Jump to content

סיכום הניצחון על בית"ר בנתניה אחריי צפייה בש.ח | 1-0 חשוב וקשה

Sawyer

Recommended Posts

הדבר הכי גרוע העונה זו הליגה. היא חלשה בטירוף. אני מאמין שזה יפגע בנו בטווח הארוך, ובייחוד לקראת אירופה בעונה הבאה. השאננות של מכבי באה לידי ביטוי בריפיון (לא מאשים אף אחד) והיחלשות.

אירופה בעונה הבאה לא רלוונטית כרגע, הקבוצה מן הסתם לא מוכנה עדיין לעונה הבאה, אנחנו בינואר.

אל תיתן לניסיונות השכנוע העצמי של חיפה וב"ש להשפיע, זה מנותק מהמציאות, כמוהם.

למי שראה את המשחק, זה שלא מדברים על היד של ביתר ברחבה במחצית הראשונה (כולל פה), כי באמת לא היה פנדל?

אחושרמוטה יד.

עם VAR זה פנדל.

אירופה בעונה הבאה לא רלוונטית כרגע, הקבוצה מן הסתם לא מוכנה עדיין לעונה הבאה, אנחנו בינואר.

אל תיתן לניסיונות השכנוע העצמי של חיפה וב"ש להשפיע, זה מנותק מהמציאות, כמוהם.

זו הטעות שלך.

בישראל אולי הרגילו אותך שלאירופה מתכוננים חודש.

לא נותן לניסיונות שכנוע של אף אחד להשפיע. הליגה חלשה מאוד, נקודה.

מדברים על עונה ללא ההפסד וזה באמת נראה קשה בטירוף. צריך לומר שמה שחיפה עשו ב94 עם 39 משחקים באמת מטורף.

הם לא נפגשו 4 פעמים מול קבוצות פלייאוף עליון.

זה הבדל משמעותי מאוד.

אנחנו נפגוש העונה את חיפה 7 פעמים, זה משהו לא סביר ולא הגיוני.

לא יודע איך אתם מדברים על בוזגלו ועל איינבינדר כשהכי שרמוטה היה ורד. התחזויות, התבכיינויות, על כל עבירה מבקש צהוב מהשופט. איכס

הם לא נפגשו 4 פעמים מול קבוצות פלייאוף עליון.

זה הבדל משמעותי מאוד.

אנחנו נפגוש העונה את חיפה 7 פעמים, זה משהו לא סביר ולא הגיוני.

אכן נפגשו 3 פעמים מול כל קבוצות הליגה.

ועדיין ב-39 מחזורים זה סופר מרשים, איך שלא תסובב את זה.

(אם כי בגביע היה להם הפסד אחד- לנו!)

אכן נפגשו 3 פעמים מול כל קבוצות הליגה.

ועדיין ב-39 מחזורים זה סופר מרשים, איך שלא תסובב את זה.

(אם כי בגביע היה להם הפסד אחד- לנו!)

מרשים מאוד. אין ספק.

אבל כל השינויים במבנה הליגה ולוח המשחקים גורמת להשוואה להיות לא הוגנת.

באופן עקרוני, ככל שנפגשים מול אותה קבוצה יותר פעמים יש סיכוי יותר גבוה להפסיד.

זו הטעות שלך.

בישראל אולי הרגילו אותך שלאירופה מתכוננים חודש.

לא נותן לניסיונות שכנוע של אף אחד להשפיע. הליגה חלשה מאוד, נקודה.

גם אם אפשר להתחיל להתכונן לעונה הבאה בינואר, אתה לא יכול לצפות להיות מוכן לאירופה 7-8 חודשים לפני.

תהיה ריאלי.

גם אם אפשר להתחיל להתכונן לעונה הבאה בינואר, אתה לא יכול לצפות להיות מוכן לאירופה 7-8 חודשים לפני.

תהיה ריאלי.

כאן אתה כבר מעוות את מה שכתבתי.

לא דיברתי על מוכנות מלאה כבר בשלב הזה. דיברתי על המשך הליגה והרצון בפייט אמיתי מקבוצות שמשחקות כדורגל סביר. יש בליגה מעט מאוד קבוצות שמשחקות כדורגל כזה, והמסר שלי הוא שזה עלול לפגוע בנו לטווח ארוך, ובייחוד לקראת אירופה בעונה הבאה.

כאן אתה כבר מעוות את מה שכתבתי.

