Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

On 15.9.2019 at 11:32, החתול הצהוב said:

מי שלא מצביע שיורידו לו מיום החופש שלו בעבודה. הכי נכון.

למה?

ואם על הזין שלי כל הפוליטקאים ואין בי אמונה באף אחד מהם ובגדול לא מתעניין בפוליטיקה האם זו זכותי להביע בעזרת פגיעה באחוז ההצבעות? (ואין לי כוח ללכת לקלפי לשים פתק לבן/הטרלה כלשהי)

1 hour ago, אקיטה said:

למה?

ואם על הזין שלי כל הפוליטקאים ואין בי אמונה באף אחד מהם ובגדול לא מתעניין בפוליטיקה האם זו זכותי להביע בעזרת פגיעה באחוז ההצבעות? (ואין לי כוח ללכת לקלפי לשים פתק לבן/הטרלה כלשהי)

כן, אבל תשלם על זה ביום חופש

9 דקות לפני, ravid said:

כן, אבל תשלם על זה ביום חופש

למה? כי קבעתם שזה לא תקין?

יש לך זכות להצביע, לי יש זכות שלא.

תודה רבה על היום חופש, מגיע לי להנות ממנו בדיוק כמוך. (ועבדתי היום)

3 דקות לפני, אקיטה said:

אתה ורבים כמוך הזויים וטיפשים. לא כעלבון, כעבודה.

לך תצביע ואם אתה רוצה "למחות" ואף אחד לא ראוי לדעתך אז יש פתק לבן.

לכל הפחות תשמור על השקט ואל תעודד עוד אנשים למשוך את המדינה והפוליטיקה שלנו למטה.

החובה והמינימום לצפות מכל אזרח זה להצביע.

3 דקות לפני, YellowHell said:

לכל הפחות תשמור על השקט ואל תעודד עוד אנשים למשוך את המדינה והפוליטיקה שלנו למטה.

החובה והמינימום זה לעזוב אותי בשקט ולתת לי להביע את דעתי בצורה שבא לי בלי כל מיני הצעות הזויות.

מותר לי או שאני צריך אישור ממך?

ולא אני העליתי את הנושא, בסך הכל הגבתי עליו.

טיפש אני לא, אתה יכול להיות בטוח.

זה לא קשור תמיד למחאה או משהו כזה, יש אנשים (אני ביניהם) שלא ממש אכפת להם מי ישב שם בכנסת, ושיהיו גם ערבים.. לדעתי המצב ישאר כמו שהוא, וכמו שהוא היה מאז קום המדינה, בלי קשר למי נמצא שם. אז פאק איט

2 hours ago, אקיטה said:

למה?

58 דקות לפני, אקיטה said:

שוב, אין בעיה. זכותך המלאה. אבל החופש נוצר ע"מ שאנשים ילכו להצביע. לא הלכת להצביע? החופש יהיה על חשבונך. הכי פייר.

7 דקות לפני, roei p said:

לא לבוא להצביע זו גם סוג של בחירה. זוהי הדמוקרטיה.

או שנותנים חופש לכולם או שאף אחד לא מקבל.

כמו שאמרתי למעלה - החופש ניתן ע"מ שאנשים ילכו להצביע. אם לא הצבעת, ולא מימשת, שיירד לך חופש על חשבונך. איש לי תחושה שזה יגרום להעלאה מסוימת של אחוזי ההצבעה.

On 16.9.2019 at 14:41, hairy2hell said:

יש עם הרעיון הזה בעיה גדולה - מה עם מי שאין לו ימי חופש לתת? אתה לא יכול להפעיל את זה בצורה שווה על כולם.

הפתרון ההגיוני לדבר הזה הוא לאפשר לאנשים לוותר על היום חופש, אם מודיעים מראש שלא יצביעו. אלא שאז יש אינטרס למקומות עבודה ללחוץ על אנשים לא להצביע, כי יש לחץ בעבודה או משהו.

קודם כל, אתה תמיד יכול ליצור מנגנון שיפתור בעיות. גם אם למישהו באותו חודש יש 0 ימי חופש.

