Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

לא מאמין אבל אני מסכים עם עומר, אני חושב שכל הסדרה מחלקים לנו סימנים לשיגעון של דאני אבל אנחנו לא ממש קולטים אותם, או רוצים לא לקלוט אותם.

אין לי כח להכנס להשוואות ראש לראש כל מקרה כי זה מיותר, בעיני תמיד היה בה שיגעון מסויים(גם שישפכו זהב על אח שלה כאילו זה עובר חלק זה דיי משוגע) אז זה רק הגיוני שבסוף זה יתפרץ לה.

אבל זאת החרב שלה. הדרקונים. היא לא נותנת לאחרים לעשות לה את העבודה. זה הכי עומד בכללים האתיים של נד.

זה קונספט שהוא חלק מה-code of honour של הצפון, ראשוני האדם. למיטב זכרוני זה לא נהוג אצל האנדלים, וגם לא ידוע לי שזה היה נהוג בואליריה או שהטרגריינים אימצו את זה. נד היה בעד רחמים, הוא לא חשב שזה אתי להרוג חצי מהאנשים שרוברט הרג. הוא סיפר שהוא זה שהרג את סר ארתור דיין לא כדי לקבל כבוד, אלא כי רגע לפני שדיין הרג אותו, האולנד ריד הציל את חייו בכך שהרג את סר ארתור מאחור, מה שלפי הקוד של הצפון לא מכובד. הוא לקח את הקרדיט כדי למנוע את הבושה מחברו הטוב. הוא גם ביקר את ג׳יימי על זה שהרג את המלך שהתעלל באבא שלו, וציין את זה שדקר אותו בגב. יש לצפונים קודים לגבי איך ומתי להרוג, הקטע שמי שנותן פסק דין מוות צריך להיות המוציא להורג הוא רק אחד מהם.

הטרגריינים לעומת זאת כן השתמשו במוציאים להורג למיטב הבנתי. אני גם לא זוכר שדני צלבה אישית את האדונים במירין, ככה שאני בספק רב שהיא עובדת לפי קונספט צפוני בהתחשב בזה שאין לה קשר לצפון.

אדיר - לגבי אריה, מסכים שזה היה מוגזם. מצד שני, היא מלאת אבל וכעס. ועדיין, לדעתי היא עברה לצד אפל וחזרה ממנו בקלות יחסית.

לגבי דנריס - קודם כל, שוב, לא מסכים עם "מוות זה מוות". רוב בני האדם יסכימו שיש מוות אכזרי יותר ופחות. לדנריס לא היתה בעיה אף פעם עם מוות אכזרי.

לגבי ויסריס ניחא, אבל לגבי המכשפה - אתה באמת חושב שהגיע לה למות בייסורים? דרוגו הורה על מתקפה נגד אנשים שלא עשו לו כלום. בסצנה נהדרת המכשפה אמרה לדנריס שלמרות שרוצה להרגיש גיבורה, היא לא באמת הצילה אותה - היא נאנסה כבר מספר פעמים עד שדנריס הגיעה, והמקדש שלה חולל ונבזז. כל העיר שלה נמחקה. היא כבר מתה מבפנים, ודנריס דורשת ממנה לרחם על הפסיכופט שהנהיג את זה. שאני מזכיר לכם - גם אנס את דנריס. אז בזמן אמת חשבתי שיש לה נסיבות מקלות, היא באבל, ולא יכול לשפוט אותה על תסמונת שטוקהולם שפיתחה - אבל הייתי סימפטי כלפי המכשפה הרבה יותר ממה שהייתי סימפטי כלפי דני.

היא קראה לדרקון על שם רוצח ואנס המונים אכזרי. זה גם לא הדליק אצלכם נורה? תסמונת השטוקהולם שלה היא משהו שאף אחד מהסובבים אותה לא ראה כבעיה, מסיבה מאוד לא מובנת, שזה משהו שאגב מפריע לי בסדרה. אבל היא למדה להעריץ בן אדם שהיה עושה בלי לחשוב פעמיים את מה שהיא עשתה למעלה מלך.

