Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

היה צפוי שהוא ימות, הוא הדמות אולי היחידה בסדרה שנשארה נאמנה למה שהיא. ובתאכלס, הוא היחיד שעשה את הדברים הנכונים

לדעתי הוא היה מרושל בפרק האחרון ונראה שחיפש את זה, הוא דיבר עם הילדה כאילו הוא ניסה להרעיל את דינאריס עם האוכל שניסה לשאול האם אכלה וכ׳ו..

דרך אגב נד סטארק גם עשה את הדברים הנכונים והיה תמיד נאמן, מה יצא לו מזה ?

אחרי כמה ימים שעיכלתי (בעיקר את הביקורות) אני חייב לפרוק..

קודם כל יש המון חורים בעלילה וטי אפשר לכסת"ח את זה. אני חושב שזה נובע משני דברים עיקריים : 1) הטעות הענקית (!!!!) של לקצר את העונות, פרק הוא תהליך ונותן לך זמן להבין ולהתבשל על דברים. ובכלל בשתי העונות האחרונות מימד הזמן איבד את הערך שלו. 2)הציפיה הענקית שלנו כצופים מהסדרה המושקעת בהיסטוריה וגם מהטובות ביותר (לדעתי האישית לפחות.. ) אי אפשר היה לרצות את כולם, גם תמיד כשיש ציפיות גדולות מאוד קשה להגשים.

אבל אני חייב להגיד את זה

הביקורות נהיו מיינסטרים,הביקורות הקשוחות וכו.. אני מבין שעל טעם וריח אין להתווכח, אבל הרבה ביקורות מ"מומחים" בעיקר מרגיזות אותי.

הראשונה שבהן היא על חוסר ההיגיון - הלוו מדובר על סדרת מד"ב, שיש בה דרקונים, זומבים ואנשים שחוזרים מהמתים.

השנייה היא הביקורת על למה הגולדן קומפני חיכו מחוץ לחומות - למה בקרב הממזרים לא שאלתם את זה..

לאורך כל הסדרה היו המון חורים כאלה , אני לא מסכים עם "המשחק" של סויר כי יש גם המון רגעים שמתחברים מעולה, אבל כרגע זה במודה לחסל כל מה שקשור בכתיבה (מבין את האנשים האלה, אבל אפשר להיות יותר מעודן ופחות קשוח").

בהתחלה כעסו שמראים אנשים הולכים ומדברים על שטויות, עכשיו כועסים שאין את זה.

יש הבדל עצום עצום עצום בין היכולת להעביר מסר בספר לעומת טלויזיה - גם מעריצי הארי פוטר חיסלו את הסרטים.

זהו פרקתי..

אני גם לא מקבל הרבה מהביקורות על חוסר האמינות אבל "מדע בדיוני" ו"פנטזיה" זו לא תשובת קסם, זה בעיקר תירוץ.

בעיקר שזאת פנטזיה לא מדע בדיוני.

אני גם לא מקבל הרבה מהביקורות על חוסר האמינות אבל "מדע בדיוני" ו"פנטזיה" זו לא תשובת קסם, זה בעיקר תירוץ.

זה לא

תשןבת הקסם פרסתי הרבה תשובות, וגם אמרתי שהם לא חסינים מביקורת אבל להתחיל לדבר על כמה אש דרקון יכול להוציא זה מוזר

למה זה מוזר?

אם היה מוציא אש ברצף במשך כל הפרק?

או פתאום יורה ממש קצר קצת וחלש?

מתחיל לירות אש מהרגליים?

יורה לייזר מהעיניים?

יש לך גבול בו משהו נראה לך שלא עומד באותו קנה מידה או סט חוקים של העולם שיצרו או שהכל מקובל?

בכל מקרה, "זו סדרת מד"ב עם דרקונים, זומבים ואנשים שחוזרים מהמתים" זה בדיוק זה. זה לא סיבות וזה לא "הרבה" סיבות. אף אחת מהנקודות לא עונה על השאלה (וכולן מיותרות אחרי הראשונה).

פרק מטורף ,בעיקר בגלל ההלם של המעשה של דאני

באסה לדעת שנשאר פרק אחד של שעה וקצת שאמור לסגור כל כך הרבה פינות...

