Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2019 ע"ש אף אחד 🥒🥒

turgi

Recommended Posts

מה שביסטר אמר

בסוף מכבי נותנת בחינם , אף קבוצה לא רוצה לשלם כי הם יודעים שמכבי בסוף מתפשרים או נותנים בחינם בניגוד אליהם שהם לא לחוצים למכור ולא מוכנים להתפשר........שאתה נותן את יחזקאל בחינם, אז קבוצה אחרת רואה שאפשר.

בוואלה מפרסמים שמכבי שוקלת החתמת מגן ימני זר במקום חלוץ. מקווה מאוד שלא. מיותר כשיש את קנדיל ויש גיבוי ישראלי סביר. מה שדווקא דחוף לדעתי זה בלם אבל לא מצליח לחשוב על בלם ישראלי נורמלי שאפשר להביא (נחמיאס ירד).

וואלה הייתי מביא את בלקמן+בלם זר

אין סיכוי, אלו יחתום וידוע שמכבי היו במשא ומתן ומחפשים חלוץ מאמין שיגיע כזה ובזה יסגר הסגל.

במשך שנים מכבי הרגילה את הקבוצות שבמוקדם או במאוחר היא תתפשר, והמחיר יהיה סמלי אם בכלל. מה הפלא שאף אחד לא ממהר לשלם מחיר מחירון?

כמה הם מופיעים בלוי-יצחק?

אם נותנים בחינם אז לקבוצות כמו חדרה שמעריכות את זה שהם מקבלות שחקנים בהשאלה ונותנת להם לשחק אז כש'מוכרים' בחינם שחקן, ניתן להם ולא לאיזי, לאשדוד שרק מנצלים ועל שחקנים שלהם דורשות מיליונים.

בטח לא לבני יהודה שלוקחות שחקנים בהשאלה ומתייחסת למכבי בביזיון

אז מחלקים את הסכום ל3 שנים. אני לא מדבר עכשיו על תקופה שהפיירפליי נמדד, אלא על טענה שמה ששגרם לו זה רכישות ודמי העברות מנופחים של ג'ורדי. זה לא המצב ובפיירפליי סכום העברה מחולק. זו אחת הסיבות שב"ש מוציאה מיליוני יורו ואין לה בעיות פיירפליי.

לעומת זאת כמו שכתבתי, משכורות גבוהות באופן גורף זה כבר בעיה רצינית, ובזה כן אולי אפשר לבוא בטענות לג'ורדי.

אם שחקן חותם ל-3 שנים תמורת דמי העברה של, נגיד, 700 אלף יורו, מלוא הסכום מספר מבחינת הפייר פליי, זה בפועל זניח כי מעטים השחקנים שחותמים על חוזה של יותר מ-3 שנים (אצל ראיקוביץ' זה קוזז, מקרה בודד).

גם סכומי ההעברה הם בבעיה, אבל בכל מקרה מכבי לא הרבתה להשתגע בתחום מעבר למה שהיריבות משתגעות, ברור שהבעיה העיקרית זה שכר.

זה מתחיל להיות נהוג. ליונייטד למשל היה ביי באק על ממפיס שנמכר לליון(נדמה לי שזה הקיץ האחרון שזה תקף). הרי רעננה שקנתה אותו במחיר נמוך, בוודאי שלא יהיה איכפת כי אם אור ימריא שם, הוא גם ימכר.

יונייטד, ריאל מדריד, ברצלונה... מדובר בקבוצות כאלה, בשוק עשיר, זה פשוט לא רלוונטי.

אתה לא רואה קבוצות ברמות נמוכות עושות את זה, בישראל זה בכלל לא רלוונטי. על כמה תסכם עם רעננה? אין להם שום אינטרס להסכים על פחות ממיליון דולר (לצורך העניין), ואם יגיע מצב שמכבי תהיה מוכנה להחזיר אותו בסכומים כאלה אז בוודאות עוד קבוצות ירצו והמחיר יוכל לצמוח.

יונייטד, ריאל מדריד, ברצלונה... מדובר בקבוצות כאלה, בשוק עשיר, זה פשוט לא רלוונטי.

אתה לא רואה קבוצות ברמות נמוכות עושות את זה, בישראל זה בכלל לא רלוונטי. על כמה תסכם עם רעננה? אין להם שום אינטרס להסכים על פחות ממיליון דולר (לצורך העניין), ואם יגיע מצב שמכבי תהיה מוכנה להחזיר אותו בסכומים כאלה אז בוודאות עוד קבוצות ירצו והמחיר יוכל לצמוח.

