Jump to content

סגל מכבי 2019-2020

שורה

Recommended Posts

אני פותח כאן נושא מעודכן על הסגל הקיים , כל שינוי בסגל אני אערוך את הנושא. אשמח שכאן נעשה ספקולציות לגבי הסגל (פנטזיות , טקטיקה , העברות וכו') ובנושא השני נעלה לינקים של מועמדים או ידיעות על שחקנים שעוזבים.

סגל :

שוערים -

פרדראג ראייקוביץ , דניאל טננבאום, דניאל פרץ.

הגנה -

אלי דסה , ז'איר אמאדור , שחר פיבן, שרן ייני , מאור קנדיל , אופיר דוידזאדה , איתן טיבי.

קישור -

דור מיכה , דור פרץ , דן גלזר, אורוש ניקוליץ' , אבי ריקן , אייל גולסה , רוסלן ברסקי .

התקפה -

עומר אצילי, איתי שכטר, צ'יקו אופאדו, אלירן עטר , ארון שויינפלד , יונתן כהן.

מושאלים שחוזרים לסגל (זמני) - עדן קראצב , איילון אלמוג, מתן חוזז , חביב אוחיון , אליאל פרץ , מתן בטלקסה , מקסים גרצ'קין , אור דסה , תומר אלטמן , פאדי נג'אר , שי גולן , רן ואתורי.

מועמדים לעזוב - פרדראג ראייקוביץ , איתן טיבי , אלי דסה.

מועמדים להגיע - אנדראס יאניוטיס (שוער) , יבגני שאחוב (קשר) , מרקו שצ'פוביץ' (חלוץ), אפטימיוס קולוריס (חלוץ).

שאלות להתחלה -

א) במידה וראייקו עוזב , יש לנו 2 מקומות לזרים חדשים לסגל, איך הייתם משתמשים בהם?

ב) איזה ישראלים הייתם מנסים להביא?

ג) מי מהמושאלים שחוזרים הייתם משאירים בסגל?

חג פסח שמח חברים! (איזה כיף לפתוח נושא כזה פאקינג בפסח)

אם ראיקוביץ' עוזב, מביא שוער זר וחלוץ זר.

בנוגע לישראלים, הייתי נורא שמח לראות את עדן קארצב משתלב בקבוצה, ובנוסף חוטף את שי קונסטנטין שיהיה גיבוי לקנדיל בהנחה ודסה יעזוב.

הייתי מחלק את ההתקפה בצורה אחרת.

חלוצים יש לנו שלושה.

צ'יקואל פצוע ואף אחד לא יודע מתי יחזור.

שכטר הפסיק לשחק בנובמבר.

ושוינפלד.

ב) דן ביטון

ג) לא יודע, אולי קארצב

חלוץ זר בוודאות.שוער- לא פוסל שוער ישראלי על מנת להרוויח זר בעמדה אחרת. לא סגור על זה.

ג- מתחיל את העונה עם קראצב(בוודאות), וכנראה עם אליאל פרץ.

הייתי מחלק את ההתקפה בצורה אחרת.

חלוצים יש לנו שלושה.

צ'יקואל פצוע ואף אחד לא יודע מתי יחזור.

שכטר הפסיק לשחק בנובמבר.

ושוינפלד.

ב) דן ביטון

ג) לא יודע, אולי קארצב

דן ביטון? ברצינות?

חלוץ זר בוודאות.שוער- לא פוסל שוער ישראלי על מנת להרוויח זר בעמדה אחרת. לא סגור על זה.

ג- מתחיל את העונה עם קראצב(בוודאות), וכנראה עם אליאל פרץ.

אני בעד הרוש.

לצערי לא חושב שהוא אופציה בכלל.

לדעתי יהיה שוער זר , אולי יתפשרו על עמדת החלוץ דווקא. (בלקמן , תורג'מן , רוקאביצה)

חושב שכל עוד אין לדסה וטיבי חוזים לעונה הבאה, אין טעם לרשום אותם בסגל לעונה הבאה.

שאלות להתחלה -

א) במידה וראייקו עוזב , יש לנו 2 מקומות לזרים חדשים לסגל, איך הייתם משתמשים בהם?

ב) איזה ישראלים הייתם מנסים להביא?

