Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

דני חצתה את הרוביקון. יש דברים שאי אפשר לתקן ושאין עליהם מחילה. לדעתי גם ג׳ון וטיריון איבדו לגיטימציה אחרי שלא הקשיבו לואריס. גם במירין לא הייתי סומך על דני עכשיו. זרקה הכל לפח.

במקום סנסה אני מנצל את ההזדמנות לתפוס את המלוכה בצפון ולכוון לפדרציה בשבע הממלכות פלוס איי הברזל והצפון הרחוק (מעבר לחומה):

1. ממלכת הצפון, כולל את הבקעה ואת הריוורלנדס (שכבר הצטרפו בעבר לממלכת הצפון, מה גם שסנסה הופכת ליורשת של של הריוורלנדס לדעתי, ורובין ילד אידיוט אז בתור בת דודה שלו עדיף תתפוס פיקוד על הבקעה) - סטארק (סנסה)

2. מערב - לאניסטר (טיריון)

3. ארצות הסער - ברת׳יאון (גנדרי)

4. הריץ׳ (הייגארדן) - טארלי (סאם)

5. דורן - Who the fuck knows

6. איי הברזל - גרייג׳וי (יארה)

7. מעבר לחומה - איזה מועצה של הויילדלינגז

לאחיה שתיתן את דרגונסטון. וכמובן שתיפגש איתו לפני זה ושתבקש ממנו לתמוך בה, כי הוא לא יכול לשבת על הכס וגם לא יכול לחזור להיות מלך הצפון.

רק אני חושב שטיריון יביא דמוקרטיה לווסטרוז?

ווסטרוס לא בשלה לדמוקרטיה. אתה מדבר על מקום שמלא באנאלפביתים. את הממלכה המאוחדת אכן צריך לפרק, ולעבור למשהו פחות אותוקרטי גם ברמת השלטון המקומי.

היה אאיגון הכובש, עכשיו יהיה אאיגון המשחרר. נראה לי די ברור. הממלכה המאוחדת תתפרק ויעברו לממלכות נפרדות עם יחסי גומלין, לרוב ידידות.

לא יודע מי יהרוג את דני מבין אריה וג'ון. מעניין מה יקרה עם הדרקון. או שיהרגו אותו, או שג'ון כטארגריאן יצליח להשתלט עליו.

לטיריון ודאבוס יהיה תפקיד משמעותי לדעתי. לטיריון לאו דווקא אקטיבי.

דווקא טיריון לדעתי לא איבד שום לגיטימיות. הוא ניסה לעשות מה שיכל כדי להימנע ממלחמה, ואפילו בסוף בגד בדאיינריס פעמיים, גם כשהפיץ את הידיעה על ג'ון ללא אישור וגם כששיחרר את ג'יימי בניסיון נואש להביא לכניעה של סרסיי. בניגוד לג'ון, אין לו קייס לכס המלכות אז זה לא שהיה לו יותר מדי מה לעשות.

בכל מקרה, לא אופתע אם בפרק האחרון נקבל הוצאה להורג שלו על ה'בגידה'.

דווקא טיריון לדעתי לא איבד שום לגיטימיות. הוא ניסה לעשות מה שיכל כדי להימנע ממלחמה, ואפילו בסוף בגד בדאיינריס פעמיים, גם כשהפיץ את הידיעה על ג'ון ללא אישור וגם כששיחרר את ג'יימי בניסיון נואש להביא לכניעה של סרסיי. בניגוד לג'ון, אין לו קייס לכס המלכות אז זה לא שהיה לו יותר מדי מה לעשות.

בכל מקרה, לא אופתע אם בפרק האחרון נקבל הוצאה להורג שלו על ה'בגידה'.

מקבל לגבי טיריון.

אחרי פרק 3 שהיה אחת מנקודות השפל בסדרה, אני מאוד מאוד אוהב את ההתפתחות של העונה הזאת עם פרקים 4 ו-5.

הפרק הזה בהחלט נראה כאילו הוא יצא היישר מהספרים. סצינות מעולות, צילומים מטורפים. עלילה מפתיעה אך ריאלית. סוף סוף פרק לטופ 10! אפילו טופ 5 לדעתי.

אם אני ממש מתעקש למצוא קצת באסה: היו כמה דו קרבים שקיבלו יותר מדי זמן מסך אבל אני לא מתלונן. הכיבוש של קינגס לנדינג היה פשוט... קל מדי. אחרי שבנו לנו לאורך 2 פרקים את העובדה שהדרקונים של דאיינריז הם לא כלי מכריע, מסתבר שדרקון זו חיה בלתי מנוצחת.

לאיזה דו קרבים אתה מתכוון? קרב הקלגינים היה אדיר.

ואריס הזהיר אותם, הם הלשינו לדנריס וניסו למנוע, אבל לא מספיק. בשורה התחתונה הם נכשלו פה.

