Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

25 דקות לפני, g0lan said:

אם הוא מודה באשמה אז הוא חף מפשע? שמע, ההיגיון שלך זה משהו שצריך לחקור..

כי מעולם אף אדם לא הודה באשמה במסגרת עסקת טיעון רק כדי להפסיק את עינוי הדין שהוא עובר/ידע שהוא חף מפשע אבל לא רצה לקחת את הסיכון בבית משפט שיקבל עונש גדול יותר. 

ההגיון שלי בסדר גמור תודה

9 hours ago, Krishi said:

אני חושב שהוא חף מפשע בלי קשר. 

מה שזה יוכיח שכל הרדיפה אחריו הייתה נטו פוליטית כדי להוריד אותו ולא באמת שהצדק מעניין אותם... 

קו 300 זה מקרה נקודתי. פה הייתה רדיפה שנים על גבי שנים. 

תגיד, אתה שמת לב שמי שהעלה את כל רעיון החנינה זה הימין, ושבשמאל מתנגדים לזה ורוצים שיעמוד לדין?

On 21.9.2019 at 12:36, Krishi said:

אם יסכימו לתת לביבי חנינה תמורת פרישה זה רק יוכיח שאת אף אחד לא באמת עניין שלטון החוק אלא רק חישפו סיבות להעיף אותו, וברגע שפרש זהו אין צורך לחקור את האמת (לא שאני חושב שיש משהו באישומים האלה) ובעצם יוכיח שהוא צדק כך הדרך. 

אתה מבלבל.

אם יבטלו את כתב האישום כי הוא פורש, אני אסכים איתך לגמרי. אם יתנו לו חנינה, זה לא קשור לנושא.

מי שמעמיד לדין את ביבי זה המשטרה, הפרקליטות, והיועץ המשפטי.

מי שנותן חנינה זה הנשיא.

אני נגד שזה יקרה, אבל גם אם זה יקרה, זה לא אומר שרק חיפשו להעיף אותו ולא עניין את אף אחד שלטון החוק, כמו שאתה אומר.

On 21.9.2019 at 12:09, Figo10 said:

חנינה לא כרוכה בהודאה באשמה?

כרוכה, אבל אם אין בזה ישיבה במאסר של למעלה מ-3 חודשים, אין בזה מניעה חוקית מלהתמודד בכנסת.

1 hour ago, Omer said:

תגיד, אתה שמת לב שמי שהעלה את כל רעיון החנינה זה הימין, ושבשמאל מתנגדים לזה ורוצים שיעמוד לדין?

אף אחד לא העלה שום דבר ואף אחד לא התנגד למשהו שלא באמת הועלה.

14 דקות לפני, hairy2hell said:

אתה מבלבל.

אם יבטלו את כתב האישום כי הוא פורש, אני אסכים איתך לגמרי. אם יתנו לו חנינה, זה לא קשור לנושא.

מי שמעמיד לדין את ביבי זה המשטרה, הפרקליטות, והיועץ המשפטי.

מי שנותן חנינה זה הנשיא.

אני נגד שזה יקרה, אבל גם אם זה יקרה, זה לא אומר שרק חיפשו להעיף אותו ולא עניין את אף אחד שלטון החוק, כמו שאתה אומר.

ומה נראה לך הנשיא יושב ומחלק חנינות למי שבא לו? יש תהליך שלם שכולל בדיקות חוות דעת ומה לא...

1 hour ago, Krishi said:

ומה נראה לך הנשיא יושב ומחלק חנינות למי שבא לו? יש תהליך שלם שכולל בדיקות חוות דעת ומה לא...

נכון.

מה זה קשור?

בסופו של דבר, חנינה שהנשיא מעניק לא קשורה להאם מעמידים אותו לדין  בצדק או לא.

הליך שונה לגמרי. יש התייעצויות, ברור, אבל זה תהליך שונה של ׳מוסד׳ שונה.

1 hour ago, hairy2hell said:

נכון.

מה זה קשור?

