Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

אני לא בטוח כמה זה סער הפחיד אותו, כמו העיתוי של הפריימריז.

הוא קיווה לפריימריז תוך שבועיים-שלושה, כלומר בתוך פרק זמן המנדט של גנץ.

אבל הובהר לו שהכי מהר שניתן לארגן את זה יהיה למעלה מחודש, מה שיציב את המועד כבר בתוך חלון ה-21 יום, וייתכן שכבר מיד אחרי החלטת הפרקליטות, וזה עיתוי מסוכן לביבי לעמוד בו לבחירות מחדש.

5 דקות לפני, טוני said:

לפעמים פשוט שווה לוותר, לשבת את הזמן שמגיע לך ולהשתחרר אדם חדש (עם אות קלון לכל החיים).

מניסיון?

תגידו, תיק הצוללות וכו׳, על מתי בדיוק מדובר שזה קרה?

מישהו זרק לי שמנדלבליט היה אז מזכיר הממשלה (ואז זה אומר שהוא אישר את כל ההסכם), אבל זה מרגיש לי לא נכון. אני די בטוח שהוא נכנס לתפקיד רק אחרי, אבל לא מצאתי מתי בדיוק זה קרה.

On 5.10.2019 at 17:17, hairy2hell said:

תגידו, תיק הצוללות וכו׳, על מתי בדיוק מדובר שזה קרה?

מישהו זרק לי שמנדלבליט היה אז מזכיר הממשלה (ואז זה אומר שהוא אישר את כל ההסכם), אבל זה מרגיש לי לא נכון. אני די בטוח שהוא נכנס לתפקיד רק אחרי, אבל לא מצאתי מתי בדיוק זה קרה.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3758928,00.html

התחיל לפני שנכנס לתפקיד.

13 hours ago, Adir12 said:

ארדואן הצבוע שקורא לנו מדינת כיבוש פלש לתוך סוריה כדי לבצע רצח עם בכורדים. הזייה שטראמפ נתן לזה יד ומעניין איך העולם "יגיב" לזה

גינוי על ישראל

14 hours ago, turgi said:

למה הזייה?

כי בתור המעצמה הגדולה בעולם שאמורה/רוצה לשמור על דמוקרטיה ועל חפים מפשע. הוא ידע טוב מאוד שברגע שהוא יסיג את הכוחות שלו משם ארדואן יתקוף.

On 10.10.2019 at 20:02, Adir12 said:

כי בתור המעצמה הגדולה בעולם שאמורה/רוצה לשמור על דמוקרטיה ועל חפים מפשע. הוא ידע טוב מאוד שברגע שהוא יסיג את הכוחות שלו משם ארדואן יתקוף.

ארצות הברית תמיד נטשו את בני בריתם ברגע האמת או התערבו רק מתי שזה השפיע על האינטרסים שלהם.

אני חושב שישראל בסוןפו של דבר לא בגדה בצד"ל.

אמנם זכורות לרע התמונות של אנשי צד"ל על הלגדר כשלא נותנים להם להכנס, אבל בסופו של דבר הם הוכנסו לכאן , מעל 6,000 לחיות כאן. 

כמדומני, אבל אני לא בטוח, שבפרק הזמן הקצר שבו הם לא נכנסו לכאן ועד שהם נכנסו לכאן לא נפגע מישהו מהם. מקווה שאכן כך.

עד כמה שידוע לי, אף אחד לא נהרג, אבל 3000 נעצרו ונשפטו על ידי ממשלת לבנון, ו-2700 נשלחו למאסר.

בודדים נמצאים עכשיו עדיין במאסר מאז, כשהרוב שוחררו.

היו גם כמה עשרות (לא זוכר את המספר המדוייק) שנגזר עליהם עונש מוות, אך בעירעור של כולם העונש הומתק.

וגם אלו שנכנסו לישראל (בין אם נשארו לחיות כאן, או כמו רובם - ברחו לחו״ל לאחר מכן), די ננטשו על ידי ישראל, צריך להגיד.

המטרה שלהם הייתה לשחרר את לבנון, לשחרר את המדינה שלהם, והם היו מוכנים ׳לשרוף את עצמם׳ בתוך המדינה אם זה לא יקרה, כי הם האמינו לישראל שאנחנו נביא שם את השינוי. בסוף הם נאלצו לברוח מהמדינה, לעזור שם את כל הציוד, המשפחה והחברים שלהם, ולברוח בלי יכולת לשוב, כי ישראל חזרה בה מההבטחה להם. ההכנסה לישראל זה מיזעור נזקים, אבל זה נובע בעקבות זה שנטשנו אותם.

