Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

המחוקקים אמנם לא נכנסו לסמטה ההיפותטית של הטלת הרכבת הממשלה על מועמד, אבל ברור מה הייתה דעתם בנושא. 

אז עמית סגל, שמדבר כל הזמן על זה שבג״ץ חורג מסמכותו ומחליט לפי שיקול דעתו מה הייתה כוונת המחוקקים וטוען שהם צריכים להחליט רק לפי החוק היבש,

כאן טוען שלמרות שהחוק היבש לא כותב שמותר לתת לו את המנדט להקים ממשלה, ברור מה הייתה כוונת המחוקקים ולכן בג״ץ צריכים להתערב בחוק ולהחליט שמותר?

שיחליט מה עמדתו.

On 27.11.2019 at 07:30, Krishi said:

חחח אתה צוחק נכון?

ההסתה נגד ביבי פי אלף מההסתה שאתה טוען שהייתה נגד רבין.

ביבי עדיין ראש ממשלה, אז תאכל את הלב מה אני אגיד לך. מקווה שתמשיך לאכול אותו עוד הרבה זמן

אתה פשוט הזוי מהתחת. 

2 hours ago, Krishi said:

זה משעשע...

תאמת שזה לא כלכך משעשע,

אמירותיו של בן כספית מגוכחות ממש כמו אמירותיו של ריקלין.

זה שלקחו פוליטיקאי "כפרויקט" ומצאו את הפעולות הלא כשרות שהוא ביצע לא בופך אותו לטהור ולאחד שלא ביצע את המעשים האלו.

זה שלא תופסים אחרים שביצעו מעשים לא ראויים - זה לא כתב הגנה רלוונטי

On 30.11.2019 at 12:17, Mentel said:

תאמת שזה לא כלכך משעשע,

אמירותיו של בן כספית מגוכחות ממש כמו אמירותיו של ריקלין.

זה שלקחו פוליטיקאי "כפרויקט" ומצאו את הפעולות הלא כשרות שהוא ביצע לא בופך אותו לטהור ולאחד שלא ביצע את המעשים האלו.

זה שלא תופסים אחרים שביצעו מעשים לא ראויים - זה לא כתב הגנה רלוונטי

בגדול אתה צודק, אבל זה אכן קצת משעשע שזה בדיוק אותן טענות

חחח אתה צוחק נכון?

ביבי עדיין ראש ממשלה, אז תאכל את הלב מה אני אגיד לך. מקווה שתמשיך לאכול אותו עוד הרבה זמן

אני יודע שאני אמור לא להגיב על זה,

אבל בן כמה היית ב-1995? אני כילד זוכר בעיקר את הלפני ואת האחרי. את התחושה שהכל נגמר. שקשה להביע במילים את מה שהדור המבוגר ניסה להעביר לנו.

רצח רבין הוא הטראומה הכי גדולה שעברה על מדינת ישראל מאז שקמה. כן, כולל אירועים כמו מלחמת יום כיפור 1973. ביבי ראש ממשלה זמני, אבל זאת לא הנקודה. גם אם לא זמני. זה שמדברים כאן על טראומה שחצי מדינה לפחות מאשימה בה את ביבי והתגובה שלך זה "תמשיך לאכול את הלב" אומר הכל.

דוד לוי ידע לגנות, וגורש. העיקר שרגב וביבי ידעו לשלהב ביד ימין ו"להרגיע" ביד שמאל. כי ההפגנות עם קריאות "מוות לשמאלנים" הן לא יוצאות דופן. כי האיומים על כתבים זה לא יוצא דופן. כי "הליכוד TV" שלועג לגיבור מלחמה זה לא יוצא דופן. כי הבן של ראש הממשלה שמפיץ תיאוריות קונספירציה זה לא יוצא דופן.

1995 all over again. ההבדל שהפעם אתם המיעוט. הפעם מי שיאכל את הלב זה לא מי שהמון מוסת - סליחה, עשבים שוטים - קבע עבורו את תוצאות הבחירות. הפעם זה מיעוט הזומבים שיתעורר בקרוב.

את החשבון על 1995 ביבי לא ישלם, כי רק משפחת רבין בעלת מספיק כוחות להזכיר לו. השאר יסתפקו בזה שיילך הביתה. אבל בכל אזכרה, בכל שנה, זה יוזכר. יותר ויותר. מדינת ישראל תתקיים בלי ביבי. גם הימין יתקיים בלי ביבי.

אבל ההיסטוריה תשפוט את המורשת שלו. 1995. תשאלו כל שמאלני מספיק מבוגר למה שונאים אותו. למה הכל התחיל. תשאל את משפחת רבין.

בהסתה של 1995 ביבי בהתחיל, בהסתה סטייל 1995 ביבי גומר. הלייקים של ימנים צעירים שלא זוכרים או שלא מבינים לא משנים. הנאום של גנץ על רצח רבין לא היה ניסיון להרוויח קולות - הוא היה אמירה של מה שמצביעיו חיכו לשמוע.

1995. לא שכחנו, והכתם הזה ירדוף את ההיסטוריה של ביבי הרבה אחרי שכבר לא יהיה בין החיים. מי שחושב שניתן להפריד בין רצח רבין לבין האדם שעלה בזכות רצח רבין הוא נאיבי במקרה הטוב.

המעגל נסגר.

חחח אתה צוחק נכון?

כפול

On 27.11.2019 at 16:00, avielmaccabi4 said:

לא הבנתי איך החלטת שהעם החליט שהוא מושחת ובעד להדיח אותו? בהתחשב בכך שגוש הימין היה גדול מגוש השמאל,ובפער אם אתה מוריד את רשימת הטרוריסטים כשכל מפלגות הימין הצהירו שימליצו על ביבי להרכיב את הממשלה.

