Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

https://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=169714&page=25&do=findComment&comment=3613481

אבל תכלס אחלה פרק אתם מגזימים כי החצי הראשון של העונה היה חרא

לא מאמין אבל אני מסכים עם עומר, אני חושב שכל הסדרה מחלקים לנו סימנים לשיגעון של דאני אבל אנחנו לא ממש קולטים אותם, או רוצים לא לקלוט אותם.

אין לי כח להכנס להשוואות ראש לראש כל מקרה כי זה מיותר, בעיני תמיד היה בה שיגעון מסויים(גם שישפכו זהב על אח שלה כאילו זה עובר חלק זה דיי משוגע) אז זה רק הגיוני שבסוף זה יתפרץ לה.

לא מאמין? בחיאת, קצת כבוד לקומישנר שלך.

שמע אני לא מצליח להבין את ההגיון שלך. באיזה עולם מותר למכשפה להרוג את הילד של דאנריז ש"חפ מפשע" ואת דרוגו ולדאנריז אסור לשרוף את המכשפה?עשית מהמכשפה פעילת זכויות אדם.

סאנסה גם רוצחת אכזרית לא?הרי היא זרקה את רמזי לכלוב של הכלבים כדי שיהרגו אותו באכזריות.

כל מה שדנאריז עשתה עד היום לאויבים שלה היה סופר לגטימי, לעומת מה שקרה בפרק האחרון שזאת הזייה גדולה. להגיד שהיא הייתה פסיכופטית מהרגע הראשון בסדרה זה תלוש מהמציאות. בקיצור אני פרשתי מהוויכוח, כי לא אני אסכים איתך ולא אתה תסכים איתי.

היא לא הרגה ילד, אלא אם אתה חושב שהפלה זה רצח.

מצטט אותך כי אשמח שתתייחס למה שאני כותב כרגע: בפרק האחרון דאני אמרה שהיא תפעל מתוך רחמים על הדורות הבאים והרגע נזכרתי גם בעבד הזקן שהיה במירין וביקש ממנה לחזור להיות עבד כי לדבריו העולם שהיא בונה אולי טוב לצעירים אך לזקנים זה מאוחר מדי לשינוי שכזה.

יש מצב שזה גם אחד הדברים שנחרטו לה בראש מאז- מעיין מצב של "אי אפשר ללמד כלב זקן תרגילים חדשים"

אני כן מוצא היגיון בפעולה כזו דרסטית שכנראה כבר ישבה לה בראש לא מעט זמן

איזה תמריץ נתנו לה אזרחי העיר לבצע פעולה כזו? או שרק על בסיס אמירה של עבד אחד במירין היא תפעל ככה? כי האמת שזו אחלה של מוטיבציה והלוואי שהכותבים היו חושבים על זה ובונים את זה, אבל ברור שהם לא. חוץ מזה שזה לא מסביר למה להרוג את הילדים מבינהם.

פלג אתה עדיין מפספס שהיא לא עשתה את זה כדי להשיג את הכוח, הכוח כבר היה אצלה. העיר נכנעה. להגיד שהמוטיבציה שלה הייתה הכתר בכל מחיר פשוט לא תואם את הנסיבות.

מה לא ברור? היא מבינה שלא יאהבו אותה.

עכשיו, נתון לנו ש:

א. מבחינת דנריס מי שלא נלחם בשבילה ראוי למוות.

ב. האזרחים של מעלה מלך לא נאבקו בסרסי.

ג. אין שום בעיה עם לשרוף אנשים בעודם חיים כעיקרון.

ד. הכי חשוב זה שהיא תשלוט בווסטרוס - כי ככה.

ה. ווסטרוס לא רוצה אותה.

ו. זה או שיאהבו אותה או שיפחדו ממנה.

זה שעד עכשיו ראינו בה גיבורה זאת אשמתנו. הכתובת היתה על הקיר, וזה מסר מאוד עוצמתי לדעתי.

לא יודע אם להתחיל בזה שבערך אף סעיף כשלעצמו לא נכון, או בזה שאין שום קשר דטרמניסטי בין הסעיפים שיכול להרכיב טיעון לוגי.

אבל אין טעם לויכוחים, תהנה

סמפר פידליס, בוסה ואני מסכימים על אותם דברים.

נראה לי שאני יכול לפרוש מהפורום.

כמה פעמים ילד בארה"ב נכנס לבית ספר וריסס ילדים על אוטומאט?

בדיעבד שמים לב שהוא התעלל בחתול, שיחק משחקי וידאו אלימים ואבא שלו היכה אותו.

ברגע שהוא מרגיש שכולם נגדו והוא לא יכול יותר, הילד

יוצא למסע הרג נגד כל מי שנקרא בדרכו.

