Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

אתה זוכר שאתה אמור להסביר אלו שגרירויות עברו לירושלים, כן?

כי שגרירות ארה״ב עדיין הרי נמצאת בתל אביב.

בקיצור, די לשקר.

ו-״האטום באירן״? מה זה אומר?

זה שהם מתחילים להעשיר עכשיו שוב אורניום ברמה גבוהה, את זה לזקוף לזכותו? 

1 hour ago, hairy2hell said:

אתה זוכר שאתה אמור להסביר אלו שגרירויות עברו לירושלים, כן?

כי שגרירות ארה״ב עדיין הרי נמצאת בתל אביב.

בקיצור, די לשקר.

ו-״האטום באירן״? מה זה אומר?

זה שהם מתחילים להעשיר עכשיו שוב אורניום ברמה גבוהה, את זה לזקוף לזכותו? 

https://he.wikipedia.org/wiki/נציגויות_זרות_בישראל

.."אף על פי שירושלים היא בירת המדינה לא הייתה בה כמעט אף שגרירות עד ל-14 במאי 2018 בה עברה שגרירות ארצות הברית אליה מתל אביב ובעקבותיה החלו לעבור מדינות נוספות"..

[התקדמות בנושא? כן!]

ורשום במפורש שיש שגרירות ארה"ב גם בירושלים וגם בת"א.[שלוחה]. 

אז אוקיי, כיום לא 50, אבל יש מעל 20 ועוד יעבירו בהמשך.

לגבי האטום, גנץ אשכנזי ולפיד בכלל תמכו בהסכם המזעזע של אובאמה מול איראן,

רק נתניהו היה נגד ובתוקף. לפחות עיכב משמעותית את הנושא, ולראיה ביטל ההסכם ע"י טראמפ והטלת סנקציות מרובות על איראן ופגיעה כלכלית קשה.

ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה.  מה עם כל הלגיטימציה שניתנת לישראל ע"י פוטין וטראמפ לתקוף בסוריה, לבנון ועיראק? עושים ככל שאפשר. 

ומתוך רשימה מכובדת של כ-60 פעולות חיוביות, לפי העין השלילית של כל מי שלא תומך בנתניהו - לא יצליח למצא יותר מ-6-7 סעיפים "לא נכונים" (בעיניו)..

אז כדאי מאד להתבונן בדברים הממש חיוביים ולהעריך. במיוחד שיש לך כ"כ הרבה אוייבים מבית ומחוץ שרק רוצים לגמד את ההישגים שלך- ואתה מצליח.

רק דמיינו אם התקשורת ושאר ארגונים שליליים - אם היו בעד נתניהו ודוחפים אותו להצלחה - אני מבטיח לכם שהרשימה היתה כפולה ומשולשת. 

אך במציאות הנוכחית -  זה רק מגדיל את נתניהו עוד יותר שעם כל הקשיים סביבו - הוא מצליח וכל כך נערץ. 

הלוואי שהיה מידע בכמה מהדורות חדשות ב3 שנים האחרונות היה כתבת סיקור שלילי על ביבי ומשפחתו , בכמה מהדורות שישי היו פאנלים, וכמה מהם היו בנושאי רכילות

זה יפה ונחמד מה שכתוב בויקיפדיה, אבל מאז ההכרזה טראמפ מספר פעמים על דחיית החוק בחצי שנה, כמו שכל הנשיאים לפניו עשו, כשהפעם האחרונה הייתה במאי האחרון. כך שלכל הפחות, השגרירות לא יכולה לעבור עד מינימום נובמבר (וכנראה שאז הוא יחתום שוב).
בפועל השגריר יושב בתל אביב, ומה שיש בירושלים זו קונסוליה ולא שגרירות, בדיוק כמו שהיה קודם, הרבה לפני ביבי.

אז סגרנו? שגרירות ארה״ב לא. מה עוד?

כי רק שגרירות גוואטמלה עברה לירושלים. גם שגרירות פראגוואי עברה לכמה חודשים אך אז חזרה לתל אביב, וההתעקשות של ביבי על כך הביאה למשבר דיפלומטי, שהוביל לסגירת השגרירות הישראלית שם.

