Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

1 hour ago, BuSa said:

הפער ביננו נובע מהשורה התחתונה שלך, והיא שאתה מאמין שלגנץ ושמאלה ממנו יש סיכוי ל61 מנדטים. אני לא רואה סיכוי כזה.

האפשרויות הן או 61 לנתניהו וימינה ממנו בלי ליברמן, או שליברמן ציר.

אם ביבי לא יצליח שוב להקים ממשלה הוא יהיה בבעיה. אי אפשר להתכחש לזה. ועוד הנחת מוצא שלי היא שבחירות חוזרות הן התרחיש הכי פחות ריאלי כי אף אחד לא יקח את זה על עצמו, אז השאלה היא איך ישחקו את הספינים על מנת לא להיות האחרונים עם הגב לקיר. וליברמן הכי פחות בבעיה בעניין הזה. גנץ ונתניהו יישבו יחד באחדות בספין קליל של אחריות לאומית ומצב חירום לאומי ובלה בלה בלה. 

לגבי האפשרות שליברמן יישאר בחוץ - הדבר היחיד שמטריד את מנוחתי בתרחיש הזה זה שביבי יציע את זה לגנץ (אפילו + העבודה), גנץ ייטה לקבל ואז ביבי ישתמש בזה כמנוף לחץ על ליברמן להיכנס לממשלת ימין. לכן מקווה שגנץ לא יתפתה לזה. כמובן שבאידיאל אני מעדיף אחדות עם העבודה ולא עם ליברמן, אבל אין סיכוי שזה יקרה.

יש גם את האפשרות של פיצול בתוך כחול לבן, גנץ ויעלון יילכו עם נתניהו (אחריות לאומית וכל זה), לפיד יישאר באופוזיציה (וייחזק את כוחו במרכז-שמאל כמי שלא התקפל בפני נתניהו), בגלל הפיצול לכחול לבן ולליכוד לא יהיה 61 ולכן ליברמן יחבור אליהם. לדעתי זאת האפשרות הסבירה ביותר שתקרה וגם המועדפת עליי.

הערכה שלי :

ליכוד יקבלו 34-35 מנדטים (מנדט וחצי בערך ממצביעי זהות אחרי הדיל עם פייגלין)

ליברמן יצטרף לממשלה ללא חרדים 

חוסן לישראל (גנץ) תצטרף לממשלה ללא לפיד ויעלון, גנץ יביא 13-14 מנדטים ואת תיק הביטחון 

הימין החדש (4 מנדטים) תפרוש מימינה ותצטרף גם לממשלה ללא חרדים

8 hours ago, BuSa said:

הפער ביננו נובע מהשורה התחתונה שלך, והיא שאתה מאמין שלגנץ ושמאלה ממנו יש סיכוי ל61 מנדטים. אני לא רואה סיכוי כזה.

האפשרויות הן או 61 לנתניהו וימינה ממנו בלי ליברמן, או שליברמן ציר.

אם ביבי לא יצליח שוב להקים ממשלה הוא יהיה בבעיה. אי אפשר להתכחש לזה. ועוד הנחת מוצא שלי היא שבחירות חוזרות הן התרחיש הכי פחות ריאלי כי אף אחד לא יקח את זה על עצמו, אז השאלה היא איך ישחקו את הספינים על מנת לא להיות האחרונים עם הגב לקיר. וליברמן הכי פחות בבעיה בעניין הזה. גנץ ונתניהו יישבו יחד באחדות בספין קליל של אחריות לאומית ומצב חירום לאומי ובלה בלה בלה. 

לגבי האפשרות שליברמן יישאר בחוץ - הדבר היחיד שמטריד את מנוחתי בתרחיש הזה זה שביבי יציע את זה לגנץ (אפילו + העבודה), גנץ ייטה לקבל ואז ביבי ישתמש בזה כמנוף לחץ על ליברמן להיכנס לממשלת ימין. לכן מקווה שגנץ לא יתפתה לזה. כמובן שבאידיאל אני מעדיף אחדות עם העבודה ולא עם ליברמן, אבל אין סיכוי שזה יקרה.

אני יודע כאדם אופטימי? אני לחלוטין פסימי לגבי הסיכויים. 