יכולים לקבוע נוסחה לזה. פי ארבע למשל. קבוצות אחרות יכולות לרצות, זה בדיוק מה שהסעיף הזה מבטיח לך בתמורה למחיר הנמוך שמכרת עכשיו. אני רק מקווה שלא ניזכר בדיאלוג הזה עוד כמה שנים ואין לי הרגשה טובה בעניין הזה. עקרונית אני לא חושב שברסקי(מת עליו) טוב יותר מאליאל ומאור. ואני לא מקבל מכירה זולה כזאת ללא שום בניפיט עתידי. אור בן 20. מה שטוב ליונייטד בסטנדרטים שלה, טוב למכבי בפורפורציות שלה. אין שום סיבה שאם וכאשר, היא תילחם עם קבוצות אחרות לאחר שהתפשרה מאד במכירה הראשונית.

אין סיכוי, אלו יחתום וידוע שמכבי היו במשא ומתן ומחפשים חלוץ מאמין שיגיע כזה ובזה יסגר הסגל.

ונשאר עם 3 בלמים בסגל? זה יהיה די חריג

לדעתי לא יגיע חלוץ אפילו. אלו יחתום ובזה נגמר החלון.

הכל תלוי בכמה כתה תמכור אותו

נגיד אתה יכול להגיד לשרצקו שיקח את אליאל ב400 אלף שקל במקום 900 שרוצים, אבל יש עליו סעיף קניה חזרה ב-1.2 מיליון

כמובן שלכל דבר יש סיבה ואני בטוח שנעשו מאמצים ולא הכל תלוי בהנהלה..

אבל בשורה התחתונה הצוות שאחראי על בניית הקבוצה מבחינת סגל לא עמד ביעדים שלו לקיץ גם אם יביאו בסוף חלוץ ובלם ומגן.

היה צריך להגיע למחנה אימון השני עם חלוץ כשאנחנו מחפשים כבר מינואר..בנוסף היה צריך לשמר את דסה או טיבי או לדאוג למחליפים במידה וזה לא צולח, ביעדים האלה לא הצלחנו לעמוד ויחסית זה מעט עבודה כי הגענו עם סגל בריא ודיי סגור ויהיה לזה מחיר בעיקא באירופה, בליגה אני לא חושב שזה יהיה קריטי כי בסוף יגיעו השחקנים החסרים.

מסתבר שבמסגרת הפייר פליי, דמי העברה מתפרשים כמו שכר, כלומר מחולקים לאורך החוזה של השחקן.

אז נניח רכשנו שחקן במיליון יורו והחתמנו אותו ל5 שנים, מבחינת הפייר פליי זה כאילו שילמנו 200 אלף יורו דמי העברה בעונה שהוא חתם ולא מיליון.

אז לא דמי העברה על יחזקאל וכאלה הם מה שגרם לפיירפליי.

בעיניי מה שגרם זה שני דברים.

דבר ראשון זה משכורות גבוהות מדי. בעיניי זה פחות לגבי שחקנים ספציפיים אלא יותר הקטע הזה ששכר התחלתי לשחקן לא צעיר היה 350 אלף עד לפני שנה-שנתיים. זה הזוי.

דבר שני זה הוצאות עצומות של מכבי על הנהלה, שיווק, פרסום, צוות מקצועי והרבה מחלקות אחרות. גם נוער אבל ההשקעה שם לא נחשבת בפייר פליי. כבר אמרתי שממה שאני מכיר כמעט חצי מהתקציב של מכבי הוא לא על השחקנים של הבוגרת (כלומר חוזים, סוכנים (שמקבלים הרבה ממכבי), ודמי העברהה) אלא כל השאר.

אז לג'ורדי יש חלק, בעיקר בשכר שהוא הרגיל את המועדון להעניק, אבל לא החתמול שלו כמו שוינפלד, ורמוט ויחזקאל זה מה שגרם לבעיית הפייר פליי.

רגע אז רכישת שחקן מוגדרת בדוחות הכספיים רכוש קבוע ומכירים בהוצאת פחת כל שנה?

מעניין.בתקופת ג'ורדי היה שוק ער של ליגיונרים שהיה אפשר וכדאי להביא, וזה העלה את השכר של כל הישראלים בקבוצות הצמרת.כי אתה חייב גם שהשכר פלוס מינוס יהיה בטווח הגיוני, כדי שחקנים לא יתמרמרו.

היום המצב שונה, הליגיונרים שחזרו כבר בדעיכה וחלקם פרשו, והיצע הישראלים קטן.

פתיחת השוק לזרים הייתה פותרת הכל.

