Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

אה, סבבה ברווזים. יותר מזה, רוב הח"כים בכלל לא ידעו מה ההשכלות של זה.

זה עדיין לא סותר את העובדה שזה משהו שבה בתקופת הימין , ואם אני חוזר לאוריאל לין, הוא דווקא ידע בהחלט מה המשמעות של זה.

12 hours ago, snufkin said:

מי שיחליטו אם ביבי יכל לתפקד או לא יכל לתפקד ו ומי שיחליטו אם ביבי הוא כרמל מעודה בעיניו או שאיננו כזה - הוא העם, העם הוא הריבון. יתקיימו בחירות והעם יחליט. פקידים, בכירים ככל שיהיו, לא יכולים להחליף שלטון נבחר.

אז למה לא נקטת את אותה גישה על כרמל מעודה עצמה?

למה שם לא הוחלט שמי שיקבע אם צריך לפעול איתה ככה זה העם עצמו, ולאפשר לה להמשיך להחזיק את הגן שלה, והעם, האנשים עצמם, הם אלו שיבחרו אם להרשם לשם או לא?

למה שם היית בסדר עם זה שפקידים יחליטו?

חזקת החפות עומדת בעינך רק לזכות פוליטיקאים בכירים? או שזה עניין של דעה על האשמה, ואם אתה אישית לא אוהב את מה שאדם מסויים מואשם בו אז זה בסדר כבר להתייחס אליו מראש כאשם?

13 דקות לפני, hairy2hell said:

למה שם לא הוחלט שמי שיקבע אם צריך לפעול איתה ככה זה העם עצמו, ולאפשר לה להמשיך להחזיק את הגן שלה, והעם, האנשים עצמם, הם אלו שיבחרו אם להרשם לשם או לא?

חזקת החפות עומדת בעינך רק לזכות פוליטיקאים בכירים? או שזה עניין של דעה על האשמה, ואם אתה אישית לא אוהב את מה שאדם מסויים מואשם בו אז זה בסדר כבר להתייחס אליו מראש כאשם?

אתה רציני שאתה משווה בין ביבי לכרמל מעודה?

26 דקות לפני, avielmaccabi4 said:

לחלוטין. מעבר לסלידה האישית שיש מהמעשים שלה (והרי מערכת חוק לא יכולה להתייחס לסלידה אישית), מה ההבדל? (ואל תגיד שביבי תרם המון למדינה, החוק לא יכול לתת עדיפות למי שתורם המון, מה גם שזה סובייקטיבי לחלוטין)

אם היא אשמה, היא מסוכנת לציבור. אם ביבי אשם, אז ראש ממשלה שמוכן לקבל שוחד ומועל באמון הציבור זה מסוכן לציבור. אבל עד לא הוכח שהם אשמים.

לשניהם צריך חוקית להתייחס כזכאים, עד שהוכח אחרת. חוקית אין הכרח לדרוש ממנו להתפטר, וחוקית אין הכרח לשלול לה את האפשרות להקים גן.

אבל חוקית זה לא הכל בחיים ולא המדד לפעולות, ומוסרית - הציבור צריך לעשות כל מה שאפשר כדי שהיא לא תהיה גננת של עוד ילד אחד בחיים, גם אם היא עדיין לא הורשעה, ואם היא תזוכה ויתברר נגיד שההקלטה זוייפה והעלילו עליה אז לזוז אחורה ולהתנצל, והציבור צריך גם לעשות כל מה שאפשר כדי שביבי לא ימשיך להיות ראש ממשלה אפילו לא לרגע אחד, גם אם הוא עדיין לא הורשע, ואם הוא יזוכה ויתברר נגיד שתפרו לו תיק, אז לזוז אחורה ולהתנצל.

אני בהחלט משווה בין ביבי לבין כרמל מעודה, ואי אפשר לטעון שיש הבדל ולא לצאת צבועים.

1 hour ago, hairy2hell said:

חזקת היפות עומדת לכולם.

האם מעודה היא נבחרת ציבור? האם היא המנהיגה שנבחרה על ידי העם? מה בדיוק אתה מצפה שהעם יחליט לגבי מעודה? לגבי ביבי, העם יכריע אם הוא רוצה אותו כמנהיג או לא. עד שיורשע בפסק דין חלוט כפי שקובע החוקה בישראל (בכובעה כחוק יסוד). לצורך העניין, אם העם היה בוחר במעודה - היא היתה ראש ממשלה, עד פס"ד חלוט. כל מחשבה אחרת, היא אנטי דמוקרטית ונוגדת את החוקה

1 hour ago, avielmaccabi4 said:

פה אני אייעץ לך אל תענה לו על זה ברצינות. זאת מלכודת. דמגוגיה מהזן הנחות ביותר. 

18 דקות לפני, snufkin said:

חזקת היפות עומדת לכולם.