לא כי אי אפשר, לדעתי לחלוטין אפשרי, אבל כולם מתעקשים לא לפעול לזה. 

זה לא סותר את זה שמבין כל האופציות שביבי לא יהיה ראש ממשלה, זו עם הסיכויים הגדולים ביותר היא שלגנץ ושמאלה יהיה 61 מנדטים. 

ולמה ביבי בבעיה? הוא הכי פחות בבעיה. הוא כבר ראש הממשלה. אם גנץ לא מצליח להקים ממשלה, זהו, הוא מיותר למעשה ויסיים את המשמעות הפוליטית שלו לכנסת הזו. לליברמן אין כח, מלבד התנגדות. הוא לא יכול להכריע מי יהיה בממשלה, אלא רק להקשות על אחרים, וגם אם יקרה מה שהוא רוצה, אין הכרח בכלל שהוא ייכנס לממשלה כזו. הוא לגמרי תלוי ברצון של אחרים, ולכן הוא בבעיה. 

ביבי יהיה בבעיה רק אם מישהו אחר יוכל להקים ממשלה בלעדיו. אם לא, הוא שקט והתפקיד שלו מובטח. 

וברור שלא יהיה בחירות שלישיות. אין מישהו שחושב ככה, כי זה ייפול בסופו של דבר שוב על ליברמן, והוא לא ירשה את זה לעצמו. 

אבל כאמור, גם ממשלת אחדות לא אומר ליברמן בממשלה. לפי הסקרים האחרונים גנץ והליכוד מספיקים לבד לממשלה. ביבי מן הסתם לא יתנדב לצרף את ליברמן מטוב ליבו, וגנץ לא סתם יצרף מישהו שיגרור את הממשלה עוד ימינה. לאף אחד מהם אין אינטרס להכניס אותו. ואפילו לא בשם הרחבת הממשלה, כי זה לא ירחיב אותה. ברגע שיש מפלגה בודדת שיכולה לבדה להפיל את הממשלה, זו ממשלה צרה, וליברמן הרי לא ישנה את זה. 

4 hours ago, benbb said:

הערכה שלי :

ליכוד יקבלו 34-35 מנדטים (מנדט וחצי בערך ממצביעי זהות אחרי הדיל עם פייגלין)

ליברמן יצטרף לממשלה ללא חרדים 

חוסן לישראל (גנץ) תצטרף לממשלה ללא לפיד ויעלון, גנץ יביא 13-14 מנדטים ואת תיק הביטחון 

הימין החדש (4 מנדטים) תפרוש מימינה ותצטרף גם לממשלה ללא חרדים

איזה אינטרס יש לגנץ לעשות את זה? 

להפר את הבטחת הבחירות היחידה שלי ולפרוש מכחול-לבן זה התאבדות פוליטית. ברור שאין לו בעיה עקרונית להיות תחת ביבי, אבל הוא יעשה את זה רק אם ביבי גם ככה יקים ממשלה, ואז גנץ גם ככה מץ פוליטית. אתה מתאר ממשלה עם ליברמן וללא חרדים, ככה שאתה מציע למעשה שגנץ יתאבד מרצון. 

הרג אותי פייגלין, מצד אחד מבין את המהלך שלו, מצד שני בעעעעעעעעעעע כל כך קיוויתי שהוא ישמור על טוהר המפלגה שלו ולא יקח חלק במשחקי הרפש האלה. 

עכשיו לך תדע במי לבחור. זה או ליכוד או ימינה. 

לא הכי שמח לבחור בליכוד, לא עוד מאותו הדבר. לא עוד ממשלת חרדים, אבל זה הכי קרוב למה שאני מזדהה איתו בנושאים אחרים ולמנהיג חזק ומוכח שינהיג את המדינה (בטח לעומת האלטרנטיבות).
לעומת זאת בימינה יש איילת שקד שאני מעריך מאוד וגם קצת בנט. מצד שני יש להם גם את סמוטריץ' ופרץ. מבאס אותי הקטע של הדת עם מתנחלים ימנים (למי שזה הטיקט שלו). אנחנו מסכימים כמעט על כל נושא אחר, ביטחון כלכלה וכו' אבל הנושא של הדת פשוט הורס הכל.
נוטה כרגע לליכוד, בעיקר בגלל פייגלין. אמנם זה ביבי והבטחות שלו יש לקחת בערבון מוגבל מאוד אבל מה עוד נשאר לנו.... 

