Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

אני דווקא מקבל את הפרק האחרון. דינאריז המלכה המשוגעת... היה לזה בילדאפ. היא תמיד הייתה סדיסטית ששורפת אנשים. אף פעם לא היה נראה שהיא מרגישה צער מזה.

ולדעתי זה גם סגירת מעגל, הרי בסוף המלחמה של רוברט, טיווין שדד ואנס את העיר.

השאלה היא מה יעשו עם המלכה החדשה ועם הדרקון שלה...

הסצינות עם אריה אבל? בזבוז זמן.

יש דברים ש-"אסטרטגית" הפריעו לי, כמו מה הטעם ב-Iron fleet אם הוא לא מסוגל לעצור את ה-unsullied מלהגיע מדרגונסטון לקינגס לנדינג?

מה הטעם ב-Golden company? איך שכירי החרב הגדולים בעולם באים לווסטרוז ואפילו לא נלחמים?

איך זה שפרק קודם הדרקון של דינאריז חוטף 3 חצים ב-4 שניות, ועכשיו ה-"פיתרון" להגנות האוויריות זה פשוט להסתער על כל הקשתים עם הדרקון, ללא חיפוי או פעולות נגד, ולשרוף אותם?

איך האש של הדרקון פוצצה את החומה בקינגס לנדינג? החומה כמדומני מאבן. אש זה אש, זה לא חומר נפץ.

הקרב בין ג'יימי ויורון היה מטופש ומחוסר מוטיבציה, העיר בוערת, יורון אומר לג'יימי שהעיר גוססת ונשמע כאילו הוא נוטש, במקום זה הוא מדבר על להרוג את ג'יימי בשביל סרסי, קיצר לא יודע, לא הבנתי את הדיאלוג שם.

אבל סך הכל אהבתי את זה שהם הלכו עם סיפור המלכה המשוגעת.

יש קטע חזק מאוד בסדרה שהדמויות ״מגיעות לבאר״ ואז מתרסקות. אוברין והנקמה, הוא כבר ראה אותו וכשל, רוב סטארק והניסיון לכיבוש קאסטרלי רוק, נד והאמת... דאניריז הגיעה לקו הסיום וכמו כל אלה חירבה את זה, אולי זה דפוס?

ושאלה לקוראי הספרים או זוכרי הסדרה, המרד של רוברט בוסס רק על ליאיה? אם כן גם זה חור בעלילה כי זה לא אמיתי ולכן הם יכלו פשוט להוציא את זה החוצה ולחסל את המרד ( או לפחות להוציא ממנו את הצפון), גם ליטלפינגר ידע שזה לא קרה (היה עם סאנסה בקריפטס וכשהם דיברו עך זה הוא גיחך או משהו כזה)

יש קטע חזק מאוד בסדרה שהדמויות ״מגיעות לבאר״ ואז מתרסקות. אוברין והנקמה, הוא כבר ראה אותו וכשל, רוב סטארק והניסיון לכיבוש קאסטרלי רוק, נד והאמת... דאניריז הגיעה לקו הסיום וכמו כל אלה חירבה את זה, אולי זה דפוס?

ושאלה לקוראי הספרים או זוכרי הסדרה, המרד של רוברט בוסס רק על ליאיה? אם כן גם זה חור בעלילה כי זה לא אמיתי ולכן הם יכלו פשוט להוציא את זה החוצה ולחסל את המרד ( או לפחות להוציא ממנו את הצפון), גם ליטלפינגר ידע שזה לא קרה (היה עם סאנסה בקריפטס וכשהם דיברו עך זה הוא גיחך או משהו כזה)

לפי מה שזכור לי הצפון יצא למרד בעיקר כי לפני זה במעלה המלך הוציאו להורג כמה מבני סטראק. על זה נאמר שכל פעם שבן סטארק יורד דרומה הוא מאבד את הראש. בטח יש פה כמה שזוכרים יותר טוב ממני.