ולא בקטע רע, אבל גם לא הבנתי איך בנאדם שלא חי בארץ שנים מביע דעה כל כך נחרצת על המתרחש בארץ, כמו היהודים בארה"ב שניסו להפעיל לחץ לאשר כניסה לשתי הדמוקרטיות האנטישמיות.

ועוד יותר לא הבנתי את הסתלבט של השמאל על ה"מנהיג העליון" וה"רודן", כאילו כל מנהיג שאהוב בצורה יוצאת דופן אוטומטית הופך לקים ג'ונג און? 

ועוד מי מדבר, מי שמחליט שצריך להדיח ראש ממשלה על סמך הגיון מעוות שלא מסתדר עם אף חוק.

אין לביבי רוב. ככה עובדת מערכת שלטון פרלמנטרית. בפעם הראשונה סיפרו לנו שתקלה, ליברמן הטעה מצביעים. בפעם השנייה מצבו של ביבי הורע. אין לגוש הימין 61.

היהודים בארה"ב מגנים עליך יופי בלובי, אבל הם גם תומכים במפלגה הדמוקרטית ובמה שמשתמע מזה, גם אם לא כל חברת מפלגה כוס התה שלהן, הן עדיין נגד איסור הכנסה לארץ. ואתה די מפריע להם להגן עליך. היהודים האלה הם בעלי מסורת של עשרות שנים של הגנה על המיעוט היהודי, אני מעדיף אותם מאשר את היהודים שמצביעים למפלגה האנטישמית שרצה מולם.

וכשתומכי ביבי מצהירים שלא מקשיבים להאשמות, אז כן, עולה גוון דיקטטורי.

On 29.11.2019 at 18:06, Krishi said:

טוב שיש פרוטוקולים

עצרתי מהר מאוד את הקריאה כי התקשיתי להבין למה היא רלוונטית.

יש בה טענה משפטית/מוסרית בנוגע למצב הנוכחי?

On 27.11.2019 at 20:22, avielmaccabi4 said:

שם עליך אלף זין יא אהבל.

למרות שאני לא מסכים עם ההשוואה לחרדים, עדיין גוש הימין גדול יותר, עדיין יותר אנשים בחרו בביבי כמנהיג. תרצה או לא.

דמוקרטיה פרלמנטרית לא עובדת ככה. אם לגוש נהגי המוניות לצורך העניין יש 50 מנדטים הוא לא מקים ממשלה בלי שיצטרפו אליו עוד 11 מנדטים.

המציאות היא שהמנהיג הבלתי מעורער איבד את הבכורה. אפשר לחיות באספמיה ולחשוב שסוס מת יחזור למקום הראשון, ואפשר להכיר בזה שהוא גמור.

1 דקה לפני, סטלן בטלן השמן said:

האמת שביבי לא ירה ברבין אבל אולי זה יותר מתאים לנושא קונספירציות

זה גם לא מה שכתבתי, רק שהוא הניע את מערך ההסתה, מה שבאורח פלא היה מקובל על יותר מחצי מדינה בעת הרצח.

29 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

האמת שביבי לא ירה ברבין אבל אולי זה יותר מתאים לנושא קונספירציות

לא חידשת כלום. ידוע שפרס רצח את רבין.

עומר די אני כבר לא יודע איך עוד להגיב לשטויות שאתה אומר.

שונאים את ביבי כי הוא ימין והוא בשילטון.

וקיצוניים מאחלי מוות אלימים שמקללים ומאיימים יש גם בשמאל. שהוא לא יותר טוב מהימין, נהפוך הוא, השמאל של ימינו הרבה יותר גרוע.

אז כן, כל מה שנשאר לי להגיד לך זה "תאכל את הלב" כי אין טעם לעלות טיעונים מול אדם שחי באיזו מציאות אחרת. חצי מדינה עאלק...

עומר רצח רבין הוא בשום אופן לא טראומה ישראלית גדולה יותר מ-1973. פשוט לא. 

הוא טראומה, שלא יובן אחרת. הוא אירוע חמור ופושע להחריד.

אבל מבחינת רעידת אדמה לאומית? השפעה יום יומית על חיי האזרחים? השפעה רדיקלית על המדינה? הוא לא כמו 73'. פשוט לא.

2 hours ago, קמאנן said:

לא בחרו בביבי יותר אנשים ישירות, אולי בעקיפין בגלל הגוש.

כל עוד אין לו רוב זה חסר משמעות.

ליברמן בחר לבדל עצמו מה שאומר שרוב המצביעים לא נתנו את קולם לאותו גוש. 

היום ליברמן טען בראיון בערוץ 12 שביבי מעולם לא ביקש חסינות, והמראיין הסכים ואמר, אבל הוא הולך לבקש עוד מעט.

מוזר, הייתי בטוח שמדובר בעובדה מוגמרת.

כנראה שהתקשורת הפסיקה להתעניין באמת וכך גם האזרחים.

נתניהו אמר שלשום כי בין שאר הנושאים שעליהם שוחח עם מזכיר המדינה האמריקני, עלתה גם סוגיית סיפוח הבקעה: "דנתי עם פומפאו על בקעת הירדן, זו הסיבה מדוע צריך לכונן את הממשלה הזו עכשיו". בכיר במשרד החוץ האמריקני: "לא הוצגה בפגישה תוכנית - מלאה או חלקית - לסיפוח כלשהו"

no way wow GIF