Jump to content

הדרום של אמריקה ע"ש החתול הצהוב

I promise

Recommended Posts

17 hours ago, השליח said:

אל תעשה את הטעות של הביטוח של הכללית.

כשהייתי ביבשת לפני יותר מעשור לקחתי גם את הביטוח של הכללית. לא עלינו קיבלתי סלמונלה (דווקא מבית חב"ד שכולם חושבים משום מה שהוא נקי, הרבה יותר מלוכלך מכל החתוליות למיניהן) והלכתי למרפאה. כל הבדיקות, תרופות וכ'ו עלו משהו כמו 400 שקל. דיברתי עם נציגי הביטוח אמרו לי אין בעיה תשלם ותביא קבלות, שילמתי, הבאתי מסמכים, צילמתי, שלחתי, הכל...אחרי כמה שבועות או חודשים ללא מענה הבנתי שאני את הכסף כבר לא אקבל...

עבדתי בתור סוכן נסיעות בעבר והיינו עובדים הרבה עם שירביט ואני יכול להמליץ עליהם, גם על הראל.

לא יודע מה איתך, אני לפני שנתיים עשיתי ביטוח של כללית דרך כלל לחצי שנה, היה לי גם את ההנהחה המוגזמת לחיילים משוחררים אז יצא זול מוגזם ובפעם היחידה שהייתי צריך אותם לאשפוז בקוסקו לא הוצאתי שקל והם שילמו על הכל מראש. 

איי הפסחא, מישהו היה?

יש לי הזדמנות לטוס לשם לכמה ימים במחיר מציאה (סביבות ה400-450 דולר, ישיר).

הדאונסייד? זה בא על חשבון פוקון או אורוגוואי (נוטה לכיוון ויתור על פוקון בגלל הנאחס שיש שם עם הנסיעה לברילוצ'ה וכי תכלס אני לא כזה טיפוס של אקסטרים).

שווה לדעתכם?

On 15.9.2019 at 20:20, I promise said:

מתלבט בין להיות חסכוני ולקחת את הביטוח של כללית( 3 חודשים חינם לחיילים משוחררים) או הפניקס.

ונעלי הרים כן/לא ואם כן יש המלצות? אין תכנון לעשות טרקים אבל אם תיהיה זרימה גם אין לי בעיה

פספורטקארד, הכי טוב לטיול כזה.

אם אתה לא הולך לטרק אין לך מה לקנות נעלי הרים, אם יש מצב מבחינתך תקנה בתקציב נמוך כי כנראה שלא תלך על המסלולים הרציניים. זה תחום יקר שיכול להיות די מורכב אם אתה בעניין, ואם לא מיותר. אתה תמיד גם יכול לקנות ביבשת.

2 hours ago, Yellowblood said:

איי הפסחא, מישהו היה?

יש לי הזדמנות לטוס לשם לכמה ימים במחיר מציאה (סביבות ה400-450 דולר, ישיר).

הדאונסייד? זה בא על חשבון פוקון או אורוגוואי (נוטה לכיוון ויתור על פוקון בגלל הנאחס שיש שם עם הנסיעה לברילוצ'ה וכי תכלס אני לא כזה טיפוס של אקסטרים).

שווה לדעתכם?

פוקון אדירה גם אתה לא איש של אקסטרים, אל תוותר. איי הפסחא נראה לי כמו ניתוק גדול מידי בזרימה של טיול כזה, יעד כזה שטסים אליו במיוחד ולא על הדרך. זה נשמע ממש מעניין, אבל וייב שונה.

• 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

יא אללה, זה עוד שבוע. בחמישי הבא אני כבר על המטוס לסנטיאגו. מקווה שלא יהיה יותר מדי בלאגן שם.

המסלול שלי כרגע וכנראה סופי: סנטיאגו (לילה אחד)->פוקון (4 לילות) -> סן מרטין דה לוס אנדס (לילה אחד) -> ברילוצ'ה (3 לילות) -> בואנוס איירס (2 לילות)-> איגוואסו (2 לילות) -> בואנוס איירס (לילה אחד) -> מונטווידאו (לילה אחד) ->  פונטה דל אסטה (לילה אחד) -> מונטווידאו (לילה אחד) -> בואנוס איירס (4 לילות).

אני הרבה בבואנוס איירס כי אני אשתמש בה בתור Home base כשאני משאיר שם את המזוודה הגדולה וכל פעם יוצא ממנה לטיולים קטנים במקומות רחוקים. עדיין מחכה לראות מה המצב בצ'ילה ואם כדאי לי לברוח משם איך שאני נוחת וגם אם בכלל אפשר לעלות על הויאריקה עכשיו (אחרת אני חותך איזה יום משם ומוסיף לברילוצ'ה/אולי דוחף אל קלאפטה במקום הימי התאקלמות הכפויים בבואנוס איירס בהתחלה).

צריך להשיג כרטיס למשחק של בוקה בבומבונרה יהיה טירוף.