המרד של רוברט בוסס על ליאנה. הרי זה כל הקטע, שכל המלחמה הזאת התחילה על בסיס שקר. היא ״נחטפה״, מה שגרם לסטארקים לרדת דרומה (בהתחלה האבא ואחר כך הבן אח של נד) למעלה המלך לדרוש לשחרר אותה, ולהירצח שם. בגלל זה המרד פרץ. נד סטארק והסצינה tower of joy שבה הוא גילה את האמת קרתה בסוף המרד (אחרי שראייגר מת ואחרי שכבשו את מעלה המלך), אז הוא החליט לשמור על זה בסוד אחרת רוברט היה הורג את ג׳ון. לגיטימי לא להוציא את המידע הזה החוצה, בטח בשלב שבו זה לא היה משנה. גם ליאנה ביקשה מנד לא להוציא את זה מהסיבה הזאת.

לא חושב שליטלפינגר ידע מכל זה.

http://chng.it/8DDDwd9K

535 אלף אנד קאונטינג

כמובן שאין ציפייה שבאמת יצא מזה משהו, אבל מקווה שd&d שמעו על זה וכואב להם בלב

מאמין שזה מעניין להם את השועה.

המרד של רוברט בוסס על ליאנה. הרי זה כל הקטע, שכל המלחמה הזאת התחילה על בסיס שקר. היא ״נחטפה״, מה שגרם לסטארקים לרדת דרומה (בהתחלה האבא ואחר כך הבן אח של נד) למעלה המלך לדרוש לשחרר אותה, ולהירצח שם. בגלל זה המרד פרץ. נד סטארק והסצינה tower of joy שבה הוא גילה את האמת קרתה בסוף המרד (אחרי שראייגר מת ואחרי שכבשו את מעלה המלך), אז הוא החליט לשמור על זה בסוד אחרת רוברט היה הורג את ג׳ון. לגיטימי לא להוציא את המידע הזה החוצה, בטח בשלב שבו זה לא היה משנה. גם ליאנה ביקשה מנד לא להוציא את זה מהסיבה הזאת.

אתה צודק, אבל בנוסף

הסיבה שרוברט הוביל את המרד היא קודם כל כי הוא היורש הראשון לעצר לאחר כל הטארגריינים (איזה סבתא שלו הייתה טארג שהתחתנה עם בארתיון), ליאנה הובטחה לו, וכמובן הוא ונד גדלו ביחד אצל ג'ון ארין אז היה יותר קל לשלושת הבתים האלה לשלב כוחות.

בריינדן (האח הגדול של נד) הובטח לקייטלין, וכשהוא מת, נד היה צריך ללכת לריבראן לעמוד בשבועת אביו (שוב הכבוד של סטארק) ולהתחתן עם קייטלין - ככה יצא מצב שארבעה בתים גדולים יצאו למרד הזה ביחד - סטארק בארתיון טאלי וארין נגד דורן טיירל וטארגריין כאשר לאניסטר מתחבא בקאסטלי רוק כל המלחמה ולאחר נפילתו של ראייגר בקרב המזלג הוא לוקח את כל צבאו למעלה המלך, נשבע אמונים לטארג, נכנס דרך השערים ושוחט את כל העיר סטייל דאיינריס.

כן אבל זה אחרי 9 חודשי הריון, למה לא בהתחלה?

אני מבצע פה הסקת מסקנות אבל בסרטון הזה אחרי 2:20 אני מבין מזה שליטלפינגר ידע

https://youtu.be/Bfnl9owFc84

מעניין מתי אנשים יבינו שכגודל הבילד אפ כך הציפיות עולות, בגלל זה אני לא נותן לציפיות שלי לעלות כלכך בשום סדרה/סרט.

ובנוסף, אפקט ה"סדרה מתדרדרת מעונה לעונה" קורה 90% מהפעמים בגלל ציפיות והרגלים. למשל אם משהו בסגנון החתונה האדומה (האם אפשר להגדיר את פרק 5 ככזה?) היה קורה בעונה הנוכחית, כמעט אף אחד לא היה מתרגש מדי, ולא מדבר על זה שנים כמו על החתונה האדומה. למה? כי כבר ראינו דבר כזה, לא פעם ראשונה.

בקיצור הפואנטה שלי זה שאני לא יודע להחליט אם זאת העונה הכי פחות טוב או לא אבל להגיד עונה ביזיון וסדרה שהתחרבנה זה ככל הנראה מאותן סיבות שציינתי למעלה. תנסו לחשוב על אותם תרחישים אם היו קורים בעונה 3 למשל.

