Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

זה נתוני אמת, פשוט לא בפרסום רישמי, כי הם מחוייבים לפרסם רישמית את התוצאות בצורה מסויימת.

זה לא שמישהו במערכת במקרה ראה איזה דף והזין את זה - אלו נתונים שוועדת הבחירות העבירה לחדשות.

5 דקות לפני, hairy2hell said:

זה נתוני אמת, פשוט לא בפרסום רישמי, כי הם מחוייבים לפרסם רישמית את התוצאות בצורה מסויימת.

זה לא שמישהו במערכת במקרה ראה איזה דף והזין את זה - אלו נתונים שוועדת הבחירות העבירה לחדשות.

אלו נתונים שטוענים שועדת הבחירות באמת ספרה. אני חושב שאם כבר זה הדלפה לא רשמית כלשהי, ועל כן לא אמין כי זה יכול להיות גם הטרלה. 

1 hour ago, שבלול said:

קשה להבין כמה אנחנו משפיעים כשמדובר בכמות גדולה של מצביעים ולכן ננסה לפשט את זה מאוד:

נניח שיש מדינה שבה 10 מצביעים אפשריים לפי חלוקה כזו: מצביע אחד לעוצמה יהודית, 4 לליכוד, 4 לכחול לבן ו-1 לרשימה המשותפת. 

3 מצביעי ליכוד ו-3 מצביעי כחול לבן מחליטים שמיותר להצביע כי הם גם ככה מהווים 80 אחוז מהאוכלוסיה. 

מצביעי עוצמה יהודית והרשימה המשותפת מגיעים בכל זאת להצביע כי הם המיעוט ומבינים שכל קול חשוב. 

בסופו של דבר אחרי הבחירות לשוליים יש אותו כוח פוליטי בכנסת כמו ליתר, למרות שזה בכלל לא מייצג. 

בסיטואציה כזו שמי שיפגע בעיקר הם אותם אזרחים שלא הלכו להצביע. 

אתה שוב ושוב לוקח את זה כמובן מאליו שכולם רוצים מפלגה מסויימת, או לא רוצים לראות "את הקיצונים".

זה לא המצב. יש אנשים שבאמת לא אכפת להם 

6 hours ago, DoW said:

זה הבסיס של הדמוקרטיה. העיקרון הכי חשוב בה.

העיקרון הוא שאפשר להצביע למי שרוצים. 

העיקרון שחייבים להצביע דווקא למפלגה זו או אחרת זה עיקרון מרכזי של דיקטטרות (שגם בהן תמיד יש "בחירות")

3 דקות לפני, nirc2 said:

העיקרון הוא שאפשר להצביע למי שרוצים. 

העיקרון שחייבים להצביע דווקא למפלגה זו או אחרת זה עיקרון מרכזי של דיקטטרות (שגם בהן תמיד יש "בחירות")

אתה מפספס. אף אחד לא מכריח אף אחד להצביע. אף אחד לא ישים אותך בכלא אם לא תצביע. 

מדובר פה בדיעה אישית ולא בהוראת המדינה או השליט. זכות ההצבעה בדמוקרטיה היא הכח הכי גדול של האזרח, על הזכות הזאת מושתת כל השיטה הדמוקרטית. לכן לדעתי זאת חובה על כל אזרח מבחינה אישית או מוסרית. אגב לא חייבים להצביע למפלגה. גם פתק לבן זה סוג של הבעת עמדה. שום קשר לעקרונות של דיקטטורות

7 דקות לפני, Omer said:

פתק לבן זה לא הבעת עמדה, כי זה לא נספר.

לא בדיוק. 

הפתק עצמו לא נספר, אבל המצביע נכנס למניין המצביעים. (ועל כן גם משפיע על מפלגות אחרות במניין המנדטים). 

2 דקות לפני, Krishi said:

לא בדיוק. 

הפתק עצמו לא נספר, אבל המצביע נכנס למניין המצביעים. (ועל כן גם משפיע על מפלגות אחרות במניין המנדטים). 

סופרים קולות כשרים, ככה שזה לא משפיע במאומה על מניין המנדטים.

הסיבה היחידה שפתק לבן קיים היא כדי שתכתוב עליו אותיות של רשימה. הוא לא מיועד להבעת מחאה.

3 דקות לפני, Krishi said:

לא בדיוק. 

פתק לבן הוא פתק פסול.

אחוז החסימה מושפע רק ממספר הקולות הכשרים.

חלוקת המנדטים מושפעת רק ממספר המצביעים למפלגות שעברו את אחוז החסימה.

ככה שפתק לבן לא משפיע על כלום.

