Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

אני מדבר על הסדרה, שבה הלאניסטרים כבר השמידו את משפחת טיירל.

אבא של סאם קיבל את הייגארדן אחרי שג׳יימי הרג את אולנה. דני שרפה אותו. מבחינתה היא כבשה את הריץ׳. אבל אני מדבר על מצב שבו מעיפים את דני, וסנסה משרטטת את הממלכות מחדש עם בני בריתה. יש למשפחת סטארק בני ברית ברוב ווסטרוס, הם יכולים לעשות יד אחת ולסכם על שלום.

היא לא עשתה את זה בשביל הצפון, היא עשתה את זה בשביל עצמה. עדיין לא הבנתם את זה? הפרק הבוקר הוכיח את זה, כל מה שהיא עושה היא עושה בשביל עצמה. אם אנשים לא רוצים את הטובות שלה היא שורפת אותם.

ואתה צריך לחשוב לא רק על מה שמציעים לך אלא מה שאתה נותן, ועל ההשלכות. גם אם הוא הרגיש שהוא חייב אותה, אסור היה לו להתקפל כל כך בקלות.

עשתה את זה בשביל עצמה?יותר מחצי מהצבא שלה הלך שם ועוד 2 דרקונים, איפה אתה חי? אם היא הייתה לוקחת את הצבא שלה ואת שלושת הדרקונים ישר בהתחלה לקינגס לנדינג היא הייתה כובשת אותו מהר יותר.

ומה זה אם אנשים לא רוצים את הטובות שלה היא שורפת אותם?אתה עוד פעם לא מדייק, את בית טארלי היא רצחה אחרי שהם לא היו מוכנים להישבע לה אמונים, אז מה ציפית שהיא תעשה? ואריז בגד בה ורצה לסלק אותה מכס המלוכה, עוד פעם מה ציפית שהיא תעשה?

אסור היה לג'ון להתקפל ככה בקלות?למה מי הוא ומה היה לו שהוא יכל לבוא אליה בדרישות? עשית מהצפון מנצ'סטר סיטי ומדאנריז והצבא שלה נוריץ' סיטי.]

ועוד משהו, את כל העבדים באסוס ומירין היא לא הייתה חייבת לשחרר, אבל היא עשתה את זה בלי להרוויח כלום, כנ"ל לגבי הבלתי טמאים שהיא זרקה את השוט ואמרה להם שאם הם לא רוצים להילחם בשבילה הם משוחררים, אז איך "כל מה שהיא עושה זה בשביל עצמה ואם לא רוצים את הטובות שלה היא שורפת אותם"?

המוח שלי מורכב גם מהספרים וגם מהסדרה והכל מעורבב, מחילה

מבחינת סוף, אני חושב שהכותבים רוצים שנחשוב שאריה תהרוג את דאני וג'ון ישלוט

לדעתי בפועל, דאני תשרוף את כולם ותשלוט על כלום ושום דבר

אבא של סאם לא קיבל את הייגארדן, אלא את ריבון המישור , הייגארדן נשאר ללא שליט עד שהובטח לברון, דרך אגב נראה שהוא ישאר ללא עבודה

נו, ואיפה יושב הריבון? בהייגארדן. הלאניסטרים נתנו לטארלי, טיריון הבטיח לברון. אבל סרסי הפסידה ולא בטוח שלטיריון תהיה סמכות לחלק שטחים.

הסדרה הולכת פלס אין הפתעות, פלאשבקים וטוויסטים זה היה ברור

חחח מה? כל תאוריה שנתת בנושא לא התרחשה בסוף (סליחה אם שכחתי משהו שכן) ממש צפוי וברור.

עשתה את זה בשביל עצמה?יותר מחצי מהצבא שלה הלך שם ועוד 2 דרקונים, איפה אתה חי? אם היא הייתה לוקחת את הצבא שלה ואת שלושת הדרקונים ישר בהתחלה לקינגס לנדינג היא הייתה כובשת אותו מהר יותר.

ומה זה אם אנשים לא רוצים את הטובות שלה היא שורפת אותם?אתה עוד פעם לא מדייק, את בית טארלי היא רצחה אחרי שהם לא היו מוכנים להישבע לה אמונים, אז מה ציפית שהיא תעשה? ואריז בגד בה ורצה לסלק אותה מכס המלוכה, עוד פעם מה ציפית שהיא תעשה?

אסור היה לג'ון להתקפל ככה בקלות?למה מי הוא ומה היה לו שהוא יכל לבוא אליה בדרישות? עשית מהצפון מנצ'סטר סיטי ומדאנריז והצבא שלה נוריץ' סיטי.]