מעניין מתי אנשים יבינו שכגודל הבילד אפ כך הציפיות עולות, בגלל זה אני לא נותן לציפיות שלי לעלות כלכך בשום סדרה/סרט.

ובנוסף, אפקט ה"סדרה מתדרדרת מעונה לעונה" קורה 90% מהפעמים בגלל ציפיות והרגלים. למשל אם משהו בסגנון החתונה האדומה (האם אפשר להגדיר את פרק 5 ככזה?) היה קורה בעונה הנוכחית, כמעט אף אחד לא היה מתרגש מדי, ולא מדבר על זה שנים כמו על החתונה האדומה. למה? כי כבר ראינו דבר כזה, לא פעם ראשונה.

בקיצור הפואנטה שלי זה שאני לא יודע להחליט אם זאת העונה הכי פחות טוב או לא אבל להגיד עונה ביזיון וסדרה שהתחרבנה זה ככל הנראה מאותן סיבות שציינתי למעלה. תנסו לחשוב על אותם תרחישים אם היו קורים בעונה 3 למשל.

בכלל נדירות מאוד הסדרות שמסיימות עם סוף שבו כולם מרוצים או שומרות על אותה רמה במשך כל הסדרה בטח בסדרות מהסוג הזה שעל כל נוד שדמות עושה יש 20 תאוריות. לא סתם הסופרנוס, הסמויה וילדי האנרכיה עדיין נחשבות לטופ סדרות קשה עד בלתי אפשרי לרצות את כולם כשהסדרה מאוד פופולרית.

מאמין שזה מעניין להם את השועה.

אני חושב שתסריטאים הם אמנים, או לפחות ככה מחזיקים מעצמם. ואם כמעט מיליון איש אומרים לך שאתה לא טוב במה שאתה עושה, בעיקר באמנות, זה באסה.

כן, יכול להיות שלא מזיז להם כי באמת לא אכפת להם מהיצירה אלא רק מהכסף, זה גם די תואם את איך שהדבר הזה נראה. גם אז זה עדיין יכול לפגוע בהם ובתדמית שלהם. מקווה שיגרשו אותם ממלחמת הכוכבם אחרי הבושה הזאת.

אני חושב שתסריטאים הם אמנים, או לפחות ככה מחזיקים מעצמם. ואם כמעט מיליון איש אומרים לך שאתה לא טוב במה שאתה עושה, בעיקר באמנות, זה באסה.

כן, יכול להיות שלא מזיז להם כי באמת לא אכפת להם מהיצירה אלא רק מהכסף, זה גם די תואם את איך שהדבר הזה נראה. גם אז זה עדיין יכול לפגוע בהם ובתדמית שלהם. מקווה שיגרשו אותם ממלחמת הכוכבם אחרי הבושה הזאת.

זה נראה ככה מעונה 5.

לגבי התדמית, הם כבר קיבלו טרילוגיית סטאר וורז שלמה.

אחרי כמה ימים של מחשבה,

אני חושב שהכיוון עצמו של הפרק היה טוב, להפוך את דאני למד קווין זה אחלה טוויסט ונותן הרבה אלמנטים של טרגדיה בדמות שכל התהליך שעברה נהרס בצלצול פעמון ו"חזרה למקורות".

אך היה צריך לבצע אחרת. גם את החלק של סרסיי.

היא לא דמות מנותקת מהמציאות כפי שהייתה בפרק הזה, היא לא דמות שלא תשמור קלף מתחת לשרוול.

כניעה של העיר, מהלך כלשהו של סרסיי עם אש פרא נניח שפוגע בצבא של דאני, שמרגישה שוב נבגדת ועושה טעות בהקשבה לטיריון (כמו בעונה 7 שנמאס לה לשחק בקקה ויצאה לשרוף את הצבא שהובל ע"י ג'יימי וברון) ואז השיגעון היה הרבה יותר הגיוני.

אך הבעיה עם התסריט היותר סביר הזה, היא שהוא מוציא את הסיבה מאריה, ג'ון, סאנסה או כל דמות אחרת להתהפך עליה.

