Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

עומר, קודם כל אני רגע מתעלם מכל התיאוריות (הבאמת מגניבות ומיוחדות) שיש על מלך הלילה.

הייתי מצפה לכל הפחות שידבר / יסביר את המטרה שלשמה הוא רוצה להרוג את בראן (יש ספרים אחי, מי צריך אותו? גם לנו במאה ה21 אין עורב עם 3 עיניים ואנחנו זוכרים את ההיסטוריה מעולה). / שיגידו איך הוא לא נשרף לעזאזל, הוא טרגריאן? הוא סתם קריפ?

ואיפה כל הצבא של המתים הגנרלים שלו? איך זה שיש רק 10 כאלה?

המון חורים שהייתי רוצה תשובה עליהם...

מהרגע הראשון של הסדרה מתייחסים לסיפורים האלה כמו שאנחנו מתייחסים למיתולוגיות שלנו, שגם הן כתובות. זה דווקא אחד הדברים היותר טובים שמרטין עשה. עברו אלפי שנים, ואף אחד כבר לא באמת מאמין לכל הסיפורים האלה.

https://youtu.be/D9yzL7BgIrI

ולמה שהוא יישרף? הוא לא בן אדם.

מהרגע הראשון של הסדרה מתייחסים לסיפורים האלה כמו שאנחנו מתייחסים למיתולוגיות שלנו, שגם הן כתובות. זה דווקא אחד הדברים היותר טובים שמרטין עשה. עברו אלפי שנים, ואף אחד כבר לא באמת מאמין לכל הסיפורים האלה.

https://youtu.be/D9yzL7BgIrI

ולמה שהוא יישרף? הוא לא בן אדם.

לא הבנתי את הקשר לגבי הסיפורים... גם לנו יש מיתולוגיות שחלק מאמינים בהם וחלק לא, בשביל מה צריך עורב עפ 3 עיניים? ומה הוא עשה שם לעזאזל כל הקרב? זה זלזול בצופה, מאוד מקווה שיהיה הסבר על זה בפרקים הבאי.

וואלה יכלו אפילו לראות איזה מת בא להרוג את תיאון ואת העורבים של בראן תוקפים אותו - הייתי אומר טוב נו שיהיה... אבל שכל הקרב הוא עושה ווארגינג סתם? מוזר.

לגבי זה שהוא לא בן אדם... הוא היה בן אדם ויוצרי הסדרה אמרו כבר שרק טרגריאן יכול לרכב על דרקון.

חייבים להסביר לנו מה נסגר איתו ומה הוא רוצה ולא עשו את זה. מקווה שיהיה הסבג בפרק הבא למרות שכנראה שלא.

לא הבנתי את הקשר לגבי הסיפורים... גם לנו יש מיתולוגיות שחלק מאמינים בהם וחלק לא, בשביל מה צריך עורב עפ 3 עיניים? ומה הוא עשה שם לעזאזל כל הקרב? זה זלזול בצופה, מאוד מקווה שיהיה הסבר על זה בפרקים הבאי.

וואלה יכלו אפילו לראות איזה מת בא להרוג את תיאון ואת העורבים של בראן תוקפים אותו - הייתי אומר טוב נו שיהיה... אבל שכל הקרב הוא עושה ווארגינג סתם? מוזר.

לגבי זה שהוא לא בן אדם... הוא היה בן אדם ויוצרי הסדרה אמרו כבר שרק טרגריאן יכול לרכב על דרקון.

חייבים להסביר לנו מה נסגר איתו ומה הוא רוצה ולא עשו את זה. מקווה שיהיה הסבג בפרק הבא למרות שכנראה שלא.

בשביל שנגיד העורב יראה איך מנצחים את מלך הלילה יביא לאריה את הסכין שתעשה את זה ויגיע למצב שהאנשים ניצלו?

בשביל לדעת מי באמת היורש לכתר כדי לקדם את העלילה?

