Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

6 hours ago, רועי .ק. said:

לא שאני חושב שהולך להיות משאל עם בקרוב,  אבל אני חושב שיותר נכון להסתכל על כח פוליטי מאשר אחוז יהודים במדינה.

המשותפת מגיעה ל13 מנדטים (קצת יותר מ10%), אני בספק גדול אם הם יכולים להביא הרבה יותר מזה (גם למשאל עם).

באופן עקרוני, ההסכם הזה פונה לחלק מאוד רחב בישראל: ליכוד, ליברמן, חרדים וכחול לבן (בערך 70%).

במידה וההתנגדות להסכם תישאר: הרשימה המשותפת, מרצ-עבודה וימינה אז אפשר לומר שיש הסכמה רחבה גדולה למה שהוא מציע במרכז.  

ראשית, אני מאמין שאם זה לא הצבעה לבחירות, אלא רק משאל עם, יהיה הרבה יותר קל לציבור הערבי להצביע, במיוחד על הנושא הזה שאני מאמין שיוציא הרבה אנשים מהבתים שלהם, ומאמין שנראה שם למקרה כזה אחוזי הצבעה מאוד דומים לחרדים.

שנית, אני לא כזה בטוח שהחרדים יתמכו בזה, משום שההסכם דורש חופש פולחן בהר הבית ובכותל, שזה כולל גם תפילה מוסלמית בכותל. זה משהו שאני לא מאמין שיהיה כזה קל לחרדים לבלוע. יכול להיות שכן, אבל אי אפשר להגיד שזה פונה אליהם והם בטוח בפנים.

ודבר אחרון - מסכים, לא מאמין שזה יגיע למשאל עם, בדיוק מהסיבות שציינתי. אם לא תהיה לזה תמיכה של 80 ח״כים, ביבי לא יעלה את זה, כי במשאל עם הוא לא יוכל להבטיח ניצחון, והוא לא יכול להרשות לעצמו הפסד שם. 

6 hours ago, Figo10 said:

על איזו עסקה אתה מדבר?

בתוכנית טראמפ לפלסטינים מובטח 100% מהשטח (80% מיו"ש + פיצוי מהנגב), כולל חלק משכונות מזרח ירושלים. סה"כ קיבלו אישרור נוסף לטענתם על זכותם על השטח, רק שהפעם ע"י ממשל מאוד פרו-ישראלי.

אף שכונה ממזרח ירושלים לא אמורה לעבור, רק חלק ממחנות הפליטים.

התיאור למזרח ירושלים בהסכם מתייחס לאזור שמזרחית לגדר ההפרדה (שאמנם לא תואמת לגמרי לגבול השטח המונציפלי של ירושלים, אבל גם לא מאוד רחוק מזה), ולא לשכונות מזרח העיר, שלזה מתכוונים בשיח הישראלי כמדברים על מזרח העיר.

7 hours ago, Semper Fidelis said:

היי קומוניסט, אתה כנראה לא הבנת, אז אפשט את זה כמו שעושים לילדים בגן:

בעסקה יש שני גזרים; אחד טרי שישראל מקבלת עכשיו, ואחד רקוב שהערבים יקבלו בעתיד

כמו כן, בעסקה יש שלושה מקלות; אחד שישראל תקבל בעתיד הרחוק בתנאי שהערבים יקבלו שני מקלות- לום אחד ברמה המיידית, אם אכן ישראל תחיל את ריבונותה על יוש (לא שאני בונה על זה, אבל באידיאל) ועוד פטיש 40 קילו לראש שהם יצטרכו לקבל בעתיד אם יסכימו לתנאים שטראמפ הציב להם לקבלת מדינה פלסטינית (ריאלי מאד חחח)

בסיכום הכללי- ישראל מקבלת גזר עכשיו, הפלסטינים מקבלים לום לראש עכשיו ולא יסכימו לקבל את הפטיש בשביל הגזר הרקוב

שמחתי לעזור, יום נעים

לא.

