Jump to content

מכבי מבקשת לשחק בשבת

turgi

Recommended Posts

לקום מוקדם? משחק ב-12:45.

אף אחד לא מדבר על הקיץ, אל תעשה ממני טמבל.

חצי עונה לפחות אפשר לשחק בשעות נורמליות. למה לסיים משחק בפאקינג 11 בלילה? גם מילא תעשה את זה לפני יום חופש אבל בשבת?

רוב העונה במזג אוויר חורפי יחסית - אפשר לקיים משחקים מ2, 1 גבולי לדעתי כי זה באמת ממש מוקדם (אולי זה מתוך הרגל)

אבל אין סיבה שמשחק כדורגל יתחיל אחרי 7.

ויותר טוב שכולם יהיו בשבת.

אני חושב שהראנדומליות של המשחקים, עושה טוב לכולם. לרוב, שומרי השבת נהנים ורק לעיתים, חילונים גמורים כמוני נהנים. זה בסדר גמור. אי אפשר לרצות את כולם תמיד. לא מבין את הויכוח.

הבעיה שאין ראנדומלית

אפילו בעונה בלי אירופה ייצא כנראה שמתוך 36 משחקים (לא משנה בית או חוץ) פחות מ 10 ביום שבת, ואולי רק 2-3 בשעה לפני 18:00.

משחק של מכבי זה לרוב בילוי לילי.

הדבר הכי חשוב בקביעת שעת המשחק היא שהיא תהיה בפורמט xx:50 (לדוגמה 18:50, 16:50). לא יודע לשים את האצבע בדיוק למה זה ככה אבל זאת השעה הכי קטלנית להתחיל משחק כדורגל.

הדבר הכי חשוב בקביעת שעת המשחק היא שהיא תהיה בפורמט xx:50 (לדוגמה 18:50, 16:50). לא יודע לשים את האצבע בדיוק למה זה ככה אבל זאת השעה הכי קטלנית להתחיל משחק כדורגל.

XX:15 יותר קטלני

הבעיה היא שאנחנו המדינה בין היחידות באירופה לדעתי שאין יום חופש ביום ראשון. כל שבוע משחק ביום ראשון (אם היה חופש) בשעה מוקדמת כולם מרוצים

כשהייתי בתיכון וסבא שלי האמריקאי שמע שאני לומד מראשון עד שישי הוא אמר לי שאני לומד יותר מדי

נדמה לי שתורג'ילב כתב משהו דומה באחת השיחות שלי איתו אבל מכבי הבינו את מה שקברניטי הכדורגל לא. בעידן של תחרות מול כדורגל עולמי, הכדורגל שלנו מפסיד בענק במבחן חוסר הנגישות.

"הערך המוסף" של הכדורגל שלנו זה היכולת לחוות אותו מקרוב על בסיס קבוע. בלי החוויה של לבקר במגרשים (היתרון היחיד שיש לכדורגל ישראלי על כל ליגה אחרת בעולם), והאפשרות לצפות בין ביקורים במגרשים במשחקים בטלוויזיה, אין שום סיכוי שילד מתחת לגיל 18 יהפוך לאוהד של כדורגל ישראלי. כל כך הרבה בני נוער מדקלמים את הסגל של קבוצות לה-ליגה או ליגה אנגלית ולא מכירים אפילו את ההרכב של מכבי או של הנבחרת, וזאת בדיוק הבעיה של הכדורגל שלנו.

לא צומח כאן דור חדש של אוהדים, וכמות הקהל במגרשים תמשיך להצטמצם כל זמן שקבוצות מעדיפות להקריב את העתיד של כל הענף בשביל הכנסה קצת יותר גדולה (בטווח המיידי) מזכויות שידור.

