Jump to content

בחירות 2019 -פרק ב'

MaTa

Recommended Posts

4 hours ago, Figo10 said:

מה עשו לו בסוף?

כלום, כי לא ידעו על זה.

היום הייתי מתלונן ודואג שיעיפו את אותו בן אדם לכל הרוחות, אבל זה היה לפני 12 שנה והייתי ילד, ואז פחדתי מדי לספר על זה למפקדים שלי.

On 25.8.2019 at 05:07, hairy2hell said:

עובדתית קיבלו הרבה יותר זמן מסך. מוזמן לבדוק.

ולא, אני לא מתכוון לזה שדיברו עליהם, אלא שראיינו אותם, שנתנו להם לדבר ולהגיד את דעתם. הכמות שהם מקבלים זה פריווילגיה שאף מפלגה אחרת לא מקבלת.

ביבי סידר לעצמו עימות בתנאים שלו, ובהפתעה על היריב שלו, כשהוא מופיע בגדול מעליו. זו פריווילגיה שאף מפלגה אחרת לא מקבלת.

גם כשבחברת החדשות עשו ראיון בית לגנץ, שלחו אליו את הכתב הכי ימני במערכת שלהם שיציב לו את השאלות הכי קשות שיכל לחשוב, וביבי קיבל ראיון בזמן שנוח לו, ע״י המנחה המחליפה ואותו כתב ימני, ללא זמן לחשוב על שאלות מתאימות ולהתכונן לראיון. זו פריווילגיה שאף מפלגה אחרת לא מקבלת.

פעם התקשורת לחלוטין הייתה שמאלנית ומוטה למען מועמדי השמאל באופן בולט. היום זה לא המצב, ואפילו רוב הכתבים בישראל הם ימנים.

ואל תדבר איתי על עליהום על קיומה של דעה פוליטית. לספר לך כמה פעמים הותקפתי באלימות ברחוב על דעותי הפוליטיות? על האבנים שקיבלתי כשהלכתי סתם ברחוב בירושלים כשבמקרה הייתי באותו יום עם חולצה של שלום עכשיו? על זה שדחפו אותי לכביש כי ראו אותי מדבר עם פעילים של מרצ? על האיומים בנשק שקיבלתי בטירונות כשמישהו ראה באינטרנט באיזה פורום את דעותי? ואני עוד לא איזה אחד שיותר מדי פעיל פוליטית ושם את עצמו בלב אירועים. סתם שמאלני שהיה גר רוב חייו מחוץ לבועה התל אביבית. זה לא המציאות שרוב הימנים בארץ חווים, גם אם ביבי ממשיך לספר להם שהתקשורת היא נגדם. בחייאת, השמאל נתפס בארץ כבוגדני, כותבים את זה סמול כמילת גנאי, מחבקי מחבלים, שונאי ישראל וכו׳. כתבתי כאן באשכול של הסדרות על זה שיכול להיות שיש נרטיב אחר לפלסטינים במקביל לשלנו, והתחילו לקלל אותי. זה המציאות של השמאל בארץ. מחוץ ללב תל אביב בערך זה נחשב גנאי להיות שמאל, והרוב מתביישים להואלים.גיד את דעותיהם כי יותקפו עקב כך.

גם אנשי השמאל לא צדיקים גדולים כלפיי דעות שונות כל השיח הפוליטי בארץ רדוד ואלים.

Just now, חןחן said:

אין למי להצביע, כולם אותו קשקוש בלבוש, חבל על הזמן של ההליכה לקלפי

בואי נצביע למפלגת גג למען בלומפילד. אוספים 19,5 אלף חתימות אה בעצם כבר אי אפשר לרוץ נחכה לבחירות הבאות בשנה הבאה.

8 דקות לפני, Silvio said:

כל מי שאומר שאין לו למי להצביע זה ימנים לשער שמאסו בכל מפלגות הימין ומפחדים לעשות את המעבר?

שמעתי גם ימנים וגם שמאלנים שלא יודעים למי או רוצים בכלל להצביע. 

