Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 2019 ע"ש אף אחד 🥒🥒

turgi

Recommended Posts

שמעו בתכלס מכבי תקועה רק עם ראיקוביץ', ברגע שהוא ימכר (בתקווה שכמה שיותר מוקדם) אני מאמין שהכל יתבהר.

אם מכבי לא רוצה להיתקע ולסחוב את נושא המכירה של ראיקוביץ' עד חודש אוגוסט היא תצטרך להתפשר על המחיר שלו, אין הרבה ברירות זה שנת חוזה וכולם יודעים את זה.

לגבי אמאדור יש לו חוזה והוא בתכניות ואין שום סיבה שמכבי תשחרר אותו גם אם זה במיליון יורו (שסרגוסה לא יכולה לשלם) אמאדור מרוויח יפה במכבי יותר מאשר שהוא אמור להרוויח בספרד ואני בטוח שמכבי יעשו איתו שיחה יבהירו לו שהוא בתכניות והוא מתוכנן להיות הבלם הבכיר בקבוצה לפחות במשחקים באירופה ואני מאמין שהוא יתרצה וישאר.

לגבי דסה זה היה ברור שיהיה סחבת איתו כי הוא ינצל את זה שהוא שחקן חופשי ויחפש קבוצה אני מאמין עד חודש אוגוסט לפחות ועד אז הוא לא יענה למכבי לגבי החוזה החדש, וכמו שזה נראה כרגע מכבי מוכנה לקחת את הסיכון ולחכות לו.

ואם החלוץ פה מכבי נגד השעון כי צריך להחתים חלוץ כמה שיותר מוקדם כדי שיספיק לעשות כמה שיותר אימונים עם הקבוצה ולהספיק לשחק כבר במשחק הראשון באירופה ופה מכבי צריכה להזדרז

לא ברור למה לאנשים כ"כ ברור שאמאדור יקבל קרדיט שלא קיבל כבר בעונה הזו.

לא שזה מופרך לגמרי, וגם יתכן, והוא לא יהיה הראשון שזה קורה לו, שישחק טוב יותר בעונתו השנייה, אבל ההגיון הפשוט הוא שמה שהיה הוא שיהיה, ומה שהיה, אם מישהו שכח, זה שאמאדור היה בלם שלישי, ובכל צומת חשובה השנה, ייני ופיבן הועדפו על פניו ע"י אותו האיביץ' שכביכול פתאום יהפוך אותו לבלם המוביל שלו. הרגעים הטובים של אמאדור (בדומה לטיבי, ששיחק טוב גם הוא בשלהי העונה), היו כשזה כבר לא שינה הרבה. את כל זה אמאדור, איביץ' ומנספורד יודעים בעצמם.

אם רק היה לי כוח לדוג את נבואת הזעם שלי מלפני כמה חודשים...

כתבתי פה שאני לא מבין איך אתם לא בחרדות שיפרקו לנו חצי סגל - טיבי, אמאדור, ראיקוביץ', פרץ ודסה היו בין השמות שם.

אנשים פה לא הבינו על מה אני מדבר.

אז... בבקשה. :|

ואם החלוץ פה מכבי נגד השעון כי צריך להחתים חלוץ כמה שיותר מוקדם כדי שיספיק לעשות כמה שיותר אימונים עם הקבוצה ולהספיק לשחק כבר במשחק הראשון באירופה ופה מכבי צריכה להזדרז

כמו שאמר טוכמן בוואלה אנחנו לא במצוקת שחקני התקפה. עטר, יוני, שכטר, אופאדו, אצילי, שוינפלד (כן כן), ואם נרצה גם את חוזז ואילון. אם יבוא חלוץ זר יופי ואם לא עדיין נסתדר

לא שזה מופרך לגמרי, וגם יתכן, והוא לא יהיה הראשון שזה קורה לו, שישחק טוב יותר בעונתו השנייה, אבל ההגיון הפשוט הוא שמה שהיה הוא שיהיה, ומה שהיה, אם מישהו שכח, זה שאמאדור היה בלם שלישי, ובכל צומת חשובה השנה, ייני ופיבן הועדפו על פניו ע"י אותו האיביץ' שכביכול פתאום יהפוך אותו לבלם המוביל שלו. הרגעים הטובים של אמאדור (בדומה לטיבי, ששיחק טוב גם הוא בשלהי העונה), היו כשזה כבר לא שינה הרבה. את כל זה אמאדור, איביץ' ומנספורד יודעים בעצמם.