ישראל צריכה להסכים לגזר שפלסטין יקבלו בעתיד, כדי לקבל את הגזר שלנו כבר עכשיו. זה המקל שלנו (או לפחות המקל המרכזי, יש עוד כמה קטנים יותר)

המקלות שיש לפלסטינים עכשיו קשים מאוד באמת, ואין סיכוי שהם יסכימו לזה, אבל זה המקלות שלהם עכשיו וזה יכול להשתנות בעתיד. עוד חצי שנה טראמפ יוכל להציע לפלסטינים הצעה חדשה, קלה בהרבה, ואם הם מסכימים, אנחנו נצטרך עדיין לעמוד במה שהסכמנו. כי אנחנו לא צד להסכם שלהם מול האמריקאים.

48 דקות לפני, hairy2hell said:

אף שכונה ממזרח ירושלים לא אמורה לעבור, רק חלק ממחנות הפליטים.

התיאור למזרח ירושלים בהסכם מתייחס לאזור שמזרחית לגדר ההפרדה (שאמנם לא תואמת לגמרי לגבול השטח המונציפלי של ירושלים, אבל גם לא מאוד רחוק מזה), ולא לשכונות מזרח העיר, שלזה מתכוונים בשיח הישראלי כמדברים על מזרח העיר.

מזרח ירושלים- כל השטח המוניציפלי של ירושלים שישראל סיפחה מעבר לקו הירוק. זה כולל את שועפט, כפר עקב וכאלה. גדר הפרדה או לא זה חלק רשמי מהעיר (וממילא מתנגדי חלוקת העיר מתכוונים גם אליהם)

מדובר על שטח מאוד קטן.

שכונת שועפט נמצאת בתוך גדר ההפרדה, ותשאר חלק מירושלים גם אחרי ההסכם. מה שנמצא מעבר לגדר ואמור לעבור לפלסטינים זה מחנה הפליטים שועפט , חלק ממחנה הפליטים קנלדיה (חלק גם ככה נמצא מעבר לשטח המוניציפלי של ירושלים), חלק מכפר עקב, וכמה רחובות מג׳בל מוכאבר.

בכלליות, כל מה שנמצא מעבר לקו החום, אבל בתוך הקו הכחול. אף שכונה.

כל השכונות שבדרך כלל מתכוונים אליהן כשמדברים על מזרח ירושלים (סילוואן, עיסוויה, שייח׳ ג׳ראח׳ וכו׳) ישארו בתוך ירושלים, בתוך ישראל.

2560px-Jerusalem_separation_wall_svg.thumb.png.3d0f7e9d6896992eacd16f5ebc83880a.png 

22 hours ago, NewGeneration said:

קיבל אחלה סחורה הבעיה שהוא פחדן וקשקשן, סיפוח עד הבחירות הוא לא יעשה זה בטוח, ינסה לעשות ספין למה עם ישראל יצטרך לחכות עוד קצת בשביל הגאולה(הפחד מפרעות הפלשתינים, היועץ המסרס, גנץ יצביע נגד וכו וכו כו), אבל חוץ מביביסטים רפי שכל אף אחד לא יקנה את הקשקושים האלו

as i say

hhhhhh.jpg

מי הוא בכלל שיעביר שינויים כל כך משמעותיים בתקופת בחירות, הוא ראש ממשלת מעבר שלא זכתה לאמון  הציבור כבר שתי מערכות בחירות. באיזו זכות? 

שיקח את החרדים וישחרר אותנו

לפי דיווחים בכמה רשתות בארה״ב (שמץ של מושג אם זה אמין או לא), לפני מסיבת העיתונאים בכירים בבית הלבן הבהירו לביבי שלא לדבר על סיפוח, כי לא מדובר על אור ירוק לסיפוח כבר עכשיו, אלא רק במידה וישראל תאשר את ההסכם ורק אחרי שתקום וועדה לבחון איך לבצע את זה בצורה הטובה ביותר, והרבה שם התעצבנו עליו שדיבר על זה בכל זאת, כנראה במטרה לנסות לכופף את ידם להסכים לכך.