הדעות שלי קרובות יותר לליברמן (ימין וחילוני) אבל הוא עוד פוליטיקאי ולא בא לי להצביע לו 

1 hour ago, חןחן said:

שמעתי גם ימנים וגם שמאלנים שלא יודעים למי או רוצים בכלל להצביע. 

הדעות שלי קרובות יותר לליברמן (ימין וחילוני) אבל הוא עוד פוליטיקאי ולא בא לי להצביע לו 

רוב השמאלנים שאני מכיר (אם להיות כנה, רוב הסביבה שלי היא שמאלנית רחמנא) שאולי לא יצביעו מדווחים בעיקר על ייאוש ותחושה של אפס סיכוי. בתכלס, גם בינהם יש כאלה שפשוט לא סומכים על אף אחד מהפולטיקאים. אולי צריך פשוט להחליף את כולם, מאוסים.

אני שואל כי אני פעם עשיתי את המעבר הזה, לפני כמה שנים, ולקח איזה שנה-שנתיים עד שהסכמתי להודות בפני עצמי.

1 hour ago, Silvio said:

כל מי שאומר שאין לו למי להצביע זה ימנים לשער שמאסו בכל מפלגות הימין ומפחדים לעשות את המעבר?

לא מגדיר את עצמי מצביע למי שהכי טוב בשבילי אבל בחיים למשל אני לא אשים מרצ זה הגבול שלי אבל כן פעם אחת לפני שנים הצבעתי עבודה ובסוף התאכזבתי מזה, גם הצבעתי כמה פעמים לליברמן עד האיחוד עם הליכוד. אני שונא את לפיד לא מסוגל להצביע לו וגם ליכוד בחיים אני לא אצביע. אם איילת שקד הייתה בלי כל חבורת הסמוטריצ'ים כנראה שהייתי מצביע לה.

Just now, הנדון said:

לא מגדיר את עצמי מצביע למי שהכי טוב בשבילי אבל בחיים למשל אני לא אשים מרצ זה הגבול שלי אבל כן פעם אחת לפני שנים הצבעתי עבודה ובסוף התאכזבתי מזה, גם הצבעתי כמה פעמים לליברמן עד האיחוד עם הליכוד. אני שונא את לפיד לא מסוגל להצביע לו וגם ליכוד בחיים אני לא אצביע. אם איילת שקד הייתה בלי כל חבורת הסמוטריצ'ים כנראה שהייתי מצביע לה.

ממה התאכזבתי כשהצבעת עבודה?

למה הקווים האדומים בקשר למרץ? בגלל האידיאולוגיה או בגלל שהם לרוב חבורת מנותקים?

19 דקות לפני, Silvio said:

ממה התאכזבתי כשהצבעת עבודה?

למה הקווים האדומים בקשר למרץ? בגלל האידיאולוגיה או בגלל שהם לרוב חבורת מנותקים?

בגלל האידיאולוגיה. והתאכזבתי כי בסוף הם גם ככה מפלגת אופוזיציה שלא עושה כלום. היום אני לא אצביע לצד השמאלי אבל גם אין מפלגת מרכז נורמלית שאני מאמין לה. בגדול רובם מנותקים ולא אמינים.  

3 hours ago, Silvio said:

ממש לא. כלומר, סביר להניח שיש גם כאלו מן הסתם, כמו שיש גם אנשי שמאל לשעבר שעשו את המעבר אידיאולוגית אבל עוד לא בהצבעה,

אבל סביר להניח שזה יותר בקטע של באמת אין מישהו שתואם את האידיאולוגיה של אותם אנשים, או אין איזה מנהיג שיצליח לסחוף אחריו גם למרות פער אידיאולוגי. גם מימין וגם משמאל.

זה חלק מהמחיר של איחודים.

1 hour ago, Silvio said:

רוב השמאלנים שאני מכיר (אם להיות כנה, רוב הסביבה שלי היא שמאלנית רחמנא) שאולי לא יצביעו מדווחים בעיקר על ייאוש ותחושה של אפס סיכוי. בתכלס, גם בינהם יש כאלה שפשוט לא סומכים על אף אחד מהפולטיקאים. אולי צריך פשוט להחליף את כולם, מאוסים.

