Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

די עם אמירות של ״העם בחר את ביבי״, ״העם אמר לא לביבי״, ״העם רוצה ימין״ או ״העם לא רוצה את גנץ״.

התוצאות הראו שהעם אמר בעיקר ״וואלה, אין לי מושג, תחליטו אתם״.

אפשר לפרש את התוצאה בכל כך הרבה דרכים, ונגד כל אחד:

33 מנדטים שרוצים את גנץ לעומת 32 שרוצים את ביבי,

או,

63 מנדטים לימין-חרדים לעומת 57 למרכז-שמאל-ערבים,

או,

65 מנדטים שלא רוצים ביבי לעומת 55 שכן רוצים אותו,

או,

63 מנדטים לאלו שרואים בביבי ראש ממשלה לגיטימי לעומת 61 מנדטים לאלו שרואים בגנץ ראש ממשלה לגיטימי,

או כל כך הרבה דברים אחרים.

התוצאות יצרו בעיקר פלונטר פוליטי, ולא אמירה ברורה לכאן או לכאן, ומי שמנסה לקחת את זה לכיוון כלשהו בצורה חד משמעית בעיקר פועל בדמגוגיה.

Just now, hairy2hell said:

די עם אמירות של ״העם בחר את ביבי״, ״העם אמר לא לביבי״, ״העם רוצה ימין״ או ״העם לא רוצה את גנץ״.

התוצאות הראו שהעם אמר בעיקר ״וואלה, אין לי מושג, תחליטו אתם״.

אפשר לפרש את התוצאה בכל כך הרבה דרכים, ונגד כל אחד:

33 מנדטים שרוצים את גנץ לעומת 32 שרוצים את ביבי,

או,

63 מנדטים לימין-חרדים לעומת 57 למרכז-שמאל-ערבים,

או,

65 מנדטים שלא רוצים ביבי לעומת 55 שכן רוצים אותו,

או,

63 מנדטים לאלו שרואים בביבי ראש ממשלה לגיטימי לעומת 61 מנדטים לאלו שרואים בגנץ ראש ממשלה לגיטימי,

או כל כך הרבה דברים אחרים.

התוצאות יצרו בעיקר פלונטר פוליטי, ולא אמירה ברורה לכאן או לכאן, ומי שמנסה לקחת את זה לכיוון כלשהו בצורה חד משמעית בעיקר פועל בדמגוגיה.

לכן הפתרון היחידי זה בחירה ישירה לראשות הממשלה.

לא מבין למה השמאל כל-כך פוחד

2 hours ago, Double said:

אגב גדעון סער יותר ימני מביבי הוא הצביע נגד ההתנתקות וגם פופולרי בהתנחלויות, בנוגע למדיניות השמאלנים צריכים לחשוש יותר מסער.

ידוע שסער משמעותית יותר ימני.

זה לא שתולים בסער תקוות כאיש שיוביל אותנו למקום רצוי, אלא שלהבדיל מביבי, הוא אידיאולוג ולא כיסאולוג, וככל הנראה גם לא מושחת כמוהו. זה אומר שאיתו ומולו אפשר לעבוד, ואליו יהיה אפשר להתנגד בצורה נורמלית.

תן לי לגלות לך סוד - גם רוב השמאל (לא מרכז-שמאל, אלא השמאל) לא מת על גנץ. אני רוצה שיהיה ראש ממשלה כי אני מסתכל על האלטרנטיבה, אבל יכול להבטיח שאם הוא יצליח, אני אתחיל לבקר אותו לא מעט.

16 דקות לפני, זיפו said:

לכן הפתרון היחידי זה בחירה ישירה לראשות הממשלה.

לא מבין למה השמאל כל-כך פוחד

איך זה פתרון?

לפי ההצעה שהועלתה לא מזמן לבחירה ישירה, זה לקחת את הרע מהשיטה הפרלמנטרית, את הרע מהשיטה הנשיאותית, ולשלב אותם יחד.

סבבה, העם בחר ראש ממשלה בבחירה ישירה. ואז? הוא עדיין צריך להקים ממשלה, וכרגע אי אפשר.

אתה נשאר עם ממשלת מיעוט שלא יכולה להעביר אף חוק, ראש ממשלה שיכול לבטל כל חוק שהאופוזיציה מעבירה, ואופוזיציה שלא יכולה להחליף את ראש הממשלה. זה אומר 4 שנים של שיתוק מוחלט, אף חוק לא עובר, אין תקציבים, אין ביטחון, אין רווחה, אין תשתיות, אין כלום.

זה פתרון נוראי, יותר גרוע מהמצב בארה״ב אחרי בחירות אמצע שמעבירות את הפרלמנט כולו לצד השני. שם לפחות בגלל המשטר הנשיאותי יש כן יכולת לפעול בצורה חלקית ככה.

