Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

אחרי פרק 3 שהיה אחת מנקודות השפל בסדרה, אני מאוד מאוד אוהב את ההתפתחות של העונה הזאת עם פרקים 4 ו-5.

הפרק הזה בהחלט נראה כאילו הוא יצא היישר מהספרים. סצינות מעולות, צילומים מטורפים. עלילה מפתיעה אך ריאלית. סוף סוף פרק לטופ 10! אפילו טופ 5 לדעתי.

אם אני ממש מתעקש למצוא קצת באסה: היו כמה דו קרבים שקיבלו יותר מדי זמן מסך אבל אני לא מתלונן. הכיבוש של קינגס לנדינג היה פשוט... קל מדי. אחרי שבנו לנו לאורך 2 פרקים את העובדה שהדרקונים של דאיינריז הם לא כלי מכריע, מסתבר שדרקון זו חיה בלתי מנוצחת.

• מנהלים ראשיים

איך התשחרר לה הפקק אינעל דינק...

מזכיר אגב את מה שאמרה השחקנית שמשחקת את דני בראיון לפני העונה האחרונה.
https://www.elle.com/culture/movies-tv/a26788861/emilia-clarke-game-of-thrones-ending-reaction/

יש ביוטיוב קליפ עם החלק מהחיזיון של דני שבו היא נכנסת לחדר שבו הכס, והתקרה הרוסה. המון תגובות מהשבוע-שבועיים האחרונים מתלוננים שהסדרה כבר לא טובה, ושהיוצרים לא מתייחסים לזה.

נו יא נודניקים, בסוף כן התייחסו. דני היא זאת שגרמה לחורבן שראתה בחיזיון.

כל הפרק הזה בנוי מהתחלה עד הסוף להראות לנו שדאני משתגעת, שזהו היא איבדה את זה, כל הנסיונות של כולם להוכיח שואריז וסנסה טועים שהיא לא משוגעת דיי יורדים לטימיון בסצנות יפיפיות שמנסות לגעת רק ברגש, הרי לא רואים את דאני מהרע שהיא מחליטה לשרוף הכל בדיוק בגלל זה, הרבה הרבה רגש וסגירות.

פרק הבא סוגרים את הסיפור אחת ולתמיד, מקווה לטוויסט כי לכולם ברור שדאני תרצח על ידי אריה וג'ון יהיה ודווקא בגלל זה אני מקווה שיקרה משהו אחר.

אגב רק אני מרגיש שאחרי הפרק הזה היה אפשר לתת עונה שלמה נוספת?

האמת שאני מרגיש ממש הפוך, אחרי הפרק הזה הם מתים כבר לסיים עם הסדרה הזאת.

אז אריה תהרוג את דאני וג'ון ישב על הכס

יעשו לזה סוף טראגי סטייל אופרה, והיא תרצח בטעות את ג'ון סנואו

אהבתי שאחרי 2 עונות די חלשות טיריון חוזר להיות דמות מפתח.

סנואו בעונה חלשה מאוד, ספציפית היום אמר כל הפרק אולי 4 משפטים, ושידרג את המבט הקבוע המיוסר למבט מיוסר+עייף. פרק הבא הוא חייב לככב.

מוות מאוד לא דרמתי של סרסי, אמרו שהיא מרוויחה מיליון דולר לפרק, בתכלס בעונה הזו היא הופיעה רק ב 3 פרקים.

אריה אוברייטד, נתנו לה להרוג את המלך לילה ומקווה שזהו ,לא מגיע לה יותר. גם שוב כמו בפרק של המלחמה במתים יש איזה 10 דקות שהמצלמה מלווה אותה בלי שום תכלית (מלבד המחשה של האווירה).

כל הפרק הזה בנוי מהתחלה עד הסוף להראות לנו שדאני משתגעת, שזהו היא איבדה את זה, כל הנסיונות של כולם להוכיח שואריז וסנסה טועים שהיא לא משוגעת דיי יורדים לטימיון בסצנות יפיפיות שמנסות לגעת רק ברגש, הרי לא רואים את דאני מהרע שהיא מחליטה לשרוף הכל בדיוק בגלל זה, הרבה הרבה רגש וסגירות.

פרק הבא סוגרים את הסיפור אחת ולתמיד, מקווה לטוויסט כי לכולם ברור שדאני תרצח על ידי אריה וג'ון יהיה ודווקא בגלל זה אני מקווה שיקרה משהו אחר.