תקן אותי אם אני טועה, אבל באיזשהו שלב אמאדור כן חזר לפתוח על חשבון פיבן באיזשהו שלב, כשייני וטיבי עושים רוטציה לידו. הוא בסה"כ בלם טוב וסולידי

אם רק היה לי כוח לדוג את נבואת הזעם שלי מלפני כמה חודשים...

כתבתי פה שאני לא מבין איך אתם לא בחרדות שיפרקו לנו חצי סגל - טיבי, אמאדור, ראיקוביץ', פרץ ודסה היו בין השמות שם.

אנשים פה לא הבינו על מה אני מדבר.

אז... בבקשה. :|

תרגיע את הנפש מהחרדות. טיבי יכול ללכת, אמאדור ישאר, ראיקו ודסה צפוי ולפרץ יש חוזה

בעולם בו לא הייתה לך בעיה של זרים, הייתי אומר סבבה תביא 8 זרים טובים, אבל כשיש לך בעיה של זרים, וכשיש לך את קנדיל בעמדה הזאת שהוא מעולה, אז אין טעם להביא לו זר על הראש.

גם בעמדת הקשר האחורי אפשר להביא זר שישדרג לא?אבל יש לך שם את דור פרץ/גלזר ואין צורך.

מה שאני כן מסכים איתך זה שאם דסה עוזב אז צריך להביא שחקן שיהיה הגיבוי של קנדיל מהספסל. לגבי המשפט שלך שדסה הוא מגן נהדר שתומך בהתקפה? אז 2 דברים, דבר ראשון גם קנדיל מעולה התקפית והוא הוכיח את זה גם העונה וגם בשנה שעברה בבני יהודה. דבר שני, הבעיה עם אלי דסה זה שהוא לפעמים שוכח שהוא קודם כל צריך להגן ורק אח"כ צריך לתקוף ובגלל יש לו המון חורים.

כן אבל יש לנו מכסה ל6 זרים וכרגע אנחנו עם 5. אם אתה רוצה להביא חלוץ זר זה אומר שצ'יקו לא מספיק טוב בשביל לרוץ שם מבחינת איביץ' ואז אתה מחזיר אותו לשחק באגף, אולי שווה לשקול לשחקן שם עם חוזז/אלמוג ולוותר על אופאדו ואז להנחית זר להגנה. סתם דוגמה של חשיבה.

ונגיד ומוותרים על זר להגנה, מי המגן הימני החדש שלנו? קונסטנטין שנצטרך לשלם עליו דמי השבחה? דור אלו שבאר שבע צריכה לשחרר אלינו? או צעיר מושאל כמו נועם כהן (מרמלה)?

אם תיהיה עונה אירופאית, ההגדרות של שחקני הרכב לא כל כך יהיו תקפות.

כן אבל יש לנו מכסה ל6 זרים וכרגע אנחנו עם 5. אם אתה רוצה להביא חלוץ זר זה אומר שצ'יקו לא מספיק טוב בשביל לרוץ שם מבחינת איביץ' ואז אתה מחזיר אותו לשחק באגף, אולי שווה לשקול לשחקן שם עם חוזז/אלמוג ולוותר על אופאדו ואז להנחית זר להגנה. סתם דוגמה של חשיבה.