זה די ברור שהמעשה הזה לא יעבור בשקט, דאני תאבד לגיטימציה של הרבה אנשים מה שיניע כל מיני מהלכים.

כדי שהמהלכים הללו יתאפשרו ויהיו ברי לגיטימציה, דאני הייתה חייבת לעשות מעשה קיצוני.

בהתנהגות סבירה אין קייס של ממש לבגוד בה.

היא הרי הצילה את הצפון ואת ווסטרוז כולה, חסה על חיי תושבי מעלה מלך שנכנעו, וסרסיי שניצלה את "הפסקת האש" לניסיון פגיעה בדאני עצמה הביאה את החורבן.

המעבר היה מהיר מדי ואף תלוש/קיצוני מדי, אך הוא פותח פתח לדברים שיקרו בפרק הבא.

אחריו נוכל לשפוט אם זה היה שווה את זה.

אני דווקא מקבל את הפרק האחרון. דינאריז המלכה המשוגעת... היה לזה בילדאפ. היא תמיד הייתה סדיסטית ששורפת אנשים. אף פעם לא היה נראה שהיא מרגישה צער מזה.

ולדעתי זה גם סגירת מעגל, הרי בסוף המלחמה של רוברט, טיווין שדד ואנס את העיר.

השאלה היא מה יעשו עם המלכה החדשה ועם הדרקון שלה...

הסצינות עם אריה אבל? בזבוז זמן.

יש דברים ש-"אסטרטגית" הפריעו לי, כמו מה הטעם ב-Iron fleet אם הוא לא מסוגל לעצור את ה-unsullied מלהגיע מדרגונסטון לקינגס לנדינג?

מה הטעם ב-Golden company? איך שכירי החרב הגדולים בעולם באים לווסטרוז ואפילו לא נלחמים?

איך זה שפרק קודם הדרקון של דינאריז חוטף 3 חצים ב-4 שניות, ועכשיו ה-"פיתרון" להגנות האוויריות זה פשוט להסתער על כל הקשתים עם הדרקון, ללא חיפוי או פעולות נגד, ולשרוף אותם?

איך האש של הדרקון פוצצה את החומה בקינגס לנדינג? החומה כמדומני מאבן. אש זה אש, זה לא חומר נפץ.

הקרב בין ג'יימי ויורון היה מטופש ומחוסר מוטיבציה, העיר בוערת, יורון אומר לג'יימי שהעיר גוססת ונשמע כאילו הוא נוטש, במקום זה הוא מדבר על להרוג את ג'יימי בשביל סרסי, קיצר לא יודע, לא הבנתי את הדיאלוג שם.

אבל סך הכל אהבתי את זה שהם הלכו עם סיפור המלכה המשוגעת.

ה iron fleet זה לא מובן, כמו שלא ברור למה לא רדפו וחיסלו את הניצולים מהאמבוש בסוף פרק 4.

פלוגת הזהב - שימשו לתפאורה בלבד בשביל האפקט של שבירת החומה עם האש של הדרקון. אפשר לומר שכל המהות שלהם הייתה סתמית ושימשה רק בשביל אפקט "וואו"

דרוגון הוא הדרקון הגדול והחזק מבין השלושה שהיו לדינאריז, בנוסף היא רכבה עליו בעצמה, כך שעזרה לנווט בין החצים, לתקוף מטרות וכו'. אבל כן, אם זה היה משחק מחשב הייתי אומר שזה ממש לא מאוזן ו"לא הוגן". מצד שני, זה פאקינג דרקון, זה אמור להיות שובר שיוויון.

מנחש שכמו שהדרקון של מלך הלילה פירק את החומה בצפון (גם היא עשויה אבן וסלעים מתחת לקרח, לא?), אש של דרקון יכולה לפרק כל דבר אולי. בכל זאת, פנטזיה וזה.

יורון היה פשוט עלוב. כל הסצנה הזאת מפגרת. מאיפה הוא הגיע? הדו קרב שלהם הרגיש כמו מאיזה סרט ישן עם פעלולים גרועים, והמשפט הגרוע הזה של יורון בסוף שהוא הרג את ג'יימי. אפילו לא הרגת אותו. wtf?

