Jump to content

תלבושות מהעולם 19-20

UNAGI

Recommended Posts

הבית והחוץ של ליברפול ממש יפות השנה, לא מבין על מה התלונות. השלישית מוזרה ממש אבל כבר היו גרועות יותר בשנים האחרונות.

ריאל סוסיאדד (שאגב, בספרד ידועה כ"לה ריאל", בזמן שריאל מדריד ידועה כ"אל מדריד", גם כשמדברים על הדרבי של מדריד) זה מהתלבושות שכילד לא הייתי אוהב, אבל עכשיו כן. בלי ספונסר, ייחודי, ולא מלבישה גדולה שנותנת לכולם אותו דבר. וגם לא כמו מה שמקרון נתנו לנו.

שווייץ עם מחווה לספרטה פראג לפי הגוון.

בורו צבעים לא קשורים, מצד שני באנגליה זה רגיל בחוץ/שלישית. חוץ מזה יפה. אבל לבן עם אדום במקום כתום ושחור במקום נייבי היה יפה יותר לדעתי.

לגבי האל (או "אול", כמו שאומרים שם), הגזימו קצת לדעתי.

לגבי ליברפול, מכירים את המכשירים/רהיטים שאתם מפרקים, ויש רקע שחור, וקפיצים מתוחים? אז ככה זה נראה.

עריכה: בעצם ליברפול נראה יותר כמו גדר מתכת כשמסתכלים עליה באמצע הלילה.

בורו זה אדום, לא כתום. תבדוק את המסך. הנייבי מסורתי מאוד בתלבושות חוץ שלהם וקיים כבר הרבה שנים (לא תמיד, אבל יש). התלבושת עצמה, עם מכנסיים נייבי, היא מחווה למדים הראשונים שלהם שהיו חולצה לבנה ומכנסיים כחולים, כך שהצבעים מאוד קשורים.

• 3 weeks later...

יש הסבר למה בחולצה של ברצלונה לעונה הבאה יש את הסמל הרגיל שלהם? הרי הם הם הכריזו שהם מחליפים לסמל חדש החל מעונת 2020

ירדו מזה?

כן. תכלס זה היה מטומטם, סתם הורידו את הכיתוב, יכלו גם סתם ללטש בקטנה.

• 2 weeks later...

פאדיפאוור גאונים שיווקיים, כל פעם משהו אחר.

זה חרטא עפה, אין מסגרת רשמית שאפשר לשחק בה עם ספונסר בצורה הזו. יצרו באזז על סמך הדבר הזה שברור שהוא מגוחך ומאות מיליונים עושים רעש על חולצה של פאקינג האדרספילד.

כמו שחשבתי, החולצה של האדרספילד הייתה טריק שיווקי, שני הצדדים הודיעו על זה והקבוצה הרוויחה על זה מלא כסף כנראה כי החולצה הרשמית נטולת ספונסר.

https://www.facebook.com/ben.treves/posts/10217145888673693

בין כל מיני העברות גדולות וקטנות שקורות בחלון הנוכחי, בין הצגות שחקנים וחשיפת מדים, הסיפור של פאדי פאוור והאדרספילד נבלע לגמרי בין הכל, אבל ראוי לקבל במה גדולה יותר. נותנת החסות האירית היא מהבכירות באי הבריטי שהחל מהעונה תהייה גם הספונסרית של היורדת לצ'מפיונשיפ, ויחדיו הן יצרו קמפיין נהדר לעידוד הנוסטלגיה.

מוקדם יותר החודש האדרספילד שיחקה משחקי ידידות שלקראתם ובמהלכם הציגה את המדים החדשים - עליהם מתנוססת הספונסרית בצורת סרט שנראה כלקוח מתחרות יופי. האוהדים כמובן כעסו, אנשים רנדומליים צחקו, אבל המטרה האמיתית נשמרה בסוד עד אשר נחשפה בימים האחרונים - העיצוב היה בעצם מתיחה, והאדרספילד ופאדי פאוור בכלל מקדמות את קמפיין SaveOurShirt שנועד להחזיר את הכדורגל לימי העבר בהם החולצה הייתה נקייה מחסות לחלוטין.

האדרספילד העלתה מאז ברשתות החברתיות שלה פרסום למדים האמיתיים אותם תלבש העונה, ולקמפיין הצטרפה לפני יומיים גם מאתר'וול הסקוטית - שפאדי פאוור היא גם נותנת החסות שלה - ופרסמה חולצות נקיות מחסות. סוף טוב הכל טוב, אנשי ההנהלה שיבחו את המהלך, האוהדים שינו מהר את הכעס לשמחה, ויכול להיות שאלו זרעים ראשונים בשינוי עתידי - שינוי שאומר שספונסרית ענקית ומוכרת תתן חסות, אבל תצניע את עצמה, כי חולצה נקייה היא פשוט מכובדת יותר.

67246303_10217145857352910_805534264977667414374_10217145857552915_8250946842099

• 4 weeks later...

זו חולצה מכוערת להחריד, עיצוב מזעזע לחלוטין שאני לא מבין מה יש לאהוב בו.

שום דבר כאן לא מסתדר ולא בטעם, לא הפסים שאין להם פרופורציה (כשפסים לא ממורכזים זה סבבה, אבל צריך לדעת לעשות את זה, כאן הם גדולים מידי והקטע עם הפס הכחול הצר יותר רק בצד אחד זה כלא), לא השרוולים, לא הצווארון הגנרי ולא העיטור המוזר בכתף שחותך את הפס הכחול הגדול.

2/10 אם אני מפרגן, **** בעיניים.

המשבצות השנה מקרה קלאסי של 5/10, תלבושת גנרית שנראית כמו זיוף לילדים. העיטור הכהה בשוליים בצדדים לא משתלב טוב, המשבצות אגן צפופות מידי (הכי חמור זה איך ששילבו את הסמל של פילה והרחיבו משבצת, מזעזע). ההיילייט היחסי זה הצווארון שנחמד, קיים גם בחוץ. אין בה שום דבר מכוער באופן מובהק (בניגוד לתלבושת של ניקוסיה) אז זה סביר ובינוני. באופן אישי אני נגד המחזור של משבצות ואחרי שנתיים של תלבושות עמוסות בשילוב של צהוב וכחול הייתי הולך על חולצה יותר סולידית, צהובה חלקה עם צווארון וקצוות שרוולים בולטים יחסית עם דוגמה יפה (ווסטהאם חוץ למשל) או שהולך על קו יותר משוגע, אבל כזה שלא מתבלט יותר מידי, בגוונים של צהוב (סטייל החוץ הרטרו של ארסנל השנה).

לבוקה אתן 8. הצווארון יפה, הפס ברוחב ובמיקום הנכון. הייתי מבהיר את הכחול קצת, ממשיך עם הפס קצת מאחורה עד למרובע של המספר, אבל סך הכל סבבה.

גם הלבנה זה 8, אבל בעיקר כי אין שילוב של צהוב וכחול שאני חושב שהכרחי לחולצה שלישית של מכבי. עיצובית היא קלאסית, גם כאן לא הכל מושלם והייתי אולי משחק עם הצווארון קצת, אבל חולצה יפה.

בכל התלבושות של מכבי הייתי מחליף את הדוגמאות של התפרים, גנריות לגמרי. הדוגמה המעגלית בעורף מתחת לצווארון מכוערת, השרוולים די מיושנים.