זה מה שקורה עם דאני. יש רמזים שהיא פסיכופטית לאורך הסדרה. היא מרגישה שכולם שונאים אותה והקרובים לה בגדו בה, מרגישה שהיא לא יכולה יותר ויוצאת למסע הרג שממנו אין דרך חזרה.

מאמין שזה הסוף שמארטין תמיד דמיין.

בעונות קודמות הטוויסט היה שהטובים מתים ואף אחד לא בטוח. הפעם הטוויסט הוא שהגיבור הוא בעצם רע, ולא רק זה - הוא היה רע כל הזמן וזה התבשל מתחת לעיניים שלנו. כל כך רע שאתה כמעט מרחם על סרסיי שפתאום נראית הרע במיעוטו.

איזה רמזים יש לאורך הסידרה שהיא עשויה לרצוח מאות אלפי חפים מפשע בלי מטרה?

מזכיר לי את הניווטים בצבא כשאתה יורד מהציר המתוכנן, מנסה לחזור ולא בדיוק מצליח ואז אונס את המפה. אז זה. ימצאו לך חלקיקי פריימים מתוך 8 העונות או יעוותו סיטואציות כדי להראות שהיא הייתה שטן לאורך כל הדרך.

בוסה, בדיוק.

אם יש משהו שאני לא אוהב בסדרות כאלה שאין להם תכנון מדויק לסוף (ככה זה היה נראה מהעונה ה7 בערך) ואז הם עושים אלתורים וכל מיני דברים הזוים...אני בטוח שהם צילמו עשרות סצנות שונות שבמהלכם גם לא קרה מה שקרה אבל לא יודע לא אהבתי את הסוף הזה.

אני מקווה שאולי בסוף יהיה איזה טוויסט טוב, מאכזב שהסדרה לא מפתיעה אותי כבר...

בחייאת זה סתם הזוי כל מה שקרה שם.

הטירוף של דאני נבנה רק העונה ולא היו לזה יותר מדי רמזים לפני, אבל עדיין שום דבר לא הכין אותנו לרצח העם הזה.

אני עם בוסה פה.

וד"א: הדרקון יורק אש או חומר נפץ? למה כל מבנה שהאש נגעה בו פשוט התפוצץ?

הטירוף של דאני נבנה רק העונה ולא היו לזה יותר מדי רמזים לפני, אבל עדיין שום דבר לא הכין אותנו לרצח העם הזה.

אני עם בוסה פה.

זה כמו סרטונים שדובר צהל מוציא, רק שפה זה הדובר של חאליסי.

היא מנסה לייצר הצדקה להתקפה שלה על ידי הוכחות לפיצוצים משניים בכל מיני בתים של תומכי טרור.

העניין הוא שהאנדגיים טוב. אם זה היה בנוי טוב זה היה מדהים וסיום מעולה. אבל בלי בנייה טובה זה כאילו הסוף הכי מחורבן שהיה אי פעם בטלוויזיה.

איזה רמזים יש לאורך הסידרה שהיא עשויה לרצוח מאות אלפי חפים מפשע בלי מטרה?

הרמזים הם לא על זה שהיא תרצח את כולם הרמזים הם יותר על העובדה שהיא מונעת מרגש, כשפוגעים בה היא מגיבה בחריפות (יתר על המידה) וכשהיא בלי היועצים שלה ש"מרגיעים אותה" האינסטינקט שלה הוא לאבד שליטה (כמו מה שאומרים לנו על הטארגרייאנס מההתחלה בעצם).

אני יכול להבין את התלונות שלכם ללמה זה לא הגיוני, וזה בסדר, פשוט אני לגמרי מקבל בדיעבד שזה כן הגיוני וכן היה שם, היא פועלת מהרגש נטו וכשלא נשאר לה יותר מידי לאבד היא גם לא פוחדת להשתגע ולשרוף את כולם.

אגב להגיד שלא חשבו על זה בתחילת העונה וזה אילתורים זה לגמרי לא נכון, לא סתם החיזיון שלה היה.

אני עם בוסה פה.

הוא לא התפוצץ, הוא התפרק.

וזה בגלל העוצמה בה הלהבות יוצאות מהדרקון, זה לא האש, זה הנשיפה עצמה.

מה שקורה מבחינה פיזיולוגית זה שנוצר סוג של ניצוץ בתוך הלוע, ותוך כדי הוא פולט גם סוג של גז דליק בעוצמה חזקה (כדי שהלהבות יגיעו למרחק כזה).

בערך כמו להדליק גפרור, ואז ליצור לשון אש מטורפת בעזרת ספריי.

מה שמפרק את המבנים זה העוצמה האדירה של הגז שיוצא מהדרקון, לא האש עצמה.

