Jump to content

מלפפונים שאר הליגה 2019

snufkin

Recommended Posts

אלחמיד בלם מעולה , אבל הגישה שכל שחקן של היריבה גרוע שולטת כאן על השיח.

גם אחלה מגן ימני לעת הצורך. מביא עכשיו בכיף, עדיף על פיבן בלי למצמץ.

גם אחלה מגן ימני לעת הצורך. מביא עכשיו בכיף, עדיף על פיבן בלי למצמץ.

פיבן עוד יכול להשתפר ואלחמיד בשיאו אז ההשוואה היא לא ממש נכונה.

פיבן עוד יכול להשתפר ואלחמיד בשיאו אז ההשוואה היא לא ממש נכונה.

לא רואה את פיבן מתישהו מגיע להיות טוב יותר ממנו, ספק אם ברמתו. יש לך פער בנתונים פיזיים שהוא קריטי. מבחינת טכניקה אלחמיד טוב מאוד, אפילו יותר מפיבן שגם טכני. כדי לפצות על החסרונות האלה פיבן צריך להתבלט מאוד במיקום, אחריות וקריאת משחק, והוא מפשל לא מעט, מאבד די הרבה.

אתם זוכרים שפיבן היה חלק מרכזי מההגנה הכי טובה בליגה בפער ומצד שני אלחמיד כל משחק נגדנו הורחק והיה חלק מההגנה המביכה שקיבלה מאיתנו שלישיה ורביעיה? בשיא הכנות והאובקטיביות, לא רואה מה טוב באלחמיד. כל משחק חשוב או מורחק או עושה פנדל וזה שביתר המשחקים הוא ואן דייק. צורם לי שלא מעריכים כמו שצריך את השחקנים שלנו שנתנו עונה מטורפת כמו פיבן. לא אמרתי שפיבן הוא ואן דייק אבל הוא בטוח לא נופל אם לא מתעלה על אלחמיד.

פיבן היה החוליה החלשה בהגנה, בצד שהיה הפחות טוב בה. אוהב אותו, אבל הוא לא ברמה שצריך לשאוף לה.

הוא איבד הרבה, כולל לא מעט איבודים בחצי שלנו. היחיד שאני יכול לומר שבאמת גרם לי להתקפי לב העונה.

כשיש לך מאמן טוב ברמה כזו וכשמסביבך יש את ייני, סבוריט, ראיקוביץ' ויריבים מליגת העל זה סבבה, אבל זה לא מספיק טוב. אלחמיד די סבל מבעיה הפוכה, ההגנה של באר שבע הייתה מבולגנת, טאהא טועה לא מעט, המגנים שלהם היו קטסטרופה העונה. בסך הכל הוא בלם דומיננטי וטוב שיודע גם לדחוף קדימה.

פיבן היה החוליה החלשה בהגנה, בצד שהיה הפחות טוב בה. אוהב אותו, אבל הוא לא ברמה שצריך לשאוף לה.

הוא איבד הרבה, כולל לא מעט איבודים בחצי שלנו. היחיד שאני יכול לומר שבאמת גרם לי להתקפי לב העונה.

כשיש לך מאמן טוב ברמה כזו וכשמסביבך יש את ייני, סבוריט, ראיקוביץ' ויריבים מליגת העל זה סבבה, אבל זה לא מספיק טוב. אלחמיד די סבל מבעיה הפוכה, ההגנה של באר שבע הייתה מבולגנת, טאהא טועה לא מעט, המגנים שלהם היו קטסטרופה העונה. בסך הכל הוא בלם דומיננטי וטוב שיודע גם לדחוף קדימה.

סלבה, זה אף פעם לא סך התכונות שלך מול סך התכונות של האחר(בדיוק כמו שהשוואת הרכבים או סגלים היא לא יותר משעשוע תאורטי שאין בו דבר). על הנייר(וכנראה גם במציאות), אלחמיד כנראה שחקן מוכשר יותר. אבל לאור העונה האחרונה, לא הייתי מחליף בניהם מהסיבה הפשוטה שאחד מהם בנה דינמיקה והבנה עם שאר חבריו לקבוצה, בקבוצה מנצחת ובטוחה. אני לא בהכרח נזקק לשירותיו של הבלם הטוב יותר, אני נזקק לחיבור, הביחדנס והאלכימיה הספיציפית שנוצרה כאן.

בכל מקרה לא מדובר בפערים עצומים שבאמת עושים הבדל.

מדובר בשני בלמים בינוניים בליגה ישראלית לא טובה.

