירוץ אחר

On 8.2.2020 at 14:18, JacK said:

ואוסלו מה איתו? יותר מ25 שנה, אמרו מזרח תיכון חדש. וההתנתקות מה איתה? אם רק נוציא את כל היהודים מעזה הם בטח ישמחו לשגשג, עברו כבר 15 שנים. (אין על טרנספר כשמדובר על יהודים)

אין ספק שלא מדובר על בלופים כמו ההכרה החשובה של ארהב בהתנחלויות ובקווי הביטחון שאנחנו דורשים בתור גבולות אלא על עבודה אחראית כדי לשמור על הביטחון של כולנו.

אוסלו יועד להיות הסכם ביניים, לא פתרון. והוא עדיין מיושם ככזה, אפילו על ידי ממשלת הימין. אם הממשל הזה חושב שאוסלו כל כך נוראי, הוא מוזמן לבטל אותו.

ההתנתקות, מעבר לזה שהיא מנעה פיגועי התאבדות רבים, נעשה על ידי הימין, לא השמאל, מתוך רצון לשלוט על הגבול יותר טוב, ולא מתוך רצון להגיע לשלום.

עוד משהו?

6 hours ago, hairy2hell said:

אוסלו יועד להיות הסכם ביניים, לא פתרון. והוא עדיין מיושם ככזה, אפילו על ידי ממשלת הימין. אם הממשל הזה חושב שאוסלו כל כך נוראי, הוא מוזמן לבטל אותו.

ההתנתקות, מעבר לזה שהיא מנעה פיגועי התאבדות רבים, נעשה על ידי הימין, לא השמאל, מתוך רצון לשלוט על הגבול יותר טוב, ולא מתוך רצון להגיע לשלום.

עוד משהו?

דמגוג

גם השטות על ההתנתקות. כן, זה נעשה תחת ממשלת ימין, אבל לא על ידי הימין. מנקה פיגועי התאבדות רבים? כמה שטויות, איך אפשר להתייחס להתנתקות בהיבט חיובי היום?

16 דקות לפני, DoW said:

דמגוג

גם השטות על ההתנתקות. כן, זה נעשה תחת ממשלת ימין, אבל לא על ידי הימין. מנקה פיגועי התאבדות רבים? כמה שטויות, איך אפשר להתייחס להתנתקות בהיבט חיובי היום?

הסבר דחוף.

איזה באסה שאני לא מבין בפוליטיקה.

13 hours ago, hairy2hell said:

עוד משהו?

אם אתה כבר מדבר מחוץ להקשר אז כן עוד משהו, תתאבד יא זונה אדומה ועוף לנו מהפורום, אתה לא שייך לכאן יא מסכן חסר חיים.

סרח לגז.

On 10.2.2020 at 06:26, DoW said:

דמגוג

א- זו לא דמגוגיה. אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אתה לא יכול המשיך מבחירה לקיים את הסכם אוסלו וליהנות מפירותיו, ובמקביל לדבר על כמה הוא היה אסון. הייתי מוכן לאמירות כמו שזה לא שווה את המחיר, שזה לא היה נכון לשעתו אבל כן לעכשיו וכו׳, אבל לדבר על זה כאילו מדובר באסון שהמית סכנה על המדינה, ואז להתגאות במניעת הפיגועים שנוצרת משיתוף הפעולה מול הרשות זה אבסורד. הסכם אוסלו עדיין קיים, והימין נאחז בו. פשוט אותו ימין גם בחר לא להמשיך אותו מעבר להיותו הסכם ביניים, ולהביא למצב שאשכרה קורה בו משהו מעבר למצב היציב לרע הזה.

ב- על ידי ממשלת ימין אבל לא על ידי הימין? עכשיו מי דמגוג כאן? להזכירך, השמאל דרש שזה יהיה תחת הסכם ומו״מ, להשתמש בזה כמנוף לנסות להגיע לשלום, הימין שבשלטון דחף את זה בתור אמצעי ביטחון. שזה היה בעיני עדיף על כלום, ולכן תמכתי בזה, אבל זה גם היה ביזבוז. וכן, אני לחלוטין מדבר על זה עדיין בהקשר חיובי. המצב מן הסתם עדיין מאוד מאוד בעייתי, והחיים של לא מעט אנשים פשוט לא מצליחים להגיע לשגרה שמאפשרת חיים נורמליים, אבל מספר ההרוגים כתוצאה מפיגועים ירד משמעותית, פשוט בגלל העובדה שפתאום יש גבול ברור ויציב שאפשר להגן עליו. אתה מוזמן לבדוק את זה.  וכן, צריך להפריד בין ההתנתקות עצמה לטיפול במפונים (שגם, להזכירך, נעשה על ידי הימין). אני בזמנו עברתי בין הפגנות למען ההתנתקות לבין הפגנות למען טיפול יותר טוב במפונים, שהוזנחו לחלוטין, אבל אם אתה מסתכל על זה מבחינת בטחון, שזה מה שהממשלה אז טענה, אני לא מבין איך אפשר להתייחס להתנתקות בהיבט שלילי היום? אני מן הסתם סולד מהטילים, הבלונים, ההזנחה שקורת בעוטף בעזה, אבל איך בדיוק אתה משווה את זה לפיגועי התאבדות באותן מקומות?