בכלל, משרד החוץ, זה שביבי אחראי עליו, מוקפא כרגע והמשרדים נסגרו. שגרירויות ישראל בעולם חסרות פעילות כרגע. כל הגוף שביבי מתגאה בו, שמסביר כמה מצבנו טוב בו בעולם, לא פועל.

כמה דחפו את זה בתקשורת? כלום? כי כנראה התקשורת לא נגד ביבי כמו שהוא אוהב לספר. מה עוד? מה עם סיפור הפריצות לפלאפון של גנץ? הרי לאדם הפרטי אין יכולת למנוע את זה, ומי שאמון למנוע מדברים כאלו לקרות זה ראש מערך הסייבר הלאומי, שזה ביבי.

עוד תחום שהוא כל כך מתגאה בו, אומת הייטק, נכשל כשלון כל כך חרוץ, ואיפשר ל-2 אומות זרות, אחת עויינת ואחת לכל הפחות חשודה, לפרוץ לפלאפון של רמטכ״ל לשעבר, ולסכן את ביטחון ישראל ככה. ואפשר לנחש רק לכמה עוד אנשים עם רגישות ביטחונית גבוהה הוא איפשר לפרוץ. הוא סיכן משמעותית את ביטחון ישראל בחוסר יכולת שלו. כמה התקשורת דיברה כאן על הכשלון המסוכן שביבי ביצע כאן? כלום? כי כנראה התקשורת לא נגד ביבי כמו שהוא אוהב לספר.

לגבי הסכם הגרעין - כל ההתעוררות שלהם עכשיו, זה על ביבי (בהנחה והוא אכן לוקח קרדיט על ביטול הסכם הגרעין). לפני ביטול ההסכם, היה אמצעים לפקח על כך שאיראן לא תעשיר אורניום לרמה של מעל 3.67%. ביטול ההסכם לקח את האמצעים הללו, וסיכן את ישראל. מן הסתם כשאין אמצעים לפקח, ואין להם תמריץ לא לעשות את זה, הם יתחילו להעשיר שוב אורניום ברמה גבוהה. לפי כל ההערכות, הם העשירו עכשיו אורניום לרמה של בערך 20%. וזה מה שביבי חושף - לא שהוא צדק, אלא את מחיר הכשלון שלו. עוד מתקנים שחושדים שהם מעשירים בהם אורניום, ועכשיו אין אמצעים למנוע את זה מהם. ההסכם הרי לא היה כי סומכים על האיראנים, הפוך - ההסכם ביסס אמצעים לפקח על האיראנים, עם כח זר, אמריקאי ברובו, שיוכל להכנס לכל מתקן שירצו באיראן, דווקא כי לא סומכים על איראן.

ושוב הם מעשירים אורניום. שוב תחת המשמרת של ביבי. כבר עשור ברצף שהוא ראש ממשלה, ופעם שנייה שהם מעשירים אורניום תחת המשמרת שלו. פעם שניה שהוא נכשל בנושא הגרעין האיראני. הדבר היחיד שהאט אותם זה המהלך היחיד שהוא התנגד אליו - הסכם הגרעין. זה שהוא מכריז על זה שהתגלה עוד מתקן העשרה זה כמו שמאמן מסביר בסיום משחק למה הקבוצה שלו הפסידה. זה טוב שאתה יודע להצביע על זה, אבל האחריות שלך הייתה למנוע מזה בכלל לקרות. זה שזה קורה, זה כשלון שלו.

אני דווקא שמח על זה שטראמפ הולך לשבת איתם למו״מ שוב. עם כל האינסוף ביקורת שלי על טראמפ, סוף סוף הוא עושה משהו נכון, וסוף סוף משהו שבאמת לטובת ישראל. לא שאני מאמין שיצליח להשיג הסכם יותר טוב ממקודם, ואפילו לא הסכם טוב באותה צורה (לפי הלקח שראינו עם זה שהוא ביטל את ה-TPP ואז ניהל מו״מ קשוח עד שחתם על הסכם גרוע בהרבה לארה״ב עם ה-CPTPP), אלא שימזער נזקים כמה שניתן. כי אני באמת מפחד שהסכנה שביבי איפשר לה לקרות עם הגרעין האיראני.