סלבה, זה אף פעם לא סך התכונות שלך מול סך התכונות של האחר(בדיוק כמו שהשוואת הרכבים או סגלים היא לא יותר משעשוע תאורטי שאין בו דבר). על הנייר(וכנראה גם במציאות), אלחמיד כנראה שחקן מוכשר יותר. אבל לאור העונה האחרונה, לא הייתי מחליף בניהם מהסיבה הפשוטה שאחד מהם בנה דינמיקה והבנה עם שאר חבריו לקבוצה, בקבוצה מנצחת ובטוחה. אני לא בהכרח נזקק לשירותיו של הבלם הטוב יותר, אני נזקק לחיבור, הביחדנס והאלכימיה הספיציפית שנוצרה כאן.

בכל מקרה לא מדובר בפערים עצומים שבאמת עושים הבדל.

מדובר בשני בלמים בינוניים בליגה ישראלית לא טובה.

אני ממש לא אומר שצריך להתאבד עכשיו על אלחמיד, אבל הוא בלם טוב יותר באופן מאוד ברור בעיני וגם יכול ליצור כימיה במכבי, זה פחות משנה.

על אלחמיד באר שבע בכיף יכולה להוציא מיליון יורו פלוס (ולכן אין מה לחשוב עליו ברצינות), על פיבן אף אחד לא יציע סכומים כאלה.

אני ממש לא אומר שצריך להתאבד עכשיו על אלחמיד, אבל הוא בלם טוב יותר באופן מאוד ברור בעיני וגם יכול ליצור כימיה במכבי, זה פחות משנה.

על אלחמיד באר שבע בכיף יכולה להוציא מיליון יורו פלוס (ולכן אין מה לחשוב עליו ברצינות), על פיבן אף אחד לא יציע סכומים כאלה.

אני מבין את מה שאתה אומר אבל הנסיבות שונות וגם ההתפתחות שלהם. אלחמיד בגילו של פיבן היה חלוץ/ קשר כושל שתקוע באשדוד ושמכבי שכחה שהוא פעם היה שלה. בכל מקרה, עם אף אחד מהם, אנחנו לא קוטלי ענקים.

לא להאמין איך כל עונה קבוצה מעסיקה את טל בנין.

כאילו כל עונה הוא מקבל צ'אנס בקבוצה אחרת, מפוטר אחרי 5-6 מחזורים ואז מתמנה שוב לקבוצה אחרת שגם איתה הוא לא ממשיך

פיבן עשה כמה טעויות של מתחילים אבל מצד שני בראיה כוללת של עונה שלמה, אני לא חושב שאפשר לקרוא לו "החוליה החלשה". לדעתי היו משחקיםשהוא החזיק לנו את ההגנה.הוא לא עילוי מטורף אבל יש לו דווקא תכונות בסיסיות טובות מאוד לבלם בטח ישראלי. מהירות, טכניקה. גליץ' נקי.

לא להאמין איך כל עונה קבוצה מעסיקה את טל בנין.

כאילו כל עונה הוא מקבל צ'אנס בקבוצה אחרת, מפוטר אחרי 5-6 מחזורים ואז מתמנה שוב לקבוצה אחרת שגם איתה הוא לא ממשיך

ועוד אחרי כל זה בוכה שהוא לא מקבל מספיק קרדיט ואיך שטל בנין לא מחוזר בליגת העל.

אני מבין את מה שאתה אומר אבל הנסיבות שונות וגם ההתפתחות שלהם. אלחמיד בגילו של פיבן היה חלוץ/ קשר כושל שתקוע באשדוד ושמכבי שכחה שהוא פעם היה שלה. בכל מקרה, עם אף אחד מהם, אנחנו לא קוטלי ענקים.

בגיל של פיבן הוא כבר היה מגן ימני ובלם עם יכולת לא רעה בכלל והושאל לדינמו בוקרשט והציג יופי של יכולת שגרמה לגנט לרכוש אותו.

פיבן עשה כמה טעויות של מתחילים אבל מצד שני בראיה כוללת של עונה שלמה, אני לא חושב שאפשר לקרוא לו "החוליה החלשה". לדעתי היו משחקיםשהוא החזיק לנו את ההגנה.הוא לא עילוי מטורף אבל יש לו דווקא תכונות בסיסיות טובות מאוד לבלם בטח ישראלי. מהירות, טכניקה. גליץ' נקי.

