Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

49 דקות לפני, זיפו said:

99 אחוז אם יש פריימריז, ביבי מנצח, מסכים? 

אין לסער שום סיכוי להביס את ביבי כרגע.

בחירות שלישיות, מקימים מפלגת ימנית אחת, רשימה אחת, חלוקת תיקים והסכמים קואליציוניים מראש, מנסים להשיג כמה שיותר מנדטים, החרדים רצים לבד ומביאים 17 מנדטים כמו תמיד.

השאלה פה,

האם יש רוב ימין או לא, האם הימין יצא להצביע בהמוניו. 

ברגע שהימין מבין שהשלטון בסכנה, הוא יצא להצביע. קמפיין הגוואלד יהיה אמיתי.

הימין יבין שזה או שמאל או ימין.

או ביבי או גנץ.

שכחת איזה כמה פרטים שוליים כגון המשפטים שיתנהלו נגד נתניהו, הרשעה אפשרית, בריחת קולות שתהיה בעקבות כל זה (ותהיה), החלטת היועץ המשפטי ובג"צ בדבר היכולת שלו בכלל להתמודד.

1 hour ago, זיפו said:

בחרו בליכוד בראשותו של בנימין נתניהו, נקודה.

זה הנציג של הימין. נציג מפלגת הליכוד.

עד שאין פריימריז הוא הנבחר.

אין לי בעיה שתהיה פריימריז, גדעון סער יקבל כאפה חזקה.. 

כל מי שלא הצביע לליכוד ראוי שישתוק ולא יתערב בנושאים פנימיים בליכוד. בטח שהמפלגות שלו אין פריימריז.

שוב, מעשית אתה צודק.

רשמית? לא. 

המערכת בארץ בנויה שאתה מצביע לרשימה ולא פרסונלי. יתרה מזאת, היא מאפשרת גם לח"כ שלא היה בראש אחת הרשימות להיות רוה"מ בסיטואציה הנוכחית. 

אתם באמת חושבים שרוב מצביעי הליכוד בבחירות השניות הצביעו בגלל הליכוד ולא בגלל ראש המפלגה?

אתם באמת חושבים שאם ביבי זז הצידה וגדעון סער יחליף אותו כל אותם קולות ישארו?

גם שביבי יפרוש מהחיים הפוליטים לדעתי תיהיה לו השפעה עצומה על דעה של הרבה מצביעים

א. רוב מצביעי הליכוד ימשיכו להצביע לליכוד.

ב. המנדטים שהליכוד יאבד ילכו ברובם המוחלט למפלגות הימין, ככה שזה לא ישפיע על המפה הפוליטית.

כל עוד ליברמן לא מוכן למצב בו החרדים מקבלים כל מה שהם רוצים כדי שהליכוד יהייה בשלטון, אין ממשלה בלי צירוף של כחול לבן.

1 hour ago, זיפו said:

99 אחוז אם יש פריימריז, ביבי מנצח, מסכים? 

אין לסער שום סיכוי להביס את ביבי כרגע.

בחירות שלישיות, מקימים מפלגת ימנית אחת, רשימה אחת, חלוקת תיקים והסכמים קואליציוניים מראש, מנסים להשיג כמה שיותר מנדטים, החרדים רצים לבד ומביאים 17 מנדטים כמו תמיד.

השאלה פה,

האם יש רוב ימין או לא, האם הימין יצא להצביע בהמוניו. 

ברגע שהימין מבין שהשלטון בסכנה, הוא יצא להצביע. קמפיין הגוואלד יהיה אמיתי.

הימין יבין שזה או שמאל או ימין.

או ביבי או גנץ.

מסכים איתך שאם יהיו פריימריז ביבי לוקח קל.

אבל אני לא רואה מצב שדווקא עכשיו גוש הימין בלי ליברמן ייקבל יותר מ61. 

49 דקות לפני, ravid said:

שכחת איזה כמה פרטים שוליים כגון המשפטים שיתנהלו נגד נתניהו, הרשעה אפשרית, בריחת קולות שתהיה בעקבות כל זה (ותהיה), החלטת היועץ המשפטי ובג"צ בדבר היכולת שלו בכלל להתמודד.