ג) מי מהמושאלים שחוזרים הייתם משאירים בסגל?

א. קשה מאוד לענות על זה, כי עוד לא יודעים איך מכבי רוצה להרכיב את הסגל מבחינת שאר הזרים. הםא מכבי רוצה לחתוך את צ'יקו? האם מכבי רוצה קשר זר או תישאר עם הגרעין הישראלי בתוספת לקארצב ואולי מתאזרח כמו שאחוב? כל עוד הפרטים האלה לא ברורים, קשה לומר מה מכבי צריכה.

ב. מתאזרחים נחשבים? אם כן, אז תלוי בסיטואציה אבל הייתי חושב על שאחוב ובלקמן. מבין הישראלים הצברים, לא חושב שיש ממש מי להביא או צורך במישהו מבין אלה שעל המדף. אולי רק בלם ישראלי רביעי אם טיבי לא יישאר, וכמובן מגן ימני מחליף אם דסה יעזוב (למשל קונסטנטין).

ג. רק קארצב. הייתי שוקל גם את חוזז אם אופואדו לא ימשיך. יש כמה, בראשם אילון אלמוג, שיכולים לקושש דקות אבל אני מעדיף שיצברו עוד עונת השאלה מלאה, ישחקו קבוע ויוכיחו עצמם ויחזרו מוכנים וטובים יותר.

ואגב, מי זה אפטימיוס קולוריס?

א. אם דור פרץ עוזב, חובה קשר אחורי (מוחמד?) ליד גלזר, על גולסה אי אפשר לסמוך (לצערי), ושוער. עם משחק ההתקפה נסתדר, חבל ששועה לא פה.

ב. אוחנה (ואז אפשר לשחרר את ניקוליץ ולהביא חלוץ זר..),סהר,אזובל (אופ' לחלוץ מחליף).

ג. אולי חוזז, כל השאר עוד שנת בוגרים בליגת העל. נותן לבר כהן לשחק בטוטו

חד משמעי אפילו.

במה דן ביטון טוב יותר מהקשרים הצעירים שלנו?

אין לנו שחקן בסגנון שלו. אולי בנוער אבל לוקח להם איזה שנתיים לעלות לבוגרים.

זה נושא פנטזיות? איך יש לנו כסף להביא את שהר ולמה שב"ש יתנו לנו אותו? אותו דבר לגבי אוחנה.

רוקאביצה גם עלה פה. ברצינות? כבר 2019 והוא עדיין עולה כאופציה? אז'ובל?

אם מכבי רוצה להביא חלוץ היא צריכה חלוץ מוביל ולא חלוץ רוטציה. אף אחד מהחלוצים האלה הוא לא חלוץ מוביל (חוץ משהר שלא רלוונטי).

אם יש אפשרות להביא את בלקמן חייבים להחתים אותו ואם אין אפשרות כזאת אז צריך חלוץ זר.

זה נושא פנטזיות? איך יש לנו כסף להביא את שהר ולמה שב"ש יתנו לנו אותו? אותו דבר לגבי אוחנה.

רוקאביצה גם עלה פה. ברצינות? כבר 2019 והוא עדיין עולה כאופציה? אז'ובל?

אם מכבי רוצה להביא חלוץ היא צריכה חלוץ מוביל ולא חלוץ רוטציה. אף אחד מהחלוצים האלה הוא לא חלוץ מוביל (חוץ משהר שלא רלוונטי).

אם יש אפשרות להביא את בלקמן חייבים להחתים אותו ואם אין אפשרות כזאת אז צריך חלוץ זר.

בדיוק

אם חסר לי משהו אצל מכבי הזאת, זה שחקן אחד על אחד טוב בקישור. אחד שמתגבר על צפיפות ויוצר יתרונות מספריים קדימה. חושב שלאור דסה יש חלק מהתכונות האלו אבל נראה שבחודשים האחרונים משהו שם נעצר.

הצורך הכי ברור ודחוף בסגל זה חלוץ זר. אם ראיקו עוזב, אז צריך גם שוער זר.

יתר הצרכים והמושאלים תלויים ברשימת העוזבים ובהחלמה מפציעות.

