Jump to content

תומכים במיטש - מתנגדים ל"אוהדים" החצופים.

Sawyerdroid

Recommended Posts

הקדמה לכל הקשקשנים שיעירו לי ויספרו שזה לא קשור ליהדות ולדת ולקב"ה - לכו תעשו חמוצים ותסתמו קודם את הפה המסריח של פותח הנושא, בעל הקשרים, פותח הדלתות (והשערים החשמליים בנתניה), ושאר החוכמולוגים המלומדים והנאורים הדגולים שעטו על ההזדמנות להפוך את הדיון הזה להשתלחות מגעילה כנגד הציבור הדתי והדת.

הקדמה נוספת - תמיד שיחקו כדורגל בשבת, אני לא מתכוון אפילו להביע עמדה בנושא. מאז שהתחלתי לשמור שבת אין לי מנוי ומסתפק בעזרה מחברים, במשחקי חוץ וקניית כרטיסים. משלם יותר - בעיה שלי.

גם לגבי משחק הנפה - אולי היה נחמד ראוי ומתחשב יותר אם היו עושים אותו בחול או במוצ"ש, אבל אין לי טענות - זה לא באמת חשוב ומבחינתי זה ממש לא הנושא. לדעתי מעולם לא הגבתי כאן בנושא דת ושבת וכו ואם לא הטינופת של כל הסמרטוטים לא הייתי מגיב גם עכשיו.

עכשיו לכל המזדעקים על הנזק התדמיתי שנעשה למיטש - לקלל את אבוקסיס (**** - לא סתם מניאק), להכניס פירו, לשיר 'זו לא המדינה שלו' או 'ניקח לכם את הבנות', לפרק את הארגון בגלל ההנהלה, להביא רק 5000 לחצי גמר גביע, ופחות מ- 10,000 כל הסיבוב השני, לשרוק ולקלל שחקן מכבי (כי לא הולך לו או כי הוא בא מהפועל - לא חשוב סיבה) ועוד ועוד ועד -

כל אלו עושים לגולדהאר הרבה נחת? למה לא ראיתי נושאים כאלה מלאי ארס על הדברים האלה? ושוב, אני ממש לא בעד המחאה הזאת בתקשורת ולי גם אין שאלה של קדימות בסדרי עדיפויות בין הנפת צלחת לבין שמירת שבת, אבל עובדה שיש אוהדים שנקרעים בסוגיה וכואבים ממש את זה שהשאירו אותם בחוץ (בלי שום אפשרות הלכתית לעגל פינות), והם פנו בלית ברירה מבחינתם לתקשורת (הרי כאן בפורום הם מוקצים, סותמים להם את הפה וסוגרים להם יוזרים). ושוב למי שלא הבין - אני נגד הפנייה, שונא תקשורת, בטח כשמדובר במכבי (ועוד יותר כשמדובר בענייני יהדות) אבל יכול להבין את הכאב שלהם ושואל את עצמי ואתכם: זה הנזק התדמיתי הכי גדול שעשו למכבי השנה? זה הצדיק את ההסתה השיסוי והבוז להם, לדתיים כולם, לדת, ליהדות לתורה ומצוות וח"ו לקב"ה?

אל תאמין בו חתיכת פישר אף אחד לא ביקש ממך, אתה לא מעניין אף אחד, אבל בשם איזו ליברליות היפוקרטית פסאודו נאורה, אתה מרשה לעצמך לזלזל כך בקודשי ישראל? להשתלח באנשים רק בגלל שהם דתיים ושומרים שבת ומצוות? מישהו יכול לטעון שהנושא הזה התמצה בביקורת חריפה על כותבי המכתב?

מנחם אותי שאתם לא מייצגים אף אחד, אתם כלום ושום דבר שיש להם פה גדול (אצבעות מהירות על המקלדת) וקליקה פה בפורום.

הציבור, הקהל הרחב וגם השרופים והפנאטים, הרבה יותר קרובים ליהדות ערכיה וסמליה ממה שמיוצג כאן בפורום המכובד הזה.

החל ממי כמוך באלים ה'. מגן דוד, מדינת היהודים, דרך השואה תקומה ציונות ולאומיות ועד לאמסטרדם עם הבה נגילה, הכל סממנים יהודיים וקשורים ליהדות. ואין משמעות לישראל וליהדות הזאת בלי הדת היהודית. אין. היהדות היא דת תרצו או לא. מה שהביא בן של הורים מקובנה ומולדובה ללדת ילדים עם בת להורים מטריפולי ומרוקו כאן בישראל - זה רק היהדות שלהם. ויהדות זו מילה ריקה ללא שום תוכן בלי תורה מצוות והקב"ה.