לילה באל קלפטה יהיה לך עמוס אם אתה מתכנן ללכת לקרחון, לא הייתי עושה את זה אלא מוסיף לילה בברילוצ'ה.

תקציב לעצמך יעד של לפחות 400 גרם סטייק ביום, אל תוותר לעצמך. ההמלצות בנוגע לברילוצ'ה ובואנוס איירס נכונות, הדונים עושים את העבודה (חוליו בבואנוס, אלברטו בברילוצ'ה).

מה קרה שוויתרת על איגואסו?

1 hour ago, סלבה said:

לילה באל קלפטה יהיה לך עמוס אם אתה מתכנן ללכת לקרחון, לא הייתי עושה את זה אלא מוסיף לילה בברילוצ'ה.

תקציב לעצמך יעד של לפחות 400 גרם סטייק ביום, אל תוותר לעצמך. ההמלצות בנוגע לברילוצ'ה ובואנוס איירס נכונות, הדונים עושים את העבודה (חוליו בבואנוס, אלברטו בברילוצ'ה).

מה קרה שוויתרת על איגואסו?

הכוונה הייתה להשתמש ביום שמוריד מפוקון ועוד יום או יומיים שהקצבתי לבואנוס איירס (בזמן שישר אחרי ברילוצ'ה). נראה. 

לא ויתרתי על איגוואסו. אפילו כבר קניתי כרטיס טיסה. 

7 דקות לפני, Yellowblood said:

הכוונה הייתה להשתמש ביום שמוריד מפוקון ועוד יום או יומיים שהקצבתי לבואנוס איירס (בזמן שישר אחרי ברילוצ'ה). נראה. 

לא ויתרתי על איגוואסו. אפילו כבר קניתי כרטיס טיסה. 

כנראה קפצה לי שורה בעין. בצד הארגנטינאי יש אחלה מסעדות עם בשר משובח. לך על AQVA או אם בא לך ממש להתפנק אז J Alta, שזה מחירים כמעט ברמה של הארץ (לא ה-150 שיקחו לך פה על סטייק, אבל 120 בערך), קצת כמו דון חוליו בבואנוס איירס, אבל שווה את זה.

1 דקה לפני, סלבה said:

כנראה קפצה לי שורה בעין. בצד הארגנטינאי יש אחלה מסעדות עם בשר משובח. לך על AQVA או אם בא לך ממש להתפנק אז J Alta, שזה מחירים כמעט ברמה של הארץ (לא ה-150 שיקחו לך פה על סטייק, אבל 120 בערך), קצת כמו דון חוליו בבואנוס איירס, אבל שווה את זה.

למה מה המחירים של הסטייקים שם באופן כללי? 

ברילוצ'ה, בואנוס איירס, אורוגוואי וכו'... 

2 דקות לפני, Yellowblood said:

למה מה המחירים של הסטייקים שם באופן כללי? 

ברילוצ'ה, בואנוס איירס, אורוגוואי וכו'... 

אורוגוואי אין לי מושג, אבל ארגנטינה זה דרגות מחיר של שני שיפודים במסעדה מזרחית תמורת סטייק 350 גרם שנמסר לך בפה. בברילוצ'ה דרגת המחיר ממה שאני זוכר נמוכה מבואנוס איירס (במסעדה טובה). בדון אלברטו (מוסד בעיר, יש לו גם מסעדה חלבית אז כדאי לא להתבלבל. יש שם שלוש מסעדות שממליצים עליהן, שזה אצלו, פריז'ה דה טוני ואלטו אל פואגו) אתה יכול לקחת סטייק יפה, עסיסי וטעים ברמות אחרות עם תוספת ליד ב-65 שקל בערך, אולי פחות, תלוי בנתח. בגדול הכי טוב זה Lomo שזה פילה או Bife de Chorizo שזה סינטה, והם גם עולים הכי הרבה. ברילוצ'ה זה יעד שבו צריך להכין את הבטן וסדר היום חג סביב אוכל, אתה חייב לתכנן לו"ז ככה שתצליח לדחוף ארוחת בשרים בערב, אופציה גם בצהריים, וגם לאכול שוקולוד/קרפ/וופל בלגי/גלידה כשהמבחר של הדברים האלה נפרס על פני כמה מקומות שונים ברמה ממש גבוהה.

בבואנוס איירס יש הרבה מסעדות טובות באיזורים שונים, אבל היחידה שמבחינתי היא חובה זה דון חוליו. יותר יוקרתית מאלה שבברילוצ'ה, אם אתה מגיע לפתיחה בערב בלי שולחן מוזמן אתה יכול לחכות שעתיים ברחוב בזמן שהמארחות מגישות לך אמפנדס אלוהיים ויין לבן מבעבע על חשבון הבית (בשלב מסוים אתה יכול גם לתאם איתם על שעה וללכת להסתובב ברחוב שם, זה האיזור העשיר של העיר עם לא מעט פאבים מגניבים. לי יצא לשתות בירת קראפט ולנגב חומוס טעים במפתיע בצבע ורוד עם שברי פיתה מטוגנת במקום מגניב לגמרי בזמן שחיכיתי לשולחן בדון חוליו), את המחירים שם אני לא זוכר במדויק, אבל הטווח גדול כי יש מבחר גדול, ומשהו ממש איכותי וגדול (600 גרם, נגיד) זה 85 שקל, אפשר גם יותר. ב-J Alta זו דרגת מחיר גבוהה אפילו יותר, אבל מדובר במסעדה מאוד איכותית אז זה שווה (אני זוכר שהתלהבתי שם בכלל ממה שנותנים כמתאבן לכל שולחן, כמה סוגי לחמים שהם אופים במקום עם ממרחים טעימים ברמה הזויה), אתה חוצה את ה-100 שקל למנת בשר טובה.