הגנה

בהנחה הסבירה שדסה וטיבי עוזבים, צריך להחזיר את אחד המושאלים שיכול לשחק כמגן (בלטסקה, בהנחה שהוא ברמה, נראה כמו האופציה הכי טובה) ולהביא בלם, רצוי אחד עם ניסיון ושלא יעשה בעיות אם יישב על הספסל. לא פוסל את טיבי בחוזה נמוך מאוד, אבל הוא בטח יקבל חוזה גדול יותר בחיפה או בית"ר.

קישור

אני חושב שהשנים האחרונות לימדו אותנו שאי אפשר לסמוך על גולסה שיהיה כשיר, ובינתיים נראה שצ'יקו וניקוליץ' הצטרפו למועדון שלו. זה בעיה כשקשה לדעת מה נקבל משני זרים בעמדות קריטיות.

לכן, קראצב בסגל זה מתבקש, בעיקר כשרואים מה המצב שלנו עכשיו - לא נוכל למשוך עונה שלמה, בטח ובטח לא כזאת שכוללת שלב בתים אירופי, רק עם פרץ, גלזר, ברסקי וריקן (גולסה לא נספר מבחינתי כי אני מתייחס לכל תרומה שנקבל ממנו כבונוס), כשריקן מתפקד גם על תקן מחליף של מיכה. קראצב גם מאפשר לנו לקבל יותר מגולסה ומניקוליץ', כי ככה לא נצטרך לבנות עליהם, ונוכל לשתף אותם בהדרגתיות ועל תקן סותמי חורים איכותיים. פרץ, גלזר, ברסקי וקראצב זה מספיק איכותי ועמוק בשביל הליגה שלנו. ריקן ומיכה מקדימה, וגיבוי של גולסה וניקוליץ. נפלא. זה אומר גם לצערי שאין מקום לאור דסה או אליאל פרץ.

התקפה

חלוץ זר זה חובה, אפילו אם צ'יקו יחזור לכשירות מלאה ויישאר לצד שכטר ושוינפלד. אצילי, עטר וכהן ימשיכו ברוטציה בכנפיים והייתי מצרף לצידם את אילון אלמוג או מתן חוזז אם מאמינים שאחד מהם יוכל לקבל דקות (למשל, אם צ'יקו מיועד לשחק בכנף, ויגיע גם חלוץ זר, זה לא משאיר הרבה מקום לאלמוג, שיהיה החלוץ השלישי או הרביעי בהיררכיה ושחקן הכנף החמישי בהיררכיה).

לסיכום, בתרחיש האופטימי, חלוץ זר, החזרה לסגל של בלטסקה (או הבאה של מגן אחר), צירוף של בלם מנוסה, שילוב של קראצב ברוטציה בקישור ואולי של אחד מבין אלמוג וחוזז (נוטה יותר לכיוון אלמוג כי הוא שחקן מגוון יותר מבחינת העמדה).

הייתי בהחלט מביא את אז'ובל, פוטנציאל טוב מאוד לחלוץ ישראלי.

כחלוץ בכיר במכבי תל אביב?

במקום שוינפלד ושכטר

אני בכלל לא בטוח שהוא יותר טוב משכטר.

שכטר אמנם מזעזע במשחקים האחרונים, אבל לפני התקופה הרעה שלו הוא הציג יכולת טובה.

אני בכלל לא בטוח שהוא יותר טוב משכטר.

שכטר אמנם מזעזע במשחקים האחרונים, אבל לפני התקופה הרעה שלו הוא הציג יכולת טובה.

לשכטר אין אויר לרוץ 2 מטר וזה בתחילת המשחק שלא לדבר על חוסר טכניקה. אני אוהב אותו בתור דמות חיובית בחדר הלבשה ואת המחויבות שלו במגרש ושהוא מציק לכולם אבל די הוא שפך מנוע כבר.

הדבר הראשון שצריך להגיע זה מחליף לעמדה של גולסה, שיהיה מיועד להרכב.

ריקן וברסקי לא מספיק טובים כדי לפתוח בעמדה הזו ופרץ וגלזר לא צריכים לפתוח ביחד. שניהם חלשים מידי מהבחינה הטכנית וההנעת כדור נפגעת ובטח היכולת של הקישור להבקיע וליצור מצבים מסוכנים.

על גולסה כמובן אי אפשר לסמוך ועל קארצב זה מוקדם מידי.