Jump to content

הדרום של אמריקה ע"ש החתול הצהוב

I promise

Recommended Posts

34 דקות לפני, I promise said:

מישהו היה באורוגוואי?

דגש על קאבו פולניו, מונטווידיאו וכל רצועת החוף שקרובה יחסית לבואנוס עדיין , יש המלצות?

כן, מונטיוודאו סתמית אין לך מה להעביר בה יותר מיום וגם זה למעברים

קאבו פולניו חלום (תביא כסף איתך כי אין שם להוציא ויחסית יקר) 

פונטה דל אסטה זה עיירת חוף כזה אבל יחסית מפותחת ומאוכלסת, כיף אחושרמוטה. 

פונטה דיאבלו עיירת גולשים כזאת, יותר זרוקה יותר דגש על ים וגם מקום הצגה. 

יש עוד כמה מקומות אבל זה מה שאני הספקתי. 

6 hours ago, לא לגרור מי גורר said:

כן, מונטיוודאו סתמית אין לך מה להעביר בה יותר מיום וגם זה למעברים

קאבו פולניו חלום (תביא כסף איתך כי אין שם להוציא ויחסית יקר) 

פונטה דל אסטה זה עיירת חוף כזה אבל יחסית מפותחת ומאוכלסת, כיף אחושרמוטה. 

פונטה דיאבלו עיירת גולשים כזאת, יותר זרוקה יותר דגש על ים וגם מקום הצגה. 

יש עוד כמה מקומות אבל זה מה שאני הספקתי. 

שתדע שרק בגללך אני מתכנן שם 3-4 ימים. 

לא בטוח אם אצליח לדחוף את קאבו פולוניו אבל. גם לא הבנתי מה ההתלהבות ממקום בלי חשמל. 

11 hours ago, Yellowblood said:

שתדע שרק בגללך אני מתכנן שם 3-4 ימים. 

לא בטוח אם אצליח לדחוף את קאבו פולוניו אבל. גם לא הבנתי מה ההתלהבות ממקום בלי חשמל. 

לא כולם מתלהבים כמוני סביר להניח, אבל יש במקום הזה קסם שרק שם אפשר להבין. 

זה שאתה מתכנן לשם זה בעיה שלך 

2 hours ago, לא לגרור מי גורר said:

יכול להרחיב קצת על קאבו ?

התכנון שלי הוא יומיים בפונטה דל אסטה , יומיים קאבו פולוניו ויום מונטווידיאו , חלוקה טובה?

11 hours ago, I promise said:

יכול להרחיב קצת על קאבו ?

התכנון שלי הוא יומיים בפונטה דל אסטה , יומיים קאבו פולוניו ויום מונטווידיאו , חלוקה טובה?

לא הייתי מוותר בקלות על פונטו דיאבלו אבל זה תלוי כמה ימים יש לך שאתה מוכן להשקיע על אורגוואי

בגדול חלוקה טובה. 

קאבו פולניו זה פשוט עירייה שנמצאת על חוף ים, אין מדרכות וכאלה אתה ישן בהוסטל ויוצא ישר אל החוף, מגדלור מרגש עם כלבי ים ובעיקר שקט ורוגע. 

1 hour ago, לא לגרור מי גורר said:

לא הייתי מוותר בקלות על פונטו דיאבלו אבל זה תלוי כמה ימים יש לך שאתה מוכן להשקיע על אורגוואי

בגדול חלוקה טובה. 

קאבו פולניו זה פשוט עירייה שנמצאת על חוף ים, אין מדרכות וכאלה אתה ישן בהוסטל ויוצא ישר אל החוף, מגדלור מרגש עם כלבי ים ובעיקר שקט ורוגע. 

כן יש רק שבוע אז קצת לחוץ להגיע לפונטו דיאבלו

4 hours ago, Mario said:

אתה בטיול, לא בבית, באמת תוותר על יעד רק כי אין בו חשמל?

אתה בטיול, לא בבית, באמת תלך ליעד רק כי אין בו חשמל?

10 hours ago, לא לגרור מי גורר said:

למה ככה? באהבה, בזכותך החלטתי ללכת על אורוגוואי בכלל. אבל יש לי זמן מוגבל אז אתה יודע, 3-4 ימים זה המקס' שאני יכול להקציב.

מה שחשוב בכרטיס אשראי לחו"ל זה גובה עמלת מט"ח. ב-90 אחוז מהכרטיסים זה יהיה 3 אחוז שזו גם המגבלה של ב"י. זה משמעותי כי כל עלות הטיול מתנפחת ב-3 אחוז. יש כרטיסים עם הטבה כמו הייטקזון או i need it, פשוט צריך למצוא אותם. בטיול ארוך החסכון מכרטיס כזה יכול להיות מאות שקלים.

20 hours ago, Yellowblood said:

למה ככה? באהבה, בזכותך החלטתי ללכת על אורוגוואי בכלל. אבל יש לי זמן מוגבל אז אתה יודע, 3-4 ימים זה המקס' שאני יכול להקציב.