אולי זה רק נדמה לי אבל לדעתי השפל של המותג של הכדורגל הישראלי היה האליפות של ק"ש.
אחרי עשור שחיפה לוקחים אליפות כן אליפות לא ואז שתיים רצוף, הייתה תחרות ל2-3 עונות בינה לבין הפועל, אנשים קצת התעניינו בליגה ואז הגיע הקיזוז, המותג ירד ולאחר מכן אליפות של קרית שמונה שכאילו הראתה לאנשים שהכל עומד במקום. כל הקבוצות שמשקיעות כסף נראו כמו חרא, לא היו הרבה אוהדים במגרשים, כל הקבוצות מלבד הפתח תקוואיות (שאחת מהן ירדה באותה עונה והשניה הייתה קרובה) שיחקו במתקנים ישנים (הקופסא, י"א גרונדמן, קרית אליעזר, וסרמיל, גרין, הברפלד).
אחר כך שלוש עונות שחוץ מאיתנו אף אחד לא נהנה מהן כי לא היה מאבק אליפות וכי זו הייתה פגיעה באגו של הישראלים שהזרים מחרבנים ככה על הליגה שלנו מהיום הראשון שלהם בתפקיד.
והעניין דווקא התחיל לחזור עם השיפור באר שבע - זכור לי שהרבה אנשים בסביבה הקרובה שלי לפחות התחילו להתעניין קצת בכדורגל ישראלי, לדעתי גם זו ואולי קצת לפני התקופה שהתחלתי לראות ילדים משחקים אחה"צ עם חולצה של מכבי ולא רק מסי ורונלדו. זה לא חדש או משהו אבל אנשים אוהבים סיפור ואוהבים דרמה, זה משפר את כל הקבוצות שבמאבק ומעלה את רמת העניין בליגה וככה גם בסופו של דבר את הרמה שלה.
בשורה התחתונה אני שמח שמכבי מובילה את ההתקדמות הזו של הליגה (מושכת בעלים להשקיע כסף גדול ולחשוב בגדול על מנת להתחרות) וחושב שטוב לליגה וכפועל יוצא גם למכבי שקבוצות גדולות נמצאות למעלה (מתחת למכבי כמובן) ושקבוצות קטנות מתחילות לבנות מסורת- זה מה שיביא ומביא את הקהל למגרשים ואת העניין בליגה.

נדמה לי שתורג'ילב כתב משהו דומה באחת השיחות שלי איתו אבל מכבי הבינו את מה שקברניטי הכדורגל לא. בעידן של תחרות מול כדורגל עולמי, הכדורגל שלנו מפסיד בענק במבחן חוסר הנגישות.

"הערך המוסף" של הכדורגל שלנו זה היכולת לחוות אותו מקרוב על בסיס קבוע. בלי החוויה של לבקר במגרשים (היתרון היחיד שיש לכדורגל ישראלי על כל ליגה אחרת בעולם), והאפשרות לצפות בין ביקורים במגרשים במשחקים בטלוויזיה, אין שום סיכוי שילד מתחת לגיל 18 יהפוך לאוהד של כדורגל ישראלי. כל כך הרבה בני נוער מדקלמים את הסגל של קבוצות לה-ליגה או ליגה אנגלית ולא מכירים אפילו את ההרכב של מכבי או של הנבחרת, וזאת בדיוק הבעיה של הכדורגל שלנו.

לא צומח כאן דור חדש של אוהדים, וכמות הקהל במגרשים תמשיך להצטמצם כל זמן שקבוצות מעדיפות להקריב את העתיד של כל הענף בשביל הכנסה קצת יותר גדולה (בטווח המיידי) מזכויות שידור.

הכי מדויק שיש.

אם אבא שלי לא לוקח אותי כל שבת שנייה לרמת גן / בלומפילד, אין שום סיכוי שהיום בגיל 30 כדורגל ישראלי יזיז לי בכלל.

הסיבה היחידה שכדורגל ישראלי מעניין אותי היא מכבי ואם לא הייתי נהפך למכור (בגלל העובדה שחייתי את המגרשים עם המשפחה מגיל צעיר), אין שום סיכוי שהייתי מתעניין בכדורגל כאן.