ונגיד ומוותרים על זר להגנה, מי המגן הימני החדש שלנו? קונסטנטין שנצטרך לשלם עליו דמי השבחה? דור אלו שבאר שבע צריכה לשחרר אלינו? או צעיר מושאל כמו נועם כהן (מרמלה)?

מגן ימני זה קנדיל, גם פיבן וגם ייני יוכלו להחליף אותו במידה ויקרה משהו.

מגן ימני זה קנדיל, גם פיבן וגם ייני יוכלו להחליף אותו במידה ויקרה משהו.

אבל זה העניין שאמרתי פה לפני כמה עמודים- לא ישאירו את קנדיל לבד על עמדה אחת. זה לא טוב לו ולא טוב לנו

דעה לא פופלארית- אני בעד שראיקוביץ' יחתום על חוזה חדש ולא ימכר.

יש יותר מדי שינויים בהגנה עם העזיבה של טיבי, דסה וכנראה שגם אמאדור תוסיפו לזה עוד שוער חדש לגמריי ויהיה מאוד קשה לעלות לשלב בתים ככה בלי שום תיאום בהגנה.

ראיקו לא יחתום

אתה בדקת את הנתונים לפני שרשמת את מה שרשמת?

כי הנתונים לא תומכים במה שאתה אומר, ז'איר שיחק 31 משחקים בכל המסגרות (21 מתוכם בליגה),פיבן שיחק 28 משחקים בכל המסגרות (25 מהם בליגה) וייני שיחק 37 משחקים בכל המסגרות (29 מתוכם בליגה), בפועל ז'איר הגיע לקבוצה כבלם הראשון שלנו, וגם היה כזה עד לפציעה שלו, אבל ברגע שהוא נפצע פיבן נכנס להרכב ועשה עבודה טובה, אז איביץ' לא רצה להוריד אותו לספסל כשהוא בפורמה טובה גם אחרי שז'איר החלים, אבל ברגע שז'איר נכנס להרכב והוא גם היה טוב אז איביץ' התחיל לעשות סוג של רוטציה בין שלושתם, ולדעתי במידה והוא יישאר הוא יהיה הבלם המוביל שלנו, כשפיבן יהיה הבלם השלישי.

אתה בדקת את הנתונים לפני שרשמת את מה שרשמת?

כי הנתונים לא תומכים במה שאתה אומר, ז'איר שיחק 31 משחקים בכל המסגרות (21 מתוכם בליגה),פיבן שיחק 28 משחקים בכל המסגרות (25 מהם בליגה) וייני שיחק 37 משחקים בכל המסגרות (29 מתוכם בליגה), בפועל ז'איר הגיע לקבוצה כבלם הראשון שלנו, וגם היה כזה עד לפציעה שלו, אבל ברגע שהוא נפצע פיבן נכנס להרכב ועשה עבודה טובה, אז איביץ' לא רצה להוריד אותו לספסל כשהוא בפורמה טובה גם אחרי שז'איר החלים, אבל ברגע שז'איר נכנס להרכב והוא גם היה טוב אז איביץ' התחיל לעשות סוג של רוטציה בין שלושתם, ולדעתי במידה והוא יישאר הוא יהיה הבלם המוביל שלנו, כשפיבן יהיה הבלם השלישי.

כמות משחקים זה נהדר, אבל כשזה שינה משהו - הוא כמעט ולא שיחק.

ד"א, זה לא שהוא הראה איזו יכולת מדהימה בתחילת העונה שגרמה לכולם לחכות כבר לרגע שיחזור. הוא היה בסדר.

"מפרקים לנו חצי סגל" אתם רציניים?

היחיד שחקן באמת משמעותי מבין השמות שיושבים הוא שזה ובעמדה שלנו יש לנו שחקן שהוא המגן הטוב בארץ אחריו.

אישור? שחקן טוב שלא ממש הצליח להשתלב אצלנו לגמרי. המחשבה שאי אפשר להביא בלם זר ברמה שלו או אפילו יותר טוב ממנו היא מופרכת והיסטרית

טיבי? שילך. נתן עונות נפל ורוצה חוזה של סטאר.