אני חושב שהנסיבה מלבנון הייתה צעד חכם והכרחי, ובדיעבד (כי הייתי ילד אז) אני תומך בזה, גם עם כל מה שקרה עם צד״ל, אבל זה לא אומר שבמהלך הזה, נכון ככל שיהיה בעיני, לא נטשנו אותם.

ועדיין - גם אם זה משהו שראוי לציין בדיון, צריך להגיד שזה לא אותו דבר כמו הנטישה שטראמפ עושה עכשיו לכורדים.

8 hours ago, hairy2hell said:

ועדיין - גם אם זה משהו שראוי לציין בדיון, צריך להגיד שזה לא אותו דבר כמו הנטישה שטראמפ עושה עכשיו לכורדים.

אין בכלל מה להשוות את ישראל הקטנה למדינה שמנהלת חצי עולם, נלחמת עבור אינטרסים משלה, דמוקרטיה אף פעם לא עניין אותה פעם זה לעצור התפשטות של קומוניזים, נקמה ופעם זה נפט. הדבר האחרון שמעניין את ארה"ב לא משנה אם רפובליקנים או דמוקרטים זה אזרחים קטנים ומה יקרה להם אחרי שיעזבו. המזל שלנו שפיתחנו צבא חזק והאינטרס של מדינות ערב הקיצוניות הוא שישראל תהיה קיימת על מנת שיוכלו לשטוף לאזרחים שלהם את המוח.

8 hours ago, hairy2hell said:

המטרה שלהם הייתה לשחרר את לבנון, לשחרר את המדינה שלהם, והם היו מוכנים ׳לשרוף את עצמם׳ בתוך המדינה אם זה לא יקרה, כי הם האמינו לישראל שאנחנו נביא שם את השינוי. בסוף הם נאלצו לברוח מהמדינה, לעזור שם את כל הציוד, המשפחה והחברים שלהם, ולברוח בלי יכולת לשוב, כי ישראל חזרה בה מההבטחה להם.

בסדר, המטרה נכשלה. מה אתה מצפה, להשאר שם לנצח? לפעמים גם מפסידים.

ואז אוהד הפועל שסביר להניח שהצביע למפלגה של אהוד ברק בבחירות האחרונות, בא לפורום אוהדי מכבי והתלונן על הבריחה מלבנון

האירוניה ירתה בעצמה וכו

13 hours ago, hairy2hell said:

עד כמה שידוע לי, אף אחד לא נהרג, אבל 3000 נעצרו ונשפטו על ידי ממשלת לבנון, ו-2700 נשלחו למאסר.

בודדים נמצאים עכשיו עדיין במאסר מאז, כשהרוב שוחררו.

היו גם כמה עשרות (לא זוכר את המספר המדוייק) שנגזר עליהם עונש מוות, אך בעירעור של כולם העונש הומתק.

וגם אלו שנכנסו לישראל (בין אם נשארו לחיות כאן, או כמו רובם - ברחו לחו״ל לאחר מכן), די ננטשו על ידי ישראל, צריך להגיד.

המטרה שלהם הייתה לשחרר את לבנון, לשחרר את המדינה שלהם, והם היו מוכנים ׳לשרוף את עצמם׳ בתוך המדינה אם זה לא יקרה, כי הם האמינו לישראל שאנחנו נביא שם את השינוי. בסוף הם נאלצו לברוח מהמדינה, לעזור שם את כל הציוד, המשפחה והחברים שלהם, ולברוח בלי יכולת לשוב, כי ישראל חזרה בה מההבטחה להם. ההכנסה לישראל זה מיזעור נזקים, אבל זה נובע בעקבות זה שנטשנו אותם.

אני חושב שהנסיבה מלבנון הייתה צעד חכם והכרחי, ובדיעבד (כי הייתי ילד אז) אני תומך בזה, גם עם כל מה שקרה עם צד״ל, אבל זה לא אומר שבמהלך הזה, נכון ככל שיהיה בעיני, לא נטשנו אותם.

קודם כל תגדיר מה זו בגידה.

אני לא חושב שישראל אי פעם התחייבה בפני צד"ל שלנצח נצחים היא תשב בדרום לבנון.

אם יש איש צד"ל שלא נתנו לו לבוא לכאן ובגלל הוא נפגע - זו בגידה. 

אני באמת לא יודע אם יש כאלה (כמעט והיו אחרי שבימים הראשונים לא נתנו להם להכנס).

ארה"ב על אף שמצוירת בארץ כשוטר הטוב של העולם, היא אותו שיט בדיוק כמו כולם. 

הכל בסוף זה אינטרסים על משאבים ושטח. ברגע שאין כזה, לאף אחד לא באמת יזיז אם יהיה מלחמה עם עשרות אלפי הרוגים.

ברגע שארה"ב עצמאית אנרגטית, האינטרס היחיד שלה במזרח התיכון הוא להמשיך למכור נשק.