יש בו חשמל קודם כל, מינימלי אבל יש. 

כמו בכל מקום שאתה רוצה לראות בטיול, יפה שם, חוויה קצת שונה מהרגיל, ויש שם וויד מפחיד. 

3 hours ago, ravid said:

מה שחשוב בכרטיס אשראי לחו"ל זה גובה עמלת מט"ח. ב-90 אחוז מהכרטיסים זה יהיה 3 אחוז שזו גם המגבלה של ב"י. זה משמעותי כי כל עלות הטיול מתנפחת ב-3 אחוז. יש כרטיסים עם הטבה כמו הייטקזון או i need it, פשוט צריך למצוא אותם. בטיול ארוך החסכון מכרטיס כזה יכול להיות מאות שקלים.

בדרום אמריקה לא צריך לשחק עם זה יותר מידי, אתה יכול ליפול על כרטיס עם תנאים מצוינים על פניו, ואז לא מקבלים אותו. ברגע שמדובר בטיול של כמה חודשים וההוצאות הן גדולות גם ככה, השלושה אחוז הללו הופכים לזניחים.

4 hours ago, I promise said:

איזה כרטיס אשראי הכי כדאי להביא?

אני עם ויזה של קאל ורוצה להוסיף עוד מאסטר קארד , מה מומלץ

ויזה לא בהכרח יקבלו בכל מקום. תוציא מאסטרקארד בסיסי ומוכר, האפור או גולד.

1 hour ago, סלבה said:

בדרום אמריקה לא צריך לשחק עם זה יותר מידי, אתה יכול ליפול על כרטיס עם תנאים מצוינים על פניו, ואז לא מקבלים אותו. ברגע שמדובר בטיול של כמה חודשים וההוצאות הן גדולות גם ככה, השלושה אחוז הללו הופכים לזניחים.

ויזה לא בהכרח יקבלו בכל מקום. תוציא מאסטרקארד בסיסי ומוכר, האפור או גולד.

קודם כל אתה לא "נופל" על כרטיס אשראי. כרטיס אשראי זה מוצר ואתה בוחר איזה לרכוש.

דבר שני פשוט תעשה ויזה או מאסטרקארד ויקבלו אותו כמעט בכל מקום. 

ודבר שלישי: אין הגיון במה שאמרת על העמלות. ככל שעלות הטיול שלך גבוהה יותר, מן הסתם העמלה תהיה יותר משמעותית. אם הטיול הוא טיול ארוך והוא עלה לך נגיד 10,000 דולר (וזה קצת), אז העמלה תהיה 300 דולר. לעומת זאת אם לקחת כרטיס שגובה עמלה של 1.5 אחוז, חסכת 150 דולר שזה מעל 500 שקל. 

הייתי ממליץ לקחת את הכרטיס עם העמלות הכי נמוכות שתמצא, להוציא אחד ויזה ואחד מאסטר קארד, ובכללי שיהיו לך 2 למקרה שקורה משהו לאחד ועד שהחדש יגיע וכאלה. 

49 דקות לפני, ravid said:

קודם כל אתה לא "נופל" על כרטיס אשראי. כרטיס אשראי זה מוצר ואתה בוחר איזה לרכוש.

דבר שני פשוט תעשה ויזה או מאסטרקארד ויקבלו אותו כמעט בכל מקום. 

ודבר שלישי: אין הגיון במה שאמרת על העמלות. ככל שעלות הטיול שלך גבוהה יותר, מן הסתם העמלה תהיה יותר משמעותית. אם הטיול הוא טיול ארוך והוא עלה לך נגיד 10,000 דולר (וזה קצת), אז העמלה תהיה 300 דולר. לעומת זאת אם לקחת כרטיס שגובה עמלה של 1.5 אחוז, חסכת 150 דולר שזה מעל 500 שקל. 

העניין הוא שבהרבה מקרים אתה יכול למצוא כרטיס בלי דמי כרטיס אבל עם עמלה של 3 אחוז, ומנגד כרטיס עם דמי כרטיס עם עמלה נמוכה יותר. באמת שזה זניח.

כרטיס אשראי הוא אכן מוצר, אבל בדרום אמריקה אתה יכול למצוא את עצמך מופתע. כבר נתקלתי במקרים שאנשים הגיעו עם כרטיס שלא אמורה להיות איתו בעיה, אחרי שבדקו אותו גם לפני, והוא פשוט לא עבר להם ביבשת, למרות שזה כרטיס של אחת החברות הגדולות. הכי בטוח זה להגיע עם כרטיס מוכר ובסיסי של ויזה וכרטיס מוכר ובסיסי של מאסטרקארד, גם אם העמלה היא 3 אחוז.

6 דקות לפני, סלבה said:

העניין הוא שבהרבה מקרים אתה יכול למצוא כרטיס בלי דמי כרטיס אבל עם עמלה של 3 אחוז, ומנגד כרטיס עם דמי כרטיס עם עמלה נמוכה יותר. באמת שזה זניח.