12 דקות לפני, זיפו said:

למה לפיד?

צבי האוזר

או שתעשו פריימריז.. אה בעצם אין אצלכם..

אצלכם?

ולפיד כי הוא המועמד הרלוונטי היחידי שם, אבל זה לא העניין - הליכוד לא דרש את האוזר, הוא דרש מישהו אחר במקום גנץ. אז אני חושב שהשאלה אם ביבי יהיה מוכן לתת ללפיד להיות ראשון ברוטציה היא שאלה לגיטימית.

ואתה יודע מה? אני אזרום איתך לצורך הדיון. נגיד האוזר.

ביבי נותן לו להיות ראשון? כלומר, ביבי לא ראש ממשלה ואפילו לא שר,  מאבד את כל כוחו בליכוד ונותן לבערך 15 ח״כים להיות יותר חשובים ממנו (שרים+סגני שרים), ומאבד אופציה לקבל חסינות? הוא מוכן לזה?

אגב, סער לא גאון פוליטי, אבל גם לא אידיוט.

הוא פשוט הולך על הכל או כלום.

הוא דורש פריימריז תוך שבועיים, כשסביר להניח שהחלטת היועמ״ש על האם ביבי יכול לקבל את המנדט תהיה תוך שבוע וחצי בערך. אם היה יקבע שביבי יכול לקבל את זה, אז הוא ינצח כנראה בבירור, אבל אם הוא יקבע שהוא לא רשאי, כמה ימים לפני הפריימריז, סער בונה על זה שהוא יישאר האופציה הריאלית היחידה למי שרוצה שהליכוד יעמדו בראשות הממשלה, ויש לו סיכוי מאוד ריאלי לנצח.

זה הימור, אבל יכול להיות שהימור ששווה לקחת, ואף אחד לא יכול לדעת איך זה ייגמר.

1 hour ago, hairy2hell said:

אז אני מבין שאם גנץ יזוז הצידה ולפיד יקבל את ההובלה, ביבי ייתן לו להיות ראשון ברוטציה?

אמין.

הקטע המצחיק הוא שאחרי שהמפלגות החרדיות אמרו שלא יישבו בממשלה בראשות לפיד - לפיד באמת זז הצידה.

8 hours ago, זיפו said:

מצביעי הליכוד הצביעו לליכוד בראשות ביבי ולא לליכוד בראשות סער.

שמע זאת חתיכת גניבת דעת מרשימה. האם למצביעי הליכוד הייתה בקלפי האופציה להצביע לפתק 'מחל' בלי נתניהו? אז מה הקשר של הטיעון הזה? ואם היה כתוב 'מחל בראשות זר אכזר' אז זר אכזר בלבד היה מנהיג את המפלגה?

זה שאתה בולע ספינים זאת בעיה שלך, אבל זה לא טיעון. נגמרה הכנסת - ולכן לגיטימי שיהיו פריימריז על ראשות המפלגה (לא רוצה במסגרת 21 הימים? אחלה, אז לכנסת הבאה פלוס בזבוז מליארדים נוספים). רוצה רררקקקק ביבי? סלמתאק, לא שונה מצפון קוריאה או יש עתיד או יהדות התורה או ש"ס או כל דרעק לא דמוקרטי אחר. 

5 hours ago, itan17 said:

אף אחד.

ביבי יצטרך מחליף מתישהו. הוא לא הולך ונעשה צעיר...

3 hours ago, Omer said:

הקטע המצחיק הוא שאחרי שהמפלגות החרדיות אמרו שלא יישבו בממשלה בראשות לפיד - לפיד באמת זז הצידה.

אי אפשר להשוות את ביבי ללפיד. 

1 hour ago, MaTa said:

שמע זאת חתיכת גניבת דעת מרשימה. האם למצביעי הליכוד הייתה בקלפי האופציה להצביע לפתק 'מחל' בלי נתניהו? אז מה הקשר של הטיעון הזה? ואם היה כתוב 'מחל בראשות זר אכזר' אז זר אכזר בלבד היה מנהיג את המפלגה?

זה שאתה בולע ספינים זאת בעיה שלך, אבל זה לא טיעון. נגמרה הכנסת - ולכן לגיטימי שיהיו פריימריז על ראשות המפלגה (לא רוצה במסגרת 21 הימים? אחלה, אז לכנסת הבאה פלוס בזבוז מליארדים נוספים). רוצה רררקקקק ביבי? סלמתאק, לא שונה מצפון קוריאה או יש עתיד או יהדות התורה או ש"ס או כל דרעק לא דמוקרטי אחר. 