אוסלו, תרצה או לא, היה עניין בלתי הפיך (למרות שב-94' מכרו אותו כ"אם הם יפנו את הנשק נגדנו נחזור ונשלוט שם כמו לפני ההסכמים).

הבעיה עם אוסלו בעיניי רבים היא לא העקרון כמו מה ומי שהכנסנו לכאן. נזק נוראי שעלה לנו בדמים רבים והיה סוס טרויאני את זה אמר פייסל חוסייני, אגב.

ראשית, פייסל חוסייני לא אמר זאת. כבר הוכח שהעיתון שפירסם את הראיון פיברק אותו - לטענתם הוא התראיין אליהם בחדר מלון בביירות יממה לפני שנפטר מהתקף לב, אבל הוא היה בכלל באותו זמן בטיסה מישראל לכוויית.

שנית, בטח שהוא הפיך. תפסיק כל שיתוף פעולה עם אש״ף והרשות באופן מיידי, כולל שיתוף פעולה ביטחוני, תפסיק לתת התייחסות שונה לשטחי A, B ו-C ותתחיל להתייחס אליהם בצורה אחידה, תאחד את אזורי H1 ו-H2 בחברון ותבטל את סידורי ביטחון הפלסטינים שם וכו׳. צעדים נוראיים בעיני, אבל לחלוטין אפשריים.

אתה לא יכול גם לדבר על זה כאסון וגם ליהנות מהפירות של זה.

חוסייני הוא רק דוגמה (אשמח גם להפנייה לכך שזה פוברק).

ערפאת עצמו אמר את זה למקורבים ואישים פלסטינים וערבים שונים מ-1994. 

וזה עוד מבלי להכנס למה שקרה בשטח.

רוב העם בדיעבד רואה באוסלו מכה לאוו דווקא בגלל שטחים תמורת הסכם אלא כאמור- בגלל הפרטנר. הטראומה שהעם הזה קיבל מספיקה בשביל להצרב מהסיפור הזה שבפועל לא שיפר את המצב אלא רק הרע אותו. לשני הצדדים אפילו מבחינת העמים.

ואני אגב אומר את זה כאחד שלא חושב ששטחים תמורת שלום זה משהו פסול ואני לא מאנשי האף שעל. למעשה, אני חושב שלא יהיה מנוס מהפרדה בין העמים. 

ולמה הוא לא הפיך? מאחר ואתה לא חי בוואקום. לא תוכל מבחינה בינ"ל לחזור לימים של טרום 1994, אלא אם תקרה קטסטרופה פסיכית לחלוטין בהיקפים שלא התקרבנו אליהם מעולם. 

כלומר, מדינות העולם מתגמלות אותנו ביחס שלהן על אוסלו, והממשלה לא רוצה לאבד את זה. לגיטימי, אבל זה אומר שהממשלה מרוויחה על אוסלו, ומשתמשת בזה בשביל לשלוט בצורה טובה יותר ויותר בשקט. אפשר בקלות לוותר על זה ו-״לספוג״ את ההשלכות. זה לחלוטין אפשרי, אבל בוחרים שלא לעשות את זה. זה הפיך, ובוחרים שלא להפוך את זה.

זה לא עניין של מתגמלות אותך, ממש לא.

זה עניין שבפועל אם תהפוך את אוסלו היום ותחזור לממשל הצבאי של פעם, יש סיכוי גבוה מאוד שתהפוך להיות מצורע ברמת הסנסקציות ולכן בפועל אין לך אפשרות לבצע את זה גם אם תרצה, אלא אם הפלסטינים יצליחו לגרום לך לאסון פסיכי כזה שיימנע ממך קבלת סנקציות הנ"ל.

ואת זה אני אומר כאחד שלא חושב שצריך לחזור למצב שהיה קודם, כאמור. 

גבלס היה תעמולן יותר טוב מסרח, הייתי מתחיל לענות על השטויות שהוא רושם וכמה הזווית שממנה הוא מסתכל מטומטמת אבל הוא מקרה אבוד ואוהד הפועל מושתן שממש לא שווה לבזבז עליו זמן.