(שוב, לא יודע אם זה אמין, ״בכירים בבית הלבן״ נשמע יותר מדי כמו ״מקורב להנהלה״, אבל זה לפחות מה שטענו)

11 hours ago, Figo10 said:

מזרח ירושלים- כל השטח המוניציפלי של ירושלים שישראל סיפחה מעבר לקו הירוק. זה כולל את שועפט, כפר עקב וכאלה. גדר הפרדה או לא זה חלק רשמי מהעיר (וממילא מתנגדי חלוקת העיר מתכוונים גם אליהם)

כל הקטע של מזרח י-ם הוא בכלל סוגיה מעניינת.

י-ם הירדנית הייתה קטנה פי כמה וכמה מ"מזרח י-ם".

אחרי ששת הימים ישראל כללה בי-ם כפרים שמעולם לא היו חלק מי-ם. מצחיק למשל ששכונות צפון העיר מכונות "מזרח י-ם".

:)

ה"אצבע" שהולכת צפונה ב"מזרח י-ם" באה מאחר וישראל רצתה לכלול את שדה התעופה קלנדיה בשטחי העיר ולתת י-ם שדה תעופה בתחומי העיר שיהיה גם בינ"ל לטיסות לאירופה. לכן כפרים כמו שועפט (לא מחנה הפליטים שממוקם מזרחית לשכונה), בית חנינא, דחיית אל-בריד וכפר עקב נכללו בשטחי י-ם. איפה שהיה אפשר להמנע מסיפוח, ויתרו, וכך נוצר מצב מעניין שאותה "אצבע צפונית" היא צרה יחסית בחלק מהמקומות והכפר א-ראם לא סופח לי-ם, כנ"ל מחנה הפליטים קלנדיה (לעומת כפר עקב שנמצא מערבית לו וכן סופח).

סיבות נוספות לאותו סיפוח מדובר היה הרצון לבנות שכונות יהודיות חדשות מסביב ל"י-ם המערבית" מבלי שהן יהיו בשטחי הממשל הצבאי של יהודה ושומרון. הם כונו "שכונות הבריח" ע"מ "לשמור" שהשטח לא יוחזר בעתיד לירדן. וכך נבנו רמות אשכול, גבעת המבתר, הגבעה הצרפתית, רמות, גילה, תלפיות מזרח ובהמשך גם פסגת זאב וכן נווה יעקב (מקום שהיה בו יישוב ישראלי קטן מחוץ לי-ם לפני 1948, כמו היישוב עטרות. שניהם ננטשו ב-48).

סיפור השחרור של נעמה יששכר הוא לא פחות מהזיה.

אפשר לא להסכים על המאמץ שמדינת ישראל עושה לשחרורה, אם כן צריך או שתישא בעונש. 

אפילו להתווכח אם מדינת ישראל נותנת לפוטין יוצר מדי בשביל החנינה הזאת.

אבל איך ביבי הפך את זה לאירוע הכי פוליטי שיכול להיות, מישהי שנתפסה עם סמים במדינה זרה, וראש הממשלה טס עד רוסיה בשביל לתת לה טרמפ חזרה לארץ.

זה פשוט מגעיל אותי

28 דקות לפני, החתול הצהוב said:

זה מגעיל אותי כל הקרנבל התקשורתי הזה.

ומגעיל אותי שהוא מביא אותה איתו במטוס.

הוא מקצוען בגרימת שנאה כלפי בני אדם אחרים וניצול ציני של כל סיטואציה.

הפסטיבל שאתם מדברים עליו הוא בחסות התקשורת, והוא התחיל הרבה לפני שהממשלה התחילה להתערב באופן ישיר, ונמשך גם עד היום..

מהדורות מיוחדות, דיווחים בלתי פוסקים, זה ביזיון ענק. 

ועוד יותר ביזיון שיש גופות של חיילים שנפלו למען המדינה בעזה, ובמקום שהלחץ שהתקשורת יכולה להפעיל יופנה לשם, הוא מתרכז בילדה טיפשה שלא היתה מסוגלת להוציא מהתיק את הטולה שנשארה לה מהטיול בהודו..

ביבי נגרר לקרנבל הזה, בצורה מביכה מאוד, כתגובה לכך שהנעמה הזו היא חלק גדול מהשיח הציבורי הרדוד שיש היום במדינה, שוב, בחסות התקשורת שדאגה להאכיל אותנו בכפית את כל הסיפור ההזוי הזה.