אני שואל כי אני פעם עשיתי את המעבר הזה, לפני כמה שנים, ולקח איזה שנה-שנתיים עד שהסכמתי להודות בפני עצמי.

ניסיתי להיות שמאל אבל עבר לי, אף אחד לא מצליח להניא אותי מהמחשבה שמדובר במלחמת דת.

בכל מקרה איש איש באמונתו יחיה, חבל לי על השיח האלים בין שמאל וימין, הריבים האלו הם לחם ושעשועים להמון ומשרתים טוב את הפוליטיקאים. 

13 דקות לפני, חןחן said:

ניסיתי להיות שמאל אבל עבר לי, אף אחד לא מצליח להניא אותי מהמחשבה שמדובר במלחמת דת.

בכל מקרה איש איש באמונתו יחיה, חבל לי על השיח האלים בין שמאל וימין, הריבים האלו הם לחם ושעשועים להמון ומשרתים טוב את הפוליטיקאים. 

בסוף הפוליטיקאים משתינים על כולנו ללא הבדלי דת, גזע, מין ומגדר. רק מכבי

1 hour ago, Silvio said:

תסביר בבקשה.

בכל מקום נורמלי הבחירות עוסקות בחיי יומיום בסיסיים, פונים להתנהלות המדינה הכללית ברמה החברתית והכלכלית, מבחינתי כשאני יוצא להצביע אני קודם כל שואל את עצמי שאלות כאלה. בישראל אין את הימין האוניברסלי, הימין מוגדר לפי התפיסה הבטחונית, מדינית, כשברירת המחדל היא וריאציות של שמאל.

1 hour ago, הנדון said:

פייגלן יצא אפס. למי מצביעים? 

אם יקבל תיק שר משמעותי דווקא לא, גם אם לא אוצר או חינוך, נגיד כלכלה, בט"פ וכאלה. אם זה יהיה פחות מזה אכן.

הוא די מסונדל לקראת הבחירות האלה בכל אופן.

2 hours ago, הנדון said:

פייגלן יצא אפס. למי מצביעים? 

לכל אחד שיעזור להחליף את הליכוד. הם כל כך מסואבים ומושחתים, אפילו יותר מהנורמה הרגילה של הפוליטקאים.

חייבים רענון.

5 hours ago, סלבה said:

אם יקבל תיק שר משמעותי דווקא לא, גם אם לא אוצר או חינוך, נגיד כלכלה, בט"פ וכאלה. אם זה יהיה פחות מזה אכן.

הוא די מסונדל לקראת הבחירות האלה בכל אופן.

תיק לא נותן לך כלום ללא כח בכנסת. אתה לא יכול להעביר שום רפורמה, שום תוכנית גדולה, שום דבר דבר שדורש שינוי, בלי לחץ קואליציוני. ואתה לא יכול להפעיל לחץ כזה בלי מפלגה בכנסת.
להיות שר חיצוני ללא מפלגה בסך הכל הופך אותך להיות פקיד של המפלגה שמינתה אותך, כשיש מעליך תמיד את צל הפיטורין אם לא תקשיב למה שאומרים לך לעשות, ואין לך שום יכולת לאיים במשהו חזרה.

אם פייגלין חושב שאין לו סיכוי לעבור את אחוז החסימה, שיפרוש. אם הוא חושב שיש לו סיכוי, שישאר.

אם הוא חושב שיש לו סיכוי, אבל פורש בשביל תפקיד שר ללא כח קואליציוני, אז הוא מוכר את המצביעים שלו בשביל נטו כסא. זה הכל.

(וזה נכון אגב גם לכל פוליטיקאי אחר, וזה גם מה שאמרתי בבחירות הקודמות על אורלי לוי כשהיה שמועות שגנץ הציע לה תפקידה שרה בשביל שתפרוש ותתמוך בו)