Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2019 ע"ש אף אחד 🥒🥒

turgi

Recommended Posts

ומי שמכיר את אלי דסה באופן אישי ואת אלירן עטר יודע שהגישה שלהם לקבל חוזה היא הייתה שונה לחלוטין! אלי לגמרי ניסה למתוח את החבל ונתן למכבי את ההרגשה שהוא בכל רגע נתון יכול ללכת לקבוצה אחרת בחוזה יותר טוב.(לא סתם אלי הרימו אותו על הכתפיים וסוג של נפרדו ממנו כי הוא לא רצה להישאר ורצה להתקדם לליגה בכירה יותר.

לעומת אלירן שאמר: ״אני רוצה להישאר במכבי,ואני אשאר במכבי בסוף״ סיפור שקרה במספרה מי שיודע אלירן מסתפר באירסטודיו בבוגרשוב 13 בתל אביב אז הגיע אליו ילד בן 13 ואמר לו אני רוצה למתנת בר מצווה שתישאר במכבי אלירן בתגובה:

״קיבלת, אני נשאר אל תדאג״ (לפני שחתם על חוזה) לשחק במכבי זאת זכות וצריך לרצות לשחק במכבי תל אביב. לגבי דסה פחות מכיר אותו אישית יצא שיחה פה ושם אבל לגמרי חבל לי בשבילו טעות גדולה שלו שבטוח שהוא גם מתחרט, כי לסדר את העניין עכשיו זה הרבה יותר מסובך.

מסתבר שבמסגרת הפייר פליי, דמי העברה מתפרשים כמו שכר, כלומר מחולקים לאורך החוזה של השחקן.

אז נניח רכשנו שחקן במיליון יורו והחתמנו אותו ל5 שנים, מבחינת הפייר פליי זה כאילו שילמנו 200 אלף יורו דמי העברה בעונה שהוא חתם ולא מיליון.

אז לא דמי העברה על יחזקאל וכאלה הם מה שגרם לפיירפליי.

בעיניי מה שגרם זה שני דברים.

דבר ראשון זה משכורות גבוהות מדי. בעיניי זה פחות לגבי שחקנים ספציפיים אלא יותר הקטע הזה ששכר התחלתי לשחקן לא צעיר היה 350 אלף עד לפני שנה-שנתיים. זה הזוי.

דבר שני זה הוצאות עצומות של מכבי על הנהלה, שיווק, פרסום, צוות מקצועי והרבה מחלקות אחרות. גם נוער אבל ההשקעה שם לא נחשבת בפייר פליי. כבר אמרתי שממה שאני מכיר כמעט חצי מהתקציב של מכבי הוא לא על השחקנים של הבוגרת (כלומר חוזים, סוכנים (שמקבלים הרבה ממכבי), ודמי העברהה) אלא כל השאר.

אז לג'ורדי יש חלק, בעיקר בשכר שהוא הרגיל את המועדון להעניק, אבל לא החתמול שלו כמו שוינפלד, ורמוט ויחזקאל זה מה שגרם לבעיית הפייר פליי.

פייר פליי לא קיבלנו בגלל חוזים,קיבלנו גם בגלל ניהול לא נכון של כסף. וכואב לשמוע את זה אבל זה 95% על גורדי שלא חישב נכון ונכנס לתפקיד ובצד הזה לא תיפקד כמו שציפו ממנו..

אחת הסיבות שקיבלנו פייר פליי זה שג'ורדי נתן לשחקנים חוזים גבוהים מאוד ולא היה זהיר. אם גולדהאר החליט שלא מגיע לדסה את הסכום שהוא ביקש אני סומך עליו.

וסנופקין שיטת משחק של 3-5-2 הורסת את השחקן הכי טוב שלנו (מיכה).

ומי שמכיר את אלי דסה באופן אישי ואת אלירן עטר יודע שהגישה שלהם לקבל חוזה היא הייתה שונה לחלוטין! אלי לגמרי ניסה למתוח את החבל ונתן למכבי את ההרגשה שהוא בכל רגע נתון יכול ללכת לקבוצה אחרת בחוזה יותר טוב.(לא סתם אלי הרימו אותו על הכתפיים וסוג של נפרדו ממנו כי הוא לא רצה להישאר ורצה להתקדם לליגה בכירה יותר.