תזכורת לאחת הסצנות הטובות בסדרה:

4 דקות על קווים לדמותה של דאני, באמת שזה סרטון שהצפייה בו היא חובה (הבאנדם ערך את הסרטון בצורה ממש מדהימה)

4 דקות על קווים לדמותה של דאני, באמת שזה סרטון שהצפייה בו היא חובה (הבאנדם ערך את הסרטון בצורה ממש מדהימה)

https://youtu.be/dJIj9L_NU2Q

מחזק מבחינתי את הדעה שלי שזה הפרק הכי טוב בסדרה.

VgYZYSH.jpg

מה שכן, מסכים עם הביקורת על ההסתפקות בשישה פרקים בלבד (ושבעה בעונה הקודמת).

סביר שאם היו בין 8 ל-10 פרקים בכל אחת משתי העונות האחרונות השינוי היה נבנה בצורה יותר טובה.

אם עוד נשאר היגיון אני חושב שעכשיו גם ג'ון איבד את הטענה לירושה כטארגאריין האחרון כי מי ירצה ששוב המשפחה המטורללת הזאת תשלוט בווסטרוז אחרי מה שעשתה דאינריז.

שמעו, זה שאתם אשכרה תומכים בקשר שבין כל מה שקרה בעונות הקודמות לבין רצח העם שבוצע אתמול גורם לי ממש לדאוג לגבי המוסר שלכם.

קודם כל, לא מפגר. בוא נשמור על רמת שיח אה?

דבר שני, לא אמרתי שאתה תומך בפעולה. אבל אם אתה באמת חושב שיש קשר סיבתי, או איזה שהוא רמז, בין לשרוף מכשפה בוגדת, סוחרי עבדים רודנים או אפילו חיילים בשדה קרב לבין לשרוף חפים מפשע בעיר שנכנעה, או שיש בזה איזה שהוא היגיון פנימי, זה אומר דרשני חביבי. כל הפעולות ההם היו הגיוניות, לגיטימיות, פרופורציונליות. זו הכי רחוקה מזה בעולם. איזה היגיון אתם מוצאים פה לעזאזל.

יובל למה אתה לא מוצא ראציונל?

בכמות זמן קצרה ומרוכזת דינאריס חוותה הקרבה למען הצפון בשביל ג'ון סנואו שהיא מאוהבת בו. הקריבה דרקון שנהרג במלחמה נגד המתים.

איבדה את ג'ורה שאיזן אותה כל הזמן. הגיעה למעלה מלך ואיבדה דרקון נוסף. אחרי כמה ימים חוותה עריפת ראש של מייסנדי,

הקריבה חצי מהצבא שלה בשביל ג'ו סנואו. אותו ג'ו סנואו שלהרגשתה - בגד באמון שלה. ויותר מזה - לא אוהב אותה כמו שהיא אוהבת אותו. ולא רק שהוא לא אוהב אותה - אף אחד אחר לא אוהב אותה להרגשתה. אז היא מרגישה לבד, עצובה, נבגדת, עצבנית, מזועזעת, מותשת - בנו את זה טוב מאוד לאורך הפרקים. והיא מוציאה את כל זעמה על כולם בלי רסן. מתוך שבר מאוד גדול שראינו אותה פועלת לאורו כשהיא ביקשה מג'ון סנואו לא לספר שהוא היורש האמיתי כדי שהמלוכה תהיה שלה.

ומההתחלה לא עניין אותה כל נושא זכויות האדם או האזרח אלא רק המלוכה אחרת היא הייתה נשארת באותם המקומות שהיא שיחררה ומוודאת שהסדר נשאר על כנו.

מה שמעניין אותה זה נטו המלוכה. נוסיף לזה שהיא שבורה מחוויה טראגית שכתבתי - קיבלת בן אדם אימפולסיבי שפועל בדרך של מרות כדי להשיג את מבוקשו.