יום מביך למדינת ישראל, יום שמח למשפחת יששכר. 

17 hours ago, hairy2hell said:

מדובר על שטח מאוד קטן.

...

פףף איזה קטנוניות. איך זה סותר את ההגדרה שכתבתי? אז תקרא לזה שכונה, רחוב, כפר או מחנה. מה זה משנה...

חתול- ידוע. מעניין אם כבר אז העריכו שנשאר עם 300,000+ פלסטינים ביד (אני מנחש שלא).

ביבי אשף פוליטי ותקשורתי. מי שעשה מזה סיפור זה אישים מסויימים והתקשורת עצמה. זה ממש בא לו כמו כפפה ליד. הרי על השחרור הזה נשלם הרבה הרבה פחות מאשר על גופות החיילים או אברה מנגיסטו, זה משהו שאפשר לפתור בדיפלומטיה כי זה מול נשיא מדינה ריבונית ולא מול ארגון טרור. התקשורת ממש עשתה לו את העבודה קלה הפעם ושיחקה לידיים שלו.

19 דקות לפני, Figo10 said:

חתול- ידוע. מעניין אם כבר אז העריכו שנשאר עם 300,000+ פלסטינים ביד (אני מנחש שלא).

במפקד שהיה מיד אחרי המלחמה היו כ-66 אלף ערבים 

10 hours ago, החתול הצהוב said:

כל הקטע של מזרח י-ם הוא בכלל סוגיה מעניינת.

י-ם הירדנית הייתה קטנה פי כמה וכמה מ"מזרח י-ם".

אחרי ששת הימים ישראל כללה בי-ם כפרים שמעולם לא היו חלק מי-ם. מצחיק למשל ששכונות צפון העיר מכונות "מזרח י-ם".

:)

ה"אצבע" שהולכת צפונה ב"מזרח י-ם" באה מאחר וישראל רצתה לכלול את שדה התעופה קלנדיה בשטחי העיר ולתת י-ם שדה תעופה בתחומי העיר שיהיה גם בינ"ל לטיסות לאירופה. לכן כפרים כמו שועפט (לא מחנה הפליטים שממוקם מזרחית לשכונה), בית חנינא, דחיית אל-בריד וכפר עקב נכללו בשטחי י-ם. איפה שהיה אפשר להמנע מסיפוח, ויתרו, וכך נוצר מצב מעניין שאותה "אצבע צפונית" היא צרה יחסית בחלק מהמקומות והכפר א-ראם לא סופח לי-ם, כנ"ל מחנה הפליטים קלנדיה (לעומת כפר עקב שנמצא מערבית לו וכן סופח).

סיבות נוספות לאותו סיפוח מדובר היה הרצון לבנות שכונות יהודיות חדשות מסביב ל"י-ם המערבית" מבלי שהן יהיו בשטחי הממשל הצבאי של יהודה ושומרון. הם כונו "שכונות הבריח" ע"מ "לשמור" שהשטח לא יוחזר בעתיד לירדן. וכך נבנו רמות אשכול, גבעת המבתר, הגבעה הצרפתית, רמות, גילה, תלפיות מזרח ובהמשך גם פסגת זאב וכן נווה יעקב (מקום שהיה בו יישוב ישראלי קטן מחוץ לי-ם לפני 1948, כמו היישוב עטרות. שניהם ננטשו ב-48).

זה בכלל סיפור מעניין - גבולות העיר וגבולות המדינה (לפי החוק, לא לפי השליטה בשטח) לא לחלוטין תואמים. זה יוצר שם כיסים קטנים שמוגדים כסוג של "no man's land״. הם בשטח של ירושלים, אז לא מקבלים שום שירות מהרשות, אבל הם גם לא מקבלים שום שירות מישראל, כי הם מחוץ לשטח המדינה.

זה אזורים ממש קטנים, אבל זה נושא מעניין. עד כמה שידוע לי, זה המקרה היחיד בעולם של גבולות ומדינה שלא חופפים.