קצת יצירתיות ועבודה תוכל לפתור את רוב הבעיות בסה"כ.

55 דקות לפני, YellowHell said:

שכל אחד יעשה מה שבא לו

די לכפיה.

1 דקה לפני, אקיטה said:

החופש הזה נועד בשביל יום שבו אנשים אמורים להביע את דעתם, דעתי...

אתה לא מביע את דעתך בבחירות.

אתה מבצע אקט פיזי של בחירה. זה הרבה יותר מסתם להביע דיעה.

כל הדיבור שלי על האי לגיטמציה שעושים ללא להצביע תוך כדי התעלמות מוחלטת מזכותם החופשית של אנשים גם לא להצביע.

טוב שלא לקחתם שכר לאנשים שבחרו לא להדליק מנגל ביום העצמאות סתם כי לא בא להם על האש (למרות שפה אני בעד B))

28 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אתה לא מביע את דעתך בבחירות.

אתה מבצע אקט פיזי של בחירה. זה הרבה יותר מסתם להביע דיעה.

לגמרי, בלי קשר לשאלה אם צריך להוריד יום חופש או לא - כי לדעתי יש טיעונים למה להשאיר, למשל כדי לתת לאנשים את האפשרות להתחרט ולהחליט שהם מצביעים במהלך היום. החופש לא נועד כדי שתביע דעה, יש לך זמן להביע דעה גם בלי זה.

אגב, בארה"ב זאת הסיבה שהבחירות ביום שלישי אם אני זוכר נכון. כי לא כולם הספיקו להצביע ביום שני, לקח זמן להגיע לקלפי...

ואיך ידעו אם הלכתי להצביע? הממשלה תתחיל לשתף את הרשימות מהקלפי עם מעסיקים? נקבל "פתק מהרופא"? 

פוליטיקה זה לא מידע עבור המעסיק או אף אחד אחר. 

סליחה אם זה נשמע לי מבחיל. 

49 דקות לפני, אקיטה said:

כל הדיבור שלי על האי לגיטמציה שעושים ללא להצביע תוך כדי התעלמות מוחלטת מזכותם החופשית של אנשים גם לא להצביע.

טוב שלא לקחתם שכר לאנשים שבחרו לא להדליק מנגל ביום העצמאות סתם כי לא בא להם על האש (למרות שפה אני בעד B))

זה לא חוסר לגיטימציה בעיניי.

אבל אני כן חושב שאם אדם לא מנצל את יום החופש שניתן ע"מ שהוא יילך להצביע, אזי החופש יירד ממאזנו ולא יהיה ע"ח המדינה.

13 דקות לפני, Jolly Roger said:

ואיך ידעו אם הלכתי להצביע? הממשלה תתחיל לשתף את הרשימות מהקלפי עם מעסיקים? נקבל "פתק מהרופא"? 

פוליטיקה זה לא מידע עבור המעסיק או אף אחד אחר. 

סליחה אם זה נשמע לי מבחיל. 

אין שום בעיה שתקבל אישור, מה הבעיה בכך? 

מעבר לזה, יש מדינות, כולל דמוקרטיות מערביות, שאכן יש סוג של סנקציה זו או אחרת על מי שלא מצביע

1 hour ago, החתול הצהוב said:

שוב, אין בעיה. זכותך המלאה. אבל החופש נוצר ע"מ שאנשים ילכו להצביע. לא הלכת להצביע? החופש יהיה על חשבונך. הכי פייר.

כמו שאמרתי למעלה - החופש ניתן ע"מ שאנשים ילכו להצביע. אם לא הצבעת, ולא מימשת, שיירד לך חופש על חשבונך. איש לי תחושה שזה יגרום להעלאה מסוימת של אחוזי ההצבעה.

מדוע גובים ממני מס שמושקע במקומות שאינם מועילים לי? אם הכסף שלי מושקע במקום שלא אני בחרתי בו, שלא יגעו לי בכסף.

אם לוקחים כסף, שייקחו כסף רק מהתושבים שמרוויחים מההשקעה שלו. ההשקעה תהיה על חשבונם.