קודם כל, לא מפגר. בוא נשמור על רמת שיח אה?

דבר שני, לא אמרתי שאתה תומך בפעולה. אבל אם אתה באמת חושב שיש קשר סיבתי, או איזה שהוא רמז, בין לשרוף מכשפה בוגדת, סוחרי עבדים רודנים או אפילו חיילים בשדה קרב לבין לשרוף חפים מפשע בעיר שנכנעה, או שיש בזה איזה שהוא היגיון פנימי, זה אומר דרשני חביבי. כל הפעולות ההם היו הגיוניות, לגיטימיות, פרופורציונליות. זו הכי רחוקה מזה בעולם. איזה היגיון אתם מוצאים פה לעזאזל.

במי המכשפה בגדה? למכשפה היתה יותר הצדקה מכל מה שדנריס אי פעם עשתה.

ואוסיף מה שכתבתי בקבוצה בפייסבוק:

אני רק הערה: אם אתם חושבים שחצי עונה, כלומר יותר מחמש שעות, זה לא מספיק כדי להראות תהליך, וחושבים שזה עצלני - אני לא רוצה לדעת מה אתם חושבים על שייקספיר, שבמחזות שלו דמויות עברו תהליך בפחות מעשר שעות.

למה לעזאזל "להאכיל את הצופים בכפית" הפך לסימן לטלוויזיה טובה בביקורות? הרי זה בדיוק המאפיין של טלוויזיה רדודה שלא מכבדת את הצופים שלה.

כל פעולה בפני עצמה, לא.

אבל כשזה רצף של פעולות, כל אחת יותר גדולה או חריגה מקודמתה, זה מעיד על איזשהו תהליך.

אמרתי כבר, זה היה שינוי מהיר מדי והיו צריכים עוד כמה פרקים כדי לבנות אותו יותר טוב, אבל זה לא שהוא בא משום מקום.

אפילו יש רפרנס נחמד לזה בפרק הקודם: (מכאן)

That perspective comes up again after the Battle of Winterfell, when Tormund drunkenly boasts of Jon’s leadership prowess: “That’s why we all agreed to follow him. That’s the kind of man he is… Strong enough to befriend an enemy and get murdered for it!” Tormund continues: “He climbed on a fucking dragon and fought. What kind of person climbs on a fucking dragon? A madman! Or a king!” That scene ends with the camera on Daenerys, who has done the same and did it first, and isn’t being recognized for it at all. The look on her face is dangerous.

בנוסף, היא אמרה שוב ושוב לאורך הסדרה שהיא תשיג את מה ששלה בזכות, באש ובדם.

ויש את זה: https://preview.redd.it/jfa8foramwgz.gif?format=mp4&s=e9a5ff390e586613a29bbc96c1c998f5d529e10a

בקיצור, הסדרה מלאה ברמזים להיל טרן של דאני.

מה גם שואריז ראה את זה בא! הוא אמר את זה בפירוש וניסה להרעיל אותה. יש יותר מזה?

ואגיד שוב, מסכים שהיה צריך עוד 2-3 פרקים של בניה, אבל באמת שזה לא קריטי בעיניי.

אין שום הצדקה להגזמה הפריעה שלה. מצטער. זאת פשוט טעות.

יכולה להשתגע, יכולה לשרוף, יכולה להגזים. ככה? זה פשוט קלוש ולא מתקבל

חבל מאוד שלא נתנו לה עוד סיבה בזמן הקרב להשתגע על סרסיי ולהפוך את כל מה שקורה שם לסביר יותר

גם בפרק השני של העונה אחרי שסאם אמר לג'ון "אתה ויתרת על הכתר שלך בשביל להציל אחרים. אתה חושב שהיא תעשה אותו דבר?" היה לי ברור שזה משפט שלא נאמר סתם ככה.