לעומת אלירן שאמר: ״אני רוצה להישאר במכבי,ואני אשאר במכבי בסוף״ סיפור שקרה במספרה מי שיודע אלירן מסתפר באירסטודיו בבוגרשוב 13 בתל אביב אז הגיע אליו ילד בן 13 ואמר לו אני רוצה למתנת בר מצווה שתישאר במכבי אלירן בתגובה:

״קיבלת, אני נשאר אל תדאג״ (לפני שחתם על חוזה) לשחק במכבי זאת זכות וצריך לרצות לשחק במכבי תל אביב. לגבי דסה פחות מכיר אותו אישית יצא שיחה פה ושם אבל לגמרי חבל לי בשבילו טעות גדולה שלו שבטוח שהוא גם מתחרט, כי לסדר את העניין עכשיו זה הרבה יותר מסובך.

אלירן, זה עניין של ביקוש והיצע. בחייך.

מי ייקח את עטר באירופה? מי יעניק לו שם או בארץ חוזה שמתקרב למה שיקבל ממכבי?

לדסה כן יש ביקוש גדול וגם הוא שחקן בכיר בנבחרת ולכן אתה לא יכול להשוות את הסיטואציה. גם אל תשכח את הגיל, הפרש של בערך 6 שנים ביניהם.

אלירן, זה עניין של ביקוש והיצע. בחייך.

מי ייקח את עטר באירופה? מי יעניק לו שם או בארץ חוזה שמתקרב למה שיקבל ממכבי?

לדסה כן יש ביקוש גדול וגם הוא שחקן בכיר בנבחרת ולכן אתה לא יכול להשוות את הסיטואציה. גם אל תשכח את הגיל, הפרש של בערך 6 שנים ביניהם.

אתה מסכים איתי שבמידה והיה לדסה ביקוש גדול הוא לא היה נכנס למו״מ מפרך ומתיש כזה?

זה קצת קיצוני. אור הוא לא ילד מביתר תל אביב. אז לפחות שיהיה ביי באק. עדיף על אחוזי הבלוף האלו.

לא זכור לי שאי פעם בארץ היה ביי באק, מקסימום זכות ראשונים לא ברורה

מסתבר שבמסגרת הפייר פליי, דמי העברה מתפרשים כמו שכר, כלומר מחולקים לאורך החוזה של השחקן.

אז נניח רכשנו שחקן במיליון יורו והחתמנו אותו ל5 שנים, מבחינת הפייר פליי זה כאילו שילמנו 200 אלף יורו דמי העברה בעונה שהוא חתם ולא מיליון.

דבר ראשון זה משכורות גבוהות מדי. בעיניי זה פחות לגבי שחקנים ספציפיים אלא יותר הקטע הזה ששכר התחלתי לשחקן לא צעיר היה 350 אלף עד לפני שנה-שנתיים. זה הזוי.

דבר שני זה הוצאות עצומות של מכבי על הנהלה, שיווק, פרסום, צוות מקצועי והרבה מחלקות אחרות. גם נוער אבל ההשקעה שם לא נחשבת בפייר פליי. כבר אמרתי שממה שאני מכיר כמעט חצי מהתקציב של מכבי הוא לא על השחקנים של הבוגרת (כלומר חוזים, סוכנים (שמקבלים הרבה ממכבי), ודמי העברהה) אלא כל השאר.

אז לג'ורדי יש חלק, בעיקר בשכר שהוא הרגיל את המועדון להעניק, אבל לא החתמול שלו כמו שוינפלד, ורמוט ויחזקאל זה מה שגרם לבעיית הפייר פליי.

ואם שחקן חותם (כמו הרוב) לעד 3 שנים? זה בדיוק אותו דבר. פייר פליי נמדד על פני 3 שנים, לא פר שנה, אסור לחרוג מהפסד של 30 מיליון יורו בשלוש שנים גם אם הרווחת 10 מיליון בעונה אחת, 20 מיליון בשנייה ואז הפסדת 60 מיליון בשלישית.

לגבי אור דסה שדיברו עליו פה:

השוק הישראלי מעוות לחלוטין. יש מצד אחד העברות בסכומים גבוהים ומופרזים ביחס ליכולות של השחקנים, אבל מצד שני רוב ההעברות חוץ מזה הן חופשיות או בכסף קטן, כמעט ולא משלמים פה כסף. אור דסה לא שחקן מטורף, יש לו את היתרונות שלו טכניקה יפה אבל בשורה התחתונה הוא בן 21, אין לו ממש עמדה מוגדרת ואני לא רואה אותו משתלב בקבוצה הבוגרת כשחקן מן המניין בעתיד הנראה לעין, אז הוא נספר כ"עוד שחקן בליגה", לא שחקן שמכבי הייתה נאבקת עליו אם לא היה שלה, ולכן במציאות בה בקושי משלמים על שחקנים זו העברה סטנדרטית. גם בעולם שחקן כמוהו היה עובר תמורת 200 אלף דולר בערך, זה מה ששווה.