לא רוצה אל תהיה זו בחירה שלך. הרשות נתונה.

אני גם לא דורש שיתחשבו כאן בפורום, בהנהלה או בקנדה - זה דיון בפני עצמו שאפשר לנהל באופן מכובד.

אבל ההשתלכות הזאת כאן היא הכל מלבד דיון ענייני או אפילו ביקורת לגיטימית שאפשר ואולי ראוי להעביר על מי שחטאו וכיתבו את צנציפח במכתב לגולדהר.

עכשיו לכל המזדעקים על הנזק התדמיתי שנעשה למיטש - לקלל את אבוקסיס (**** - לא סתם מניאק), להכניס פירו, לשיר 'זו לא המדינה שלו' או 'ניקח לכם את הבנות', לפרק את הארגון בגלל ההנהלה, להביא רק 5000 לחצי גמר גביע, ופחות מ- 10,000 כל הסיבוב השני, לשרוק ולקלל שחקן מכבי (כי לא הולך לו או כי הוא בא מהפועל - לא חשוב סיבה) ועוד ועוד ועד -

כל אלו עושים לגולדהאר הרבה נחת? למה לא ראיתי נושאים כאלה מלאי ארס על הדברים האלה?

הפסקתי לקרוא בקטע הזה, תגיד לי אתה אמיתי? על כל מה שרשמת היו פה נושאים של 30+ עמודים

הפסקתי לקרוא בקטע הזה, תגיד לי אתה אמיתי? על כל מה שרשמת היו פה נושאים של 30+ עמודים

כתבתי

" נושאים כאלה מלאי ארס "

והם היו ענייניים לגוף הנושא או הסתה פרועה והשתלחות בציבור או באמונה?

כתבתי

" נושאים כאלה מלאי ארס "

והם היו ענייניים לגוף הנושא או הסתה פרועה והשתלחות בציבור או באמונה?

אתה ממשיך? פנאטיקס קיבלו פה מלא ביקורות, יצאו פה על אוהדים שלא מגיעים למגרשים וגם על שיר האונס טחנו פה מים ובנושאים האלו היו תגובות ארסיות וכאלו שהביאו תגובות ענייניות בדיוק כמו פה די עם רגשות הקיפוח.

ניראה לי שאחרי התגובה המדוייקת הזאת אפשר לנעול את הנושא

נראה לי שהתגובה רחוקה מלהיות מדוייקת, אבל על טעם ועל ריח.

אתה ממשיך? פנאטיקס קיבלו פה מלא ביקורות, יצאו פה על אוהדים שלא מגיעים למגרשים וגם על שיר האונס טחנו פה מים ובנושאים האלו היו תגובות ארסיות וכאלו שהביאו תגובות ענייניות בדיוק כמו פה די עם רגשות הקיפוח.

מה אתה מתפלא זה ידוע שבמדינת ישראל קיים רק ציבור אחד שיש לו את הזכות להיפגע. רק ברגשות שלהם צריך להתחשב ורק איתם צריך להזדהות.

הרי רק אדם מאמין הוא ערכי ורוחני ברמה מספיקה כדי שהרגשות שלו יהיו חשובות מספיק.

מספיק שאדם אחד שאני בספק אם 90% מהמדינה הכירו את שמו לפני, יצייץ על כיסוי הראש של לינור אברג'יל כדי שכולם יזדהו איתה ועם הדת היהודית.

אף אחד לא מזדהה עם בחורה שלא נתנו לה לעלות לאוטובוס של אגד בגלל מכנסיים קצרים. או עם חיילות שלא נותנים להן לדקלם "יזכור" בטקס יום הזיכרון בבסיס או ח"ו להינות עם כל שער החיילים בבריכה ביום ספורט.

כי יש ציבור של אנשים ערכיים שנפשו העדינה יכולה להיפגע מזה.

ילדות ששולחים אותן הביתה בבושת פנים כי הגיעו לבית הספר עם מכנסיים שחושפות להן את הברכיים באמצע הקיץ כ"כ מחרמנות את ציבור הערכיים אז צריך להזמין את ההורים שיקחו אותן הביתה מבויישות.

אנחנו נתחשב בהם ונעמוד בפקקים ביום חול כי אסור לסגור כביש או מסילת רכבת לעבודות בשבת. דווקא מחוסמי הכבישים הייתי מצפה לקצת הבנה.

