Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

Just now, hairy2hell said:

אז אם אני עובד ציבור, מותר לי לקבל חפצים בשווי מאות אלפי שקלים ממישהו שאני אמון על החלטות בעיניינו בלי שזה ייחשב משהו פסול?

אם הבנתי את קרישי נכון , רק אם אתה ראש ממשלה אתה יכול

ואתה נטפל רק על נושא השוחד. הוא נראה מבוסס לחלוטין, אבל גם אם אתה מתעלם ממנו, הוחלט על להגיש נגדו כתבי אישום גם על 3 סעיפים של מרמה והפרת אמונים. זה סבבה מבחינתך?

1 דקה לפני, BuSa said:

קרישי, באמת, מאיפה אתה מביא את זה? יש לך איך לבסס את הטיעונים שלך משפטית?

הבאתי פה מספיק הוכחות לזה פה (בנושא בחירות הקודם) ומאז נוספו עוד חיזוקים להוכחות האלה. אין לי כח להיכנס לזה שוב.

בסה"כ ציינתי שזה יום עצוב למדינת ישראל שתופרים תיק לראש ממשלה. קחו את זה איך שתרצו. מי שרוצה להיות שמח שיהיה שמח, מי שלא לא. מי שרוצה לצחוק עלי ולהגיד שאני הזוי או לא יודע מה גם סבבה. הכל טוב.

3 דקות לפני, hairy2hell said:

ואתה נטפל רק על נושא השוחד. הוא נראה מבוסס לחלוטין, אבל גם אם אתה מתעלם ממנו, הוחלט על להגיש נגדו כתבי אישום גם על 3 סעיפים של מרמה והפרת אמונים. זה סבבה מבחינתך?

אני לא נטפלתי לנושא השוחד.

7 דקות לפני, Krishi said:

הבאתי פה מספיק הוכחות לזה פה (בנושא בחירות הקודם) ומאז נוספו עוד חיזוקים להוכחות האלה. אין לי כח להיכנס לזה שוב.

בסה"כ ציינתי שזה יום עצוב למדינת ישראל שתופרים תיק לראש ממשלה. קחו את זה איך שתרצו. מי שרוצה להיות שמח שיהיה שמח, מי שלא לא. מי שרוצה לצחוק עלי ולהגיד שאני הזוי או לא יודע מה גם סבבה. הכל טוב.

"הוכחות"

6 דקות לפני, Double said:

הסכינים נשלפות מהר

זה הדבר הכי טוב לביבי שיכול להיות.
הסיכוי היחיד שיוחלף בפריימריז זה אם ירוץ מולו רק אדם אחד. 

2 דקות לפני, idan8 said:

אם בית המשפט יחליט אשם, אז תגיד שהוא גם מושחת?

תלוי מה יהיו הנימוקים. וגם אם בבית משפט יתגלו ראיות חדשות שלא הייתי מודע להן

קרישי אני קצת מתקשה להבין אותך, מתוך כתב האישום שפורסם ע"י היועץ המשפטי לממשלה ניתן להבין שהחשדות בשוחד נגד ראש הממשלה חזקות ולראות כי הן כוללות לא מעט הוכחות מתוך חומרי החקירה.

חומרי החקירה מכילים שיח פנימי רחב בתוך מערכת וואלה, ובראשם שיח בין נציגו ומקורבו (זאב רובינשטיין) של ראש הממשלה והבעלים של בזק לאלוביץ' עצמו ומנכ"ל וואלה אילן ישועה הכוללת שיח קונקרטי וישיר על סיקור אוהד לראש הממשלה בתמורה לקידום תהליכים המקלים ותומכים באלוביץ ובזק ע"י ראש הממשלה.

יותר מזה - הם מכנים את ראש הממשלה בכינויים ומנסים ל"קודד" את השיח בניהם.

בהקשר לתיקי 1000 ו-2000 אני דווקא חושב שלאור השיח הציבורי, והקושי של היועץ המשפטי לממשלה להיראות כמישהו שיוצא למלחמה אישית כנגד ראש הממשלה - הקל היועץ המשפטי לממשלה באישומים כנגד נתניהו.

העובדות והעדויות מראות בצורה די חזקה כיצד עסק וקידם נתניהו את עניינם האישיים והעסקיים של 2 אנשי עסקים (מילצ'ן ופאקר) ,כשבמקביל מקבל מהם "מתנות" או לחילופין טובות הונאה אישיות ולטובת משפחתו.

מה זה אם לא שוחד?

אני באמת מנסה להבין מה עובר לנתניהו בראש ואיל הוא רואה את המשך החיים הפוליטיים שלו:

1. ממשלת אחדות מיידית בראשות נתניהו וגנץ - נראה כי ירדה מהפרק בשלב זה.

2. הצלחה להרכיב את הממשלה לאחר בחירות נוספות - אני הופתע מאוד אם לאחר כתב אישום מסוג זה הציבור ייתן אמון בנתניהו. וגם אם כן קשה לי להאמין שנבחרי הציבור האחרים (כולל השותפים שלו מימין) יתנו בו את האמון הנדרש.

לא מבין את הטקטיקה של ביבי.

הפרקליטות תצטרך להגיש חוות דעת לגבי אפשרות של ביבי לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, וגם אם ראש ממשלה זמני יכול להמשיך לכהן תחת כתב אישום חמור שכולל שוחד.

הסתה מטורפת כזאת נגדם רק מוכיחה להם שאסור לו להמשיך בתפקיד.

9 דקות לפני, שי123 said:

לא מבין את הטקטיקה של ביבי.

הפרקליטות תצטרך להגיש חוות דעת לגבי אפשרות של ביבי לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, וגם אם ראש ממשלה זמני יכול להמשיך לכהן תחת כתב אישום חמור שכולל שוחד.

הסתה מטורפת כזאת נגדם רק מוכיחה להם שאסור לו להמשיך בתפקיד.

לא משפטן, אבל זה מרגיש לי קצת מתיחה של החוק לקבוע שאסור לו.

אבל לא יודע.

2 דקות לפני, hairy2hell said:

לא משפטן, אבל זה מרגיש לי קצת מתיחה של החוק לקבוע שאסור לו.

אבל לא יודע.

לא רואה שום הבדל בין העניין הזה לפסיקה של בג״ץ בעניין דרעי.