לגיטימי שיהיו פריימריז? כמו בכחול לבן, יש עתיד, ישראל ביתנו ועוד? 

המממ. מעניין..... 

6 hours ago, hairy2hell said:

ידוע שסער משמעותית יותר ימני.

זה לא שתולים בסער תקוות כאיש שיוביל אותנו למקום רצוי, אלא שלהבדיל מביבי, הוא אידיאולוג ולא כיסאולוג, וככל הנראה גם לא מושחת כמוהו. זה אומר שאיתו ומולו אפשר לעבוד, ואליו יהיה אפשר להתנגד בצורה נורמלית.

תן לי לגלות לך סוד - גם רוב השמאל (לא מרכז-שמאל, אלא השמאל) לא מת על גנץ. אני רוצה שיהיה ראש ממשלה כי אני מסתכל על האלטרנטיבה, אבל יכול להבטיח שאם הוא יצליח, אני אתחיל לבקר אותו לא מעט.

וטוב שתבקר אותו. בגלל נתניהו והרעל שפוזר פה בשנים האחרונות שכחנו שאחד העקרונות החשובים בדמקורטיה זו הביקורת אחד על השני. הבעיה היא שכל ביקורת על נתניהו מזכה אותך בגידופים ונאצות.

אף אחד לא נולד ראש ממשלה ולאף אחד אין בעלות על התפקיד הזה. 

לדעתי יש להגביל את הכהונה ל2 קדנציות, בדיוק כמו בארה"ב. ככה אף אחד לא מתאהב בתפקיד עד כדי כך שהוא מוכן למשוך את כל המדינה איתו לסבב אינסופי של בחירות.

1 hour ago, MaTa said:

בחרו בליכוד בראשותו של בנימין נתניהו, נקודה.

זה הנציג של הימין. נציג מפלגת הליכוד.

עד שאין פריימריז הוא הנבחר.

אין לי בעיה שתהיה פריימריז, גדעון סער יקבל כאפה חזקה.. 

כל מי שלא הצביע לליכוד ראוי שישתוק ולא יתערב בנושאים פנימיים בליכוד. בטח שהמפלגות שלו אין פריימריז.

7 דקות לפני, Mark said:

וטוב שתבקר אותו. בגלל נתניהו והרעל שפוזר פה בשנים האחרונות שכחנו שאחד העקרונות החשובים בדמקורטיה זו הביקורת אחד על השני. הבעיה היא שכל ביקורת על נתניהו מזכה אותך בגידופים ונאצות.

אף אחד לא נולד ראש ממשלה ולאף אחד אין בעלות על התפקיד הזה. 

לדעתי יש להגביל את הכהונה ל2 קדנציות, בדיוק כמו בארה"ב. ככה אף אחד לא מתאהב בתפקיד עד כדי כך שהוא מוכן למשוך את כל המדינה איתו לסבב אינסופי של בחירות.

בתקופה האחרונה זה משתווה, אם אכתוב ברשת דברים בעד ביבי, אקבל התקפה מצד כל מיני אנשים, כנל כמו שאתה אומר הפוך.

זה תרבות הרשת, אז שתדע שגם בשמאל זה קיים.

להגביל את הכהונה, בבקשה - יש לך רוב בכנסת? תחוקקו חוק, אין? אי אפשר.

אם יש ציבור גדול שעדיין מצביע לאותו מנהיג ולאותה מפלגה(נגיד) אז כנראה שזה לא מפריע לו שיש אדם למעלה מעשור ראש ממשלה, זה מפריע רק לצד השני, כמובן החלש יותר מבחינה פוליטית.

השמאל רוצה להגביל את כהונת ביבי כי הם מבינים שהם לא יכולים לנצח אותו בדרך כשרה שהיא בחירות. לכן מנסים בכל מיני טריקים מסריחים, תפירת תיקים וכו..

בהצלחה לכם.

ביבי ישאר כאן עוד הרבה

44 דקות לפני, זיפו said:

בתקופה האחרונה זה משתווה, אם אכתוב ברשת דברים בעד ביבי, אקבל התקפה מצד כל מיני אנשים, כנל כמו שאתה אומר הפוך.

אם יש ציבור גדול שעדיין מצביע לאותו מנהיג ולאותה מפלגה(נגיד) אז כנראה שזה לא מפריע לו שיש אדם למעלה מעשור ראש ממשלה, זה מפריע רק לצד השני, כמובן החלש יותר מבחינה פוליטית.

השמאל רוצה להגביל את כהונת ביבי כי הם מבינים שהם לא יכולים לנצח אותו בדרך כשרה שהיא בחירות. לכן מנסים בכל מיני טריקים מסריחים, תפירת תיקים וכו..