לג׳ון אין קייס? לפי המסורת הטרגריינית יש לו קדימות על דודה שלו, והיה לו את הגיבוי של ואריס ושל סנסה.

נראה לי שהוא דיבר על טיריון

לאיזה דו קרבים אתה מתכוון? קרב הקלגינים היה אדיר.

גם שלהם. לגמרי אדיר טלוויזיונית, קצת מיותר מבחינת העלילה. בסדר, דחף אותך לאש ולקח לך צעצוע, יאללה תתקדם

דני חצתה את הרוביקון. יש דברים שאי אפשר לתקן ושאין עליהם מחילה. לדעתי גם ג׳ון וטיריון איבדו לגיטימציה אחרי שלא הקשיבו לואריס. גם במירין לא הייתי סומך על דני עכשיו. זרקה הכל לפח.

במקום סנסה אני מנצל את ההזדמנות לתפוס את המלוכה בצפון ולכוון לפדרציה בשבע הממלכות פלוס איי הברזל והצפון הרחוק (מעבר לחומה):

1. ממלכת הצפון, כולל את הבקעה ואת הריוורלנדס (שכבר הצטרפו בעבר לממלכת הצפון, מה גם שסנסה הופכת ליורשת של של הריוורלנדס לדעתי, ורובין ילד אידיוט אז בתור בת דודה שלו עדיף תתפוס פיקוד על הבקעה) - סטארק (סנסה)

2. מערב - לאניסטר (טיריון)

3. ארצות הסער - ברת׳יאון (גנדרי)

4. הריץ׳ (הייגארדן) - טארלי (סאם)

5. דורן - Who the fuck knows

6. איי הברזל - גרייג׳וי (יארה)

7. מעבר לחומה - איזה מועצה של הויילדלינגז

לאחיה שתיתן את דרגונסטון. וכמובן שתיפגש איתו לפני זה ושתבקש ממנו לתמוך בה, כי הוא לא יכול לשבת על הכס וגם לא יכול לחזור להיות מלך הצפון.

אדמור טאלי עדיין חי

הייגארדן של משפחת טיירל

גם שלהם. לגמרי אדיר טלוויזיונית, קצת מיותר מבחינת העלילה. בסדר, דחף אותך לאש ולקח לך צעצוע, יאללה תתקדם

שרף לו את הפנים, ואתה אומר תתקדם?

בא לי לראות שוב את הפרק

בקולנוע

חחח הולך עוד מעט להקרנה חוזרת עם חברים יהיה מעניין לעקוב אחרי הפרצופים שלהם.

מישהו יכול להסביר מה עשו להר? נראה שהפכו אותו לסוג של מלך הלילה משוכלל.

מישהו יכול לתת תקציר קטן על האחים קלגיין? לא זוכר כלום על הסיפור ביניהם

האח הגדול התעלל באח הקטן שהשיא היה דחיפת ראשו של סאנדור אל האח וגרימת הצלקת על חצי מפניו

אדמור טאלי עדיין חי

הייגארדן של משפחת טיירל

הציעו לברון את היגארדן גם זה כנראה שהלך לו.

אגב רק אני מרגיש שאחרי הפרק הזה היה אפשר לתת עונה שלמה נוספת?

צריך לדעת לסיים בשיא רק בנושא הזה יש מיליון תגובות עד כמה הם איבדו את זה בעונות האחרונות (אני חשבתי שמגזימים עם חלק מהביקורות).

נחכה לסדרת בת.

אדמור טאלי עדיין חי

הייגארדן של משפחת טיירל

איזה טיירל? הם מתים. לגבי אדמיור, גם אם הוא עדיין חי, לפני החתונה האדומה משפחת טאלי פרשה מהממלכה המאוחדת והצטרפה לממלכת הצפון.

נראה לי שהוא דיבר על טיריון

אה, אופס. קראתי "בנוגע לג׳ון".

דרקון אחד מת בכזו קלילות, השני משמיד את הצי, כל העקרבים ובעצם כל העיר לגמרי לבדו.

אפשר לבנות טירוף בדאני, לא בחצי שעה. במשך כמעט כל הסדרה מטפחים אישיות מסוימת רק כדי שתתהפך לקיצון השני בחצי שעה.

כן, קפץ לה הפיוז כמה פעמים והיא הייתה צריכה ריסון, אבל זה לגמרי מוגזם.

מבחינת צילום זה לגמרי שווה קולנוע. מרהיב.

אם באמת היו חסכונות בתקציב, זה היה בשביל הפרק הזה.

היא החריבה את מעלה מלך ואתם עסוקים בבניית פדרציות. נשאר פרק אחד, שעה וקצת נטו - תצטמצמו במחשבות שלכם.

לנושא - פרק מעולה. מהדקות הראשונות היה ברור שהיא איבדה את זה, אבל לא ציפיתי לכזה טוטאל לוס.