כדי לדעת מה קורה בזמן אמרת בצד השני של החומה בעונות עד עכשיו?

די אתם מאבדים את זה, העורב כבר נתן מלא לסדרה, אתם פשוט מכירים את זה כבר מעונה 5 מתאוריות ביוטיוב אז מבחינתם זה מידע מבוסס כבר שנים אז הוא לא חשוב יותר.

ניסיתי לחשוב על דרך בה שומרים על הדנא המפתיע של הסדרה, ועדיין יוצאים מזה.

קבלו את הרעיון שלי.

ווינטרפל נופלת אחרי שזה נראה שהם דווקא מסוגלים לנצח. דיאנריז מתה, כולם מתים אחד אחד כמו זבובים.

מלך הלילה נותן נאום פסיכי פילוסופי על ניצחון המוות ולמה בני האדם הם הרעים האמיתיים שהרסו את העולם והוא הגיע לתקן את העולם על ידי הריגת כל האנושות, ואז הוא הורג את בראן.

רגע לפני שסאם מת, הוא פונה אל ג'ון בתור טרגיריאן.

טיירון שואל לפשר העניין וג'ון מגלה לו את האמת.

טיירון אומר שהצפון אבוד, אבל התקווה היחידה של האנושות זה אם תקח את הדרקונים (שרק הוא בתור טרגריאן יכול לשלוט עליהם) וצא למעלה מלך להילחם שם עם הדרקונים לצד בית לניסטר.

ג'ון מבין שאין לו ברירה, ובורח.

כולם מתים, דבר לא יעצור את מלך הלילה.

בפרק הסיום הזומבים צועדים למעלה מלך, ובקרב פסיכי נופלת גם.

סרסיי מתחבאת במעורות קבורה שם, וג'ופרי קם מהמתים והורג אותה בסצינה שגורמת למיליוני אנשים מסביב לעולם להגיד וואדהפאקקקקקק

ממש לפני סוף הפרק, באולם הכס, אחרי שמעלה מלך נפלה, ג'ון סנו מכריז על עצמו כאיגון טרגריאן, יורש העצר החוקי שימות על הגנת 7 הממלכות, ויוצא לדו קרב אפי עם מלך הלילה.

אש, חרבות, דרקונים, פירוטכניקה, מה לא. כל מה שהוליווד מסוגלת לתת.

קלוז אפ על הפנים של ג'ון שנמצא בראבק, ואז זה משתנה למבט חלול ודם יוצא מהפה.

זום אאווט, רואים שהחרב של מלך הלילה תקועה לו בבטן.

מלך הלילה צועד בבטחה ובא להתיישב על כס הברזל ולוקח את הכתר לראשו. הרעים ניצחו.

מוזיקה שקטה.

ואז אחד מהגנרלים מהווייט ווקרס בלי שום סיבה נראת לעין שולפת חרב ועורפת את הראש למלך הלילה והכתר של הממלכות נופל על הקרקע.

אנחנו לא מבינים מה ראינו הרגע, ואז מסתבר שזו אריה שעשתה את הטריק של האיש בלי שם.

היא לוקחת את הכתר, מתיישבת על הכס.

סוף

למה צריך עורב 3 עיניים שיושב לו שם באיזה פינה? היתי בטוח הוא יגיד לנו איזה סודות קמוסים של מלך הלילה, בסופו של דבר הוא משך אותו אבל היה רגע שהוא אמר אני נעלם לרגע היתי בטוח שהוא ילך לאיזה פלשבק שנבין יותר מה הסיפור שלו..זה איכזב ובכלל לא היה בו כמעט תועלת, לא צריך עורב עם 3 עינים...היתי בטוח גם שנראה איזה באטל בין מלך הלילה לג'ון(שהיה בסוף הקרב באיזה פינה ולא הועיל בכלום) ...גם את זה לא ראינו. את האמת שגם מליסנדרה לא כזה הועילה, היא הדליקה לכולם את החרבות וזה עזר במשהו.? חוץ מתאורה יותר רחבה