אבל בכל מקרה, אם נחזור לנושא, כשמדברים בשמאל על חלוקת ירושלים, מדובר על שכונות כמו עיסוויה, כאלו שבתוך הגדר, אבל גם ככה דה-פקטו מופרדות. (ותאמין לי שאני יודע כמה זה מורכב, הייתי במספיק וועדות כנסת שדנו על הנושא של אלימות משם כלפי סטודנטים ישראלים ואיך מתמודדים איתם)

13 hours ago, Krishi said:

ביבי אשף פוליטי ותקשורתי. מי שעשה מזה סיפור זה אישים מסויימים והתקשורת עצמה. זה ממש בא לו כמו כפפה ליד. הרי על השחרור הזה נשלם הרבה הרבה פחות מאשר על גופות החיילים או אברה מנגיסטו, זה משהו שאפשר לפתור בדיפלומטיה כי זה מול נשיא מדינה ריבונית ולא מול ארגון טרור. התקשורת ממש עשתה לו את העבודה קלה הפעם ושיחקה לידיים שלו.

א. הם חטפו לך אזרח כדי לקבל מה שהם רוצים. זה טרור.

ב. איזו סמכות יש לטראמפ לחלק שטחים באיזור השלטון של רוסיה ושל טורקיה, שכרגע נוגסות במה שבא להן?

אגב, צרפת סוף סוף שולחת את חיל הים ליוון כדי להגן עליהם מול טורקיה, סוף סוף מפסיקים לפייס את ארדואן. הסכנה מס' 1 בעולם כיום.

5 hours ago, Omer said:

א. הם חטפו לך אזרח כדי לקבל מה שהם רוצים. זה טרור.

ב. איזו סמכות יש לטראמפ לחלק שטחים באיזור השלטון של רוסיה ושל טורקיה, שכרגע נוגסות במה שבא להן?

אגב, צרפת סוף סוף שולחת את חיל הים ליוון כדי להגן עליהם מול טורקיה, סוף סוף מפסיקים לפייס את ארדואן. הסכנה מס' 1 בעולם כיום.

א. לא הבנתי את הרלוונטיות של הטענה הזאת. המה גם שלא לגמרי נכונה.

ב. לא הבנתי מה הקשר

לא מבין איך ארדואן הבן אלף זונות הזה מחזיק את כל העולם בביצים ואף אחד לט מעז להתעסק איתו?!?!

הבן שרמוטה מזיין את הכורדים, את היוונים, כל נאטו זונות על הזין שלו הוא יוצא על כולם ומסובב את כולם על האצבע. תורכיה החלאה בדרך להפוך לאימפריה פעם נוספת ומי יעצור את החלאות האלה???

מת שמישהו יבעט את התורכמנים השרמוטות חזרה לערבות שלהם בקיריגיסטן ויחזיר את קושטא ליוון

אחי, על איזה אימפריה אתה מדבר? יחסי החוץ שלהם בשפל חסר תקדים ויש להם משבר כלכלי חריף שלא נראה שבכיוון להשתפר בקרוב, והכל אודות לסולטן שבחר להסתכסך עם המערב ולהיות חבר טוב של האחים המוסלמים שלו

6 hours ago, ravid said:

אחי, על איזה אימפריה אתה מדבר? יחסי החוץ שלהם בשפל חסר תקדים ויש להם משבר כלכלי חריף שלא נראה שבכיוון להשתפר בקרוב, והכל אודות לסולטן שבחר להסתכסך עם המערב ולהיות חבר טוב של האחים המוסלמים שלו

