Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

מרגלים, מה הבעיה? דרגונסטון נמצא כמה קילומטרים מקינגס לנדינג.

לגבי הדרקונים, רהאיגל היה פצוע ויש על זה אפילו הסבר נחמד (ראו בבירור שהוא פצוע), ובנוסף דאני היא זו שתמרנה את דרוגון והתחמקה מהחצים.

אמרו בבירור שנשאר לה בערך חצי מהצבא שהיה לפני הקרב על ווינטרפל.

וואלה, ואריז אולי גדול המרגלים לא הצליח לגלות כלום על האמבוש שמתכננים להם?הדרקונים או דאנריז לא ראו את הצי של יורון ממרחק?

ופספסתי איפה אמרו כמה נשאר לה מהצבא, אשמח אם תכוון אותי כי אולי פספסתי בפרק.

ואני היחיד שנגד ההטלת מצור הזאת שכולם ממליצים לדאנריז לעשות? שתכבוש את הקינגס לנדינג בכח ותשרוף את מי שמתנגד, הרי עם סרסי אין מה לדבר, ואם היא תטיל את המצור הזה אז סרסי תמצא איך לתקוף אותם.

טעות נפוצה ששמתי לב שאנשים חושבים שמי שעמד עם דאינריז בסוף זה הצבא שנשאר לה. ממש לא, הרוב בדרך על סוסים. לאור זה שלא ברור כמה דותראקים וכמה צפוניים נשארו אז לא ברור אם היא בנחיתות מספרית או לא, אבל לא נראה לי.

לגבי איך יורון (כלומר סרסי) ידעו שהם באים, זה ממש לא חור בעלילה לא קשה לפספס ספינות, אבל אפשר גם לחשוב על תאוריות יותר נחמדות שמישהו הזהיר אותם.

סתם מחשבה מופרכת לחלוטין. האם יש מצב שסאנסה בגדה ושלחה לסרסיי איזה מכתב קטן על ההגעה שלהם?

לא סביר. היא ממש שונאת את סרסי, גם נראה שהתאכזבה לגלות בסוף הפרק על המארב.

למרות שזה נראה בסדרה שכל העולם נמצא בווינטרפל ומעלה המלך, ישנם עוד בתים בחיים (לא מעניינים כרגע בסדרה) וחלקם כנראה עוד נאמנים למלוכת לאניסטר וכנראה שהם דיווחו לסרסי, רק בפרק האחרון אפשר היה לראות שאין אהבה גדולה בין הדמיות בסדרה למרות הכל

היו צריכים במקום עונה אחרונה פשוט לשים את הטופ10 פרקים הכי טובים מהעבר לפי סדר כרונולוגי וזהו.

עצם המשפט "עונה שבה כל פרק צריך להיות בטופ10" היא דרישה ככ לא ריאלית ואפילו מצחיקה והיא זאת שעומדת מאחורי האכזבות של אנשים מהעונה הזאת.

גם לי יש המון ביקורת על הסדרה ובטח על העונה הזאת, המון. ועדיין אנשים פה נסחפים בטירוף, אחלה עונה אחלה משחקי הכס יאללה פרק 5.

זה בדיוק כמו הפייסבוק של מכבי, במיוחד אחרי ההפסד לבני יהודה.

פתאום הכל רע, איביץ נכשל בשיטה וצריך ללכת הביתה ושכחו את כל הטוב, כי אם לא מקבלים בדיוק את מה שרוצים (שהרי זה בלתי אפשרי לרצות את כולם כ-ל הזמן) אז מתהפכים על הסדרה בטירוף.

למה זה לא סביר גם שמדןבר בהגיון בריא, והצד של סרסיי הניח שלאחר סוף המלחמה היא תחזור לחמל המלחמה שלה מדרגונסטון? הטעות שלה וזה מה שניסו להראות (לדעתי) במוות של ראיהגל זה שאמרו לה להמתין שכולם יחלימו והיא סירבה, ולכן שילמה ביוקר..

ף

צריך להפריד בין פרק 3 שהיה זוועתי, גרוע, מלא באפקטים וריק מתוכן לפרק 4, שבעיניי היה רק די גרוע.

המתיחות בין סאנסה ודינאריז היא משהו שאני לא מבין. מנקודת מבט של "תושב צפוני רגיל", דינאריז יכלה לקחת את הצבא שלה ובמקום ללכת לצפון, פשוט לכבוש את קינגס לנדינג עם הדרקונים. כן, כולם הסכימו שג'ון הוא המלך בצפון... אבל דינאריז היא המושיעה האמיתית. היא הביאה את הצבא הכי גדול, עם דרקונים, וכל הדרגון גלאס? בא מדרגונסטון.