אחת ולתמיד: התפקיד של הווייט ווקרס היה לבנות את צבא המתים של מלך הלילה. ווייט ווקרס יכולים להעיר ולשלוט במתים וכשאחד מהם נהרג המתים שהוא העיר מתים יחד איתו וזו הסיבה שהם הוחבאו והוגנו במהלך הקרב רחוק מהחזית. מלך הלילה לא יכול להיות בכמה מקומות בו זמנית לכן הוא שלח אותם להקים את הצבא שלו מכל הצפון כפי שמראים בקטע הזה:

https://youtu.be/P6yoS3LFIFM

מה מלך הלילה רוצה? אותו דבר שכל דמות אחרת בסדרה רוצה: כוח ושליטה.

למה צריך עורב 3 עיניים שיושב לו שם באיזה פינה? היתי בטוח הוא יגיד לנו איזה סודות קמוסים של מלך הלילה, בסופו של דבר הוא משך אותו אבל היה רגע שהוא אמר אני נעלם לרגע היתי בטוח שהוא ילך לאיזה פלשבק שנבין יותר מה הסיפור שלו..זה איכזב ובכלל לא היה בו כמעט תועלת, לא צריך עורב עם 3 עינים...היתי בטוח גם שנראה איזה באטל בין מלך הלילה לג'ון(שהיה בסוף הקרב באיזה פינה ולא הועיל בכלום) ...גם את זה לא ראינו. את האמת שגם מליסנדרה לא כזה הועילה, היא הדליקה לכולם את החרבות וזה עזר במשהו.? חוץ מתאורה יותר רחבה

טוב זה חזק ממני, אתה יודע שהתכנית שלהם הייתה ליטרלי שהוא ישב שם באיזה פינה וימשוך את המלך לשם מתוך אמונה ששם הם יצליחו להוריד את המלך לבד כן? זאת הייתה ליטרלי התכנית שלהם וזה בדיוק מה שהוא היה צריך לעשות

מליסנדרה לא הועילה?! מליסנדרה!!! לא הועילה?!?!?! חוץ מלגרום לאריה ללכת להרוג את הנייט קינג ולשרוף את כל המסביב לוינטרפל כדי שלא יטבחו בהם ב20 שניות אלה יקח להם קצת יותר זמן, כן באמת היא לא הועילה.

די.

חחחחחחחחחחח די אנשים מאבדים את זה, מתלוננים שאנשים לא מתים ואז מתלוננים שאנשים שמתו מתו סתם

זה ענק.

כמו בנושא רכש

אנשים פה פיתחו תאוריות קשר לא מצאותיות ואחרי זה מתאכזבים. מזכיר לי מאוד את אבודים בקטע הזה.

כן, הכי אהבתי את התאוריות נגיד על הסמל של המתים ומה הוא מסמל ומה המשמעות שהוא הולך להביא וכל מיני כאלה ואז אחד הכותבים אמר בראיון, וואלה הוא לא מסמל משהו הוא פשוט סמל.

היא אומנם הדליקה את האש אבל הדרקונים המותשים של דיאנריס וג'ון שרפו הכל..אתה מצפה שבראן שיודע הכל מה היה ומי יהיה ידע בדיוק מה יקרה ..

לפי הראש של התסריטאים, זה הולך לכיוון שג'יימי ירצח את סרסיי על כס הברזל כמו שהוא עשה למלך המשוגע.

אריה ככל הנראה תלך עם ג'נדרי לסטורמס אנד כדי להקים את בית ברתיאון שוב.

זה גם נראה שהם מזניחים את הקטע הזה שג'ון הוא היורש האמיתי. החליקו את זה באיזו סצינה עלובה, זה בערך הפרט הכי חשוב בסדרה.

בשביל שנגיד העורב יראה איך מנצחים את מלך הלילה יביא לאריה את הסכין שתעשה את זה ויגיע למצב שהאנשים ניצלו?

