Jump to content

מלפפונים שאר הליגה 2019

snufkin

Recommended Posts

התקרה של אמאדור הרבה יותר גבוהה, יש לו נתונים פיזיים אדירים, בטח יחסית לליגה פה, הוא רק צריך ביטחון ולשחק רצוף.

בדיוק. אני חושב שפיבן נתן עונה טובה יותר מאמדור.

יאפ. גם אני. אני גם חושב שהייתה לו עונה טובה אבסולוטית, בלי קשר לאמאדור או כל שחקן אחר.

אני מסכים איתך וחלק מהדברים שאתה מציין הם ה"טעויות של מתחילים" אבל אלו דברים שנראה לי שאפשר לשפר. זה שייך לאינטלגנציית משחק ובעיקר נסיון.

אני ראיתי אצלו משחק ראש טוב, סגירות טובות, התמודדות יפה עם שחקני התקפה מהירים. לדעתי מכאן הוא ילך וישתפר ואם ימשיך לעבוד קשה וללמוד, תקרת הזכוכית שלו גבוה

זה משחק ראש טוב כשצריך נחישות וההגנה מסודרת, לא במשחק רץ ששולחים שחקן לעומק, וזה הכי מסוכן נגד מכבי. זה קשור גם לגובה וגם למיקום.

אני לא רואה אצלו תקרת זכוכית גבוהה במיוחד. השאיפה היא ששחקן ברמתו יהיה הבלם השלישי בהיררכיה לכל היותר, בטח לא הרכב. אם אני מסתכל על שכבת הגיל שלו אז חבשי עם פוטנציאל משמעותית יוצר גבוה וגם היום טוב ממנו אינדיווידואלית.

בגילו חייבים להפסיק לדבר עליו במונחים כאלה, זה רלוונטי לשחקן בן 20. לא הכל זה שכר לימוד, זה כבר לא שם. טיבי הגיע למכבי כשהיה גדול ממנו בשנה וקצת, אף אחד לא דיבר עליו כשחקן צעיר. אתה רואה את פיבן ברמה דומה עוד שנה?

לבודד את פיבן בהשוואות מול אחרים, לא נותן כלום. זאת בחירה בין בינוניים(שנמצאים במומנטום כזה או אחר). כל העניין כאן זה לעצב משחק הגנתי קבוצתי ולשפר את השחקן נקודתית. זהו. אם פיבן במכבי ושמר על יציבות, אז מעולה. כל החבשי והאלחמיד של העולם היו מעניינים אם הם היו במכבי ואותם איביץ צריך היה לשפר. בהינתן שזה לא המצב, אז אין בהם כלום שאני צריך. תגיד, קרלוס גרסיה, זה משהו אחר ואולי הסגל יעוצב בעתיד עם שני בלמים זרים. כרגע, אין בזה ממש עניין אמיתי.

זה משחק ראש טוב כשצריך נחישות וההגנה מסודרת, לא במשחק רץ ששולחים שחקן לעומק, וזה הכי מסוכן נגד מכבי. זה קשור גם לגובה וגם למיקום.

אני לא רואה אצלו תקרת זכוכית גבוהה במיוחד. השאיפה היא ששחקן ברמתו יהיה הבלם השלישי בהיררכיה לכל היותר, בטח לא הרכב. אם אני מסתכל על שכבת הגיל שלו אז חבשי עם פוטנציאל משמעותית יוצר גבוה וגם היום טוב ממנו אינדיווידואלית.

בגילו חייבים להפסיק לדבר עליו במונחים כאלה, זה רלוונטי לשחקן בן 20. לא הכל זה שכר לימוד, זה כבר לא שם. טיבי הגיע למכבי כשהיה גדול ממנו בשנה וקצת, אף אחד לא דיבר עליו כשחקן צעיר. אתה רואה את פיבן ברמה דומה עוד שנה?

אני רואה את פיבן ברמה דומה כבר בשנה שעברה, וזה ליד ייני, שהוא נהדר, אבל בכל מה שקשור לעבודת הבלם, בכל זאת הוא לא גרסיה שנה א'.