סרח לגז.

20 hours ago, hairy2hell said:

ראשית, פייסל חוסייני לא אמר זאת. כבר הוכח שהעיתון שפירסם את הראיון פיברק אותו - לטענתם הוא התראיין אליהם בחדר מלון בביירות יממה לפני שנפטר מהתקף לב, אבל הוא היה בכלל באותו זמן בטיסה מישראל לכוויית.

שנית, בטח שהוא הפיך. תפסיק כל שיתוף פעולה עם אש״ף והרשות באופן מיידי, כולל שיתוף פעולה ביטחוני, תפסיק לתת התייחסות שונה לשטחי A, B ו-C ותתחיל להתייחס אליהם בצורה אחידה, תאחד את אזורי H1 ו-H2 בחברון ותבטל את סידורי ביטחון הפלסטינים שם וכו׳. צעדים נוראיים בעיני, אבל לחלוטין אפשריים.

אתה לא יכול גם לדבר על זה כאסון וגם ליהנות מהפירות של זה.

הוכחה?

אוסלו היה ועודנו אסון ואחד הצעדים הטיפשיים ביותר שמדינת ישראל עשתה מאז הקמתה ושוגמא לצעד אווילי ביותר שמדינה יכולה לעשות לעצמה.

להכניס לרצועת הארץ הקטנה שלנו טרוריסטים פושעים מטוניס כמו עראפת וחבורתו מאש"ף, למסור להם נשק ושליטה על שטח ולהגיד להם: זה צעד ראשון. אחר כך נמסור לכם שטחים ונשק נוספים, וכי יש יותר מטומטם מזה? זה אסון גם לנו וגם לערבים שחיים תחת שלטון אש"ף וחמאס עד היום.

המצב הביטחוני מול הערבים בארץ ישראל טרום אוסלו היה פי מליון טוב יותר מהיום. ומי שחשב ש"רק נמסור להם חתיכת שטח וניתן לגיטימציה לדגל הטרור שלהם והם ירגעו ויהפכו לשבדים" היה לא פחות ממטומטם חסר אחריות.

15 דקות לפני, snufkin said:

המצב הביטחוני מול הערבים בארץ ישראל טרום אוסלו היה פי מליון טוב יותר מהיום. ומי שחשב ש"רק נמסור להם חתיכת שטח וניתן לגיטימציה לדגל הטרור שלהם והם ירגעו ויהפכו לשבדים" היה לא פחות ממטומטם חסר אחריות.

זה תלוי באיזו פן אתה מסתכל.

אם אתה מדבר על כמויות נפגעים ובטחון אישי יום יומי, בטח בתחומי הקו הירוק, אז כיום ב-2020 המצב טוב יותר ממה שהיה בתחילת שנות ה-90'.

9 hours ago, JacK said:

גבלס היה תעמולן יותר טוב מסרח, הייתי מתחיל לענות על השטויות שהוא רושם וכמה הזווית שממנה הוא מסתכל מטומטמת אבל הוא מקרה אבוד ואוהד הפועל מושתן שממש לא שווה לבזבז עליו זמן.

סרח לגז.

גם יענקלה

4 hours ago, Zizou said:

עמית סגל עם הסבר למה בן גביר ממשיך לרוץ פעם אחר פעם למרות שהוא יודע שאין לא סיכוי להיכנס לכנסת.

עמית סגל זה השופר של ביבי, בן גביר ועוצמה יהודית זאת מפלגה אידיאולוגית לא מזגזגת(אחת הסיבות שלא רצו אותם באיחוד ולכן הם ירוצו לבד עד הסוף)

8 hours ago, החתול הצהוב said:

זה תלוי באיזו פן אתה מסתכל.

אם אתה מדבר על כמויות נפגעים ובטחון אישי יום יומי, בטח בתחומי הקו הירוק, אז כיום ב-2020 המצב טוב יותר ממה שהיה בתחילת שנות ה-90'.

המצב הזה הוא בעיקר תודות למבצע חומת מגן ולחומה שבנו

3 hours ago, Double said:

עמית סגל זה השופר של ביבי, בן גביר ועוצמה יהודית זאת מפלגה אידיאולוגית לא מזגזגת(אחת הסיבות שלא רצו אותם באיחוד ולכן הם ירוצו לבד עד הסוף)

עמית סגל הוא כמובן ימני, אבל ממש לא מסכים שהוא שופר של ביבי. הוא לחלוטין מביע את דעתו.

יש מספיק שופרות של ביבי בטוויטר. דוגמא טרייה - ביבי מוסיף לדף המסרים שגנץ לא יכול בלי טיבי וכל המיניונים יורים את המסר. קל לזהות אותם.