18 דקות לפני, Omer said:

סופרים קולות כשרים, ככה שזה לא משפיע במאומה על מניין המנדטים.

הסיבה היחידה שפתק לבן קיים היא כדי שתכתוב עליו אותיות של רשימה. הוא לא מיועד להבעת מחאה.

15 דקות לפני, hairy2hell said:

פתק לבן הוא פתק פסול.

אחוז החסימה מושפע רק ממספר הקולות הכשרים.

חלוקת המנדטים מושפעת רק ממספר המצביעים למפלגות שעברו את אחוז החסימה.

ככה שפתק לבן לא משפיע על כלום.

מצביע של פתק לבן נכנס לסטטיסטיקה. לא מצביע בכלל לא נכנס לסטטיסטיקה. זה כל מה שחשוב. 

ואז מתקבל אומדן של כמה אנשים הצביעו למפלגה כלשהי, וכמה שמו פתקים לבנים או קולותיהם נפסלו. מתוך זה יש את חלוקת המנדטים (מהקולות שהצביעו למפלגה כלשהי). 

ללכת להצביע זאת זכות הכי גדולה של אזרח במדינת ישראל, אישית אני בעד לבחור לפחות מפלגה כלשהי, אבל גם להיכנס לסטטיסטיקה זה המינימום שאפשר לעשות. לא להצביע בכלל - זה חוסר אחריות אזרחית. 

השיטה הדמוקרטית בנויה על זה שאנשים יבואו להצביע למועמדים כלשהם. בלי זה אנחנו באמת נהפוך לדיקטטורה. חוסר ההצבעה תביא לדיקטטורה, ולא הדחיפה של אנשים כן להצביע. 

41 דקות לפני, Krishi said:

מצביע של פתק לבן נכנס לסטטיסטיקה. לא מצביע בכלל לא נכנס לסטטיסטיקה. זה כל מה שחשוב. 

ואז מתקבל אומדן של כמה אנשים הצביעו למפלגה כלשהי, וכמה שמו פתקים לבנים או קולותיהם נפסלו. מתוך זה יש את חלוקת המנדטים (מהקולות שהצביעו למפלגה כלשהי). 

ללכת להצביע זאת זכות הכי גדולה של אזרח במדינת ישראל, אישית אני בעד לבחור לפחות מפלגה כלשהי, אבל גם להיכנס לסטטיסטיקה זה המינימום שאפשר לעשות. לא להצביע בכלל - זה חוסר אחריות אזרחית. 

השיטה הדמוקרטית בנויה על זה שאנשים יבואו להצביע למועמדים כלשהם. בלי זה אנחנו באמת נהפוך לדיקטטורה. חוסר ההצבעה תביא לדיקטטורה, ולא הדחיפה של אנשים כן להצביע. 

אם מה שאתה אומר היה נכון, אז היה יכול להיווצר מצב בו לא היו 120 חברי כנסת, כי הפתק הלבן היה מקבל מנדטים...

הלא מצביעים בטח שנכנסים לסטטיסטיקה.

כל בחירות כולם מדברים על אחוז הצבעה גבוה, אחוז הצבעה נמוך (יש נתון סטטיסטי יותר מזה תגיד לי?), אבל כמעט אף אחד לא מדבר על מספר הפתקים שנפסלו.

שאגב, אין הבדל בין פתק לבן לבין אדם קצת יותר איטי שכתב "ביבי" על פתק כי הוא חשב שככה מצביעים לליכוד, או אחד שבטעות הכניס 3 פתקים שונים למעטפה אבל התכוון להצביע מרצ. 

בדמוקרטיה זכותו של כל אזרח להצביע לפי רצונו, ולהגיד "אני סבבה עם כולם" זו אמירה לגיטימית.

לא סתם בדיקטטרות למרות שהיתה רק מפלגה אחת השלטון שאף ל100 אחוז הצבעה, ומי שלא הצביע נענש חמורות 

6 דקות לפני, nirc2 said:

אם מה שאתה אומר היה נכון, אז היה יכול להיווצר מצב בו לא היו 120 חברי כנסת, כי הפתק הלבן היה מקבל מנדטים...

הלא מצביעים בטח שנכנסים לסטטיסטיקה.

כל בחירות כולם מדברים על אחוז הצבעה גבוה, אחוז הצבעה נמוך (יש נתון סטטיסטי יותר מזה תגיד לי?), אבל כמעט אף אחד לא מדבר על מספר הפתקים שנפסלו.

שאגב, אין הבדל בין פתק לבן לבין אדם קצת יותר איטי שכתב "ביבי" על פתק כי הוא חשב שככה מצביעים לליכוד, או אחד שבטעות הכניס 3 פתקים שונים למעטפה אבל התכוון להצביע מרצ. 