ועוד משהו, את כל העבדים באסוס ומירין היא לא הייתה חייבת לשחרר, אבל היא עשתה את זה בלי להרוויח כלום, כנ"ל לגבי הבלתי טמאים שהיא זרקה את השוט ואמרה להם שאם הם לא רוצים להילחם בשבילה הם משוחררים, אז איך "כל מה שהיא עושה זה בשביל עצמה ואם לא רוצים את הטובות שלה היא שורפת אותם"?

כל מה שדנריס עושה היא עושה בשביל עצמה. ראית מה קורה כשאנשים לא אוהבים אותה. היא לא מציעה עזרה מתוך טוב לב, היא רוצה שיהיו תלויים בה, והיא עשתה את זה רק בתנאי שיוותרו על הריבונות שלהם. גם כן טוב לב. היא פשוט מאוהבת בתדמית המשחררת. היא שיחררה את הבלתי טמאים כי היא רצתה את ווסטרוס, אבל הנה היא מחזיקה את תושבי ווסטרוס כבני ערובה.

ג׳ון גדל בצפון. דנריס באה לכבוש ארץ זרה כי אחיה הגדול שטף לה את המוח שהארץ הזאת שייכת להם. למה הם אמורים להתקפל בפני מגלומנית זרה, חוץ מהאיום שלה לשרוף אותם? למה להם לתת לה את הכוח הזה?

לא היתה לה שום הצדקה לשרוף אנשים שלא היו מוכנים שאישה זרה תבוא למלוך עליהם באמצע החיים.

הריבון לא חייב לשבת בהייגארדן, הריבון יכול לשבת גם בבית שלו אבל הוא ריבון השטח וכולם הבאנרמנים שלו באיזור הזה, כבר היתה שיחה בין ברון ו2 הלאניסטרים והובהר לנו שהייגארדן כמו הריבראן כרגע נטוש (איפה טאלי?) גם וולדר פריי אומנם קיבל את ריבראן שקיבל את ריבון הריברלנדס אבל לא ישב שם פיזית אלא אחד מבניו , מי שקובע למעשה מי שיישב זה המלך כמו שהארנהאל שנחשב לבית הגדול ביותר בווסטרוס וגדול בהרבה מהריבראן באיזור דלו הובטח להרבה אנשים

חחח מה? כל תאוריה שנתת בנושא לא התרחשה בסוף (סליחה אם שכחתי משהו שכן) ממש צפוי וברור.

זה לא אני, הבאתי ממה שאנשים אמרו וזה היה הגיוני שיהיו טוויסטים לא אני אשם שהסדרה החליטה ללכת פלס , אני לא נביא זה גם קצת מאכזב, ציפית לקצת מתח גם בעונה האחרונה..אולי בספרים יגלו לנו דברים.

אני לא זוכר שהם הבטיחו את הייגארדן לטארלי דרך אגב רק את ריבון המישור, הבית עוד קיים

הריבון לא חייב לשבת בהייגארדן, הריבון יכול לשבת גם בבית שלו אבל הוא ריבון השטח וכולם הבאנרמנים שלו באיזור הזה, כבר היתה שיחה בין ברון ו2 הלאניסטרים והובהר לנו שהייגארדן כמו הריבראן כרגע נטוש (איפה טאלי?) גם וולדר פריי אומנם קיבל את ריבראן שקיבל את ריבון הריברלנדס אבל לא ישב שם פיזית אלא אחד מבניו , מי שקובע למעשה מי שיישב זה המלך כמו שהארנהאל שנחשב לבית הגדול ביותר בווסטרוס וגדול בהרבה מהריבראן באיזור דלו הובטח להרבה אנשים

זה כמו שהבולטונים ישבו בווינטרפל. אבל בכל מקרה זה לא באמת קריטי, הכוונה שלי היתה לתת לסאם את הממלכה, הוא יכול גם לבנות ארמון חדש, זאת לא הנקודה.

כל מה שדנריס עושה היא עושה בשביל עצמה. ראית מה קורה כשאנשים לא אוהבים אותה. היא לא מציעה עזרה מתוך טוב לב, היא רוצה שיהיו תלויים בה, והיא עשתה את זה רק בתנאי שיוותרו על הריבונות שלהם. גם כן טוב לב. היא פשוט מאוהבת בתדמית המשחררת. היא שיחררה את הבלתי טמאים כי היא רצתה את ווסטרוס, אבל הנה היא מחזיקה את תושבי ווסטרוס כבני ערובה.

ג׳ון גדל בצפון. דנריס באה לכבוש ארץ זרה כי אחיה הגדול שטף לה את המוח שהארץ הזאת שייכת להם. למה הם אמורים להתקפל בפני מגלומנית זרה, חוץ מהאיום שלה לשרוף אותם? למה להם לתת לה את הכוח הזה?

לא היתה לה שום הצדקה לשרוף אנשים שלא היו מוכנים שאישה זרה תבוא למלוך עליהם באמצע החיים.