בוא נדחוף שיעורי תנ"ך תורה וזהות יהודית בכל ספר לימוד בחינוך הממלכתי, בחסות העמותות של הבית היהודי, אבל חס וחלילה שיהיה מורה חילוני בבית ספר דתי.

מה כואב לך? אתה לא יכול להתחשב? אז תשב יום אחד בבית עם המשפחה?

רק לציין שאת המדינה הקימו חילונים וחילוניות עם מכנסיים קצרים בזמן שהדתיים העדיפו לשבת בגולה ולחכות למשיח שיביא את הגאולה, אז שלא יבלבלו ת'מוח על זה שקיבוץ הגלויות שקורה פה הוא בחסות הדת

ואתה חוזר פה עוד פעם על מה שאני אמרתי בפירוש שאין לי בעיה איתו והוא ביקורת לגיטימית על מעשה שלדעתי הוא שגוי. הבדיחות ההערות והשרצת השנאה הזאת אין בהם שום דבר שקשור לביקורת לגיטימית.

אני לא מקופח. אף אחד לא יכול לקפח אותי,בטח לא איזה בור ועם הארץ שבטוח שהוא גאון וכותב בפורום אינטרנטי של אוהדי כדורגל ולהקת המעודדות שלו, אבל יש דיבורים עליהם אסור לשתוק.

• מנהלים ראשיים

לא יודע למה אתה מתעקש להמשיך לקחת את זה לכיוון דת, זה לא הכיוון בכלל אז בוא נפסיק.

וכן, לשתף פעולה עם התקשורת ובמיוחד עם ה"כתב" הזה הוא מעשה שפל מעבר לכל דבר.

אם היו פונים אליי או לאנשים אחרים והיינו בודקים את זה בצורה שקטה מראש אז הייתי מצדיק את זה, אבל הדרך שבה זה נעשה גורם למצב כעת.

ואתה חוזר פה עוד פעם על מה שאני אמרתי בפירוש שאין לי בעיה איתו והוא ביקורת לגיטימית על מעשה שלדעתי הוא שגוי. הבדיחות ההערות והשרצת השנאה הזאת אין בהם שום דבר שקשור לביקורת לגיטימית.

אני לא מקופח. אף אחד לא יכול לקפח אותי,בטח לא איזה בור ועם הארץ שבטוח שהוא גאון וכותב בפורום אינטרנטי של אוהדי כדורגל ולהקת המעודדות שלו, אבל יש דיבורים עליהם אסור לשתוק.

אז אתה חי עם זה בסדר שאוהדים של מכבי איימו בהפגנה\מחאה במתחם אימונים שלא קרתה רק בגלל יום הזכרון?

ושהם אמרו לגולדהאר שיהיה עליו אות קין?

ושהם מנסים לחנך אותו מהי ציונות (בניגוד אליהם הוא נטו פה מציונות, יהודי בגולה שתורם מליונים למען קבוצת ספורט בישראל מטעמים ציוניים גרידא, אין לו עסקים פה לקדם ואם הוא היה מחפש סתם קבוצת ספורט גנרית הוא יכול היה לקחת קבוצה בכל מקום אחר ולהגיע לגבהים אחרים לגמרי בלי המגבלות של הכדורגל הישראלי).

ושהם פונים בכלל ישירות לגודהאר כאילו הוא עובד אצלם ולא למועדון עצמו?

ואולי הכי גרוע (יחד עם האיום על מחאה) - מפיצים את זה לשונא מכבי הזה צנצפיר?

אתה חי בסדר עם הדברים האלו?

יאללה שחרר כבר אתה עושה יותר נזק לדת מתועלת.

אתה מכניס את הדיון הזה בכוונה עוד פעם לנושא הדת במקום להתעסק במה שכל המתנגדים רוצים להגיד פה כדי להרגיש שאתה יהודי שגאה בעצמו וכולנו כופרים שלא שווים כמוך

שחרר שחרר

מה אתה מתפלא זה ידוע שבמדינת ישראל קיים רק ציבור אחד שיש לו את הזכות להיפגע. רק ברגשות שלהם צריך להתחשב ורק איתם צריך להזדהות.

הרי רק אדם מאמין הוא ערכי ורוחני ברמה מספיקה כדי שהרגשות שלו יהיו חשובות מספיק.

מספיק שאדם אחד שאני בספק אם 90% מהמדינה הכירו את שמו לפני, יצייץ על כיסוי הראש של לינור אברג'יל כדי שכולם יזדהו איתה ועם הדת היהודית.