בהצלחה לכם.

ביבי ישאר כאן עוד הרבה

כולם מנסים להפיל אותו !! רק הוא מציל אותנו !!

ככה אתה נראה מהצד אחי

2 hours ago, פראנק_רייקארד said:

כולם מנסים להפיל אותו !! רק הוא מציל אותנו !!

ככה אתה נראה מהצד אחי

הוא צודק, כל מה שאומרים על ביבי נטו כי לא מצליחים להוריד אותו בדרך הכשרה היחידה שצריכה להיות שזה... בחירות. זה הכל. השמצות, המצאות של חוקים, תפירת תיקים, מה לא ינסו לעשות חוץ מהדבר הצודק והדמוקרטי היחיד כמו... לנצח בבחירות. תנצחו בבחירות - לא יהיה ביבי. גם אני, עם כמה שאני לא רואה מנהיג אחר ראוי יותר ממנו, אקבל את תוצאות הבחירות ואקווה לטוב. אבל אנשי "רק לא ביבי" לא מעניין אותם דמוקרטיה, מעניין אותם להוריד איש אחד שהם לא מצליחים לנצח בצורה דמוקרטית. אז יעלילו עליו עלילות, ויגידו למה הוא כל כך הרבה שנים, ויתפרו תיקים, ויאשימו אותו שבגללו לא קמה ממשלה ולמה הוא לא הולך כבר (רמז, הוא קיבל מלא קולות). למה לעזאזל שביבי יזוז הצידה כמו שאמרו פה? יותר ממליון איש בחרו במפלגה שהוא מוביל ובמפלגות אחרות שברור על מי הם ימליצו לנשיא. הגוש שלו הכי גדול, שהם יזוזו הצידה ויסכימו לתנאים שלו ולא ההיפך.זה פשוט מפגר ברמת האינפנטילי להגיד שהאשמה שאין ממשלה היא בגלל ביבי. אני אפילו לא יודע איך להסביר רמת פיגור כזאת מלבד שנאה טהורה ואנטי דמוקרטית לאיש

12 דקות לפני, roei p said:

זיפו אתה יכול להציג בפנינו תרחיש סביר שישאיר את נתניהו כאן לעוד הרבה שנים כמו שאמרת?

99 אחוז אם יש פריימריז, ביבי מנצח, מסכים? 

אין לסער שום סיכוי להביס את ביבי כרגע.

בחירות שלישיות, מקימים מפלגת ימנית אחת, רשימה אחת, חלוקת תיקים והסכמים קואליציוניים מראש, מנסים להשיג כמה שיותר מנדטים, החרדים רצים לבד ומביאים 17 מנדטים כמו תמיד.

השאלה פה,

האם יש רוב ימין או לא, האם הימין יצא להצביע בהמוניו. 

ברגע שהימין מבין שהשלטון בסכנה, הוא יצא להצביע. קמפיין הגוואלד יהיה אמיתי.

הימין יבין שזה או שמאל או ימין.

או ביבי או גנץ.

57 דקות לפני, זיפו said:

בהצלחה לכם.

ביבי ישאר כאן עוד הרבה

רוצה להגביל את הכהונה של כולם. כשאדם יודע שזמנו קצוב הוא ירצה לעשות את המקסימום בזמן שיש לו כדי להשאיר חותם ולנצל את הכהונה שלו עד תום. ברגע שזה לא קורה,רפורמות,חוקים,אסטרטגיות,קרא לזה איך שתרצה-נשארים תקועים. למה? כי אין לחץ.תמיד אפשר להבחר שוב בטענה של "בפעם הבאה אני אמשיך מאיפה שהפסקתי".

וכן, השיח ברשת מזעזע, אבל המנהיגים צריכים לקחת אחריות ולהרגיע את הרוחות. אנשים נסחפים בשני הצדדים.

"בהצלחה לכם"-אל תכניס אותי לשיח הילדותי הזה. המדינה חשובה יותר מאדם אחד.

1 hour ago, Krishi said:

לגיטימי שיהיו פריימריז? כמו בכחול לבן, יש עתיד, ישראל ביתנו ועוד? 

המממ. מעניין..... 

לא מצביע לאף אחד מהם, ושם אין את חוקת הליכוד והתאדרות הליכוד שזאת מפלגה דמוקרטית.

1 דקה לפני, MaTa said:

לא מצביע לאף אחד מהם, ושם אין את חוקת הליכוד והתאדרות הליכוד שזאת מפלגה דמוקרטית.

אני חושב שהליכוד זה המפלגה שהיו בה הכי הרבה פריימריז בשנים האחרונות מבין כל המפלגות שמקיימות פריימריז. 

וגם

חחחחחחחחחחחחחחחחחח