אז פתאום אי אפשר לסמוך עליה? אני לא מבין. אלא אם יש איזה טוויסט שסאנסה מאוהבת בסתר בג'ון או שטות כזאת. את זה אני מוכן לקבל.

לגבי שאר הפרק, הסצינה עם ברון לי אישית הרגישה מאולצת ומלאכותית. כנ"ל הסצינות של בריאן וג'יימי. לעומת זאת הסצינה עם סרסי הייתה מעולה. סרסי חושבת כמו משחקי הכס והחוקים של משחקי הכס חלים עליה, בשונה מכל הדברים האחרים שראינו העונה. הסצינה של ואריס וטיריון גם השאירה עניין במה שיקרה הלאה.

צריך להפריד בין פרק 3 שהיה זוועתי, גרוע, מלא באפקטים וריק מתוכן לפרק 4, שבעיניי היה רק די גרוע.

המתיחות בין סאנסה ודינאריז היא משהו שאני לא מבין. מנקודת מבט של "תושב צפוני רגיל", דינאריז יכלה לקחת את הצבא שלה ובמקום ללכת לצפון, פשוט לכבוש את קינגס לנדינג עם הדרקונים. כן, כולם הסכימו שג'ון הוא המלך בצפון... אבל דינאריז היא המושיעה האמיתית. היא הביאה את הצבא הכי גדול, עם דרקונים, וכל הדרגון גלאס? בא מדרגונסטון

למה זה מוזר לך כל כך? מהרגע הראשון דיברו על זה שלצפון יש תודעה לאומית שונה ושהם לא רואים את עצמם כחלק מהממלכה המאוחדת. אתה שוכח שבהזדמנות הראשונה שהיתה להם הם הכריזו על עצמאות וגם הציבו את זה כתנאי לרנלי בשביל שיילחמו איתו נגד הלאניסטרים.

המתיחות בין סאנסה ודינאריז היא משהו שאני לא מבין. מנקודת מבט של "תושב צפוני רגיל", דינאריז יכלה לקחת את הצבא שלה ובמקום ללכת לצפון, פשוט לכבוש את קינגס לנדינג עם הדרקונים. כן, כולם הסכימו שג'ון הוא המלך בצפון... אבל דינאריז היא המושיעה האמיתית. היא הביאה את הצבא הכי גדול, עם דרקונים, וכל הדרגון גלאס? בא מדרגונסטון.

אז פתאום אי אפשר לסמוך עליה? אני לא מבין. אלא אם יש איזה טוויסט שסאנסה מאוהבת בסתר בג'ון או שטות כזאת. את זה אני מוכן לקבל.

לגבי שאר הפרק, הסצינה עם ברון לי אישית הרגישה מאולצת ומלאכותית. כנ"ל הסצינות של בריכמאן וג'יימי. לעומת זאת הסצינה עם סרסי הייתה מעולה. סרסי חושבת כמו משחקי הכס והחוקים של משחקי הכס חלים עליה, בשונה מכל הדברים האחרים שראינו העונה. הסצינה של ואריס וטיריון גם השאירה עניין במה שיקרה הלאה.

כמו שעומר כתב, הצפון רואה את עצמו כממלכה עצמאית, בעוד שדינאריז לא מוכנה לדבר כזה ומבחינתה כולם כולל הצפון תחת השליטה שלה, אין כזה דבר ממלכה עצמאית.

אם מוסיפים לזה אם החשדנות כלפי מישהי זרה, היחסים שבינה לבין ג'ון, טבעי לגמרי שתהיה מתיחות בין דינאריז לסאנסה.

ולדעתי פרק 3 היה גדול ופרק 4 היה מעולה.

מעניין אם אחד משני הפרקים שנשארו יהיה קונצנזוס.

אני טענתי עוד לפני שהתחילה העונה שלא משנה מה יעשו יהיו טענות ויבבות.

כן, הצפון הכריזו על עצמאות. אבל עדיין באסטרטגיות קרב שלהם, הם היו מוכנים לעזור גם לרנלי וגם לסטאניס לקחת את קינגס לנדינג. עם רנלי הם ניסו לעשות ברית, ועם סטאניס הם ניסו לטמון מלכודת ללאניסטרים בשביל לכלוא את הצבא של טיווין לפני הבלאקווטר (זה לא עבד בגלל אדמור טאלי, אבל זה סיפור אחר).

וחוץ מזה, לא לבטוח במישהו זר שדורש את הנאמנות שלך זה הגיוני. אבל לא לבטוח במישהו שפאקינג הביא 2 סוגי צבאות + דרקונים והקריב חצי מהצבא שלו רק בשביל שעיר הבירה הצפונית לא תיפול... זו חשדנות לא סבירה. בשביל "פחות" מזה, הצפון היה מוכן לקבל את רוברט כמלך.