אף אחד לא מזדהה עם בחורה שלא נתנו לה לעלות לאוטובוס של אגד בגלל מכנסיים קצרים. או עם חיילות שלא נותנים להן לדקלם "יזכור" בטקס יום הזיכרון בבסיס או ח"ו להינות עם כל שער החיילים בבריכה ביום ספורט.

כי יש ציבור של אנשים ערכיים שנפשו העדינה יכולה להיפגע מזה.

ילדות ששולחים אותן הביתה בבושת פנים כי הגיעו לבית הספר עם מכנסיים שחושפות להן את הברכיים באמצע הקיץ כ"כ מחרמנות את ציבור הערכיים אז צריך להזמין את ההורים שיקחו אותן הביתה מבויישות.

אנחנו נתחשב בהם ונעמוד בפקקים ביום חול כי אסור לסגור כביש או מסילת רכבת לעבודות בשבת. דווקא מחוסמי הכבישים הייתי מצפה לקצת הבנה.

בוא נדחוף שיעורי תנ"ך תורה וזהות יהודית בכל ספר לימוד בחינוך הממלכתי, בחסות העמותות של הבית היהודי, אבל חס וחלילה שיהיה מורה חילוני בבית ספר דתי.

מה כואב לך? אתה לא יכול להתחשב? אז תשב יום אחד בבית עם המשפחה?

רק לציין שאת המדינה הקימו חילונים וחילוניות עם מכנסיים קצרים בזמן שהדתיים העדיפו לשבת בגולה ולחכות למשיח שיביא את הגאולה, אז שלא יבלבלו ת'מוח על זה שקיבוץ הגלויות שקורה פה הוא בחסות הדת

לנעוץ בראש העמוד

שתי "העובדות" האלה לא נכונות או לא מדויקות.

בשנות ה-50, תחת שלטון "החילונים עם מכנסיים קצרים", היו לימודי יהדות פי כמה בבתי הספר הממלכתיים ממה שיש היום.

היום ביחס לימים ההם, יש ירידה גדולה בשיעורי תנ"ך וזהות יהודית.

את המדינה לא הקימו החילונים לבד, אם כי בוודאי יש להם זכויות ענקיות בבניין הארץ והקמת המדינה.

אגב, הם עשו את זה מתוך תפיסה יהודית (על גבול הדתית גם אם לא במובן של קיום מצוות) חזקה מאוד.

נ.ב

חייבים להצמד לעובדות.

אף אחד לא מתרגש שלא נותנים לבחורה לעלות לאוטובוס אגד? היועץ המשפטי אוסר על קיום אירועים דתיים בהפרדה בשטחים ציבורים.

הבכי והני הזה לא קשור למציאות.

כל הכבוד "דעת יחיד", כתבת כל כך הרבה מילים ושטויות (להגיד שאני/אחרים לא נלחמים ויוצאים בכל הכוח נגד כל האחרים שפוגעים במכבי היה השיא) ורק הסטת את הדיון מהמטרה היחידה שהנושא הזה עלה על סדר היום.

"אוהדי מכבי" פנו לתקשורת במטרה להלחיץ את מיטש, שכולם ידעו שאותם שומרי שבת פנו אליו וביקשו ממנו אישית, מהיהודי הטוב שבו שיעזור להם.

אבל בוא נבין אותם, הם כל כך מסכנים. הטוויסט שלהם היה בנוי הרבה יותר טוב מדאיינריז ששרפה את העיר. היא רק איבדה דרקונים ואת כל החברים שלה, הם גם צריכים לכאוב וגם נקרעים מבפנים (ועוד אין אפשרות לעגל פינות!!) ואחרי כל זה גם חסמו להם בלית ברירה את שויימר מהפורום. לא הייתה להם ברירה, הם היו חייבים לפנות לתקשורת נגד מיטש.

הרבה מאוד מלל, אפס תוכן רלוונטי.

לדעתי הדבר היחיד שבאמת רלוונטי בכל הנושא הזה הוא עובדה אחת מאוד פשוטה:

שבת הוא יום השבתון הרשמי במדינה.

אני באמת לא יודע אם יש בעולם ליגות מקומיות שכמעט חצי מהמשחקים בהן משוחקים ביום עבודה כמו אצלנו.

בתור יליד סוף שנות ה-80 שטעם בילדות מה זאת שבת של כדורגל אמיתית והתבגר אל תוך השינויים שחלו בתחילת שנות ה-2000,

אין לי שום ספק שכדורגל בימי החופש של הסופ"ש בשעות נוחות (דהיינו שישי-שבת בשעות הצהריים-אחה"צ) זה הכי נוח והכי מושך אוהדים צעירים ומשפחות.