יכולים לקבוע נוסחה לזה. פי ארבע למשל. קבוצות אחרות יכולות לרצות, זה בדיוק מה שהסעיף הזה מבטיח לך בתמורה למחיר הנמוך שמכרת עכשיו. אני רק מקווה שלא ניזכר בדיאלוג הזה עוד כמה שנים ואין לי הרגשה טובה בעניין הזה. עקרונית אני לא חושב שברסקי(מת עליו) טוב יותר מאליאל ומאור. ואני לא מקבל מכירה זולה כזאת ללא שום בניפיט עתידי. אור בן 20. מה שטוב ליונייטד בסטנדרטים שלה, טוב למכבי בפורפורציות שלה. אין שום סיבה שאם וכאשר, היא תילחם עם קבוצות אחרות לאחר שהתפשרה מאד במכירה הראשונית.

מה זה פי 4? למה שרעננה תסכים ל-800 אלף דולר לשחקן שמכבי תרצה בעתיד כששחקנים מהסוג הזה מתומחרים בליגה במחיר כמעט כפול?

זה לא ריאלי, אין לך מספיק כוח בשביל זה.

אני גם לא רואה את אור דסה חוזר מתישהו. הוא שחקן נחמד, אבל בעמדה בה צריך להיות מאוד בולט כדי לשחק במכבי, זו לא העמדה של ברסקי, כן יותר העמדה של אליאל, ואלה שחקנים שחסר להם הגרוש ללירה גם ברמת הפוטנציאל.

אם שחקן חותם ל-3 שנים תמורת דמי העברה של, נגיד, 700 אלף יורו, מלוא הסכום מספר מבחינת הפייר פליי, זה בפועל זניח כי מעטים השחקנים שחותמים על חוזה של יותר מ-3 שנים (אצל ראיקוביץ' זה קוזז, מקרה בודד).

גם סכומי ההעברה הם בבעיה, אבל בכל מקרה מכבי לא הרבתה להשתגע בתחום מעבר למה שהיריבות משתגעות, ברור שהבעיה העיקרית זה שכר.

אתה צודק אבל כרגע אתה מדבר על מצב שבו שחקן חותם בתחילת תקופת הבדיקה ובדיוק ל3 שנים, ויוצא שכל דמי ההעברה נחשבים.

יש המון שחקנים שנרכשים שנה או שנתיים לפני מועד הבדיקה והחוזה שלהם נמשך אחרי תקופת הבדיקה, ואז לא נכללים מאות אלפי יורו, ובמצטבר על כמה שחקנים, אולי אפילו מיליוני יורו.

הכל תלוי בכמה כתה תמכור אותו

נגיד אתה יכול להגיד לשרצקו שיקח את אליאל ב400 אלף שקל במקום 900 שרוצים, אבל יש עליו סעיף קניה חזרה ב-1.2 מיליון

הצד הקונה צריך להיות מאוד מטומטם כדי להסכים. אם אליאל יהיה ברמה שמכבי תרצה חזרה הוא יוכל למכור אותו במחיר גבוה פי 3 מ-1.2 מיליון שקל, אין לו שום סיבה ללכת על זה.

הצד הקונה צריך להיות מאוד מטומטם כדי להסכים. אם אליאל יהיה ברמה שמכבי תרצה חזרה הוא יוכל למכור אותו במחיר גבוה פי 3 מ-1.2 מיליון שקל, אין לו שום סיבה ללכת על זה.

למה? לאף אחד אין כדור בדולח והקבוצה הקונה קיבלה שחקן ב400. סטטיסטית, סביר שהסנריו שאתה מתאר, כלל לא יתקיים.

למה? לאף אחד אין כדור בדולח והקבוצה הקונה קיבלה שחקן ב400. סטטיסטית, סביר שהסנריו שאתה מתאר, כלל לא יתקיים.

נכון, אבל עדיף להשאיר פתח לבוננזה של מיליוני שקלים ולא לחסוך כמה מאות אלפי שקלים.

מדמיין את מנספורד ויצחקי יושבים במלון בהולנד ומתפלספים כמוכם בחשיבות סעיף ה-buy back

ואז איביץ מגיע, שואל מה קורה, והופך להם את השולחן כי צריך חלוץ ועל הזין שלו כמה אור דסה יעלה עוד 4 שנים

ואיך זה עוזר לנו?

אם מאור קנדיל הוא המגן הראשון, אפשר לשחק עם הרכישה\השאלה של דור אלו. דור אלו לא יהיה ההבדל. אני לא בהיסטריה בנוגע למגן ימני מחליף.

לדעתי, מגן מחליף יכול להצטרף לסגל גם יום לפני\אחרי המשחק באירופה - לא צריך להתאבד עליו. במקרה הזה אפשר לשחק עם אלונה ברקת...על חשבון העבר.