מה גם שהיה מתחת לכל קינגס לנדין תרכובות של אש פראית שיצרו האלכימאים שלהם, אפשר לראות גם שזה מתפוצץ (הפיצוץ הירוק) שמשמיד את כל הבסיס של המבנים.

כל הדיבור

שדיאנריס תשמיד את קינגס לנדינג מול זה של סרסי שאנחנונחזיק הצבא שלכם שמתחלש לאט לאט התגלה כבלוף, אפילו טיפה מתח לא היה פה וזה מה שמוזר, הרגשת מכבי ת"א מול חדרה בסיבוב הראשון, פשוט ככה. ..ציפיתי לראות את הגולדן קמפני בפעולה, כזה צבא מרשים מושמד בפחות ממכה אחת...אפילו המוות של סרסי היה כזה פשוט, אתה רואה אותה יורדת במדרגות ואז פתאום גרגור מחליט להשתגע, ציפיתי שאריה תראה באמת את ג'יימי במצב שלו כזה חצי גוסס ותשאל אותו מה הוא עושה פה והתפתח מצב שהיא תיקח את הפנים שלו ..היא באה עד לשם בשביל לברוח? לא יודע הרבה דברים שקרו בקווי העלילה לא התאימו לציפיות ממשחקי הכס או אפילו סדרה יותר פשוטה ממשחקי הכס שאמורה להיות הסדרה, יש הרבה דברים שלא נעשים עם מטרה אמיתית, כמו אריה למשל שבאה עד לקינגס לנדין בשביל לברוח..הפרק לא היה מלוטש בעליל.

אני מאמין שהתכנון שלהם זה אריה מול דיאנריס(כנראה שזה סוף העלילה שהם רוצים לתת לנו, אולי היא תהרוג אותה ותשנה את הפנים שלה לדיאנריס ותגיד שהצפון משוחרר והיא בורחת ונעלמת מי יודע למה היא באה עד לשם אני סתם מאלתר) כי היא הבינה שגם היא משוגעת אבל לא יודע אם לזה הביאו אותה לא ברור.

כל הדיבור

שדיאנריס תשמיד את קינגס לנדינג מול זה של סרסי שאנחנונחזיק הצבא שלכם שמתחלש לאט לאט התגלה כבלוף, אפילו טיפה מתח לא היה פה וזה מה שמוזר ..ציפיתי לראות את הגולדן קמפני בפעולה, כזה צבא מרשים מושמד בפחות ממכה אחת...אפילו המוות של סרסי היה כזה פשוט, אתה רואה אותה יורדת במדרגות ואז פתאום גרגור מחליט להשתגע, ציפיתי שאריה תראה באמת את ג'יימי במצב שלו כזה חצי גוסס ותשאל אותו מה הוא עושה פה והתפתח מצב שהיא תיקח את הפנים שלו ..היא באה עד לשם בשביל לברוח? לא יודע העלילה היתה לא הגיונית כזה אפילו לסדרה פשוטה, אנשים הולכים ללא מטרה אמיתית..הפרק לא היה מלוטש בעליל.

דווקא הקטע עם אריה היה אחד הברורים בסדרה (בעיני לפחות) התהליך שבו היא מבינה שדאני משוגעת בעצם והיא צריכה להרוג אותה קורה בדיוק מהרגע שבו היא בורחת בגלל שהיא מקשיבה להאונד עד הרגע שהיא עולה על הסוס ובורחת משם, די ברור כל המצב שהיא נמצאת בו ולמה רצו להוביל אותה בסצנות האלה, לגמרי הכנה לפרק האחרון.

שהיא תשאל את ג'יימי מה הוא עושה פה? אובייסלי שהוא בה בשבילה היא לא באמת צריכה לשאול אותו מבחינתה.

זה שלא היה מתח זה בעצם חלק עיקרי מהעניין, רצית שיהיה מת, ציפית שיהיה קרב, ציפית שיהיה דיבורים או "מוות הירואי" או איזה רצח פסיכי, והכל היה אחרת, הפתעה לחלוטין בסדרה שכל הזמן מתלוננים שהפסיקה להפתיע.

מה גם שהיה מתחת לכל קינגס לנדין תרכובות של אש פראית שיצרו האלכימאים שלהם, אפשר לראות גם שזה מתפוצץ (הפיצוץ הירוק) שמשמיד את כל הבסיס של המבנים.

זה לא מסביר את החומות, השערים והסירות.

ההסבר שלי יותר משכנע.

זה לא הסבר נגדי, זה תוספת.

וכן כנראה כמו שערכתי, התכנון אריה מול דיאנריס או משהו כזה, אולי כמו שאמרתי, אולי דרך אחרת, היא הפכה למד קווין, אריה זאת הקינג סלייר החדשה לדעתי, הבעיה היא שג'ון לא יתמוך\ידע לא יודע מה יהיה שם שהיא לא תעשה גם עליו קטע.