Jump to content

ראיון עם שרון תמם (סגניתו של האל) לכלכליסט

Recommended Posts

לקרוא את זה כל פעם מחדש ולקבל צמרמורת

"האופי של מכבי טיפה שונה מקבוצות אחרות. אפשר לסכם את זה במכביזם זה מכביזם. הם לא מסתפקים בחוויה טובה ואווירה כיפית. הם רוצים ניצחונות. זה הדבר הכי חשוב מבחינת האוהדים שלנו. אם הקבוצה לא מנצחת, האוהד רוצה לראות את השחקנים מתאבדים על המגרש. במכבי תל אביב צריך להיות ווינר ולהיות מספר 1. כל מספר אחר לא רלוונטי. אז הדבר הכי חשוב זה להעמיד קבוצה מנצחת. דבר שני זה עניין של ה־100% מכבי. זה משהו שהאוהדי מכבי תל אביב מאוד מתחברים אליו, וזה מעטפת שמסביב למשחק. זה מתחיל עם שחקני הבית על המגרש, וזה ממשיך בזה שכל הפעילויות השיווקיות והאירועים במגרשים וכל התכנים מדברים על הערכים של מכבי, על המורשת של מכבי, על ההיסטוריה שלנו.

אתה רואה מה זה העוצמה של מכבי מבחינה מסחרית. יש למכבי משהו שכל מותג היה מת שיהיה לו. גאוות יחידה מאוד גדולה. תחושה של או שאתה חלק מזה או שאתה לא מבין. אתה סוג של משפחה שכל האחרים מקנאים בה. האוהדים שלנו מתחברים מאוד לזה.

אנחנו לא צריכים להמציא 'ערכי מותג', יש לנו אותם מהמוצר שלנו, מהתוכן שלנו, מההיסטוריה והסיפור של המועדון. מבחינה חומרית, האוהד רוצה להגיע ברגוע, לחנות במקום מסומן, והוא גם רוצה מוצרים - לא רק חולצה. הוא רוצה קולקציית חורף, קולקציית קיץ, והוא רוצה להגיד לך אם הוא אוהב או שונא את העיצוב. ההבדל העיקרי בין אוהד ללקוח הוא שהאוהד מרגיש שאתה, המועדון, חייב לתת שירות על המוצר שהוא שלו. הקבוצה היא שלו, ואני חייבת לקבל את זה. בקבוצות מיקוד שעשינו תמיד אמרו לנו 'אתם בהנהלה, יום יבוא ולא תהיו כאן יותר. אני עם מכבי מאז שנולדתי, הרבה לפניכם, ואהיה שם גם הרבה אחריכם'. ואחר כך אומרים 'אני יכול להתגרש, אבל קבוצה לא מחליפים'. בדקנו, 50% מהאוהדים יגידו שאת האישה אפשר להחליף ואת הקבוצה לא. הקבוצה היא לא משהו שמחליפים. היא חברים, היא הילדים, היא החיים של הרבה מהאוהדים".