יחסי החוץ לא מעניינים אותם. הם שולחים ספינות קרב כדי לקדוח בשטח של האיחוד האירופי, בתגובה האיחוד נזהר לגעת בהם כי הם מאיימים לשלוח פליטים אם יעשו משהו. המערב מבליג להם על הכל כבר שנים. בינתיים הם מזהירים שלא כל האיים של יוון שייכים ליוון, ושצריך לפנות את המובלעת הארמנית מאזרבייג׳אן. בדרך כלל כשהם מדברים זה כדי לבדוק את השטח, ואז הם שולחים את הצבא. עכשיו יוון הציבה את הצבא שלה באיים האגאים כדי להקדים תרופה למכה, ובפעם הראשונה צרפת אומרת שתשלח את חיל הים לחופי יוון כדי להגן עליהם מפני טורקיה (טורקיה דרשה שיוון תסיר את הכוחות הצבאיים, היוונים בצדק מסרבים). שאר האיחוד עושה נו-נו-נו בזמן שקפריסין ויוון מתלוננות, ושחברה פרטית איטלקית נדפקה כי היא רכשה זכויות לקדוח בשטחי קפריסין, אבל עכשיו טורקיה החליטה שזה שטח שלה, ואיזו חברה פרטית תתווכח עם חיל הים הטורקי. אני מקווה מאוד שנוכחטת הצבא הצרפתי קצת תרגיע את ארדואן, כי כרגע הוא מתנהג כמו מנהיג אחר בשפל כלכלי שהיה מסוכסך עם כל העולם, ובתגובה העולם נתן לו את חבל הסודטים. אגב, המשבר הכלכלי הוא בדיוק הסיבה שהם החליטו שכל הים התיכון שייך להם. הסכם הגז עם קפריסין ועם יוון? שווה לתחת אם טורקיה עושה מה שבא לה. ובגלל זה הם גם התערבו במלחמת האזרחים הלובית, הם בעד המנהיג שייתן להם גישה לים.

ההשלכות של מדיניות החוץ של טורקיה מסוכנות כלפינו הרבה יותר ממדיניות החוץ של איראן. כבר עשור שאני מדבר על זה עם בחור שמבקר בטורקיה הרבה וחמש עליה באוניברסיטה ומעודכן במה שמתרחש, עכשיו אני חושב שלאט לאט בשאר העולם מתחילים לראות את זה.

אצל ארדואן זה מתחיל בדיבורים, ונמשך בפעילות צבאית.

15 hours ago, Krishi said:

א. לא הבנתי את הרלוונטיות של הטענה הזאת. המה גם שלא לגמרי נכונה.

ב. לא הבנתי מה הקשר

א. טענת שמדובר בדיפלומטיה ולא במו"מ מול ארגון טרור. גם מול החמאס אתה מדבר אבל, ובזמן שביבי מסתחבק עם פוטין גם פוטין חטף אזרחית ישראלית והחזיק אותה עם דרישה לכופר.

ב. הקשר הוא שאתה טוען שקיבלנו את השטחים מארה"ב. לארה"ב אין שום סמכות לחלק שטחים, במיוחד כשהמבוגרים האחראיים ("אחראי", שאלוהים יעזור לנו) באיזור מאז ההסלמה במלחמת האזרחים בסוריה ומאז שטראמפ נשיא הם סוריה ורוסיה, מזמן לא ארה"ב.

בוא לא נשכח שאת ה"אישור" להיכנס לסואץ קיבלנו מצרפת ומבריטניה. זמנים משתנים. כרגע האישור של ארה"ב שווה לתחת. מי שקובע מדיניות בעולם זה לא הם, בין היתר בגלל הגישה של טראמפ שלא להתערב בעולם. הם נתנו לטורקים לטבוח בכורדים וליישב שם ערבים במקום, מה לדעתך יקרה כשנחיל את הריבונות ובתגובה כל העולם הערבי פלוס רוסיה פלוס טורקיה פלוס האיחוד יהיה נגדנו? ארה"ב תגן עלינו? תיתן לנו גב? אני לא יודע אם אתה עוקב, אבל תקיפות שלנו בסוריה מתבצעות באישור פוטין, לא באישור טראמפ.

אם אנחנו רוצים להיות חברים בקהילה הבינלאומית, להתייחס לדברים של טראמפ כאל תורה מסיני זאת לא הדרך, בטח לא בזמן הליך ההדחה שלו. אם אחריו תהיה נשיאות אחרת שהעולם מכבד ותציע את זה, זה עניין אחר. וגם אז, זה לא יעבוד בלי ששני הצדדים יהיו שותפים. בשביל סיפוח (לא שאני בעדו) לא היינו צריכים גם עכשיו את האישור האמריקאי.