אבל כן, אם זה היה משחק מחשב הייתי אומר שזה ממש לא מאוזן ו"לא הוגן". מצד שני, זה פאקינג דרקון, זה אמור להיות שובר שיוויון.

עכשיו גרמת לי לדמיין את הפרק עם שידור של עמיחי שיפגלר ובוני גינצבורג.

עכשיו גרמת לי לדמיין את הפרק עם שידור של עמיחי שיפגלר ובוני גינצבורג.

קבלו אותה! המלכה המשוגעת!

ה iron fleet זה לא מובן, כמו שלא ברור למה לא רדפו וחיסלו את הניצולים מהאמבוש בסוף פרק 4.

פלוגת הזהב - שימשו לתפאורה בלבד בשביל האפקט של שבירת החומה עם האש של הדרקון. אפשר לומר שכל המהות שלהם הייתה סתמית ושימשה רק בשביל אפקט "וואו"

דרוגון הוא הדרקון הגדול והחזק מבין השלושה שהיו לדינאריז, בנוסף היא רכבה עליו בעצמה, כך שעזרה לנווט בין החצים, לתקוף מטרות וכו'. אבל כן, אם זה היה משחק מחשב הייתי אומר שזה ממש לא מאוזן ו"לא הוגן". מצד שני, זה פאקינג דרקון, זה אמור להיות שובר שיוויון.

מנחש שכמו שהדרקון של מלך הלילה פירק את החומה בצפון (גם היא עשויה אבן וסלעים מתחת לקרח, לא?), אש של דרקון יכולה לפרק כל דבר אולי. בכל זאת, פנטזיה וזה.

יורון היה פשוט עלוב. כל הסצנה הזאת מפגרת. מאיפה הוא הגיע? הדו קרב שלהם הרגיש כמו מאיזה סרט ישן עם פעלולים גרועים, והמשפט הגרוע הזה של יורון בסוף שהוא הרג את ג'יימי. אפילו לא הרגת אותו. wtf?

לגבי מלך הלילה ואיך הוא המיס את החומה, לפי awoiaf היא עשויה בעיקר מקרח וגם קצת מאבן ואדמה שמעורבבים בקרח, אז יכולתי לקנות את זה. אבל בכל מקרה זה באמת שולי ביחס לשאר הדברים שקרו בפרק...

לפי דעתי יהיה סוף מפתיע דינארייז/ג׳ון לא ישבו על הכס או מה שנשאר ממנו

תם הטקס עכשיו ברור שג'ון יהיה המלך

ב"ז

מה שרוצה:

אריה תשב על הכס. (או קונפדרציה בלי כס).

דני תפוג או תגורש.

סאנסה תחזור לצפון, טארלי יקבל את שלו, ג'ון יחזור לצפון החופשי (יש מצב שירצו שישב על הכס אבל יסרב) וטיריון יקבל את בית לאניסטר ואולי יותר.

מבחינתי טוויסט (במסגרת מה שעדיין רוצה) יהיה טיריון על הכס.

בונוס נקודות: ג'ון גונב את הדרקון.

מה שחושב:

דני שמה זין על כולם והסדרה נגמרת עם פיצול בין דני והנאמנים לה לבין הצפון והנאמנים לו (טיריון סטייק?) ואנחנו מקללים שאין עוד כמה פרקים.

אריה מתה כדי לעשות דווקא.

בונוס נקודות: בראן משתלט על הדרקון ושורף את דני.

מינוס נקודות: בראן יושב על הכס.

מחר זה נגמר תרצו או לא הסדרה גרמה לנו להתרגש, להתעצבן, להתאכזב לדון על הדמויות ואריה שהרגשנו כאילו היא בת משפחה. טוב שהם מסיימים לא חושב שהיה להם עוד עניין בעונות נוספות וזה היה עוד יותר יורד ברמה אין הרבה סדרות שהצליחו לעשות כזה הייפ סביבם בכל העולם ובכל הגילאים. שנתגעגע שוב נעשה מרתון ונקווה שבסדרת הבת הם יפיקו את הלקחים למרות שזה לא יהיה כמו הדבר האמיתי.