6 hours ago, hairy2hell said:

זה יפה ונחמד מה שכתוב בויקיפדיה, אבל מאז ההכרזה טראמפ מספר פעמים על דחיית החוק בחצי שנה, כמו שכל הנשיאים לפניו עשו, כשהפעם האחרונה הייתה במאי האחרון. כך שלכל הפחות, השגרירות לא יכולה לעבור עד מינימום נובמבר (וכנראה שאז הוא יחתום שוב).
בפועל השגריר יושב בתל אביב, ומה שיש בירושלים זו קונסוליה ולא שגרירות, בדיוק כמו שהיה קודם, הרבה לפני ביבי.

אז סגרנו? שגרירות ארה״ב לא. מה עוד?

כי רק שגרירות גוואטמלה עברה לירושלים. גם שגרירות פראגוואי עברה לכמה חודשים אך אז חזרה לתל אביב, וההתעקשות של ביבי על כך הביאה למשבר דיפלומטי, שהוביל לסגירת השגרירות הישראלית שם.

בכלל, משרד החוץ, זה שביבי אחראי עליו, מוקפא כרגע והמשרדים נסגרו. שגרירויות ישראל בעולם חסרות פעילות כרגע. כל הגוף שביבי מתגאה בו, שמסביר כמה מצבנו טוב בו בעולם, לא פועל.

כמה דחפו את זה בתקשורת? כלום? כי כנראה התקשורת לא נגד ביבי כמו שהוא אוהב לספר. מה עוד? מה עם סיפור הפריצות לפלאפון של גנץ? הרי לאדם הפרטי אין יכולת למנוע את זה, ומי שאמון למנוע מדברים כאלו לקרות זה ראש מערך הסייבר הלאומי, שזה ביבי.

עוד תחום שהוא כל כך מתגאה בו, אומת הייטק, נכשל כשלון כל כך חרוץ, ואיפשר ל-2 אומות זרות, אחת עויינת ואחת לכל הפחות חשודה, לפרוץ לפלאפון של רמטכ״ל לשעבר, ולסכן את ביטחון ישראל ככה. ואפשר לנחש רק לכמה עוד אנשים עם רגישות ביטחונית גבוהה הוא איפשר לפרוץ. הוא סיכן משמעותית את ביטחון ישראל בחוסר יכולת שלו. כמה התקשורת דיברה כאן על הכשלון המסוכן שביבי ביצע כאן? כלום? כי כנראה התקשורת לא נגד ביבי כמו שהוא אוהב לספר.

לגבי הסכם הגרעין - כל ההתעוררות שלהם עכשיו, זה על ביבי (בהנחה והוא אכן לוקח קרדיט על ביטול הסכם הגרעין). לפני ביטול ההסכם, היה אמצעים לפקח על כך שאיראן לא תעשיר אורניום לרמה של מעל 3.67%. ביטול ההסכם לקח את האמצעים הללו, וסיכן את ישראל. מן הסתם כשאין אמצעים לפקח, ואין להם תמריץ לא לעשות את זה, הם יתחילו להעשיר שוב אורניום ברמה גבוהה. לפי כל ההערכות, הם העשירו עכשיו אורניום לרמה של בערך 20%. וזה מה שביבי חושף - לא שהוא צדק, אלא את מחיר הכשלון שלו. עוד מתקנים שחושדים שהם מעשירים בהם אורניום, ועכשיו אין אמצעים למנוע את זה מהם. ההסכם הרי לא היה כי סומכים על האיראנים, הפוך - ההסכם ביסס אמצעים לפקח על האיראנים, עם כח זר, אמריקאי ברובו, שיוכל להכנס לכל מתקן שירצו באיראן, דווקא כי לא סומכים על איראן.