בסופו של דבר, חנינה שהנשיא מעניק לא קשורה להאם מעמידים אותו לדין  בצדק או לא.

הליך שונה לגמרי. יש התייעצויות, ברור, אבל זה תהליך שונה של ׳מוסד׳ שונה.

היא קשורה בסופו של דבר למעשה עצמו, להשלכות, לחרטה וכו' וכו'... בוא, הם לא מדברים על האם לחון אותו בגלל הפרצוף היפה או האישה המצודדת...

מי זה ״הם״?

מדובר על זה שהנשיא יחון אותו. לא יודע עד כמה זה אמיתי, כאמור, אני שמעתי על זה רק בנושא הזה, אבל על זה מדברים.

שהנשיא. לא שהפרקליטות תחליט לבטל את כתב האישום.

גוף שונה לגמרי.

אין לזה שום קשר להאם הוא ביצע מעשים או לא. 

המצב נהיה יותר ויותר אבסורדי. עכשיו כחול לבן והליכוד שואפות כל אחת שיהיה לה פחות ממליצים כדי שהנשיא יתן ליריב את המנדט להרכיב ממשלה ראשון, הוא יכשל ואז הם יהיו השניים. ממש כמו קבוצה שרוצה להפסיד בכוונה כדי לקבל יריבה נוחה יותר או שחקנים שמחפשים את הצהוב כדי לא להיעדר ממשחק חשוב.

במצב הדברים הנוכחי אני חושב שחנינה תמורת פרישה לביבי זה הדבר הטוב והחכם והנכון ביותר שריבלין יכל לעשות ואז אולי סוף סוף תהיה קצת הצדקה למוסד הנשיאות המיותר.

ואני אשאל שוב, איפה כל אלה שאמרו שאין סיכוי שהערבים ימליצו על גנץ?

אם בגלל השנאה לימין נקבל ערבים בממדלה זה יהיה נורא עצוב.

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

ספינים של הקיסר ושל הביביסטים שלו, עזוב אותך שטויות זה לא כזה נורא ערבים בממשלה.

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אתה צריך להבדיל בין המלצה לישיבה בממשלה. זאת לא הפעם הראשונה שסיעה ערבית ממליצה על מועמד. יש להם אינטרס ברור והגיוני מאוד שהם פעלו לפיו.

המשותפת לא תשב בממשלה, אף צד לא רוצה, אין לזה רוב וגם לא ייתכנות ותוחלת קואליציונית. סתם תעמולה זולה. ואם אתה מפרש אלטרנטיבה שלטונית כ"שנאה לימין" אז יש לך בעיה יותר דחופה מערבים שממליצים לנשיא.

23 דקות לפני, Figo10 said:

אתה צריך להבדיל בין המלצה לישיבה בממשלה. זאת לא הפעם הראשונה שסיעה ערבית ממליצה על מועמד. יש להם אינטרס ברור והגיוני מאוד שהם פעלו לפיו.

המשותפת לא תשב בממשלה, אף צד לא רוצה, אין לזה רוב וגם לא ייתכנות ותוחלת קואליציונית. סתם תעמולה זולה. ואם אתה מפרש אלטרנטיבה שלטונית כ"שנאה לימין" אז יש לך בעיה יותר דחופה מערבים שממליצים לנשיא.

אין לי שום בעיה. לא כל מי שחושב אחרת ממך הוא עם בעיות.

אולי זאת עוד אחת מתעמולות שלהם, אבל אני לא אהיה מופתע אם בסופו של דבר הם ישבו בממשלה.

נראה לך שערבים ישבו בממשלה עם ליברמן או חרדים ולהפך? הם בכלל לא מכירים במדינה אז הם ישבו בממשלה.

הם נקרעו על להמליץ על גנץ, וגם על זה עשו לא בצורה מלאה (שבל״ד הוציאו הודעה שהם לא ממליצים), והבהירו שהם לא מרוצים גם מגנץ ולא תומכים בו, והם בעיקר ממליצים נגדד ביבי ולא בעד גנץ.