7 דקות לפני, טוני said:

מדוע גובים ממני מס שמושקע במקומות שאינם מועילים לי? אם הכסף שלי מושקע במקום שלא אני בחרתי בו, שלא יגעו לי בכסף.

אם לוקחים כסף, שייקחו כסף רק מהתושבים שמרוויחים מההשקעה שלו. ההשקעה תהיה על חשבונם.

כי זה לא עובד ככה.

יש בחירות, ולפי זה מתועדפים הכספים. אתה רוצה לשנות? בבקשה- תצביע.

ושוב, אם נחזור לבחירות: יום החוןפש ניתן ע"מ להצביע. לא הצבעת? למה שהחופש שלך יהיה ע"ח המדינה אם לא מימשת את החופש למטרה לשמה הוא נועד?

1 דקה לפני, החתול הצהוב said:

כי זה לא עובד ככה.

יש בחירות, ולפי זה מתועדפים הכספים. אתה רוצה לשנות? בבקשה- תצביע.

ושוב, אם נחזור לבחירות: יום החוןפש ניתן ע"מ להצביע. לא הצבעת? למה שהחופש שלך יהיה ע"ח המדינה אם לא מימשת את החופש למטרה לשמה הוא נועד?

כי זה לא עובד ככה.

מצטער להיות נודניק, אבל הבנת את הנקודה שלי. אפשר להפוך כל סיטואציה כדי שתתאים לכל צד. 

למה זה לא עובד ככה? למה שמה שעובד במדינות אחרות לא יכול לעבוד גם כאן בדיוק?

שוב: אתה מציג תמונה שבה משקיעים כספים במקום שאתה לא רוצה. בדיוק בשביל זה נועדו הבחירות: שתשפיע. 

המיסים שמושקעים במקום שאתה לא מעוניין בו מושקעים היכן שנועדו : לפי החלטת בית הנבחרים שלך. אתה יכול כמובן לא להסכים לזה, ברור, ולכן במדינה דמוקרטית גם אתה יכול למחות נגד זה ולהצביע לנציג שמציע אחרת.

לעומת זאת , יום החופש (שעולה למדינה הון תועפות ,אגב) נועד בשביל שתבצע פעולה מסוימת. לא ביצעת - למה שתקבל? ומעבר לכך : אם זה יעלה את אחוז ההצבעה? מצוין. 

14 דקות לפני, טוני said:

Taxation is theft 

Just now, החתול הצהוב said:

למה זה לא עובד ככה? למה שמה שעובד במדינות אחרות לא יכול לעבוד גם כאן בדיוק?

שוב: אתה מציג תמונה שבה משקיעים כספים במקום שאתה לא רוצה. בדיוק בשביל זה נועדו הבחירות: שתשפיע. 

המיסים שמושקעים במקום שאתה לא מעוניין בו מושקעים היכן שנועדו : לפי החלטת בית הנבחרים שלך. אתה יכול כמובן לא להסכים לזה, ברור, ולכן במדינה דמוקרטית גם אתה יכול למחות נגד זה ולהצביע לנציג שמציע אחרת.

לעומת זאת , יום החופש (שעולה למדינה הון תועפות ,אגב) נועד בשביל שתבצע פעולה מסוימת. לא ביצעת - למה שתקבל? ומעבר לכך : אם זה יעלה את אחוז ההצבעה? מצוין. 

זו בדיוק הנקודה שלי. אני נאנס לקבל השקעה של כספים שנלקחים ממני, ומתבקש להיאנס שוב כדי לעשות משהו בזמני הפנוי? נראה כי אין כאן דרישה לשוויון, או חופש.

נותנים חופש כדי שכל אחד יבחר אם להצביע, כאשר בחוק קיימת האפשרות לא להצביע כלל. מי מכם שמצביע, יכול לדרוש לשנות את החוק. 

אני בוחר לא להצביע, ולכן לא מתלונן שהחוק שאני איני מסכים איתו, לא משתנה.

בין זה, לבין קריאות גנאי כמו שנכתבו כאן בדף הזה, הן בדיוק ההפך מדמוקרטיה או הבנה של הצד השני.