ושוב הם מעשירים אורניום. שוב תחת המשמרת של ביבי. כבר עשור ברצף שהוא ראש ממשלה, ופעם שנייה שהם מעשירים אורניום תחת המשמרת שלו. פעם שניה שהוא נכשל בנושא הגרעין האיראני. הדבר היחיד שהאט אותם זה המהלך היחיד שהוא התנגד אליו - הסכם הגרעין. זה שהוא מכריז על זה שהתגלה עוד מתקן העשרה זה כמו שמאמן מסביר בסיום משחק למה הקבוצה שלו הפסידה. זה טוב שאתה יודע להצביע על זה, אבל האחריות שלך הייתה למנוע מזה בכלל לקרות. זה שזה קורה, זה כשלון שלו.

אני דווקא שמח על זה שטראמפ הולך לשבת איתם למו״מ שוב. עם כל האינסוף ביקורת שלי על טראמפ, סוף סוף הוא עושה משהו נכון, וסוף סוף משהו שבאמת לטובת ישראל. לא שאני מאמין שיצליח להשיג הסכם יותר טוב ממקודם, ואפילו לא הסכם טוב באותה צורה (לפי הלקח שראינו עם זה שהוא ביטל את ה-TPP ואז ניהל מו״מ קשוח עד שחתם על הסכם גרוע בהרבה לארה״ב עם ה-CPTPP), אלא שימזער נזקים כמה שניתן. כי אני באמת מפחד שהסכנה שביבי איפשר לה לקרות עם הגרעין האיראני.

אתה טועה, שגרירות ארה"ב עברה לירושלים השגריר גר בירושלים והנשיא טראמפ לא חותם יותר על הדחיה.

לגבי השגרירויות, גם פה אתה טועה הכל פעיל. התקשורת לא נגד ביבי? חחח סבבה, וחזירים יכולים לעוף. 

הכישלון היחיד במקרה של הפריצה לפלאפון של גנץ הוא על גנץ עצמו, שלא שמר על הפלאפון שלו. כיאה לטמבל שהוא. בטח לא על ביבי. ובטח זה לא כישלון של "כל אומת ההייטק". בחיי זאת הצהרה כל כך מפגרת להגיד בגלל פריצה לפלאפון של מישהו. ושוב, בגלל שזה לא כישלון של ביבי (באמת שום קשר אפילו לא בדל קשר קטן איפה המצאת את השטויות האלה) , לתקשורת אין מה לדווח, היא עסוקה בלהשמיץ אותו יומם וליל בגלל דברים אחרים. 

להגיד שלפני ביטול ההסכם היה אפשר לפקח על איראן ועכשיו בגלל ביבי הם יכולים להעשיר אורניום חופשי חחחחחחחחחח שמע אתה או נאיבי ברמות או מטומטם ברמות או שניהם. רק בגלל ההסכם הזה וביטול הסנקציות או עידון שלהם האיראנים יכלו להמשיך לעשות מה שבא להם. פיקוח? נראה לך שהם יגלו לפקחים על כל האתרים שלהם? באיזה לה לה לנד אתה חי בדיוק? חוץ מלתקוף אותם, רק סנקציות כבדות ומודיעין ימנע מהם להעשיר אורניום. וזה בדיוק מה שביבי דוחף אליו ומצליח. ה20% שהם הגיעו אליו לפי ההערכות זה בגלל ההסכם ולא בגלל ביטולו. אם ההסכם הזה היה ממשיך היו מגיעים לאחוז יותר גבוה. ביבי הוא החומה הכי גדולה שלנו נגד איראן גרעינית ולא כל הממבו ג'מבו שטויות במיץ שירית פה בקצב של רובה על אוטומט. 

9 דקות לפני, roei p said:

בודירוגה בחייאת מאיפה הבאת את הדף מסרים עם ההישגים הרנדומלים האלה?

כמו שכתבתי, מתוך כ-60 נתונים (+),

ייתכן ש-2-7 דברים קרו באופן יחסי יותר או שייקרו בעתיד הקרוב, אל תשכחו מה היה לפני העשור הזה ובמדינה בירוקרטית כל-כך לא הכי קל להזיז דברים במהירות.