לא מאמין שהיועמש התערב בנושא. ורוצה לקוות שבג"ץ לא יתערב. אם תהיה התערבות משפטית, זה אכן כבר הופך להפיכה שלטונית ומצדיק את מה שביבי אמר .

האם תהיה זליגת קולות בגלל כתב האישום? לא יודע. ימים יגידו.

8 דקות לפני, snufkin said:

לא מאמין שהיועמש התערב בנושא. ורוצה לקוות שבג"ץ לא יתערב. אם תהיה התערבות משפטית, זה אכן כבר הופך להפיכה שלטונית ומצדיק את מה שביבי אמר .

האם תהיה זליגת קולות בגלל כתב האישום? לא יודע. ימים יגידו.

מה הקשר להפיכה שלטונית. 

השאלה היא לא אם ביבי יכול להרכיב ממשלה, אלא אם מישהו תחת כתב אישום חמור יכול להרכיב ממשלה.

בג״ץ לא יכול להתחשב בטענות של ביבי שהוא חף מפשע.

ברגע שהפרקליטות החליטה להעמיד אותו לדין, הוא נאשם בשוחד בדיוק כמו כל נאשם אחר. 

אם היה קוראים לו אולמרט ולא ביבי, עדיין היית אומר אותו דבר?

אפילו ביבי לא היה מסכים עם זה.

והנה, כבר סנונית ראשונה, התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג״ץ לחייב את ביבי להתפטר מראשות הממשלה.

7 דקות לפני, שי123 said:

מה הקשר להפיכה שלטונית. 

השאלה היא לא אם ביבי יכול להרכיב ממשלה, אלא אם מישהו תחת כתב אישום חמור יכול להרכיב ממשלה.

בג״ץ לא יכול להתחשב בטענות של ביבי שהוא חף מפשע.

ברגע שהפרקליטות החליטה להעמיד אותו לדין, הוא נאשם בשוחד בדיוק כמו כל נאשם אחר. 

אם היה קוראים לו אולמרט ולא ביבי, עדיין היית אומר אותו דבר?

אפילו ביבי לא היה מסכים עם זה.

והנה, כבר סנונית ראשונה, התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג״ץ לחייב את ביבי להתפטר מראשות הממשלה.

לא יכולים להמציא חוקים בדיעבד. כל עוד החוק לא מדבר מפורשות על ראש הממשלה, לא אמורה להיות מניעה. והחלטה הפוכה של בג"צ היא בדיוק ההגדרה להפיכה. 

ואישית כן, גם במקרה אולמרט הייתי אומר אותו הדבר. 

33 דקות לפני, שי123 said:

א. רוב מצביעי הליכוד ימשיכו להצביע לליכוד.

ב. המנדטים שהליכוד יאבד ילכו ברובם המוחלט למפלגות הימין, ככה שזה לא ישפיע על המפה הפוליטית.

כל עוד ליברמן לא מוכן למצב בו החרדים מקבלים כל מה שהם רוצים כדי שהליכוד יהייה בשלטון, אין ממשלה בלי צירוף של כחול לבן.

א.אם גדעון סער יגיע לראשות המפלגה תוך כדי שהוא דוחק את ביבי הצידה עכשיו מבלי שביבי מחליט לפרוש

זה לא יקרה ואני מוכן להתערב שבסיטואציה כזאת מתוך ה32 מנדטים שלהם ישארו 20.

ב.עם זה אני יכול להסכים איתך,כל המנדטים שילכו מהליכוד ילכו לבנט\שס\בית יהודי

4 דקות לפני, BRoi said:

א.אם גדעון סער יגיע לראשות המפלגה תוך כדי שהוא דוחק את ביבי הצידה עכשיו מבלי שביבי מחליט לפרוש

זה לא יקרה ואני מוכן להתערב שבסיטואציה כזאת מתוך ה32 מנדטים שלהם ישארו 20.

ב.עם זה אני יכול להסכים איתך,כל המנדטים שילכו מהליכוד ילכו לבנט\שס\בית יהודי

לא חושב שהצד החילוני בליכוד יצביע למי שכתבת.