״קיבלת, אני נשאר אל תדאג״ (לפני שחתם על חוזה)

ענק.

ג'ורדי מבחינתו עשה הכל במסגרת התקציב שהקצו הכל על מנת ליצור מחדש מכבי תחרותית שזוכה בתארים.

בעזרתו מכבי גם עם הסיכוי הכי טוב ביי פאר מבין הישראליות להיות בשלב בתים, על בסיס קבוע, גם כשב"ש זכתה באליפויות, מכבי עדיין הייתה בשלב בתים אירופי, ושלא נדבר על ההתקדמות בנוער.

מי שאשם זה מי שאחראי על הצד הכלכלי, כן גם מיץ', חבל אבל האווט קאם מזה בסוף יצא מצוין.

למדו מזה, השתפרו.

חלק מטעויות והשתפרות של מועדון, זה מסנדל בחלונות העברה נוכחיים, אבל זה גרם למכבי להתפתח עוד יותר.

כמובן שהעונה הזאת היא מבחן גדול, במיוחד הבטחת שלב בתים אירופי.

זה בלי קשר למה שאמרת.

ואם מה שאמרת נכון, חומר מחשבה למומחי הכדורגל והכלכלה שיש פה.

את איזי לא מעניין "מחזיק לי את ההגנה" מעניין אותו רק הכסף, אם תגיע הצעה טובה הוא ימכור אותו, וכל הזיון שכל שהוא לא מוכר שחקן שמחזיק לו את ההגנה זה חרטא.

כמו שהוא חושב על הכסף שהוא יכול להרוויח, אז אם הוא מכר שחקן ליריבות שלנו ונתקע, שלא יצפה שאנחנו נפתור לו את הבעיות בסגל.

לא אתפלא אם נחמיאס בדרך לב"ש לקראת העזיבה המסתמנת של אלחמיד לסלטיק.

כי ביי באק זה סעיף כמעט בלעדי מועדונים הכי גדולים בעולם, בישראל זה לא רלוונטי. אף אחד לא יסכם איתך על סכום קנייה חזרה של אור דסה במקרה שיהיה טוב, אלה סכומים קטנים והוא לא דני קרבחאל.

זכות ראשונים ע"ש "מחכים לתשובה מטוואטחה בשבועיים הקרובים".

יש עוד סיבה אחת שלא ציינת, ההחלטה להוריד את סכום ההפסדים מ-45 מיליון יורו ב-3 שנים ל-30 מיליון ב-3 שנים, הקבוצה הסתבכה עם הפייר פליי כשסכום ההפסדים ירד ל-30, אני מאמין שהיום הקבוצה תדע להתנהל נכון על מנת שזה לא יקרה פעם נוספת.

יש עוד סיבה אחת שלא ציינת, ההחלטה להוריד את סכום ההפסדים מ-45 מיליון יורו ב-3 שנים ל-30 מיליון ב-3 שנים, הקבוצה הסתבכה עם הפייר פליי כשסכום ההפסדים ירד ל-30, אני מאמין שהיום הקבוצה תדע להתנהל נכון על מנת שזה לא יקרה פעם נוספת.

ושלא היה פה מנכ"ל..מי אמור להתעסק בזה כשלמיץ' יש מלא עסקים אחרים?

אתה מסכים איתי שבמידה והיה לדסה ביקוש גדול הוא לא היה נכנס למו״מ מפרך ומתיש כזה?

לא בהכרח. ייתכן ויש שיקולים נוספים. אז כן מסכים שזה אומר שככל הנראה לא היו הצעות כלכליות יוצאות דופן.

אבל היה לו ביקוש ויש לו ביקוש. ואם לא היה לו אז הוא לא היה דורש סכומים כאלה מלכתחילה.

בכל מקרה אתה לא יכול להשוות בין שחקן בן 26 בשיאו שמשחק קבוע בנבחרת ומתאים גם לרביעייה הגנתית וגם לשחקן אגף במערך של 3 בלמים, ונתן עונה נהדרת, לבין אלירן עטר שכבר בן 32 ולא הרשים כששיחק באירופה. וגם אלירן עטר אנחנו יודעים כמה חשוב לו לשחק קרוב לסביבה שלו ולבית שלו, פחות מתאים לו לחיות באירופה מאשר לאחרים.