אז עוד פעם אני שואל אותך, מה היא הייתה אמורה לעשות עם משפחת טארלי אחרי שהם לא נשבעו לה אמונים?

הטיעון שלך עם הבלתי טמאים הזוי, כי אם היא רצתה אותם בשביל ווסטרוז אז למה היא השליכה את השוט?

מן הסתם היא תעזור עם הצבא שלה רק שישבעו לה אמונים, איזה מן מלך לא עושה את זה? ג'ון וסאנסה לא כעסו על אנשי הצפון שנשבעו אמונים ולא שלחו את החיילים שלהם להילחם?

דאנריז באה לארץ זרה?היא נולדה בארץ הזאת ורצחו את כל המשפחה שלה שם. שכחת שהמשפחה שלה שלטה בממלכה הזאת לפני? סליחה שאני אומר,אבל אתה כותב פה כל כך הרבה שטויות ודברים בלי הגיון.

ראיתי את הקטע שוב בשביל לראות ג'יימי אמר לו שהוא יהיה ריבון הדרום החדש (הדרום כולל את דורן והמישור, הוא לא יהיה שליט ידיר בדורן אבל זה תואר רציני כמו שנד סטארק היה ריבון הצפון שכלל את הצפון והריברלנדס) לא דובר על הייגארדן, הבולטונים עברו לווינטרפל כי זה היה אסטרגי בכל אופן בוא לא נתווכח על זוטות חח

אין אחד שצפה שג'יימי ימות עם האישה שהוא אוהב בידיו.

עונה 5 פרק 4 (נדמה לי):

ברון וגיימי בחופי דורן. ברון שואל: איך היית רוצה למות?

ג'יימי עונה לו: in the arms of the woman I love

אין לי אפשרות לשים פה לינק ליוטיוב אבל מניח שיעלו על זה בכל הסרטונים של "דברים שפספסתם בפרק 5" למינהם.

עריכה: הנה הלינק, לכו לאזור ה 1:20:

https://youtu.be/_d5SXQP6gZo

טרחנים לא מתים הם רק מתחלפים.

אם טרחנות זה לבקש לראות פרק טוב לסיום של סידרה מטורפת, ולהתאכזב כשמה שיוצא זה בין הפרקים הגרועים שנכתבו בהיסטורית הקולנוע, וואלה טרחן אני

העלה כבר טור?

מתאר לעצמי ששנא את זה בדיוק כמוני. הזוי איך מי שהכי אוהב את הסידרה התהפך עליה הכי חזק בעקבות העונה הביזיונית הזו.

אז עוד פעם אני שואל אותך, מה היא הייתה אמורה לעשות עם משפחת טארלי אחרי שהם לא נשבעו לה אמונים?

הטיעון שלך עם הבלתי טמאים הזוי, כי אם היא רצתה אותם בשביל ווסטרוז אז למה היא השליכה את השוט?

מן הסתם היא תעזור עם הצבא שלה רק שישבעו לה אמונים, איזה מן מלך לא עושה את זה? ג'ון וסאנסה לא כעסו על אנשי הצפון שנשבעו אמונים ולא שלחו את החיילים שלהם להילחם?

דאנריז באה לארץ זרה?היא נולדה בארץ הזאת ורצחו את כל המשפחה שלה שם. שכחת שהמשפחה שלה שלטה בממלכה הזאת לפני? סליחה שאני אומר,אבל אתה כותב פה כל כך הרבה שטויות ודברים בלי הגיון.

נתחיל מהבלתי טמאים: בהתחלה היא התעניינה רק בווסטרוס. מה שעשתה עשתה בשביל ווסטרוס. המעשים הטובים שלה הולכים יד ביד עם המגלומניה שלה. היא נחמדה כל עוד רוצים אותה. שיאהבו אותה באסוס היה, לפחות בהתחלה, בונוס.

מה היא היתה צריכה לעשות? קודם כל, היא היתה יכולה לכלוא אותם. היתה יכולה להוציא אותם להורג גם בדרך מכובדת אם רוצה. אבל בגדול, מה שהיא היתה צריכה לעשות - מזמן - זה לחשוב למה היא נלחמת את המלחמה הזאת. היא היתה יכולה להישאר באסוס. אבל היא נלחמה על ווסטרוס מתוך אובססיה ושיגעון גדלות. היא סיפרה לעצמה שזה בשביל האנשים, אבל הנה, המסכות ירדו. ברגע שהאנשים לא רוצים אותה, כמו שהיא אמרה לג׳ון - מבחינתה שיפחדו ממנה.