והכי חשוב - זה בשר ברמה של הטופ של הטופ בישראל, אז המחיר זה שום דבר.

בצד הברזילאי של איגוואסו לא יצא לי לאכול בשר (אכלתי איטלקי, מסעדה בשם לה מאפיה או משהו כזה, מחולקת לחדרים שמעוצבים לפי קונספט של ערים שבהם המאפיה האיטלקית חזקה, אוכל פגז), אבל גם שם אמור להיות בשר טוב, והמחירים עולים.

באל פואגו יש צ'יט

תבוא סביבות 4 שהמקום יחסית חלש יגידו לך שיש זמן המתנה של בערך 20-30  דקות, תרד למטה לאכול באמפנדס 10 ותעשה פאף ב10 דקות שמחכים לאמפנדס עד שהוא מוכן. 

בבקשה. 

• 4 weeks later...
3 hours ago, I promise said:

מישהו התנסה בלהזמין כרטיסים לריבר?(בוקה לא מתאים בתאריך לצערי)

טיפים יעזרו

הדרך הכי בטוחה (לפחות בזמנו) הייתה דרך הוסטלים. תמיד יש ספקי כרטיסים....זה יעלה לך אבל בקלות 150-200% יותר מהמחיר הנקוב.

30 דקות לפני, MaTa said:

הדרך הכי בטוחה (לפחות בזמנו) הייתה דרך הוסטלים. תמיד יש ספקי כרטיסים....זה יעלה לך אבל בקלות 150-200% יותר מהמחיר הנקוב.

כן ביינתים יש הצעה של 60 דולר למשחק נגד סן לורנצו

6 hours ago, I promise said:

מישהו התנסה בלהזמין כרטיסים לריבר?(בוקה לא מתאים בתאריך לצערי)

טיפים יעזרו

שמע אני בזמנו שילמתי מחיר מופקע לבוקה, למשחק של אינדפנדיינטה בליברטדורס היו כרטיסים בקופות (קניתי בחצי מחיר ממה שהציעו בהוסטל) ולריבר פלייט מספסר (גם חצי מחיר משהציעו בהוסטלים).

בגדול אם אתה בא מוקדם ואומר לספסר שיכנס איתך/יכניס אותך ורק אז תשלם לא אמורה להיות בעיה. אבל אם לא בא לך להסתבך אז כמו שמתן כתב, כנראה הכי בטוח זה מההוסטלים.

8 hours ago, דקסטר said:

שמע אני בזמנו שילמתי מחיר מופקע לבוקה, למשחק של אינדפנדיינטה בליברטדורס היו כרטיסים בקופות (קניתי בחצי מחיר ממה שהציעו בהוסטל) ולריבר פלייט מספסר (גם חצי מחיר משהציעו בהוסטלים).

בגדול אם אתה בא מוקדם ואומר לספסר שיכנס איתך/יכניס אותך ורק אז תשלם לא אמורה להיות בעיה. אבל אם לא בא לך להסתבך אז כמו שמתן כתב, כנראה הכי בטוח זה מההוסטלים.

אין ספק שיש אופציות זולות ועם סיכון מסויים של להתקע....אם בנאדם מתכנן ללכת למשחק אחד אז לא הייתי לוקח סיכון. אני בדרא"מ הייתי בשבעה משחקים, לרובם קניתי בקופות.

4 hours ago, MaTa said:

אין ספק שיש אופציות זולות ועם סיכון מסויים של להתקע....אם בנאדם מתכנן ללכת למשחק אחד אז לא הייתי לוקח סיכון. אני בדרא"מ הייתי בשבעה משחקים, לרובם קניתי בקופות.

אולי באמת למשחק ראשון אני אקנה ב60 דולר ואז אני באמת אראה איך זה עובד

9 דקות לפני, couti said:

אני גם עוד חודש וחצי נוסע אז רציתי לשאול איך משיגים בדיוק כרטיסים ליציעים של האולטראס שם אם מישהו יודע.?

יש לך ב מוצ'ילר 2 ישראלים שמארגנים כרטיסים. אתה פשוט מבקש ספציפית שיתנו לך לשם. 

אני במקרה קיבלתי בסקטור B כי לא ביקשתי במיוחד. 

אם אתה מסתבך דבר איתי אשמח לעזור.