בוא, היא הצטרפה אליהם כי זה היה אינטרס משותף, לא מטוב לב. הם לא מכירים אותה, ואתה רואה עכשיו שגם טיריון ו-ואריס שכן מכירים אותה כבר לא באמת סומכים עליה. זה מאוד הגיוני שסנסה נוקטת במשנה זהירות איתה.

בוא, היא הצטרפה אליהם כי זה היה אינטרס משותף, לא מטוב לב. הם לא מכירים אותה, ואתה רואה עכשיו שגם טיריון ו-ואריס שכן מכירים אותה כבר לא באמת סומכים עליה. זה מאוד הגיוני שסנסה נוקטת במשנה זהירות איתה.

מה זה אינטרס משותף?היא לא הייתה צריכה אותם בכלל, ואפילו יותר מזה, אני חושב שהם עשו לה יותר נזק מתועלת.

אינטרס משותף להילחם יחד נגד אויב משותף. ובסוף אריה היא זאת שהרגה את מלך הלילה, אז כנראה שהיא כן היתה צריכה אותם.

אותי מעניין קו העלילה של אריה עכשיו... כל הקטע עם ההואנד

זה ברור שהיא מכוונת על סרסיי והוא על ההר, אבל הם כאילו מקדימים את כולם, ושניהם לא מתכוונים לחזור מעניין מה זה אומר..

פרק טוב, אני אהבתי. הרגיש כמו SAME OLD THORNE..

היו הרבה חורים ברור.. גם דרקון יכול לעוף פשוט מאחורי הספינות ולשרוף תאמאמשלהן עד שהן יספיקו בכלל להסתובב.

דווקא הקטע עם ברון, נו מילא - כולם היו שיכורים מהתחת חגגו את הניצחון והוא ניצל את זה ונכנס.

בעיניי זה הפרק הכי טוב העונה, מקווה שפרק 5 כבר יהיה באמת וואו גם מבחינת התסריט וגם מבחינת ההפקה.

אבל סנסה אמרה נהדר, הם לא סומכים על דני כי לא מכירים אותה. והם לא תומכים בג׳יימי בתור המלך שלהם. בעונה הראשונה כשהם היו בטוחים שטיריון ניסה להרוג את בראן הם עדיין נתנו לו ללון שם כאורח והוא ויתר כי הרגיש שלא רצוי. הם נותנים לג׳יימי ללון שם כמו שנתנו לדני ללון שם, מה ההשוואה בדיוק? לגבי ת׳יאון, ג׳ון אמר לו שהוא לא הורג אותו רק כי עזר לסנסה בסוף. הבעיה שלהם עם דני היא שהם לא סומכים על מישהי עם דרקונים שבאה לשלוט עליהם, ולא רוצים לקבל מרות זרה. אני מתקשה לראות את הרלוונטיות למקרים האחרים. הם לא רוצים להרוג אותה, הם פשוט לא רוצים שהיא תמלוך עליהם.

זה דווקא היה לא אמין אם אחרי שבכל הסדרה יש את מוטיב העצמאות שלהם הם פתאום יקבלו אותה בסביבה. ההתנגדות שלהם היתה צפויה, לא מבין למה זה מפתיע משהו בכלל.

אבל סנסה אמרה נהדר, הם לא סומכים על דני כי לא מכירים אותה. והם לא תומכים בג׳יימי בתור המלך שלהם. בעונה הראשונה כשהם היו בטוחים שטיריון ניסה להרוג את בראן הם עדיין נתנו לו ללון שם כאורח והוא ויתר כי הרגיש שלא רצוי. הם נותנים לג׳יימי ללון שם כמו שנתנו לדני ללון שם, מה ההשוואה בדיוק? לגבי ת׳יאון, ג׳ון אמר לו שהוא לא הורג אותו רק כי עזר לסנסה בסוף.

שמע, אין לי כוח להסביר את זה עוד פעם. הם לא הסבירו למה הם חושדים בדינאריז.

הצפון הוכיח שהוא סמך על רוברט, מלך דרומי, ותמך בו לגמרי במלחמה + קיבל אותו כמלך של 7 הממלכות, אפילו שהוא לא עשה שום דבר למען הצפון.

הצפון הוכיח שהוא סמך על רנלי, מלך דרומי, פחות או יותר בגיל של רוב, ורצה ליצור איתו ברית (שלחו את קייטלין).

הצפון הוכיח שהוא סמך על סטאניס, מלך דרומי, לא תמכו בו אבל סמכו עליו, ברמה כזאת שרוב ניסה לטמון מלכודת לטיווין בשביל שסטאניס ינצח בבלאקווטר. וגם בספרים בתי מורמונט וגלובר הצטרפו אליו + מנדרלי עשה עיסקה עם דאבוס.