ראיקו? חייב להימכר. חייב. והתחליף כבר מוכן.

ככה שאני לא מבין על מה ההיסטריה. אם אמדור עוזב יגיע בלם זר במקומו. אם טיבי עוזב אני מניח שיגיע בלם ישראלי לסגל במקומו.

מה שחשוב כרגע זה המכירה של ראיקו + חלוץ זר

כמות משחקים זה יפה אבל כשזה שינה משהו - הוא כמעט ולא שיחק.

אתה מוזמן לבדוק אם כל 31 המשחקים שהוא שיחק היו משחקי גארבג'.

אגב, ז'איר שיחק 21 משחקים בליגה בהם ספגנו רק 7 שערים, ב-15 שהוא לא שיחק ספגנו 10.

האמת שאני לא מבין למה יש פה אנשים שמופתעים מהעזיבה של טיבי הרי זה היה ברור במשך כל העונה שטיבי ישב בספסל/יציע שהוא יעזוב ולא ימשיך/יחתום על חוזה חדש.

אני סבבה עם זה שהוא לא ממשיך זאת אומרת אני לא שמח כי בכל זאת יש לי הערכה כלפי טיבי גם כשחקן וגם כבנאדם, הוא היה פה 7 שנים ב-שש מתוך השבע הוא היה הבלם הבכיר, הציג יכולת שיא, הביא משחקים מדהימים באירופה והשיג הכל עם מכבי. טיבי הוא לא עוד שחקן במכבי וצריך לעשות לו טקס פרידה מכובד ויפה כמו שעושים לכל אקס.

אני חושב שיש מיצוי של מכבי וטיבי וצריך בלם חדש צעיר רעב, אין לי בעיה אם זה יהיה מישהו מביתר רמלה (נאג'ר או ואתורי). אף אחד לא האמין שפיבן יהיה שחקן הרכב במכבי, אחרי העונה האחרונה כל אוהד מכבי צריך להסיק או אותה מסקנה שלא צריך לפחד לתת לשחקני בית לשחק ובמיוחד במקרה זה שסך הכל מדובר על להיות בלם רביעי ברוטציה (כל זה בתנאי שמי שזה לא יהיה יעבור את המחנה האימונים אצל איביץ' בהצלחה)

אתה מוזמן לבדוק אם כל 31 המשחקים שהוא שיחק היו משחקי גארבג'.

אגב, ז'איר שיחק 21 משחקים בליגה בהם ספגנו רק 7 שערים, ב-15 שהוא לא שיחק ספגנו 10.

אני מניח שלא כולם. לא עברתי משחק משחק. אני כן יודע שמתחילת העונה ועד סוף השליש השני שלה, הוא מעט לשחק ולא כי לא היה בריא. את הריצה החשובה, המשמעותית שלה, מכבי עשתה בלעדיו.

תראה, ראינו את מכבי איתו ובלעדיו. ראינו את היכולת שלו. הוא באמת מרשים מאוד בגובה, קצת פחות על הקרקע. במילים אחרות - אם ממוצע היכולת של אמאדור בשנה הקרובה יהיה דומה לזו של השנה שעברה, לאבד אותו זה לא סיפור גדול, כך דעתי לפחות.

ושוב - סטטיסטיקת השערים הזו היא נחמדה, אבל זו בעיקר שאלה של איך מציגים את הנתונים: בפועל, במשחקים החשובים, כשהיה לנו מה להפסיד מול קבוצות שהיה להן מה להפסיד (ויש להניח שלכן גם נכבשו נגדנו יותר שערים) - פיבן וייני שיחקו הרבה יותר. כך איביץ' החליט, נרצה או לא.

אני מניח שלא כולם. לא עברתי משחק משחק. אני כן יודע שמתחילת העונה ועד סוף השליש השני שלה, הוא מעט לשחק ולא כי לא היה בריא. את הריצה החשובה, המשמעותית שלה, מכבי עשתה בלעדיו.