האם מעודה היא נבחרת ציבור? האם היא המנהיגה שנבחרה על ידי העם? מה בדיוק אתה מצפה שהעם יחליט לגבי מעודה? לגבי ביבי, העם יכריע אם הוא רוצה אותו כמנהיג או לא. עד שיורשע בפסק דין חלוט כפי שקובע החוקה בישראל (בכובעה כחוק יסוד). לצורך העניין, אם העם היה בוחר במעודה - היא היתה ראש ממשלה, עד פס"ד חלוט. כל מחשבה אחרת, היא אנטי דמוקרטית ונוגדת את החוקה

שהעם יכריע לגבי היותה גננת. שיאפשרו לה להמשיך להחזיק את הגן שלה. אם אנשים ירשמו, היא תהיה גננת. אם לא, היא לא תהיה.

ואמרתי, החוק זה לא מהות הכל. זה קובע מה מותר ומה אסור, ולא מה צריך לקרות.

להגיד שביבי לא צריך להיות ראש ממשלה עכשיו אפילו לרגע אחד לא נוגד שום דבר, ושום חוקה (שדרך אגב, לא קיימת בישראל)

27 דקות לפני, snufkin said:

חזקת היפות עומדת לכולם.

שוב אתה חוזר על הנקודה הזאת.

העם לא יכריע, כי העם לא בוחר את ראש הממשלה בשיטת הבחירות בארץ.

1 דקה לפני, שי123 said:

שוב אתה חוזר על הנקודה הזאת.

העם לא יכריע, כי העם לא בוחר את ראש הממשלה בשיטת הבחירות בארץ.

כל עוד לא נבחר מישהו אחר שיכל להקים ממשלה, העם הכריע. אין בישראל שיטה ישירה,אם היתה לדעתי ביבי היה לוקח אבל מאחר ואין שיטה ישירה, מי שיצליח להרכיב ממשלה הוא הנבחר דה פאקטו. אי אפשר להגיד "אין שיטת בחירות ישירה, אז הבחירות לא נחשבות הקול של העם" זו טעות בסיסית. אני לא אוהב, את השיטה אבל זו השיטה קיימת ובה ביבי רוה"מ עד שיגיע אחר שירכיב ממשלה לאחר בחירות

6 דקות לפני, snufkin said:

כל עוד לא נבחר מישהו אחר שיכל להקים ממשלה, העם הכריע. אין בישראל שיטה ישירה,אם היתה לדעתי ביבי היה לוקח אבל מאחר ואין שיטה ישירה, מי שיצליח להרכיב ממשלה הוא הנבחר דה פאקטו. אי אפשר להגיד "אין שיטת בחירות ישירה, אז הבחירות לא נחשבות הקול של העם" זו טעות בסיסית. אני לא אוהב, את השיטה אבל זו השיטה קיימת ובה ביבי רוה"מ עד שיגיע אחר שירכיב ממשלה לאחר בחירות

זה לא משנה את העובדה שהעם מכריע מי המפלגות שירכיבו את הממשלה, הוא לא מכריע מי יהיה ראש הממשלה.

אם בבחירות הבאות הליכוד מקבל 20 מנדטים והחרדים + מפלגות הימין 35, עדיין העם הכריע שביבי צריך להיות ראש הממשלה הבא?

1 hour ago, שי123 said:

זה לא משנה את העובדה שהעם מכריע מי המפלגות שירכיבו את הממשלה, הוא לא מכריע מי יהיה ראש הממשלה.

אם בבחירות הבאות הליכוד מקבל 20 מנדטים והחרדים + מפלגות הימין 35, עדיין העם הכריע שביבי צריך להיות ראש הממשלה הבא?

בשיטה הנוכחית, רואים את מי שהעם בוחר בו כזה שדה פאקטו מצליח להקים ממשלה. אני לא אוהב את השיטה אבל זה מה יש. אי אפשר להתעלם ממנה ולתת תפקידים להחליט מי יהיה ומי לא יהיה ראש ממשלה, בניגוד לחוק יסוד, רק בגלל הפגמים שיש בשיטת הבחירות 

1 hour ago, hairy2hell said:

שהעם יכריע לגבי היותה גננת. שיאפשרו לה להמשיך להחזיק את הגן שלה. אם אנשים ירשמו, היא תהיה גננת. אם לא, היא לא תהיה.

ואמרתי, החוק זה לא מהות הכל. זה קובע מה מותר ומה אסור, ולא מה צריך לקרות.

להגיד שביבי לא צריך להיות ראש ממשלה עכשיו אפילו לרגע אחד לא נוגד שום דבר, ושום חוקה (שדרך אגב, לא קיימת בישראל)

א. חוקי היסוד הם החוקה של ישראל דב פאקטו, גם אם באופן רשמי אין חוקה כזו. כך אגב קבע אהרון ברק ..

ב. כמה דברים לגבי מעודה.

1. זה לא דומה. כאן מדובר על שילטון. כל המהות של שלטון דמוקרטי זה שהוא נבחר על ידי הרוב ובהתאם לחוקה שקובעת את שיטת הבחירות ואת גבולות הגזרה (מאחר ובישראל אין חוקה, אין גבולות גיזרה. ובכל זאת אהרון ברק קבע שחוקי היסוד הם במעמד חוקתי של חוקה).