כרטיס אשראי הוא אכן מוצר, אבל בדרום אמריקה אתה יכול למצוא את עצמך מופתע. כבר נתקלתי במקרים שאנשים הגיעו עם כרטיס שלא אמורה להיות איתו בעיה, אחרי שבדקו אותו גם לפני, והוא פשוט לא עבר להם ביבשת, למרות שזה כרטיס של אחת החברות הגדולות. הכי בטוח זה להגיע עם כרטיס מוכר ובסיסי של ויזה וכרטיס מוכר ובסיסי של מאסטרקארד, גם אם העמלה היא 3 אחוז.

בהמון כרטיסי האשראי היום אין דמי כרטיס, בעיקר אם אתה חייל משוחרר/צעיר/סטודנט וכו'. גם הכרטיסים שיש בהם דמי כרטיס, הרבה פעמים תקבל אותם בשנה ראשונה חינם, כמו הפוראבר, והם ישארו חינם אם תתקשר אחרי שנה ותבקש לשמר את ההטבה.

בכל מקרה דמי כרטיס זה פינטס בהשוואה לעמלות מט"ח שזה רכיב הרבה יותר משמעותי למי שמתכוון להוציא הרבה בחו"ל.

אין דבר כזה "כרטיס מוכר ובסיסי" של ויזה ומאסטרקארד. יש כרטיס ויזה ומאסטרקארד, כל השאר זה פשוט המיתוג של הכרטיס וזה לא אמור להשפיע על אופן השימוש בכרטיס (אלא אם זה כרטיס מעאפן שיש עליו כל מיני הגבלות או משהו).

בכל אופן העמלה נקבעת על פי חברת האשראי (לאומי קארד, כאל או ישראכרט) ולא לפי סוג הכרטיס. יש כרטיס בשם i need it שאמור להיות אטרקטיבי למצבים כאלה. שווה גם לבדוק הטבה בביטוח חו"ל שיש בכל מיני חברות וכרטיסי אשראי.

20 hours ago, Yellowblood said:

חח מה ?

לא הייתי הולך ליעד רק כי אין בו חשמל, לא חסרים כפרים בלי חשמל שלא הייתי בהם בטיול שלי.

מצד שני לפסול יעד בגלל שאין בו חשמל? למה?

14 דקות לפני, Mario said:

חח מה ?

לא הייתי הולך ליעד רק כי אין בו חשמל, לא חסרים כפרים בלי חשמל שלא הייתי בהם בטיול שלי.

מצד שני לפסול יעד בגלל שאין בו חשמל? למה?

מעולם לא אמרתי שאפסול את קאבו פולוניו בגלל זה.

לכן לא הבנתי מה רצית ממני. אמרתי שאוותר על זה כי אין לי מספיק ימים לתת לאורוגוואי כדי להשקיע את הזמן לנסוע לשם.

ב3-4 ימים שיש לי אני מעדיף להספיק את מה שיחסית קרוב: קולוניה, מונטווידאו ופונטה דל אסטה אם אראה שיש לי מקום וזמן לעשות את הנסיעה הזו (4 שעות לכל כיוון מפונטה דל אסטה) אז אלך על זה.

כרגע לא.

חשבתי שהתכוונת שבגלל שאין חשמל אתה לא מתלהב מהיעד, אז אמרתי שבעיני זו לא סיבה לפסול יעד. 
לא הייתי בקאבו פולוניה אז גם אין לי יותר מדי להגיד על המקום (לכן גם לא התייחסתי למקום עצמו) אבל אני חושב שיש גם איזה קסם במקומות כאלה שמעצים את החוויה (אחד המקומות שהכי נהנתי מהם במזרח היה אי בלי חשמל קליטה ומים חמים).

בכל אופן תזרום אחי לאן שאתה רוצה ותהנה!

מתלבט בין להיות חסכוני ולקחת את הביטוח של כללית( 3 חודשים חינם לחיילים משוחררים) או הפניקס.

ונעלי הרים כן/לא ואם כן יש המלצות? אין תכנון לעשות טרקים אבל אם תיהיה זרימה גם אין לי בעיה

אל תעשה את הטעות של הביטוח של הכללית.

כשהייתי ביבשת לפני יותר מעשור לקחתי גם את הביטוח של הכללית. לא עלינו קיבלתי סלמונלה (דווקא מבית חב"ד שכולם חושבים משום מה שהוא נקי, הרבה יותר מלוכלך מכל החתוליות למיניהן) והלכתי למרפאה. כל הבדיקות, תרופות וכ'ו עלו משהו כמו 400 שקל. דיברתי עם נציגי הביטוח אמרו לי אין בעיה תשלם ותביא קבלות, שילמתי, הבאתי מסמכים, צילמתי, שלחתי, הכל...אחרי כמה שבועות או חודשים ללא מענה הבנתי שאני את הכסף כבר לא אקבל...

עבדתי בתור סוכן נסיעות בעבר והיינו עובדים הרבה עם שירביט ואני יכול להמליץ עליהם, גם על הראל.