אוהד כדורגל בארץ שגם ככה לא עף על הרמה כאן, חייב שיעשו לו סדר כדי שיהיה מסוגל לעקוב:

- כל המחזור משוחק עד שבת (מלבד המשחק המרכזי)

- תכנית סיכום מחזור

- משחק מרכזי

לקבוע מחזור עם מכבי פ"ת - סכנין והפועל חדרה - בית"ר ביום ראשון זה פשוט זלזול בקהל.

אין שום סיבה לאוהד הנייטרלי לעקוב אחרי המשחקים האלו אם הם לא תחת אותה חבילה של משחקים בשבת + סיכום מחזור.

בטח ובטח לא לאוהד שרוצה להגיע למגרש ביום עבודה ב-20:00 או ילד שצריך לחזור הביתה ב-22:30 ביום לימודים.

המשחק הזה הוא התשובה לכל מי ששואל "אבל למה אי אפשר עוד כמה שעות יותר מאוחר למוצאי שבת".

שבוע שעבר היו 6.5 אלף אנשים, השבוע 11.5 אלף, עם מלא ילדים קטנים.

לא היו פקקים בהלוך או בחזור, ואנשים מגיעים הביתה כשיש ערב שלם לפניהם, ולא בחצות.

איזה הבדל ענקי.

היה ממש כיף לראות את כל ההורים עם הילדים היום. אני לא חושב שזה יהיה ככה כל שבוע בהכרח אם נשחק תמיד מוקדם, אבל זה בהחלט עדיף על שעה מאוחרת יותר, כל עוד מזג האוויר מאפשרי את זה (למרות שלי אישית באמת לא מפריע מאוחר יותר, לפעמים להיפך).

מה שכן, מקווה שגם בבלומפילד החדש מכבי תנצל את המשחק של הרטרו (אחלה מסורת) ליום משפחות, עם הפנינג לילדים כמו שהיה היום ואולי מבצעים על כרטיסי הורה+ילד/ים או על חולצות לילדים. או שתפצל את זה, אבל לדעתי יש משהו ממש מגניב בזה שהילדים מגיעים לראות את הקבוצה הנוכחית דווקא במשחק שבו נותנים כבוד להיסטוריה. מעין שילוב סמלי ויפה בין העבר, ההווה והעתיד של מכבי.

מהפייסבוק של אורן יוסיבויץ

מכבי תל אביב אירחה העונה את כל הקבוצות פרט לבני יהודה. ננקה ארבע שיגרמו לאיצטדיון בנתניה להתמלא בכל יום/שעה (ב״ש, הפועל, בית״ר, חיפה).
נותרו 8:
5 משחקים בשבת 18:00+/ראשון/שני (סכנין, אשדוד, נתניה, הפועל חיפה, ק״ש):
8,047 אוהדי בית בממוצע; רק 6,700 מול ק״ש; *אף פעם* לא 10,000+.

3 משחקים בשבת 18:00 ומטה (רעננה, חדרה, מכבי פ״ת):
10,960 ממוצע; 11,500 היום; *תמיד* 10,000+.

כדורגל בשבת בצהריים - נסו את זה לפעמים. כדאי לכם. אוהדים אוהבים את זה.

רק תחשבו על בלומפילד החדש מלא באוהדים צהובים באור יום בשבת בצהריים.

צמרמורת

חלום, לשתות בירה במרפסת וללכת ברגל לאצטדיון עם משקפי שמש.

באמת אם יהיו עיכובים משמעותיים ישבר לי הלב.

כל הדיבורים על "גיוון" לא רלוונטיים.

עד לפני עשור וחצי נדיר היה שהיו משחקים שלא בשבת.

אבל כרגיל כסף מניע את העולם, וכשהמנהלת (והקבוצות) מרוויחות כסף על שידור המשחקים, אין ברירה אלא לשחק בימי עבודה ובשעות לא נוחות בגלל לו"ז שידורים.