2. גם אחרי שאמרתי את זה, אם אין מניעה בחוק ממעודה להיות גננת, הרי שהיא יכולה לפתוח גן אל אני מעריך שלא ירשמו אליו. ואם יש מניעה בחוק ממעודה להיות גננת במצב הזה, אז זה שוב לא דומה למקרה ביבי. במקרה של ביבי אין מניעה חוקית ויש סיבה לכך שאין מניעה חוקית, שוב, כי כאן מדובר על בחירת שלטון. זה הבסיס של הבסיס של דמוקרטיה. שלטון הרוב.

נ ב: אתה בהחלט יכול להגיד שלא ראוי שביבי יהיה ראש ממשלה במצבו. או בכלל. כחול לבן בהחלט יכולים לקבוע לעצמם שלא ישבו איתו. אבל וזה אבל גדול, הרשות השופטת לא יכולה לקבוע שאינו יכל להיות ראש ממשלה, ואם תעשה זאת - זו פגיעה אנושה בבסיס הדמוקרטיה בישראל.

3 hours ago, Krishi said:

פה אני אייעץ לך אל תענה לו על זה ברצינות. זאת מלכודת. דמגוגיה מהזן הנחות ביותר. 

הוא לא אשם. הוא אוהד הפועל, זה חזק ממנו.

23 דקות לפני, Omer said:

"מוות לשמאלנים" נשמע חזק בהפגנת התמיכה בביבי. 1995 זה עכשיו. אה, סליחה, ביבי לא עשה כלום ב-1995.

לא רואה איך זה קשור לביבי.

גם אנחנו שרים מוות לאדומים. זה לא קרוב למה שהיה לפני רצח רבין.

18 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא רואה איך זה קשור לביבי.

גם אנחנו שרים מוות לאדומים. זה לא קרוב למה שהיה לפני רצח רבין.

היתממות מרשימה. זה גם מה שאמרו ב-1995, אלה רק קריאות. וביבי אמר "לא אלה", אז הוא לא אשם. לעומת זאת דוד לוי אמר שזה מסוכן יותר מהשמאל, וגורש משם, וביבי המשיך לנאום.

היינו בסרט הזה פעם אחת.

53 דקות לפני, Omer said:

היתממות מרשימה. זה גם מה שאמרו ב-1995, אלה רק קריאות. וביבי אמר "לא אלה", אז הוא לא אשם. לעומת זאת דוד לוי אמר שזה מסוכן יותר מהשמאל, וגורש משם, וביבי המשיך לנאום.

היינו בסרט הזה פעם אחת.

כן, ההיתממות היא שלי.

היום זה בדיוק המצב שהיינו בו לפני רצח רבין אתה צודק.

אם כבר פוליטיקאי שמסיתים נגדו יותר זה נתניהו. אם הוא היה יוצא זכאי בכתב האישום לא הייתי מופתע בכלל אם היה ניסיון לפגוע בו.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

כן, ההיתממות היא שלי.

אם כבר פוליטיקאי שמסיתים נגדו יותר זה נתניהו. אם הוא היה יוצא זכאי בכתב האישום לא הייתי מופתע בכלל אם היה ניסיון לפגוע בו.

יש המון משולהב שצועק שיפגע בביבי? שמאיים עליו? יש מישהו שניסה לפגוע בו?

1 hour ago, מכביסט לעד said:

כן, ההיתממות היא שלי.

לא מאמין לך שאתה באמת מאמין בקשקוש הזה

1 hour ago, avielmaccabi4 said:

כמובן שתתעלם מהתגובה של מירי רגב לשלטים והקריאות האלה.

כאמור, להסית ולגנות. ולהמשיך להסית. זאת חתיכת עצימת עיניים לחשוב שאין להסתה של ביבי - שגם בימין מבקרים אותה - חלק בשלטים האלה.

ואני עדיין מחכה שמישהו כמו דוד לוי ידבר על הסכנה בזה. ואז כמובן ביבי ימשיך לנאום אחרי שיגורש.

יש כאן עדר משולהב שפנאטי בנוגע לביבי, אז כן, אני מאשים את ביבי. אם באמת היה מודאג מההסתה שלו הוא לא היה מארגן את ההפגנה הזאת. הוא היה מפסיק אותה. כמו שדוד לוי ויתר על הנאום שלו ודיבר על הסכנה.

פעם אחת זה נגמר ברצח כבר. אותו סרט בדיוק, עם אותו מסית ומשלהב שמנצח את העדר.

24 שנים עברו, וביבי אותו ביבי.

10 hours ago, snufkin said:

ראש ממשלה זמני. בממשלת מעבר. חשוב להדגיש.

9 דקות לפני, turgi said:

רק אני לא מבין איך החליטו פה ש"העם החליט שהוא רוצה את ביבי"?

מה לא ברור? רוב האנשים הצביעו למפלגות שנגד ביבי, לכן העם רוצה ביבי.

3000 איש באירוע ההסתה שלו.

זמנך עבר, שחרר אותנו.

2 hours ago, מכביסט לעד said:

כן, ההיתממות היא שלי.

העיקר שהוא לא העריץ שלך ..