תראה, ראינו את מכבי איתו ובלעדיו. ראינו את היכולת שלו. הוא באמת מרשים מאוד בגובה, קצת פחות על הקרקע. במילים אחרות - אם ממוצע היכולת של אמאדור בשנה הקרובה יהיה דומה לזו של השנה שעברה, לאבד אותו זה לא סיפור גדול, כך דעתי לפחות.

ושוב - סטטיסטיקת השערים הזו היא נחמדה, אבל זו בעיקר שאלה של איך מציגים את הנתונים: בפועל, במשחקים החשובים, כשהיה לנו מה להפסיד מול קבוצות שהיה להן מה להפסיד (ויש להניח שלכן גם נכבשו נגדנו יותר שערים) - פיבן וייני שיחקו הרבה יותר. כך איביץ' החליט, נרצה או לא.

אני עברתי על המשחקים, הוא שיחק ב-7 משחקים באירופה (מלבד האחרון בגלל פציעה), בליגה הוא שיחק 3 משחקים נגד ב"ש (כולל במשחק שהעיף את ב"ש ממאבק האליפות, ולא ספגנו אפילו שער אחד בשלושת המשחקים שהוא שיחק, דווקא במשחק היחיד שהוא לא שיחק ספגנו, מטעות ענקית של פיבן), הוא שיחק בשני משחקים מול חיפה (צריך לציין שהוא נפצע אחרי חצי שעה במשחק הראשון, המשחק השני שהוא שיחק בו היה המשחק שהבטחנו בו אליפות, וכמובן ניצחנו, בשניים שהוא לא שיחק, ספגנו), הוא שיחק מול בית"ר בטדי במשחק אחד (לא ספגנו, ואנחנו רגילים לספוג בטדי), הוא שיחק בדרבי אחד (בזה שהסתיים 0-0), הוא גם שיחק נגד נתניה וחדרה 3 פעמים ופעמיים נגד בני יהודה (קבוצות פלייאוף עליון)

ממה שאני ראיתי, אנחנו סופגים הרבה מאוד שערים במצבים נייחים כשהוא לא משחק (וזה משהו שיפגע בנו באירופה), ובנוסף לכך מעבר לזה שמשחק הראש שלו מצוין, גם על הקרקע הוא טוב מאוד, החיסרון שלו מגיע בהנעת כדור, וגם בזה הוא לא נוראי ומאבד כל כדור שמגיע אליו (1177 מסירות מדוייקות מתוך 1300 מסירות, 90.5% אחוז דיוק במסירה שלו).

מאוד מסקרן אותי אם פאדי נאג'ר יכול להתפתח לבלם טוב אצלנו.

חייבים בלם רביעי. בשנים קודמות היו לנו 3 בלמים וליתר ביטחון ייני היה יכול להיות בלם נוסף. הפעם ייני נחשב בלם.

לא רוצה להגיע למצב שפרץ או סאבוריט יצטרכו לפתוח כבלמים.

מאוד מסקרן אותי אם פאדי נאג'ר יכול להתפתח לבלם טוב אצלנו.

חייבים בלם רביעי. בשנים קודמות היו לנו 3 בלמים וליתר ביטחון ייני היה יכול להיות בלם נוסף. הפעם ייני נחשב בלם.

לא רוצה להגיע למצב שפרץ או סאבוריט יצטרכו לפתוח כבלמים.

לא משנה כמה שחקנים יהיו לנו בהגנה איכשהו בסוף שנה נגיע למצב שמאלתרים משהו עם שרן.

לא משנה כמה שחקנים יהיו לנו בהגנה איכשהו בסוף שנה נגיע למצב שמאלתרים משהו עם שרן.

בסוף ראייקו יעזוב מאוחר, יאניוטיוס לא יחכה ויאלתרו את שרן שוער