במי המכשפה בגדה? חחח מה?

פלג - לא מוצא רציונל כי אין רציונל. הקפיצה פה לא פרופורציונלית. אם הייתה שורפת כדי להשיג את הכתר בדם ובאש הייתי עוד יכול לקבל - היא שרפה כשהכתר כבר שלה. לא מבין איך אתם שמים את זה באותה שורה בכלל.

קיצר, ויכוחים ריקים. תמשיכו להנות, מקנא בכם. אני אחכה לספרים ביגוני.

אהבתי את הפרק אבל וואלה חייב להעלות משהו: לדרקון אף פעם לא נגמר הדלק? כמה אש הוא יכול לנשוף? כי בפרק זה נראה שהוא נשף כמות אש של איזה 100 מיכליות קרוסין. איפה הוא שומר את כל חומרי הבערה לכל זה?

במי המכשפה בגדה? חחח מה?

פלג - לא מוצא רציונל כי אין רציונל. הקפיצה פה לא פרופורציונלית. אם הייתה שורפת כדי להשיג את הכתר בדם ובאש הייתי עוד יכול לקבל - היא שרפה כשהכתר כבר שלה. לא מבין איך אתם שמים את זה באותה שורה בכלל.

מצטט אותך כי אשמח שתתייחס למה שאני כותב כרגע: בפרק האחרון דאני אמרה שהיא תפעל מתוך רחמים על הדורות הבאים והרגע נזכרתי גם בעבד הזקן שהיה במירין וביקש ממנה לחזור להיות עבד כי לדבריו העולם שהיא בונה אולי טוב לצעירים אך לזקנים זה מאוחר מדי לשינוי שכזה.

יש מצב שזה גם אחד הדברים שנחרטו לה בראש מאז- מעיין מצב של "אי אפשר ללמד כלב זקן תרגילים חדשים"

אני כן מוצא היגיון בפעולה כזו דרסטית שכנראה כבר ישבה לה בראש לא מעט זמן

אהבתי את הפרק אבל וואלה חייב להעלות משהו: לדרקון אף פעם לא נגמר הדלק? כמה אש הוא יכול לנשוף? כי בפרק זה נראה שהוא נשף כמות אש של איזה 100 מיכליות קרוסין. איפה הוא שומר את כל חומרי הבערה לכל זה?

הדרקון הוא דאוס אקס מכינה בהגדרה בערך...

במי המכשפה בגדה? חחח מה?

העונה הזאת על הפנים לדעתי והפרק הוא לא עילוי אבל זה לא מוריד מהרציונל שאני מוצא כאן בפעולות שלה ובהגזמה שנועדה לגרום לכולם להתהפך עליה ולרצות שהכס לא יהיה שלה. היא מסתכלת על הדרקונים כאל הילדים שלה - 2 מהם מתים. הם מתים כשהיא ניסתה לעזור לאדם שהיא הכי אוהבת ועכשיו היא מרגישה שהוא בגד בה. ואם לא די בזה, אז גם העוזר שאהב אותה והיה נאמן לה מת וגם העוזרת שלה שמלווה אותה לאורך כל הדרך. כל אדם שפוי (בטח אני אומר שפוי בסדרה הזאת) היה מאבד אמון באנשים ופועל בזעם כדי להשיג את המטרה. כי כשהיא ניסתה להשיג את המטרה שלה בצורה דיפלומטית היא נבגדה - אז היא משתמשת בכוח. והרבה כוח. והקצינו עם הכוח כדי שנבין שהיא לא ראויה. הגיוני. בנו את הדמות שלה טוב לדעתי. לא מושלם אבל די טוב.

אדיר - לגבי אריה, מסכים שזה היה מוגזם. מצד שני, היא מלאת אבל וכעס. ועדיין, לדעתי היא עברה לצד אפל וחזרה ממנו בקלות יחסית.