On 6.9.2019 at 20:49, Krishi said:

הרג אותי פייגלין, מצד אחד מבין את המהלך שלו, מצד שני בעעעעעעעעעעע כל כך קיוויתי שהוא ישמור על טוהר המפלגה שלו ולא יקח חלק במשחקי הרפש האלה. 

עכשיו לך תדע במי לבחור. זה או ליכוד או ימינה. 

לא הכי שמח לבחור בליכוד, לא עוד מאותו הדבר. לא עוד ממשלת חרדים, אבל זה הכי קרוב למה שאני מזדהה איתו בנושאים אחרים ולמנהיג חזק ומוכח שינהיג את המדינה (בטח לעומת האלטרנטיבות).
לעומת זאת בימינה יש איילת שקד שאני מעריך מאוד וגם קצת בנט. מצד שני יש להם גם את סמוטריץ' ופרץ. מבאס אותי הקטע של הדת עם מתנחלים ימנים (למי שזה הטיקט שלו). אנחנו מסכימים כמעט על כל נושא אחר, ביטחון כלכלה וכו' אבל הנושא של הדת פשוט הורס הכל.
נוטה כרגע לליכוד, בעיקר בגלל פייגלין. אמנם זה ביבי והבטחות שלו יש לקחת בערבון מוגבל מאוד אבל מה עוד נשאר לנו.... 

וואלה איתך כמעט באותו ראש 

On 4.9.2019 at 07:51, BuSa said:

מה מוזר בזה? פוליטיקה היא פרגמטית. הצבעה למפלגת העבודה, שהיא הבית האידיאולוגי שלי, לא תעזור לי בכלום והמדינה תמשיך להתנהל באותה צורה כמו בשנים האחרונות, וזו צורה לא טובה ודי מפחידה.

אז עושים החלטות פרגמטיות.

להצביע למפלגה שאתה בדעות שלה ואתה תומך בה  >  להצביע למפלגה רק בשביל שאחרת לא תיבחר [מזכיר בול את הגנים של הפועל]

אנשים שכחו מה היינו לפני עשור ומה עכשיו. איזה לוקסוס. 

אז נכון, אנחנו ישראלים ותמיד נמצא מה לא בסדר ותמיד גם יהיה מה לשפר. אבל בעשור האחרון ישראל צמחה באופן מדהים בהרבה תחומים. 

נתניהו המהיג הטוב ביותר ובעל השפעה עולמית.

גנץ-לפיד-ברק,ליברמן-אשכנזי  = מושחתים שקיבלו ים כסף ממקורות ידועים אך התקשורת מסתירה כי חלילה זה יפגע באלטרנטיבה לביבי. אז סותמים.

האוייבים מבחוץ רק מחכים ליום הזה שהם ייבחרו. 

אני לא אגיב לשאר ההודעה שגובלת בהזיות קשות, אבל לחלק שהגבת לי אני חייב להגיב

פוליטיקה זה לא כדורגל, זה חיים. בחירות קובעות את הדרך שבה יתנהלו החיים ב4 שנים הקרובות. אז אם יש מפלגה שמבחינתי היא מושלמת אבל הסיכוי שלה להשפיע נמוך מאד, ומנגד יש תרחיש אימים - בעיניי צריך לעשות החלטה פרגמטית על מנת לייצר את המציאות הכי טובה בהתחשב בנסיבות. 

הערכה אישית שבן גביר במידה ומצליח לעבור את אחוז החסימה, הוא יהיה הקלף שיכריע את הבחירות.

יש סיבה שביבי לא פירק את המפלגה שלו ונמנע מלצרף אותו. מפלגה ימנית קיצונית עם 4 מנדטים זה מנת אנטריקוט לקואליציה בשביל ביבי.