בדמוקרטיה זכותו של כל אזרח להצביע לפי רצונו, ולהגיד "אני סבבה עם כולם" זו אמירה לגיטימית.

לא סתם בדיקטטרות למרות שהיתה רק מפלגה אחת השלטון שאף ל100 אחוז הצבעה, ומי שלא הצביע נענש חמורות 

לא התכוונתי שהפתק הלבן מקבל מנדטים, התכוונתי שהוא נספר בסטטיסטיקה, זה היה ניסוח יותר טוב של מה שהתכוונתי אליו. 

ובטח שמזכירים את מספר הפתקים שנפסלו, פשוט המספר שלהם קטן יחסית אז זה פחות רלוונטי או חשוב מספיק. 

סתם דוגמא, אם היו 100% הצבעה מתוכם 30% קולות פסולים, היו מתחילים לבדוק מה למה כמה ואיך. 

האקט של הלבוא ולשים קול כלשהו, גם אם אחר כך הקול נחשב לפסול (וע"י כך להגיד ש"אני סבבה עם כולם" או "אני לא מאמין לאף אחד"), זה גם אקט חשוב. פחות מאשכרה להצביע למישהו לדעתי, אבל בטח יותר מלא לבוא בכלל.

בכלל הויכוח התחיל מזה שאנשים ניצלו יום חופש שנועד להצבעה ולא הצביעו. גם אם בפתק לבן שרשמו עליו "כולכם על הזין שלי". 

לדעתי זאת חובה אזרחית של כולנו. החובה הכי גדולה והכי עיקרית בשיטת הממשל הדמוקרטית. זה הזמן שבו הכח שלנו, האזרחים, מגיע לכדי ביצוע. השיעור הכי טוב באזרחות שאני עושה לבן שלי זה ביום הבחירות כשאני לוקח אותו איתי לבחור. 

איזה טמטום זה הבחירות החוזרות.

רק עזר לערבים ובזבז כסף. יכלו בקלות לעשות אחדות עוד באפריל.

אבל זה על הזין של ליברמן, העיקר שהוא השיג עוד קצת מנדטים.

52 דקות לפני, yellowgunner said:

השאלה אם המנדט לפה מנדט לשם משנה משהו,

לפי מה שנראה אנחנו הולכים לממשלת אחדות וטוב מאוד שכך.

אחדות עם מי?

23 דקות לפני, מכביסט לעד said:

איך האחדות קשורה לליברמן?

23 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אם הדתיים היו מתקפלים בדרישות שלהם היה יכול לקום ממשלת אחדות עוד באפריל. 

אבל זה על הזין שלהם.

11 דקות לפני, Double said:

מה הימורים שלכם?

בחירות שלישיות? אחדות עם ביבי? אחדות בלי ביבי?

הכל נראה בדיוני כרגע, משהו מזה חייב לקרות, מעריך שהליכוד תהיה הגדולה ואז יש יותר סיכוי לאחדות כלשהי עם ביבי + רוטציה.

43 דקות לפני, turgi said:

איך האחדות קשורה לליברמן?

לא קשורה. קשורה לאגו של המפלגות הגדולות.

43 דקות לפני, nirc2 said:

אם הדתיים היו מתקפלים בדרישות שלהם היה יכול לקום ממשלת אחדות עוד באפריל. 

אבל זה על הזין שלהם.

הדתיים הסכימו לפשרה של נתניהו. ליברמן לא הסכים כי הוא ידע שזה יתן לו עוד קולות.

אגב עכשיו יש דיבורים שהערבים רוצים לשבת עם גנץ. איפה כל אלה שהיו בטוחים שאין סיכוי שהערבים ירצו לשבת בממשלה?

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אגב עכשיו יש דיבורים שהערבים רוצים לשבת עם גנץ. איפה כל אלה שהיו בטוחים שאין סיכוי שהערבים ירצו לשבת בממשלה?

יכולים לרצות עד מחר.

הכי נכון לעם הזה זו ממשלה של ליכוד וכחול לבן כשהרוטציה מתחילה אצל כחול לבן כי למועמד של הליכוד יש שימוע עוד שבועיים.

8 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא קשורה. קשורה לאגו של המפלגות הגדולות.

הדתיים הסכימו לפשרה של נתניהו. ליברמן לא הסכים כי הוא ידע שזה יתן לו עוד קולות.

ליברמן מייצג את הציבור שלו, אם הפשרה לא מתאימה לציבור שלו, זו מהות הדמוקרטיה, לא?

אם אני מציע פשרה וצד אחד מקבל אותה, זה לא אומר שאוטומטית היא טובה לכל הצדדים