לא מבין את הזלזול בו. הוא גם היה בסדר בגובה, גם מסר טוב בהרבה מהמצופה (וטוב באופן כללי) גם יצא בתזמון נכון קדימה, גם היה טוב באחד על אחד, גם יצא נכון לאגפים (בעיקר ימינה). למעט כמה משחקים בפתיחת העונה, ובעיקר זה נגד ב"ש, אני לא ממש זוכר ממנו דברים רעים. אני כן זוכר איך לפני כל משחק היה מי שילל על "למה ז'איר לא משחק" בשביל לראות עוד משחק שקט ונקי מהבלמים שלנו. כל זה נכון בלי קשר לגיל שלו. אבל פיבן מגיע בלי אבק כוכבים מסביבו, והוא גם טיפוס די מופנם, עושה רושם, אז הנטייה מחוץ למכבי ("הליגה חלשה, תראה את מכבי, לקחו אליפות עם פיבן"), וגם פה, מסתבר, היא לזלזל. אבל אם בוחנים מקצועית - לא ברור על סמך מה ולמה חבשי, אם זה המדד, טוב ממנו.

אני רואה את פיבן ברמה דומה כבר בשנה שעברה, וזה ליד ייני, שהוא נהדר, אבל בכל מה שקשור לעבודה הבלם, בכל זאת הוא לא גרסיה שנה א'.

לא מבין את הזלזול בו. הוא גם היה בסדר בגובה, גם מסר טוב בהרבה מהמצופה (וטוב באופן כללי) גם יצא בתזמון נכון קדימה, גם היה טוב באחד על אחד, גם יצא נכון לאגפים (בעיקר ימינה). למעט כמה משחקים בפתיחת העונה, ובעיקר זה נגד ב"ש, אני לא ממש זוכר ממנו דברים רעים. אני כן זוכר איך לפני כל משחק היה מי שילל על "למה ז'איר לא משחק" בשביל לראות עוד משחק שקט ונקי מהבלמים שלנו. כל זה נכון בלי קשר לגיל שלו. אבל פיבן מגיע בלי אבק כוכבים מסביבו, והוא גם טיפוס די מופנם, עושה רושם, אז הנטייה מחוץ למכבי ("הליגה חלשה, תראה את מכבי, לקחו אליפות עם פיבן"), וגם פה, מסתבר, היא לזלזל. אבל אם בוחנים מקצועית - לא ברור על סמך מה ולמה חבשי, אם זה המדד, טוב ממנו.

האמת שאני גם חוטא בזה.

רואה את ארד וחבשי כפוטנציאל וכבלמים יותר טובים מפיבן אבל תכלס זה לא מבוסס על כלום. נטו יח''צ תקשורתי.

לא ראיתי אף פעם נתונים מדוייקים על נצחונות בגובה, תיקונים מוצלחים, סגירות מוצלחות ועוד מלא פרמטרים שקשה למדוד בכלל (מיקום, הנעת כדור, החלטות נכונות תחת לחץ)

הדשא של השכן וכל זה זאת הסיבה שמתחרמנים מאלחמיד וחבשי כאילו הם בלמי על ומתאכזבים מפיבן.

פיבן אחלה בלם ביחס לליגה. אני לא מכיר בלמים ישראלים טובים וכל הבלמים פה פחות או יותר אותו דבר רק עם תכונות שונות ולליגה זה מספיק.

הדשא של השכן וכל זה זאת הסיבה שמתחרמנים מאלחמיד וחבשי כאילו הם בלמי על ומתאכזבים מפיבן.

פיבן אחלה בלם ביחס לליגה. אני לא מכיר בלמים ישראלים טובים וכל הבלמים פה פחות או יותר אותו דבר רק עם תכונות שונות ולליגה זה מספיק.

אגב, זה לא שאני חושב שהוא עילוי. אני חושב שמכבי צריכה בלם נוסף שיהיה טוב מכל הבלמים שיש לה היום.

יש מי שאומר שז'איר זה הבלם הזה. בעיני זה אפשרי אך ורק אם הוא יראה שיפור מהותי במשחק הרגל שלו.

אגב, זה לא שאני חושב שהוא עילוי. אני חושב שמכבי צריכה בלם נוסף שיהיה טוב מכל הבלמים שיש לה היום.

יש מי שאומר שז'איר זה הבלם הזה. בעיני זה אפשרי אך ורק אם הוא יראה שיפור מהותי במשחק הרגל שלו.

אני חושב בכלל שבלמים חייבים להיות זרים כמו שוערים כי רוב הישראלים לא טובים בזה.