לא דיברתי על מוכנות מלאה כבר בשלב הזה. דיברתי על המשך הליגה והרצון בפייט אמיתי מקבוצות שמשחקות כדורגל סביר. יש בליגה מעט מאוד קבוצות שמשחקות כדורגל כזה, והמסר שלי הוא שזה עלול לפגוע בנו לטווח ארוך, ובייחוד לקראת אירופה בעונה הבאה.

אז לא מינואר, ממרץ-אפריל..

לא מכיר הרבה קבוצות בעולם שממשיכות את אותה יכולה מסוף עונה אחת לעונה שבאה אחריה.

המוכנות שלנו לאירופה תלויה ברכש שנביא עכשיו ובהכנה שנעשה בקיץ. לרמה של הליגה עכשיו תהיה השפעה מזערית על כך.

צריך לומר את זה - מכבי לא משחקת טוב כבר תקופה, מאז הניצחון על בש. מובן והכל, ירידת מתח ושאננות לאור הפער הגדול, אבל זו האמת למרות קצב צבירת הנקודות ואפילו למרות הרביעייה נגד נתניה. משהו בשטף המשחק נפגע, הדיוק ירד, הרבה פחות תנועה בקישור מה שמוליד התמודדות קשה מאד לפרקים מול משחק לחץ של היריבה, אפילו אם זה לחץ נחות ולא יעיל. הבעיה, לדעתי, מתחילה בקישור ובירידה ביכולת של פרץ וגלזר. אני מאשים את היעדר הרוטציה (ארור תהיה, אייל גולסה) ולדעתי הם לא אמורים לשחק יחד למרות שזה עבד יפה באיזה שניים שלושה משחקים.

אם לא נשתפר אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מפסידים איזה משחק ולא מסיימים עונה בלי הפסד, וחבל. האליפות הזו צריכה ויכולה לשבור שיאים.

אני גם חושב, אבל פחות תולה את זה בציוות. הם כושלים בפעולות שלא קשורות לתיאום בינהם. גלזר פשוט מסר לא טוב בפרקים ארוכים של המשחק, ופרץ גם מסר בינוני וגם נראה רך (יחסית) בכל פעם שהיה מאבק. מה גם שאתמול נוספו להם פיבן, ייני אצילי ועטר כשחקנים לא מדוייקים, ופתאום משחק הלחץ של היריבה מהווה בעיה.

אגב, אצילי היה במשחק זוועתי. גם בקבלת החלטות (האם, מתי, ולמי למסור) וגם טכנית (איכות המסירה). ככה לא נראה, כפי שמישהו כאן הגדיר אותו, שחקן ההתקפה הטוב בישראל.

אגב 2, צ'יקו אכן עם משחק טוב (מיכה אובר אלס), אבל נדמה לי שמעט אנוכי. 90% מהפעמים, מסירה עדיפה על כדרור. זה לא שונה גם אצלו.

המחצית הראשונה היתה מהמתישות שחוויתי בשנים האחרונות ודווקא נגד בית"ר שזה הדבר האחרון שאתה מצפה לו, לא יודע אם זה בגלל מכבי או בגלל השיפוט שתקע את המשחק, 45 דקות הרגישו לי כמו 120 דקות.

מחצית שניה היה סיפור אחר, גם מכבי וגם השיפוט השתפרו.

לגבי פיקנטריה, בתחילת המשחק כאשר עשו טקס הוקרה לטל בן חיים על המסך רשמו את השם עם טעות Tel Ben Haim, גם למחלקת מדיה כזאת מדהימה זה יכול לקרות)))

ולמה זו טעות? באנגלית אין ח׳ הם משתמשים ב-H. אצלנו (משום מה) יותר מקובל לקחת מגרמנית ch שנשמע ח׳, רק כשזה באנגלית זה נשמע צ׳ לא קוראים לו בן צ׳יים.

אם אני זוכר נכון, הוא כותב באנגלית Ben Haim טבח חלוץ באמת כתב את זה עם ch.

אני מכיר הרבה אנשים (כולל אני) שכותבים את השם שלהם עם h, נראה לי גם יותר הגיוני

ולמה זו טעות? באנגלית אין ח׳ הם משתמשים ב-H. אצלנו (משום מה) יותר מקובל לקחת מגרמנית ch שנשמע ח׳, רק כשזה באנגלית זה נשמע צ׳ לא קוראים לו בן צ׳יים.

חחחחחח

כתבו tel במקום tal

*בדרום גרמניה

המחצית הראשונה היתה מהמתישות שחוויתי בשנים האחרונות ודווקא נגד בית"ר שזה הדבר האחרון שאתה מצפה לו, לא יודע אם זה בגלל מכבי או בגלל השיפוט שתקע את המשחק, 45 דקות הרגישו לי כמו 120 דקות.