ואם שחקן חותם (כמו הרוב) לעד 3 שנים? זה בדיוק אותו דבר. פייר פליי נמדד על פני 3 שנים, לא פר שנה, אסור לחרוג מהפסד של 30 מיליון יורו בשלוש שנים גם אם הרווחת 10 מיליון בעונה אחת, 20 מיליון בשנייה ואז הפסדת 60 מיליון בשלישית.

אז מחלקים את הסכום ל3 שנים. אני לא מדבר עכשיו על תקופה שהפיירפליי נמדד, אלא על טענה שמה ששגרם לו זה רכישות ודמי העברות מנופחים של ג'ורדי. זה לא המצב ובפיירפליי סכום העברה מחולק. זו אחת הסיבות שב"ש מוציאה מיליוני יורו ואין לה בעיות פיירפליי.

לעומת זאת כמו שכתבתי, משכורות גבוהות באופן גורף זה כבר בעיה רצינית, ובזה כן אולי אפשר לבוא בטענות לג'ורדי.

ג'ורדי מבחינתו עשה הכל במסגרת התקציב שהקצו הכל על מנת ליצור מחדש מכבי תחרותית שזוכה בתארים.

בעזרתו מכבי גם עם הסיכוי הכי טוב ביי פאר מבין הישראליות להיות בשלב בתים, על בסיס קבוע, גם כשב"ש זכתה באליפויות, מכבי עדיין הייתה בשלב בתים אירופי, ושלא נדבר על ההתקדמות בנוער.

מי שאשם זה מי שאחראי על הצד הכלכלי, כן גם מיץ', חבל אבל האווט קאם מזה בסוף יצא מצוין.

למדו מזה, השתפרו.

חלק מטעויות והשתפרות של מועדון, זה מסנדל בחלונות העברה נוכחיים, אבל זה גרם למכבי להתפתח עוד יותר.

כמובן שהעונה הזאת היא מבחן גדול, במיוחד הבטחת שלב בתים אירופי.

זה בלי קשר למה שאמרת.

ואם מה שאמרת נכון, חומר מחשבה למומחי הכדורגל והכלכלה שיש פה.

לא משנה מי אחראי על זה, בשורה התחתונה אי אפשר שבתור מדיניות כל שחקן שחותם והוא לא בא כשחקן צעיר ולא מוכח, יקבל שכר של 350 אלף וצפונה.

אין לדעתי בעיה שיתנו את זה לבודדים. 5-10 השחקנים המובילים, או כאלה שחייבים להציע להם יותר מהמועדונים הישראלים המתחרים. אבל ב"ש וחיפה נותנות הרבה פעמים חוזים שנעים סביב 200 אלף ומטריף אותי שאצלנו אותו שחקן היה מקבל לפחות 300.

וכשזה מצטבר זה בעייתי.

זה גם נכון, אבל רק מראה שלא נערכו לזה נכון.

זה מתחיל להיות נהוג. ליונייטד למשל היה ביי באק על ממפיס שנמכר לליון(נדמה לי שזה הקיץ האחרון שזה תקף). הרי רעננה שקנתה אותו במחיר נמוך, בוודאי שלא יהיה איכפת כי אם אור ימריא שם, הוא גם ימכר.

זה מתחיל להיות נהוג. ליונייטד למשל היה ביי באק על ממפיס שנמכר לליון(נדמה לי שזה הקיץ האחרון שזה תקף). הרי רעננה שקנתה אותו במחיר נמוך, בוודאי שלא יהיה איכפת כי אם אור ימריא שם, הוא גם ימכר.

ריאל עובדים ככה שנים...

את קרבחאל הם שלחו לגרמניה שהיה מגן צעיר ולא ממש מוכר (מכרו ב5 מיליון יורו, סעיף הקניה מחדש עמד על 6.5)

חזר כמגן ימני הכי טוב בעולם בזמנו במחיר מצחיק

אם המצב לבצע רכש כלכך מסובך ואין ברירה, צריך למכור לפחות את חוזז, אליאל ואולי בלטקסה כדאי לממן חלק מהעסקאות

וכמה אתה חושב שיתנו לך על שלושתם?

בלטקסה על המדף כבר חודשיים ואף אחד לא מוכן לשלם מה שמכבי דורשת.

גם לאליאל יש ביקוש אבל לא מוכנים לשלם.

בלטקסה על המדף כבר חודשיים ואף אחד לא מוכן לשלם מה שמכבי דורשת.

גם לאליאל יש ביקוש אבל לא מוכנים לשלם.

במשך שנים מכבי הרגילה את הקבוצות שבמוקדם או במאוחר היא תתפשר, והמחיר יהיה סמלי אם בכלל. מה הפלא שאף אחד לא ממהר לשלם מחיר מחירון?