4 דקות לפני, Krishi said:

לא יכולים להמציא חוקים בדיעבד. כל עוד החוק לא מדבר מפורשות על ראש הממשלה, לא אמורה להיות מניעה. והחלטה הפוכה של בג"צ היא בדיוק ההגדרה להפיכה. 

חוקים זה דבר נתון לפרשנות. ביבי כרגע הוא גם שר הבריאות ושר הרווחה ואת זה מבחינה חוקית אסור לו למלא. כזה מופרך שנשיא בג"צ יחליט שגם רוה"מ נכנס תחת המטריה של "שר"? בעיני ממש לא ולא חסרים נימוקים למה. זו סך הכל פרשנות של החוק ובהחלט בסמכות בית המשפט העליון לתת כזו ולפסוק על פיה. כל הרטוריקה של ביבי כרגע על "הפיכה שלטונית" נועדה להכנס לשופטים האלה לראש הרי.

בכל מקרה דובר כאן על תרחיש "סביר" שבו נתניהו יהיה ראש ממשלה. התגובה שלי באה על מנת להראות שגם התרחיש הסביר לא כזה סביר כשלוקחים בחשבון משתנים נוספים שקיימים.

מצביעי מרץ כמו עומר ומתן מסבירים למצביעי ליכוד למה הם מצביעים לליכוד, זה ככ פרייסלס שהייתי חייב לכתוב.

מאיפה החוצפה? זה נציג הימין לראשות הממשלה עם פריימריז או בלי, החוק מאפשר לו לכהן אז תחיו ותסבלו כמו שאומרים.

לא רוצים ממשלה עם ביבי? אף אחד גם לא רוצה ממשלה עם מרץ, אפילו לא נציג השמאל והלגיטימציה לדעות כמו שלכם שייכת לשולי השוליים, אוהב אותך זיפו.

המיעוט לא יכול לגנוב את השלטון כמו ששמתם לב בחודש האחרון אז אתם מתוסכלים, מת על זה.

נתראה בתגובה הבאה, אולי אפילו ב2020.

24 דקות לפני, Krishi said:

אתה קצת מתבלבל.

אין חוק שמדבר על הטלת הרכבת הממשלה על נאשם, כי אף אחד לא חשב על מצב אבסורדי כזה.

במצב שאין חוק ברור, זה בדיוק התפקיד של בג״ץ להכריע.

לפי הפסיקות של בג״ץ בעבר, ובייחוד הנימוקים לפסיקות, בהקשר לשרים וראשי ערים (נבחרים בבחירה ישירה), יש סיכוי אפסי שלא ייקבע שביבי לא יכול להרכיב ממשלה תחת כתב אישום.

ומצחיק שאתה טוען שהיית אומר אותו דבר במקרה אולמרט, כי ביבי אמר דברים אחרים לגמרי.

כל הטיעון של ביבי לכך שהוא לא צריך להתפטר, זה שהוא חף מפשע, אבל הטענה הזאת לא רלוונטית לדיון בבג״ץ.

5 דקות לפני, JacK said:

מצביעי מרץ כמו עומר ומתן מסבירים למצביעי ליכוד למה הם מצביעים לליכוד, זה ככ פרייסלס שהייתי חייב לכתוב.

מאיפה החוצפה? זה נציג הימין לראשות הממשלה עם פריימריז או בלי, החוק מאפשר לו לכהן אז תחיו ותסבלו כמו שאומרים.

לא רוצים ממשלה עם ביבי? אף אחד גם לא רוצה ממשלה עם מרץ, אפילו לא נציג השמאל והלגיטימציה לדעות כמו שלכם שייכת לשולי השוליים, אוהב אותך זיפו.

המיעוט לא יכול לגנוב את השלטון כמו ששמתם לב בחודש האחרון אז אתם מתוסכלים, מת על זה.

נתראה בתגובה הבאה, אולי אפילו ב2020.

עזוב שטויות ופתח נושא שאר הליגה בבקשה. ברוך שובך. 