On 9.9.2019 at 09:14, BuSa said:

אני לא אגיב לשאר ההודעה שגובלת בהזיות קשות, אבל לחלק שהגבת לי אני חייב להגיב

פוליטיקה זה לא כדורגל, זה חיים. בחירות קובעות את הדרך שבה יתנהלו החיים ב4 שנים הקרובות. אז אם יש מפלגה שמבחינתי היא מושלמת אבל הסיכוי שלה להשפיע נמוך מאד, ומנגד יש תרחיש אימים - בעיניי צריך לעשות החלטה פרגמטית על מנת לייצר את המציאות הכי טובה בהתחשב בנסיבות. 

המדינה מתקדמת בזכות התושבים ולא בזכות החלטות ממשלתיות.

אנחנו מתקדמים למרות הממשלה, לא בזכותה.

13 דקות לפני, טוני said:

חד משמעית. ההייטק סוחב לבדו את כל הכלכלה הישראלית ומניע אותה.

בוסה, תזכורת מה היה פעם קודמת:

אין לי ספק שזה גם מה שיקרה הפעם. לא מצליח להבין את ההיגיון של הצבעה למישהו כזה.

ושלא יהיה לך ספק - לא הכוח הפוליטי מניע אותו, אלא הכסף שעובר מתחת לשולחן.

On 10.9.2019 at 12:11, טוני said:

לאן המדינה הזאת מתקדמת בדיוק?

נדמה לי שעוד 6 ימים יש צומת דרכים די חשובה שתקבע לא מעט בקשר לאיזה ישראל נראה בשנים הקרובות, משגע אותי שלא מרגישים את זה, אדישות מטורפת.

צועקים ביבי אכל ביבי שתה 24/7 ומתעסקים בשטויות אבל האשמה היא קודם כל עלינו האזרחים שלפחות לפי ה"שטח" לא באמת אכפת לנו.

כנראה שבאמת טוב פה, כי במקומות אחרים אנשים יוצאים החוצה והופכים עולמות, במקומות אחרים אנשים היו נותנים את החיים שלהם כדי שזכות הבחירה שלהם על עתידם תהיה בידיים שלהם.

6 hours ago, הנדון said:

מחשבות רנדומליות- סמוטריץ' זה אורן חזן הדתי. 

ממש ממש לא.

לא מסכים עם רוב הדברים שלו, הוא מייצג אג'נדה דתית, אבל אדם רציני ויסודי.

מסתבר שאורלי לוי אמרה אתמול ברדיו שכמעט כל המפלגות בישראל תומכות בקפיטליזם, ושזה מנוגד לעמדה של רוב כלכלני העולם.

איך היא כזאת מטומטמת?

רשימה ההישגים של נתניהו בעשור האחרון 

כפי שרשמתי בהודעות קודמות - עדיין לא ה-כ-ל 100% ויש עוד נושאים לשיפור, ותמיד יהיו. 

אך עם רשימה שכזו - זו הסיבה למה להצביע מחל:

1.אבטלה שלילית מהנמוכות בעולם 3.7%

2.צמצום החוב הלאומי ב 60%

3.הגדלת שכר המינימום ל 5,300 ש"ח

4.שכר הממוצע במשק עומד על כ 10,650 ש"ח כיום.

5.טיפולי שיניים בחינם עד לגיל 12 ולקשישים.

6. חוק חינוך חינם לילדים מעל גיל 3

7.קשישים בישראל זוכים להטבות מלאות בתרופות, רב קו נסיעה חינם בתחבורה הציבורית, כרטיס תושב ותיק עם כל הזכויות מקולנוע הצגות וכו'.... ונכון, יש תמיד עוד מה לשפר ואנחנו נשפר.

8.שכר החיילים והשוטרים הוכפל.

9.מדינות ערביות מגלות את הפוטנציאל הישראלי ובוחרות לקדם שיתופי פעולה כלכליים מדיניים.

10.התיירות הנכנסת גדלה בכל שנה במליון תיירים.

11.מקום 13 במדד האושר.

12.מקום 19 במדד פיתוח אנושי מתוך 149 מדינות.

13.מקום רביעי מתוך 169 במדד הבריאות העולמי.

14. בחדשנות -
ישראל מככבת במקום ה- 3 מתוך 144.

15.מקום 2 במדעי החלל בעולם.

16.מעצמה צבאית מספר 8 בעולם.

17.מעצמה טכנולוגית מספר 1 בעולם.

18. השקעות במחקר ופיתוח בסכומים חסרי תקדים.