היום היה הוכחה שגם אם מדובר על עונת רדיוס שלישית, קומבינציה של שעה נוחה ביום המנוחה + מזג אוויר מעולה = הרבה יותר אוהדים.

זה לא רק מכבי, בשבוע הבא חיפה משחקת בשבת ב4 נגד סכנין, בתוספת ניצחון שלהם בדרבי זה יכול להיות משחק של 20-25 אלף צופים, מה שבחיים לא היה קורה אם המשחק היה בראשון ב 20:30.

כדורגל צריך להיות מונגש לאוהדים ובשביל האוהדים.

לא להתקיים משיקולי רייטינג ו/או הסכמי שידור.

לא הבנתי כמה השיקולי רייטינג נפגעים מזה שהמשחק ביום חופשי ושעה נוחה גם לילדים- הייתי רוצה לשמוע נתונים, לפני קביעת עובדות

בכל מקרה לא חושב שזה טוב לכדורגל לאבד אוכלוסיית יעד כ"כ גדולה (וזה גם לא פייר לדפוק אותם לגמרי, ראיתי היום מספיק דתיים שאכלו את הלב על המשחק) אז גם אם הרייטינג משתפר בקצת הייתי ממשיך ברנדומליות הזאת

לא הבנתי כמה השיקולי רייטינג נפגעים מזה שהמשחק ביום חופשי ושעה נוחה גם לילדים- הייתי רוצה לשמוע נתונים, לפני קביעת עובדות

בכל מקרה לא חושב שזה טוב לכדורגל לאבד אוכלוסיית יעד כ"כ גדולה (וזה גם לא פייר לדפוק אותם לגמרי, ראיתי היום מספיק דתיים שאכלו את הלב על המשחק) אז גם אם הרייטינג משתפר בקצת הייתי ממשיך ברנדומליות הזאת

זה נורא פשוט, ככל שיש יותר אוהדים במשחק, הרייטינג בטלויזיה יורד...

אני לא נכנס לענייני דת כי שוב, הכדורגל משוחק באמצע שבוע לא משיקולי דת אלא משיקולים כספיים.

כשאני הייתי ילד (שנות ה80 המאוחרות וה90) כל המשחקים היו בשבת.

כולם.

גם אז היו דתיים.

גם אז שבת היה יום המנוחה.

זה נורא פשוט, ככל שיש יותר אוהדים במשחק, הרייטינג בטלויזיה יורד...

זה נשמע הגיוני וגם עובדה שככה הזכיינים מעדיפים אבל מעניין אותי כמה כבר ההבדל

זה נשמע הגיוני וגם עובדה שככה הזכיינים מעדיפים אבל מעניין אותי כמה כבר ההבדל

כמה בתי אב לא יראו את הדרבי החיפאי אם המגרש יהיה מלא בשני? 10000? 15000?

לערוץ הספורט זה סופר מהותי.

תמסה לחשוב למה המשחק המרכזי משודר ביום שני ב9? ביום שאין בו כדורגל מאף ליגה בכירה באירופה? מקרי?

בפועל האוכלוסיה שאתה מאבד זה הילדים ובעלי משפחות, וראו את זה בבירור כשהגיעו הרבה יותר אוהדים בשבת אחרי הצהריים, מאשר במוצ"ש או בראשון\שני.

מבחינת לא פייר לדפוק אותם - הם דופקים את עצמם.

כמה בתי אב לא יראו את הדרבי החיפאי אם המגרש יהיה מלא בשני? 10000? 15000?

לערוץ הספורט זה סופר מהותי.

תמסה לחשוב למה המשחק המרכזי משודר ביום שני ב9? ביום שאין בו כדורגל מאף ליגה בכירה באירופה? מקרי?

משחק מרכזי ביום שני זה גם בגלל הווינר, יש להם יותר הכנסות ביום הזה כי אין משחקים בליגות בכירות באירופה