ומשום מה, הצפון לא סומך על דינאריז, מלכה מארץ אחרת, שהביאה: 8,000 unsullied ו-100,000 doth'raki (יותר מכל הווילדינגס+צפוניים+אבירי הבקעה ביחד), ו-2 דרקונים, להגן על עיר הבירה הצפונית מצבא המתים כשכל העולם שם עליהם זין!!! הם אפילו לא מקבלים אותה כמושיעה. סאנסה יושבת בקריפטס ומדברת על זה שהכל באשמת ה-"מלכת הדרקונים", שטויות מאולצות! המוות צועד על ווינטרפל והיא חושבת על דינאריז. אם לא מלכת הדרקונים כולם היו מתים מזמן. בואו לא נשכח את הציטוט של אומבר לפני ההכתרה של רוב כמלך הצפון: "It was the dragons we bowed to".

עכשיו, אני לא אומר שהם צריכים לסמוך על דינאריז בעיניים עצומות ולהיות פנאטיים שלה. כן, שליטה חיצונית, לא מהצפון, זה משהו שצריך לעורר בהם חשד. והיא הבת של המלך המשוגע, שהרג את אח ואבא של נד במוות אכזרי. ואחיה של דינאריז "כביכול" חטף ואנס את אחות של נד. טבעי שזה יעורר חשדות. אבל לא לעשות סצנה שמסבירה כמו שצריך למה סאנסה שונאת את דינאריז? אני כאילו צריך לפתח לעצמי תיאוריות והסברים למה סאנסה שונאת את דינאריז? זה לא מה שקורה במשחקי הכס, לא בסידרה, ובטח שלא בספרים.

אבל חלאס. אי אפשר להגיד מצד אחד "המלחמה במתים היא כל מה שחשוב. אנחנו צריכים להיות מאוחדים". ואז תוך כדי להגיד "אבל מה יקרה כשהמתים ימותו? אנחנו לא ניתן לך לשלוט בנו". אני יכול לחשוב למה סאנסה עשויה לשנוא את דינאריז. אבל כל עוד לא מסבירים לי את המוטיבציה של הדמויות, אני אניח שזו כתיבה עצלנית, מגושמת, וטיפשית.

סטאניס אמר לג׳ון שרוברט אמר לו שהצפון קשה לשליטה אפילו עם התמיכה של נד. הצפון הסכים להילחם עם רנלי רק בתנאי שיכיר בצפון כממלכה עצמאית, זה היה התנאי של רוב שקייטלין העבירה לו. הצפון סירב להילחם לצד סטאניס. הצפון לא קיבל את המרות שלהם. דני רוצה שיקבלו את המרות שלה. יש הבדל בין שיתוף פעולה לקבלת מרות. לא היתה להם בעיה עם זה שהוא נסע לפגוש את דני, היתה להם בעיה עם הוויתור על העצמאות.

אני באמת לא מבין למה יש פה משהו לא ברור בכלל. היא הביאה את הדרקונים ואת הצבאות בתמורה לזה שיוותרו על העצמאות שלהם. הם לא אוהבים את העסקה הזאת ולא חושבים שג׳ון היה צריך לקבל אותה. אמרו את זה לפני שג׳ון סגר את העסקה, ואמרו אחרי. מה יש להסביר פה?

ובטח שאפשר להגיד, כי שני אנשים שונים אומרים את הדברים האלה. ג׳ון וסנסה הם לא אותו אדם. ג׳ון אמר שזה כל מה שחשוב, סנסה לא. וגם ג׳ון הזהיר את דני לפני שקיבל את המרות שלה שהצפון לא ישמח לקבל את העסקה הזאת.

את המוטיבציה הסבירו לך מיליון פעם מאז תחילת הסדרה, הם לא צריכים לכתוב כל דבר באותיות קידוש לבנה, לא כל החלטה שמתקבלת צריכה להיות מלווה בסצנה ארוכה שמסבירה מוטיב שחוזר עוד מתחילת הסדרה בערך.

הצפון תמך ברוברט כי נד סטארק נלחם יחד איתו, ואל תשכח שזה היה מול המלך המשוגע. באותה תקופה עוד לא היה המלך בצפון (אלא רק בעבר)

רק אחרי שהלאניסטרים כלאו את נד והרגו אותו אנשי הצפון החליטו להתנתק ולקרוא לרוב המלך בצפון. מאז הם עדיין רואים את עצמם כממלכה נפרדת, כך שהמקרה של רוברט ודינאריז שונה לגמרי מבחינת תמיכה של אנשי הצפון וקבלה שלהם כמלך/מלכה עליהם.

רנלי? סטאניס? שוב, הם היו במלחמה עם הלאניסטרים, ופשוט שיתפו פעולה. האויב של האויב שלי הוא החבר שלי.