בשביל לדעת מי באמת היורש לכתר כדי לקדם את העלילה?

כדי לדעת מה קורה בזמן אמרת בצד השני של החומה בעונות עד עכשיו?

די אתם מאבדים את זה, העורב כבר נתן מלא לסדרה, אתם פשוט מכירים את זה כבר מעונה 5 מתאוריות ביוטיוב אז מבחינתם זה מידע מבוסס כבר שנים אז הוא לא חשוב יותר.

אנסת את כל מה שכתבתי.

התכוונתי ספציפית לפרק הזה, מה בראן עשה בווארגינג שלו? מה זה עזר? למה לא עזר להילחם באמצעות העורבים?

אני בכלל הייתי בטוח שהוא ישתלט על הדרקון של מלך הלילה - לשם הסדרה הכינה אותנו (כשהוא השתלט על הודור ואושה אמרה לו שהיא בחיים לא ראתה מישהו משתלט על בן אדם בגודל כזה).

היא אומנם הדליקה את האש אבל הדרקונים המותשים של דיאנריס וג'ון שרפו הכל..אתה מצפה שבראן שיודע הכל מה היה ומי יהיה ידע בדיוק מה יקרה ..

אבל התוכנית שלהם עבדה.

אני לא בטוח איך יוכיחו שגנדרי אכן בנו של רוברט, היחידה שידעה את זה היא מליסנדרה וזה לא שיש איזה מסמך שמוכיח את זה.

מוסיף את בראן ומשחקי הכס לנושאים שרביד לא מבין בהם אבל מתבטא בהם נחרצות:

תיוג:

סדרות טלווזיה>משחקי הכס>בראן

עזוב שדאבוס ועוד כמה אנשים בטח יודעים ושיש עוד דרכים לפתור את זה. ושהוא כבר אמר לג'ון שמאמין לו וזה..

יש את בראן. הוא הפתרון לכל הפינות הלא סגורות (לא שזאת אחת מהן..)

אנסת את כל מה שכתבתי.

התכוונתי ספציפית לפרק הזה, מה בראן עשה בווארגינג שלו? מה זה עזר? למה לא עזר להילחם באמצעות העורבים?

אני בכלל הייתי בטוח שהוא ישתלט על הדרקון של מלך הלילה - לשם הסדרה הכינה אותנו (כשהוא השתלט על הודור ואושה אמרה לו שהיא בחיים לא ראתה מישהו משתלט על בן אדם בגודל כזה).

הוא היה אמור להיות פתיון, וכחלק מזה כנראה גם היה צריך לגרום לנייט קינג לחשוב שהוא מנסה לעשות דברים, וורגינג לשמיים איפה שהמלך נלחם בדרקונים זו אולי דרך לגרום לו להגיע אליו ואולי סתם הדרך שלו לראות מה קורה בזמן הזה.

איך עורבים היו עוזרים להלחם?

בראן מילא את התפקיד שלו בדיוק כמו שהוא היה צריך אחרי שאמרו את זה בפרק הקודם, חיכה בנקודה שהחליטו.

הוא היה אמור להיות פתיון, וכחלק מזה כנראה גם היה צריך לגרום לנייט קינג לחשוב שהוא מנסה לעשות דברים, וורגינג לשמיים איפה שהמלך נלחם בדרקונים זו אולי דרך לגרום לו להגיע אליו ואולי סתם הדרך שלו לראות מה קורה בזמן הזה.

איך עורבים היו עוזרים להלחם?

בראן מילא את התפקיד שלו בדיוק כמו שהוא היה צריך אחרי שאמרו את זה בפרק הקודם, חיכה בנקודה שהחליטו.

אם מה שאתה אומר היה נכון היו רואים את מלך הלילה מסתכל על העורבים של בראן (כמו שקרה בעבר).

עושה רושם שהוא לא שם לב אליו אפילו...