אריה לב לב

למה זה מוזר?

אם היה מוציא אש ברצף במשך כל הפרק?

או פתאום יורה ממש קצר קצת וחלש?

מתחיל לירות אש מהרגליים?

יורה לייזר מהעיניים?

יש לך גבול בו משהו נראה לך שלא עומד באותו קנה מידה או סט חוקים של העולם שיצרו או שהכל מקובל?

בכל מקרה, "זו סדרת מד"ב עם דרקונים, זומבים ואנשים שחוזרים מהמתים" זה בדיוק זה. זה לא סיבות וזה לא "הרבה" סיבות. אף אחת מהנקודות לא עונה על השאלה (וכולן מיותרות אחרי הראשונה).

אתה כמובן מתעלם מהחלק השני, שבו אמרתי שזה לא הפריע לאף אחד (במקרה הדרקונים נניח) שהיא שחטה את כל הצי של האדונים או את השיירה של הלאניסטרים, אז לא דיברו על הגיון כי זה היה בפרקים מטורפים.

הם לא חסינים מביקורת, כי הם לא נתנו את הA game שלהם, ובכל זאת מרגיש לי שמגזימים עם הביקורת

אתה יכול גם לא להסכים, אני מבין ומקבל

התירוץ שזה סדרה עם דרקונים וזומבים וכל מיני דברים על מד"ב ופנטזיה ולכן לא אמור להיות בה הגיון זה התירוץ הכי מעצבן ושגוי שאפשר לטעון בעד הטענה הזאת.

גם בסדרת מד"ב או פנטזיה יש לוגיקה מסויימת בתוך העולם שלה ובאופן כללי הגיון של בני אדם (שכאלה יש שם בסופו של דבר). אפשר בהחלט לטעון בגנות הסדרה לחוסר בלוגיקה הזאת. זאת טענה לגיטימית לגמרי.

דרך אגב עוד חור קטן בעליה

איך דני ידעה שג'ון גילה לסנסה, שגילתה לטיריון שגילה לואריס

זה כלכך מרגיז היציאות האלה

זה מה שמפריע לך? זה ה1+1 הכי קל שיש.

אין פה 1+1 כי אף אחד מהם לא דיבר על זה, פתאום טריון זרק מילה שהוא בגד בה בלי לדעת על מה הוא דיבר והיא כבר יודעת הכל, אלא אם כן בראן התחיל לעזור לדינאריס בשושו

לא הבנתי אתה מדבר על זה שאיך דאינריז ידעה שואריז בוגד או על איך היא ידע כיצד הופץ הסוד?

זה שואריס בגד בה, טריון אמר..הוא לא אמר מה הוא עשה בדיוק, אבל איך היא ידעה שטריון ידעה מסאנסה ואיך היא ידעה שג'ון הפיץ את הסוד(למרות שגם בראן יכל להפיץ את הסוד) זה לא חור בעלילה מבחינתך? מבחינתי ברור שזה קטע שנמחק בדומה לזה שאליס קארסטראק מתה(היא ציינה את זה באינסטגרם שלה שהקטע שהרגו אותה בקרב על ווינטרפל נמחק)

אני מסכים עם הביקורות, אבל אני מרגיש כמו תקליט שבור כשאני אומר את זה - הסדרה איבדה את הקסם שלה והתבניתיות שבה כבר מזמן, ולכן כל מה שנשאר לנו לעשות זה להינות מההפקה והצילומים המרהיבים.

אישית נהניתי מהפרק. הוא היה סוחף, הוא היה מרגש, הצילום היה יפה, הדרמה הייתה טובה, כל מיני קלואז'רס יפים כאלה. כל מה שסדרה הוליוודית טובה מספקת. הסטנדרט ירד וכך גם הציפיות. בהתחלה זה היה מעצבן ומכעיס אבל עם הזמן אתה מעכל את זה ומבין שזה מה שיהיה מעכשיו. אנשים שעוד נאחזים במה שהסדרה הרגילה אותנו פעם לא מובנים בעיני. תשתחררו ותהנו ממה שיש.