ואתה מוזמן לבדוק סעיף סעיף.

וחתול-  לגבי הרכבת, זה בהשוואה למה שהיה לפני עדור לעומת היום. החיבור המדהים בין הפריפריה למרכז,

תראה כמה תחנות חדשות נפתחו ב-5 השנים האחרונות

(כנס לאתר/אפליקציית הרכבת, תדפדף ברשימת התחנות)  אז? הן נוצרו לבד ?  

הרכבת הקלה עוד מעט תפעל ולאט לאט הכל יהיה בסדר.

אנחנו ישראל ועד לפני עשור היינו מדינה ענייה תקציבית.

תראו את הצמיחה, הכלכלה, ההכנסה שמשתפרת.

שוק חופשי, שמיים פתוחים, פעם לטוס היה מסובך.

כיום אתה מוצף בהצעות עם דילים בלי כסף.

להעריך. 

1 hour ago, BODIROGA10 said:

וחתול-  לגבי הרכבת, זה בהשוואה למה שהיה לפני עדור לעומת היום. החיבור המדהים בין הפריפריה למרכז,

תראה כמה תחנות חדשות נפתחו ב-5 השנים האחרונות

(כנס לאתר/אפליקציית הרכבת, תדפדף ברשימת התחנות)  אז? הן נוצרו לבד ?  

הרכבת הקלה עוד מעט תפעל ולאט לאט הכל יהיה בסדר.

אנחנו ישראל ועד לפני עשור היינו מדינה ענייה תקציבית.

תראו את הצמיחה, הכלכלה, ההכנסה שמשתפרת.

שוק חופשי, שמיים פתוחים, פעם לטוס היה מסובך.

כיום אתה מוצף בהצעות עם דילים בלי כסף.

אז קודם כל, כבר הלכת אחורה ועשית השוואה לפעם. אתה במקור דיברת על כך שתשתית הרכבת שלנו היא מהמתקדמות בעולם. כל אדם שטייל באירופה או במדינות המפותחות במזרח אסיה יודע שזה כמובן לא נכון ואנחנו רחוקים מהם שנות אור.

אני בהחלט מסכים שהיה פיתוח ברכבת ובהחלט מגיע קרדיט על כך (אם כי גם בו יש ליקויים כאשר הדובדבן הרקוב שבקפצת זו פארסת הקו המהיר לי-ם, בדיחה נוראית, אבל בוא נעזוב את זה רגע). אבל הפיתוח הזה היה בגרף עלייה גם לפני 2009, יש לומר. הרכבת החלה לקבל עדיפויות והשקעה מ-98' בערך. ואחרי כל זה, כמו שכתבתי: אנחנו ממש לא מהמתקדמים בעולם ברכבות. להגיד דבר כזה זה ניתוק מוחלט מהמציאות.

לגביי הרכבת הקלה: בחייאת דינקום, זה יהיה קו אחד. אחד. זה אפילו לא דומה למה שיש במדינות אחרות בעולם. עד שתהיה תשתית רכבות פנים גוש דנית ברמה ראויה ייקח עוד שנים רבות מאוד. אנחנו לא קרובים לשם.

לגביי השמים הפתוחים: אכן מגיע קרדיט על כך, בלי ציניות (אם כי המחירים המוזלים של הטיסות הם תופעה כלל עולמית. הקרדיט לליכוד הוא שהם פתחו את השמיים לחלוטין, מה שלא היה קיים קודם לכן בארץ).

5 hours ago, החתול הצהוב said:

אז קודם כל, כבר הלכת אחורה ועשית השוואה לפעם. אתה במקור דיברת על כך שתשתית הרכבת שלנו היא מהמתקדמות בעולם. כל אדם שטייל באירופה או במדינות המפותחות במזרח אסיה יודע שזה כמובן לא נכון ואנחנו רחוקים מהם שנות אור.