לליגה זה מספיק אבל באירופה זאת אחת הסיבות שכל הקבוצות נכשלות.

חסרונות של פיבן דווקא כן מתבטאים סטטיסטית. יש לו 28 איבודים בחצי של מכבי ו-71 באופן כללי, זה מלא. אם משווים לחבשי אז אחוז ההצלחה בגובה די דומה (חבשי עדיף בקצת), אבל לחבשי יש פחות איבודים בהרבה יותר דקות.

אפשר לחשוב שזה קשור למסירות יותר נועזות, אבל גם כאן יש לפיבן רק מסירת מפתח אחת, לחבשי יותר. גם פחות מהיר מחבשי.

אם משווים לאלחמיד אז האחוזי הצלחה שלו בגובה יותר טובים, אבל הוא גם איבד בערך אותה כמות (אחד יותר, זה פחות בהשוואה לדקות, פחות בחצי של ב"ש מאשר פיבן בחצי שלנו), אבל צריך לקחת בחשבון ששיחק לא מעט כמגן ימני. גם אלחמיד יותר מהיר ויש לו מלא תרומה התקפית הרבה יותר טובה אבל שוב, קשור לעמדה.

לפעמים זה לא קשור לדשא של השכן והשחקן פשוט בינוני.

חסרונות של פיבן דווקא כן מתבטאים סטטיסטית. יש לו 28 איבודים בחצי של מכבי ו-71 באופן כללי, זה מלא. אם משווים לחבשי אז אחוז ההצלחה בגובה די דומה (חבשי עדיף בקצת), אבל לחבשי יש פחות איבודים בהרבה יותר דקות.

אפשר לחשוב שזה קשור למסירות יותר נועזות, אבל גם כאן יש לפיבן רק מסירת מפתח אחת, לחבשי יותר. גם פחות מהיר מחבשי.

אם משווים לאלחמיד אז האחוזי הצלחה שלו בגובה יותר טובים, אבל הוא גם איבד בערך אותה כמות (אחד יותר, זה פחות בהשוואה לדקות, פחות בחצי של ב"ש מאשר פיבן בחצי שלנו), אבל צריך לקחת בחשבון ששיחק לא מעט כמגן ימני. גם אלחמיד יותר מהיר ויש לו מלא תרומה התקפית הרבה יותר טובה אבל שוב, קשור לעמדה.

אולי פיבן לא נראה קל רגליים אבל הוא אחד השחקנים הכי המהירים בליגה.

לא יותר בינוני מכל חבשי, אלחמיד או כל זונת תקשורת אחר.

רק אני ראיתי מז'איר בלם שפשוט רמה מעל הליגה?

אם נותנים לו רצף משחקים הוא נראה בלתי עביר,המשחק גובה שלו הפיזיות המשחק גובה

לדעתי הוא ממש טוב וללא הספסול שלו אנשים היו רואים אותו אחרת(הוא סופסל כי ההגנה שלנו באופן כללי נתנה עונה מצויינת והוא נפצע, מאמן נורמלי לא יעשה שינויים בהגנה כל עוד היא רצה מצויין)

אולי פיבן לא נראה קל רגליים אבל הוא אחד השחקנים הכי המהירים בליגה.

גם אם המדידה של המנהלת נראית מוזרה, היא תקפה לכולם, ולפיה המהירות המקסימלית שהציג פיבן נמוכה ב-2 קמ"ש מחבשי ו-1.5 מאלחמיד.

גם אם המדידה של המנהלת נראית מוזרה, היא תקפה לכולם, ולפיה המהירות המקסימלית שהציג פיבן נמוכה ב-2 קמ"ש מחבשי ו-1.5 מאלחמיד.

לפי המדידה של המנהלת קבוצות רצות פה כמו בפריימר ליג תעשה טובה...

לפי המדידה של המנהלת קבוצות רצות פה כמו בפריימר ליג תעשה טובה...

גם אם ירוצו כמו יוסיין בולט, ברגע שזה תקף לכולם אפשר להשתמש בזה להשוואה רק בתוך הליגה

אם היו מציעים לך מהעבודה לצאת לחופשה בתאילנד ב-300K לחודש, לא היית הולך?

חח לא נראה לי שהוא מרוויח 300K בחודש