אני באמת לא מבין מה הבעיה עם זה שהסדרה "מאבדת" את הקסם והתבניתיות שלה" כשאנחנו ממש בסוף, מה ציפיתם שהכל ישאר אותו דבר?

אני מסכים שהתהליכים של הדמויות "קוצרו" ועוד פרקים כדי לגבש אותם היו מתקבלים בברכה, אבל בעיניי שום דבר לא קלוש פה ולהכל יש רמזים מעונות קודמות, כולל דיאלוגים שמסבירים (דיאלוגים על זה שלטרגריאנז קופצים פיוזים בגלל גילוי עריות היו כבר).

אני באמת לא מבין מה הבעיה עם זה שהסדרה "מאבדת" את הקסם והתבניתיות שלה" כשאנחנו ממש בסוף, מה ציפיתם שהכל ישאר אותו דבר?

אני מסכים שהתהליכים של הדמויות "קוצרו" ועוד פרקים כדי לגבש אותם היו מתקבלים בברכה, אבל בעיניי שום דבר לא קלוש פה ולהכל יש רמזים מעונות קודמות, כולל דיאלוגים שמסבירים (דיאלוגים על זה שלטרגריאנז קופצים פיוזים בגלל גילוי עריות היו כבר).

היא איבדה את זה מזמן לפני כמה עונות. לא עכשיו. זה פשוט החריף עם הזמן.

לא עניין של קלוש עניין של מה היה קורה פעם ומה קורה היום. הסדרה מלאה בחורים, הכל רץ מה יותר פי 100 לעומת עונות קודמות, חוקיות מסויימת נעלמת, דמויות לא נענשות על טעויות שעושות גם אם הן דמויות ראשיות, יש חוסר הגיון בפעולות מסויימות, ועוד כהנה וכהנה... בקיצור הסדרה תפסה פן יותר הוליוודי וזה גם בסדר לכשעצמו בסופו של דבר מדובר בבידור להמונים אבל פשוט הרגילו אותנו למשהו אחד כמה עונות ומאז שוחטים אותו עונה אחרי עונה ונותנים לנו מוצר אחר. אז יש כאלה שחיים בהכחשה שהכל בסדר ומנסים למצוא כל תירוץ אפשרי למה זה הכל הגיוני והיו חצאי רמזים בצורה שבה דמות מסויימת הזיזה את העפעפיים שלה ומגנים בחירוף נפש על הסדרה. יש כאלה שכן רואים את מה שקורה ועדיין לא עיכלו שאין טעם לצפות למה שהיה בעבר וחיים בסבל. ויש כאלה שכן עיכלו ומקבלים את הסדרה כמו שהיא עכשיו ונהנים ממנה כי הציפיות שונות למרות שהם יודעים שזה לא כמו פעם.

בלי לנתח את דאני יותר מדי, היו רמזים שהיא תשתגע גם במהלך הסדרה וגם במהלך הפרק, כמו שהיו רמזים לכך שבסוף היא תדע לעשות את הדבר הנכון וגם אם הם לא היו מספיק חותכים וחדים והאכילו אתכם בכפית שתדעו שהיא הולכת להשתגע והופתעתם זה בסדר, גם הדמויות שמכירות אותה הכי טוב הופתעו ממהלך האירועים וזה היה חלק מהזעזוע שחווינו כשזה קרה במהלך הפרק.

בסוף זה ילדה בשנות ה20 גג לחייה שנמצאת עם פאקינג דרקון במקום וברגע שהיא חיכתה לו משהיא הייתה ילדה קטנה וזה לבדו מעמד מספיק מפלפ כדי שהיא תעשה משהו הזוי ולא צפוי גם בלי שנקבל על זה רמז אחד בכל העונות שקדמו לזה.

ובלי קשר לכל זה, כשיש הייפ כל כך גדול סביב סדרה והתעסקות רבת שנים בפרטים הקטנים תמיד יהיה מי שיתאכזב ויקנטר וקשה מאוד יהיה לכותבים (במיוחד בהינתן שאין להם ספרים להתבסס עליהם יותר אלא קווי עלילה כלליים) לרצות את כולם עם התיאוריות והמחשבות וההתניות שהם יצרו לעצמם בראש במשך שנה שנתיים של המתנה בין עונה לעונה.