לגבי דנריס - קודם כל, שוב, לא מסכים עם "מוות זה מוות". רוב בני האדם יסכימו שיש מוות אכזרי יותר ופחות. לדנריס לא היתה בעיה אף פעם עם מוות אכזרי.

לגבי ויסריס ניחא, אבל לגבי המכשפה - אתה באמת חושב שהגיע לה למות בייסורים? דרוגו הורה על מתקפה נגד אנשים שלא עשו לו כלום. בסצנה נהדרת המכשפה אמרה לדנריס שלמרות שרוצה להרגיש גיבורה, היא לא באמת הצילה אותה - היא נאנסה כבר מספר פעמים עד שדנריס הגיעה, והמקדש שלה חולל ונבזז. כל העיר שלה נמחקה. היא כבר מתה מבפנים, ודנריס דורשת ממנה לרחם על הפסיכופט שהנהיג את זה. שאני מזכיר לכם - גם אנס את דנריס. אז בזמן אמת חשבתי שיש לה נסיבות מקלות, היא באבל, ולא יכול לשפוט אותה על תסמונת שטוקהולם שפיתחה - אבל הייתי סימפטי כלפי המכשפה הרבה יותר ממה שהייתי סימפטי כלפי דני.

היא קראה לדרקון על שם רוצח ואנס המונים אכזרי. זה גם לא הדליק אצלכם נורה? תסמונת השטוקהולם שלה היא משהו שאף אחד מהסובבים אותה לא ראה כבעיה, מסיבה מאוד לא מובנת, שזה משהו שאגב מפריע לי בסדרה. אבל היא למדה להעריץ בן אדם שהיה עושה בלי לחשוב פעמיים את מה שהיא עשתה למעלה מלך.

תזכורת לאחת הסצנות הטובות בסדרה:

שמע אני לא מצליח להבין את ההגיון שלך. באיזה עולם מותר למכשפה להרוג את הילד של דאנריז ש"חפ מפשע" ואת דרוגו ולדאנריז אסור לשרוף את המכשפה?עשית מהמכשפה פעילת זכויות אדם.

סאנסה גם רוצחת אכזרית לא?הרי היא זרקה את רמזי לכלוב של הכלבים כדי שיהרגו אותו באכזריות.

כל מה שדנאריז עשתה עד היום לאויבים שלה היה סופר לגטימי, לעומת מה שקרה בפרק האחרון שזאת הזייה גדולה. להגיד שהיא הייתה פסיכופטית מהרגע הראשון בסדרה זה תלוש מהמציאות. בקיצור אני פרשתי מהוויכוח, כי לא אני אסכים איתך ולא אתה תסכים איתי.

היא לא פסיכופטית. גם לא בנו את הדמות שלה ככה. היא מקיפה את עצמה ביועצים כל הזמן כי היא צעירה, בוסרית, חסרת ניסיון. בלי עוזרים היא פועלת באמוציונליות. והנה זה מה שקורה כשאין לה עוזרים או שהם בוגדים באמון שלה ועוברים צד.

היא לא פסיכופטית. גם לא בנו את הדמות שלה ככה. היא מקיפה את עצמה ביועצים כל הזמן כי היא צעירה, בוסרית, חסרת ניסיון. בלי עוזרים היא פועלת באמוציונליות. והנה זה מה שקורה כשאין לה עוזרים או שהם בוגדים באמון שלה ועוברים צד.

אמוציונליות זה להוריד את החיילים שנכנעו ולהרוס את vרד-קיפ בשביל להרוג את סרסיי ועל הדרך להרוג כמה אלפי חפים מפשע שנמצאים שם, להרוס את כל העיר זה לגמרי התקף פסיכוטי.

האמת שדי נהניתי מהפרק הזה, למרות שאני מסכים עם כל החסרונות שהציגו (אולי זה פשוט השלב של ההשלמה).

הוא גם יוצר עניין לקראת הפרק האחרון, שלפני זה נראה היה שהולך להיות meh.