אני בהחלט מסכים שהיה פיתוח ברכבת ובהחלט מגיע קרדיט על כך (אם כי גם בו יש ליקויים כאשר הדובדבן הרקוב שבקפצת זו פארסת הקו המהיר לי-ם, בדיחה נוראית, אבל בוא נעזוב את זה רגע). אבל הפיתוח הזה היה בגרף עלייה גם לפני 2009, יש לומר. הרכבת החלה לקבל עדיפויות והשקעה מ-98' בערך. ואחרי כל זה, כמו שכתבתי: אנחנו ממש לא מהמתקדמים בעולם ברכבות. להגיד דבר כזה זה ניתוק מוחלט מהמציאות.

לגביי הרכבת הקלה: בחייאת דינקום, זה יהיה קו אחד. אחד. זה אפילו לא דומה למה שיש במדינות אחרות בעולם. עד שתהיה תשתית רכבות פנים גוש דנית ברמה ראויה ייקח עוד שנים רבות מאוד. אנחנו לא קרובים לשם.

לגביי השמים הפתוחים: אכן מגיע קרדיט על כך, בלי ציניות (אם כי המחירים המוזלים של הטיסות הם תופעה כלל עולמית. הקרדיט לליכוד הוא שהם פתחו את השמיים לחלוטין, מה שלא היה קיים קודם לכן בארץ).

תודה

זו אחת מטעויות החשיבה הכי נפוצות, אף פעם לא הבנתי את העניין הזה של לנכס לעומד בראש הממשלה את כל (או רוב) הישגי המדינה בתקופתו, ברוב התחומים מדובר בדברים שהם תוצר של עבודה משותפת / חברה דינמית שעושה ביחד ומשיגה דברים ולא באיזה "מבצע יחיד" משל היה דייגו מראדונה ב86. 

איך שאני רואה את זה ראש ממשלה בדרך כלל רק צריך לשים את התבלינים.

1 hour ago, Shlomix said:

באמת שאני לא יודע איך מגיבים לניתוק כזה.

לא שאני מסכים עם התגובה של בודירוגה אבל אתה ומי שמגיב כמוך פה לא פחות מנותק.

19 hours ago, Omer said:

אין ספק, הפיכת באר שבע לבירת הסייבר של ישראל זאת סיבה מעולה לתמוך בביבי. ואל תשכחו שהוא הכפיל את התכולה של בלומפילד ולקח אליפות אירופה בכדורסל פעמיים ברצף עם העתודה.

לעומת כל כך הרבה סיבות לתמוך בגנץ כמו..נו..אה תהיה תחבורה ציבורית בשבת ויהיו ערבים במקום חרדים בממשלה.

אני מת על הקטע הזה ש"יהיו ערבים בממשלה עם גנץ". עם מי הם ישבו? עם בוגי יעלון? עם יועז הנדל? ראבק, לא היו ערבים בממשלה מאז קום המדינה, כולל בממשלות סופר שמאל כמו רבין 92 או ברק 99

1 hour ago, החתול הצהוב said:

אני מת על הקטע הזה ש"יהיו ערבים בממשלה עם גנץ". עם מי הם ישבו? עם בוגי יעלון? עם יועז הנדל? ראבק, לא היו ערבים בממשלה מאז קום המדינה, כולל בממשלות סופר שמאל כמו רבין 92 או ברק 99

לא היית אומר שהפוליטיקה היום היא יותר שמאל מפעם?

8 hours ago, תחיית המתים said:

חושב פתאום להצביע עוצמה כהצבעת מחאה

לא יודע מה עמדתך בנושא אבל שיהיה לנו בהצלחה עם כדורגל בשבת במידה והם יכנסו או בכלל עם פעילויות אחרות בשבת. אסור שהם יכנסו לכנסת פשוט אסור בטח שלא יהיו לשון מאזניים ויוכלו לסחוט את נתניהו. למה לא יכול להיות ימין חילוני נורמלי שיביא קונטרה לפסיכים האלו, באמת שלא יודע למי להצביע. 

3 hours ago, החתול הצהוב said:

תמשיכו לעצום עיניים ולצעוק רק לא ביבי.