16 דקות לפני, ravid said:

חוקים זה דבר נתון לפרשנות. ביבי כרגע הוא גם שר הבריאות ושר הרווחה ואת זה מבחינה חוקית אסור לו למלא. כזה מופרך שנשיא בג"צ יחליט שגם רוה"מ נכנס תחת המטריה של "שר"? בעיני ממש לא ולא חסרים נימוקים למה. זו סך הכל פרשנות של החוק ובהחלט בסמכות בית המשפט העליון לתת כזו ולפסוק על פיה. כל הרטוריקה של ביבי כרגע על "הפיכה שלטונית" נועדה להכנס לשופטים האלה לראש הרי.

בכל מקרה דובר כאן על תרחיש "סביר" שבו נתניהו יהיה ראש ממשלה. התגובה שלי באה על מנת להראות שגם התרחיש הסביר לא כזה סביר כשלוקחים בחשבון משתנים נוספים שקיימים.

סבבה, אם היה חוק על ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום והחוק היה אומר משהו מעורפל כזה. זה לא המצב פה. 

11 דקות לפני, שי123 said:

אתה קצת מתבלבל.

אין חוק שמדבר על הטלת הרכבת הממשלה על נאשם, כי אף אחד לא חשב על מצב אבסורדי כזה.

במצב שאין חוק ברור, זה בדיוק התפקיד של בג״ץ להכריע.

לפי הפסיקות של בג״ץ בעבר, ובייחוד הנימוקים לפסיקות, בהקשר לשרים וראשי ערים (נבחרים בבחירה ישירה), יש סיכוי אפסי שלא ייקבע שביבי לא יכול להרכיב ממשלה תחת כתב אישום.

התפקיד של בג"צ להכריע לפי החוק הקיים, ולא להמציא חוקים משלו או לתת פרשנות לפי מה שבא לו. ברור לי ששופטי בג"צ עושים מה בזין שלהם וזה לא באמת משנה להם מאז יסוד האקטיביזם השיפוטי של ברק. זה עדיין לא אומר שזה נכון. 

48 דקות לפני, snufkin said:

ואחר כך השמאל יבכה על ההסתה נגד רבין..

מעניין לי תביצה על מה השמאל יבכה

הקחבה הזבל הזה אשכרה הנחה את משרד התקשורת לדאוג שמחירי האינטרנט יישארו גבוהים בשביל אלוביץ'. זה לא סתם הטבות רגולטריות שחמורות כשלעצמן, הוא אשכרה נתן הנחייה לזיין אותי ואת כולנו באופן אישי.

בוגד בן זונה לכלא ומהר

3 דקות לפני, BuSa said:

מעניין לי תביצה על מה השמאל יבכה

הקחבה הזבל הזה אשכרה הנחה את משרד התקשורת לדאוג שמחירי האינטרנט יישארו גבוהים בשביל אלוביץ'. זה לא סתם הטבות רגולטריות שחמורות כשלעצמן, הוא אשכרה נתן הנחייה לזיין אותי ואת כולנו באופן אישי.

בוגד בן זונה לכלא ומהר

אתה ממש לוחמני היום 

Just now, שי123 said:

אבל אין חוק קיים, וזה בדיוק התפקיד של בג״ץ לקבוע תקדים אם אין חוק ברור.

על סמך מה בדיוק אמור להרשות לעצמו בג"צ לקבוע תקדים אם המחוקק לא ראה לנכון לחוקק חוק בנושא? 

יבוא המחוקק ויחוקק? מה טוב. לא חוקק? לא מתפקידו של בג"צ להחליט. 

1 דקה לפני, החתול הצהוב said:

להיפך קרישי, הבעיה היא אם אין התייחסות ספציפית בחוק.

אם יש העסק הרבה יותר קל. 

במקרה של בג"צ שלנו לא כזה קל. גם שם הם מרשים לעצמם להתפרע ולעשות מה שבא להם. 

מדברים פה מצב שלא היה בעיה לפני, ועכשיו מנסים ליצור בעיה.  

יחליפו את ביבי ביום מן הימים מי שיחליף, שיעבירו חוק. עד אז, מה לבג"צ ולזה? לא ראו לנכון שתהיה לזה בעיה אז, ואין שום סיבה שיראו לנכון שתהיה לזה בעיה היום.