דנריס נולדה בדרגונסטון וגדלה מעבר לים. זה שאבא שלה היה מלך לא עושה אותה לפחות זרה, והמשפחה שלה כבשה את ווסטרוס עם אש ודם בלי הצדקה. לא שצריך להאשים אותה על זה, אבל פרופורציות. וזה משהו שדיברו עליו בסדרה - שהיא מדברת על זכותה מלידה, אבל למשפחה שלה לא היתה שום זכות כזאת מלידה.

ג׳ון לא כעס, סנסה אולי כן. אבל אז מדובר באנשים שהפרו שבועה. הם הציעו לדנריס ברית, היא סירבה. למה? כי המשפחה שלה שלטה על הצפון. הצפון לא ביקש את המשפחה שלה. הם היו מוכנים לחיות איתה בשלום, היא לא הסכימה. וואלה, גם אני הייתי מעקם מבט במקום סנסה.

אתה מסתכל על זה מנקודת המבט של דנריס, הבעיה שגם בפרספקטיבה של דנריס יש חורים. דמויות ציינו אותם לאורך הסדרה. תנסה להסתכל על זה מנקודת מבטם של תושבי ווסטרוס בכלל והצפון בפרט. הצפון לא ביקש מדנריס שתעשה לו טובה, הם רצו לחפש בעלי ברית. זה ג׳ון שהתרפס בניגוד לרצון העם שלו. הצפוניים חיים שם הרבה לפני שהמשפחה שלה שלטה שם, משפחת סטארק שלטה בצפון הרבה לפני שאבותיה של דני שרפו אנשים. בגלל דרקונים הם ויתרו על העצמאות כי העדיפו את זה על חורבן, אתה מופתע שעכשיו הם לא רוצים לתת כח לאישה זרה (מבחינתם גם הלאניסטרים זרים) עם דרקונים שמצהירה שהאדמה שלהם שייכת לה? הם לא בחרו בה, הם לא רוצים אותה. למה שירצו אותה?

היא מגיעה לצפון, ממלכה עצמאית שלא ביקרה בה בחייה, שאני לא יודע כמה כבר יצא לאבותיה לבקר בעצמם, ואומרת להם שהיא המלכה שלהם ושזה צודק. וואלה יופי.

בסהכ אני חושב שהיה פרק מעולה כי בתכלס נהנתי מאוד.

החל מההפקה של סצנות מופלאות דרך רגעי האימה הטרור והבעתה על פניי בחלקים בפרק. טוויסטים מפתיעים שהשאירו אותה פעורי פה לצד סצנות לחימה ואש דרקונים כשברקע כרגיל פסקול אדיר - היה שם הכל.

ועם זאת, כל כך הרבה בעיות שכן הפריעו לי בצורה שהיה קשה להתעלם.

נתחיל עם הגדולה מכולם - דאני. אני מבין שכבר 5 עונות אתם שותלים לזה לרמזים וסבבה כל הטראגריימז משוגעים ומרביצים לעצמם בראש אבל זה פשוט יותר מדי, לרצוח עשרות אלפים באהלן אהלן בלי סיבה אחרי כניעה. נו באמת.

מילא אם היא הייתה טסה בכיף שלה לכיוון הרד קיפ ואז סרסיי הייתה מנסה איזה תרגיל מלוכלך עקרב עם ווילדפייר אנערף והיא הייתה מאבדת את זה ומשתגעת על הרד קיפ כולל כל מי שבאזור ובמשך התקפת זעם מוגזמת אך הגיונית איכשהו הורגת אלפי חפים מפשע עם מעט הצדקה ומשרתת את המשך קו העלילה שלכם.

אבל הרצון באווירה ובמראות ובצלילים של שואה שתשאיר אותנו מבוהלים חשובה יותר מהיגיון בעונות האחרונות וזה מבאס אבל כבר הבנתי את זה.

הסצינה של יורון הגיעה לשיא של הטמטום והעליבות שלה בעוד סצינה שהיא מופיעה משומקום, הפעם גם בלי סיבה מה שמוביל אותנו לג'יימי שמילא לא למות אבל כל המסע הזה בלי לקרוס? אם אתם ככ רוצים שימות עם סרסיי אז תפצעו אותו פחות. אז הצופה פחות יפחד אבל קצת הגיון..

הלאניסטרים מתו יפה, קייבורן מת אדיר. על ואריז קצת עצוב וגם לא מתאים לו ליפול ככה בקלות.. הסצנה של הקלגיינים הייתה מאולצת וגם לא בוצעה ההגיון, נו מילא..

אריה ממשיכה להיות הדמות הכי טובה בסדרה, גם בנויה בהגיון וממש קיבלה סוס לבן ללכת להרוג את שאני, הרעה החדשה. לא סגור על אם זה קו העלילה הסופי עוד שנקבל עוד הפתעות

קיצר, למרות הכל היה ממש כיף ומחכה ממש לפרק האחרון כבר.