מחצית שניה היה סיפור אחר, גם מכבי וגם השיפוט השתפרו.

נגד בית"ר אני תמיד מצפה למשחק כזה.

אין יותר מדי מה לקחת מהמשחק הזה.

הוא היה בעיקר משחק של עצבים ולא של יכולת.

כן אפשר לציין את ראיקו שכשהיה צריך להיות שם - היה.

גלזר שהיה טוב במחצית הראשונה ומצויין בשנייה (מסתבר שיודע לאיים על השער).

וכמובן את צ'יקו, שאני לא זוכר כזו דומיננטיות של חלוץ שסיים משחק בלי להביא מספרים והיה כזה קונצנזוס לגבי איכות המשחק שלו, מס' 1 על הדשא.

לרעה אפשר לציין את שרן, דור פרץ ואצילי במשחק נוראי, אני מתקשה לזכור פעולה טובה משמעותית שלהם לאורך כל המשחק.

מכבי חייבת בגדול להפסיק להיגרר לסגנונות המשחק של היריבות שלה (וזה קורה כמעט בכל משחק מאז ב"ש).

זה מוציא אותה מאיזון ומרחיק אותה מהיכולת שהיא יודעת לספק כשהיא זו שמכתיבה את הקצב ואת האופן בו המשחק מתנהל.

זה נובע לטעמי בעיקר מריפיון מסויים שנוצר באמצע החזק שהיה לנו, בעיקר בגלל ירידה חדה ביכולת של דור פרץ (עייפות? אובר-ביטחון? שיעמום?)

אני לא זוכר במשחקים האחרונים שראיתי יותר מדי תנועה של קו שני לכיוון הרחבה של היריבה (חוץ ממיכה), זה הופך את המשחק של מכבי לשבלוני, איטי וצפוי.

המעבר של איביץ' במחצית השנייה לשלישיית הגנה בהתקפות ודחיפה של סבוריט וקנדיל קדימה הייתה מצויינת.

גם החזרה לקו 4 אחרי הגול הייתה במקום במשחק כזה, גם החילופים היו טובים.

3 נקודות חשובות כי מכבי בסה"כ בתקופה פחות טובה.

הלאה ל-"משחק העונה 2".

לרעה אפשר לציין את שרן, דור פרץ ואצילי במשחק נוראי, אני מתקשה לזכור פעולה טובה משמעותית שלהם לאורך כל המשחק.

2".

שרן למה?

הייתה לו אולי טעות אחת כל המשחק

יש איזו בעיה שאנחנו לא מצליחים להתמודד כשהיריבה לוחצת אותנו חזק, זה קורה בעיקר במשחקים האחרונים וקבוצות שמות לב לזה. אנחנו פשוט מאבדים כדורים. פעם ידענו להשתחרר בקלות מהלחץ הזה, היום זה הופך להתקף לב. זה בלי קשר לעובדה שאתמול היו מלא איבודים לא מחויביי המציאות בלי שום לחץ אחרי מסירות עקומות,החלקות, חוסר דיוק וריכוז לא ברורים מצד כל החלק האחורי. בחלק ההתקפי אצילי עם מחצית ראשונה נוראית. קבלת החלטות על הפנים על גבול הפלילית. מקווה שזה חד פעמי.

נקודות אור - צ'יקו וראייקו. כיף לראות את צ'יקו, חבל שלא הבקיע. הוא לא שחקן מושלם אבל לליגה שלנו הוא טוב מאוד. ראייקו הביא נקודות סוף סוף עם הצלחה מטורפת.

חבל שלא סגרנו את המשחק קודם.

השיפוט היה נוראי ברמת ה"נופל לבר נתן שטרות ביטקוין מהכיס כשהוא רץ". על כל נגיעה קטנה בשחקני בית"ר או כל נפילה שלהם היה ישר שורק, עבירות ברורות עלינו (ועוד עבירות של צהוב ואפילו צהוב ככה) מחליק כאילו כלום ועוד עושה את התנועת יד המעצבנת הזאת של "קום קום" או "תמשיכו תמשיכו" יא בן זונה הייתי מאחל לך שתמות אבל זה לא ישנה את זה כי כל השופטים באיגוד השופטים המזדיין הזה גרועים לפחות כמוך אם לא יותר. וכמובן פנדל על נגיעת יד ברורה. אחר כך יגידו שופטים של מכבי כשנקבל איזה פנדל מפוקפק אחרי שכל מחזור מזיינים אותנו.

סה"כ 4/4 על בית"ר זה לא דבר של מה בכך, ולא משנה באיזה מצב הם. בדרך לעונה היסטורית.