19.כ 240 אלף רכבים חדשים עולים לכביש בכל בשנה.

20.קניונים מפוצצים באנשים.

21.היצוא גדל ב 110 מיליארד $ משנת 2018-2017 וזה רק ממדינות אסיה בלבד.

22.יוקר המחיה יורד בהדרגתיות באופן קבוע במשך עשר השנים של כהונתו של ראש הממשלה נתניהו.

23.ישראל חברה חשובה בכל מועדון יוקרתי בעולם מחלל, רפואה, חקלאות, מדע וכו'...

24.מדד היציבות והאמינות של ישראל עומד על AA+

25.משרדי הממשלה גדלו בכ - 35% משנת 2018 ל 2019.

26.הפעילות הביטחונית בהנהגתו של נתניהו סיכלה כמעט לחלוטין כל פעילות פח"אית. עובדתית, הפיגועים נעלמו לגמרי ואם ישנם פיגועי יחידים אז הם מטופלים במיידי כלא היו וכמויות הנפגעים ירדו משמעותית ברוך השם.

27.הוקצה תקן לסייעת שניה בגן ילדים.

28.הקצאת תקציבים מיוחדים לקהילה הלהטבית.

29.תכנית חסכון לכל ילד.

30.הקמת שדה תעופה באילת.

31.הקמת בתי חולים באשדוד, בצפון ועכשיו בבאר שבע.

32. תשתית הרכבות בישראל מהמתקדמות והמובילות בעולם.

33. קידום הרכבת הקלה בירושלים ועכשיו בתל אביב ובגוש דן.

34.מהפכה בסלולאר

35.שמיים פתוחים ומחירי כרטיסי טיסה מנמוכים בעולם.

36. חוק הקייטנות המאפשר חיסכון של אלפי שקלים לכל משפחה.

37. שינה את פני הפריפרייה.

38. התוצר לנפש עלה מ 30.000 $ ב 2009 ל 42.000 $ ב 2019

39. סיקל את הסכם הגרעין.

40. חיבור הנגב לגליל..

41. מנע לחלוטין כניסת מסתננים..

42. באר שבע בירת הסייבר של ישראל

43. סיבים אופטיים מקרית שמונה ועד אילת.

44. הקמת בית ספר/פקולטה לרפואה בגליל..

45. הוצאת הגז מהאדמה והכנסה של מיליארדים לקופת המדינה

46. בזכות המדיניות שלנו, אינטל תקים מפעל חדש בקריית גת בהשקעה של כ-40 מיליארד שקלים. זה יביא עוד אלפי מקומות עבודה בישראל

47. על המפה: שיא משתתפים ב"תגלית"
הפרויקט, שמביא צעירות וצעירים יהודים מהעולם לישראל, עושה היסטוריה: יותר מ־48,000 הגיעו לארץ בשנת 2018

48. הקמת עיר הבהדי"ם בדרום

49. אישור חוק יסוד הלאום

50. ניטרול נשק המנהרות

51. ההכרה של הנשיא טראמפ בריבונותנו ברמת הגולן

52. הקמה ובניית העיר חריש

53. ההכרה בגולן

54. ההכרה בירושלים

55. העברת שגרירויות

56. האטום באירן

57. סיכול אירן בסוריה

58. הנחלת ריבונות בבקעת הירדן ובקרוב ביו"ש.

ועוד ועוד ועוד...

תרגישו חופשי להוסיף....
ותזכרו שאת כל הטוב הזה מנסים בתקשורת ובשמאל להסתיר מכם, כדי להפיל את שלטון הימין באמצעות ראש הממשלה הטוב ביותר בתולדות ישראל.

ואנחנו עם האמת הזאת נלך לקלפי, ונחזק את ראש הממשלה!

ככה זה, כשלא יכולים על נתניהו, רודפים אותו בתיקים הזויים כדי לגנוב את השלטון בכוח. אל תתנו לשקרים להטעות את אזרחי ישראל. 

אין ספק, הפיכת באר שבע לבירת הסייבר של ישראל זאת סיבה מעולה לתמוך בביבי. ואל תשכחו שהוא הכפיל את התכולה של בלומפילד ולקח אליפות אירופה בכדורסל פעמיים ברצף עם העתודה.