הפער בין זה לבין ישיבה בממשלה איתו היא ענקית. אני רואה את ביבי יושב בממשלה עם מרצ לפני שזה יקרה.

4 דקות לפני, הנדון said:

נראה לך שערבים ישבו בממשלה עם ליברמן או חרדים ולהפך?

או עם בוגי, הנדל, אשכנזי, גנץ או כל אחד אחר מכחול לבן. על הקסאם הראשון הממשלה נופלת.

סתם כדי שאנשים יבינו את תוצאות הבחירות: בקודמות היו לביבי 60 מנדטים בלי ליברמן, וזה כשזהות והימין החדש לא עברו את אחוז החסימה והקולות שלהם הלכו לפח.

עכשיו יש לגוש של ביבי 55 מנדטים בלי ליברמן. כישלון עצום שנבע מיהירות.

4 hours ago, Omer said:

סתם כדי שאנשים יבינו את תוצאות הבחירות: בקודמות היו לביבי 60 מנדטים בלי ליברמן, וזה כשזהות והימין החדש לא עברו את אחוז החסימה והקולות שלהם הלכו לפח.

עכשיו יש לגוש של ביבי 55 מנדטים בלי ליברמן. כישלון עצום שנבע מיהירות.

כישלון זה כשאתה מפסיד, הוא לא הפסיד. לא היה לו רוב אז, ואין לו רוב היום, אבל גם לצד השני אין. התוצאה פחות או יותר אותו הדבר.

53 דקות לפני, Krishi said:

כישלון זה כשאתה מפסיד, הוא לא הפסיד. לא היה לו רוב אז, ואין לו רוב היום, אבל גם לצד השני אין. התוצאה פחות או יותר אותו הדבר.

איך בדיוק סווינג של יותר מחמישה מנדטים זה אותו דבר? הם הלכו לבחירות כי היה להם 60 והיו בטוחים שישיגו לפחות 61, כי אם אחוז החסימה היה נמוך יותר היו להם באמת 60 ומשהו. בבחירות החוזרות הם השיגו 55. לאבד שיעור של יותר מחמישה מנדטים תוך פחות מחצי שנה זה לא כישלון לדעתך?

1 דקה לפני, Omer said:

איך בדיוק סווינג של יותר מחמישה מנדטים זה אותו דבר? הם הלכו לבחירות כי היה להם 60 והיו בטוחים שישיגו לפחות 61, כי אם אחוז החסימה היה נמוך יותר היו להם באמת 60 ומשהו. בבחירות החוזרות הם השיגו 55. לאבד קולות של יותר מחמישה מנדטים תוך חצי שנה זה לא כישלון לדעתך?

אם המצב נשאר אותו הדבר זה לא כישלון... זה לא שיפור, אבל לא כישלון.

אבל המצב לא אותו דבר. לגנץ יש עכשיו יותר ממליצים. מקודם לא היו לו. איך בדיוק זה אותו דבר?

הביביסטים שבהכחשה מטורפת לגבי תוצאות הבחירות זה קטע.

עריכה: בל"ד משכו את התמיכה. זה עדיין לא משנה את זה שעכשיו כחול לבן בעמדה שבה יש להם סיכוי טוב יותר להקים ממשלה מאשר אחרי הבחירות הקודמות.

2 hours ago, Omer said:

אבל המצב לא אותו דבר. לגנץ יש עכשיו יותר ממליצים. מקודם לא היו לו. איך בדיוק זה אותו דבר?

הביביסטים שבהכחשה מטורפת לגבי תוצאות הבחירות זה קטע.

עריכה: בל"ד משכו את התמיכה. זה עדיין לא משנה את זה שעכשיו כחול לבן בעמדה שבה יש להם סיכוי טוב יותר להקים ממשלה מאשר אחרי הבחירות הקודמות.

אנחנו בהכחשה מטורפת? אתם אלה שחוזרים כל הזמן על זה שהעם מאס בנתניהו בבחירות האלה, מה שלא כל כך מסתדר עם זה שהציבור בחר ב55 מנדטים של מפלגות שאמרו במפורש שימליצו על ביבי.