הוא לא מזעזע, אבל יחד עם זאת לצד מה שאתה מציין הוא גם הציג התמודדות בעייתית מאוד עם כדורים שנשלחים לעומק בגובה, חיפוי לא משהו על טעויות של מגן ואיבודים של חוסר ריכוז במסירה רעה.

אני מאוד לא אהיה שלם עם כמות דקות דומה בעונה הבאה.

בגיל של פיבן הוא כבר היה מגן ימני ובלם עם יכולת לא רעה בכלל והושאל לדינמו בוקרשט והציג יופי של יכולת שגרמה לגנט לרכוש אותו.

שיחק 13 משחקים שלמים בדינמו ובדיוק משחק אחד בגנט. סלח לי, פיבן השנה עשה עונה טובה יותר, בפרמטר של אשכרה לשחק(ולזכות במשהו).

אין חלילה זילזול באלחמיד. הוא אובר אצ'יבר ביחס למה שהוא וזה נאמר לזכותו.גם שחר אובר אצ'יבר.

אלחמיד לא שיחק בכלל חלוץ בגיל של פיבן?

אלחמיד לא שיחק בכלל חלוץ בגיל של פיבן?

אלחמיד עזב את מכבי כשצ'קול הגיע וכעבור פחות משנה עשה הסבה, הוא בן 28, פיבן בן 24.

נוטה להסכים עם סלבה, הייתה לנו הגנה טובה כמכלול, כלומר בגלל עבודה של מאמן (ועבודת הגנה קבוצתית) ופיבן נטמע שם היטב כמו שגם אמאדור וטיבי וייני נטמעו היטב כשפתחו. סביב פיבן היו את שחקני ההגנה והשוער הטובים ביותר.

אני לא ראיתי ממנו יכולת יוצאת דופן והוא מבחינתי שחקן משלים. אני לא חושב שהוא מספיק טוב לנו כבלם פותח.

נוטה להסכים עם סלבה, הייתה לנו הגנה טובה כמכלול, כלומר בגלל עבודה של מאמן (ועבודת הגנה קבוצתית) ופיבן נטמע שם היטב כמו שגם אמאדור וטיבי וייני נטמעו היטב כשפתחו. סביב פיבן היו את שחקני ההגנה והשוער הטובים ביותר.

אני לא ראיתי ממנו יכולת יוצאת דופן והוא מבחינתי שחקן משלים. אני לא חושב שהוא מספיק טוב לנו כבלם פותח.

פיבן נטמע שם כי איביץ חשב שהוא יכול להיות מועיל ולהיטמע שם וליצור הגנה טובה ביחד איתו ועם השאר. אני לא חושב שאיביץ היה חושב את זה על כל בלם שבמקרה עבר בסביבה.

סביב השאר, היה גם את פיבן. זה עניין סימביוטי ואיביץ האמין

שזה יעבוד. אף אחד לא החביא אותו. הוא בוודאי לא היה איזה חוליה חלשה. הוא היה שווה בין שווים.

וכמובן שקיימת הגזמה מהו הסטנדרט הראוי כדי להיות בלם פותח במכבי. הבחירה כאן היא לא בין אבילה, חיים בר ואמיר שלח. בגדול, אין כל כך שחקני כדורגל באמת טובים בישראל. מצער אבל אלו העובדות. ובטח לא בלמים טובים. המקסימום שיש זה בינוני מאד ומשתקף היטב בנבחרת.

מאמאדור ראיתי בערך אותה כמות של משחקים שוקיסטיים כמו מפיבן, אבל לגביו משום מה יש קונצנזוס שהוא הבלם הכי טוב שלנו.

בדיוק. אני חושב שפיבן נתן עונה טובה יותר מאמדור.

הוא לא מזעזע, אבל יחד עם זאת לצד מה שאתה מציין הוא גם הציג התמודדות בעייתית מאוד עם כדורים שנשלחים לעומק בגובה, חיפוי לא משהו על טעויות של מגן ואיבודים של חוסר ריכוז במסירה רעה.

אני מאוד לא אהיה שלם עם כמות דקות דומה בעונה הבאה.

אני מסכים איתך וחלק מהדברים שאתה מציין הם ה"טעויות של מתחילים" אבל אלו דברים שנראה לי שאפשר לשפר. זה שייך לאינטלגנציית משחק ובעיקר נסיון.

אני ראיתי אצלו משחק ראש טוב, סגירות טובות, התמודדות יפה עם שחקני התקפה מהירים. לדעתי מכאן הוא ילך וישתפר ואם ימשיך לעבוד קשה וללמוד, תקרת הזכוכית שלו גבוה