השאלה מה באמת יוכלו לעשות כדי לסיים את הסדרה 'כמו שצריך'?

במצב הנוכחי זה או שג'ון יישב על הכס או דאני. אם זה באמת יהיה ג'ון אז כמו שאמרת - צפוי ואפילו 'משעמם'. אם זה איכשהו יהיה דאני אז נגזר על הסדרה סוף טראגי שלא יתעכל טוב אצל רוב הצופים (אני אישית דווקא ממש אשמח לאיזה סוף קודר ופסימי אבל הכותבים הרגילו אותנו להוליווד בעונות האחרונות אז סיכוי קלוש שזה יקרה).

עוד נקודה ששווה להתעכב עליה - אחרי כל מה שקרה, גם ג'ון בעיניי הוא לא מנהיג לגיטימי. מדובר באחד שבורח מאחריות ועוצם עיניים בזמן שהמלכה שלו מדרדרת לשיגעון (היו לו מספיק סימנים מקדימים לזהות את זה עוד לפני הכאוס שהיה עשתה במעלה המלך), במקום זה בחר לסתום את הפה ולהיות כלבלב צייתן. יש לו לא מעט אחריות למה שקרה בפרק האחרון, קצת מבאס לחשוב שהוא פתאום ייחשב כאיזה מושיע שיציל את כולם מה-mad queen כשבפועל הוא יכל והיה צריך לעשות את זה הרבה לפני.

אין להם איך לסיים את זה "כמו שצריך".

זה היה ברור הרבה לפני שהתחילה העונה הזאת.

חוץ מזה, אם עוד על הפרק הקודם היו דעות חלוקות ובצדק מסוים, אז לא ברור לי איך גם הפרק הזה קיבל ציונים נמוכים ב-IMDB. בעיניי מדובר באחד הפרקים הטובים והמוצלחים של הסדרה. כנראה כבר הגיעו לנקודה שלא משנה מה יעשו, תמיד יהיו מתלוננים ובכיינים שיקטלו.

השאלה מה באמת יוכלו לעשות כדי לסיים את הסדרה 'כמו שצריך'?

במצב הנוכחי זה או שג'ון יישב על הכס או דאני. אם זה באמת יהיה ג'ון אז כמו שאמרת - צפוי ואפילו 'משעמם'. אם זה איכשהו יהיה דאני אז נגזר על הסדרה סוף טראגי שלא יתעכל טוב אצל רוב הצופים (אני אישית דווקא ממש אשמח לאיזה סוף קודר ופסימי אבל הכותבים הרגילו אותנו להוליווד בעונות האחרונות אז סיכוי קלוש שזה יקרה).

עוד נקודה ששווה להתעכב עליה - אחרי כל מה שקרה, גם ג'ון בעיניי הוא לא מנהיג לגיטימי. מדובר באחד שבורח מאחריות ועוצם עיניים בזמן שהמלכה שלו מדרדרת לשיגעון (היו לו מספיק סימנים מקדימים לזהות את זה עוד לפני הכאוס שהיה עשתה במעלה המלך), במקום זה בחר לסתום את הפה ולהיות כלבלב צייתן. יש לו לא מעט אחריות למה שקרה בפרק האחרון, קצת מבאס לחשוב שהוא פתאום ייחשב כאיזה מושיע שיציל את כולם מה-mad queen כשבפועל הוא יכל והיה צריך לעשות את זה הרבה לפני.

אין להם באמת איך כמו שתורגי אמר, אני פשוט מקווה שאולי באמת אולי הם יצליחו להפתיע אותנו בפעם האחרונה, סביר להניח שלא.

חוץ מזה, אם עוד על הפרק הקודם היו דעות חלוקות ובצדק מסוים, אז לא ברור לי איך גם הפרק הזה קיבל ציונים נמוכים ב-IMDB. בעיניי מדובר באחד הפרקים הטובים והמוצלחים של הסדרה. כנראה כבר הגיעו לנקודה שלא משנה מה יעשו, תמיד יהיו מתלוננים ובכיינים שיקטלו.

זה סובייקטיבי אתה יודע.

אני חשבתי שהפרק הקודם היה סביר והפרק היום היה סביר מינוס.

לטעמי הציון ב-IMDB גבוה מדי.

אין להם באמת איך כמו שתורגי אמר, אני פשוט מקווה שאולי באמת אולי הם יצליחו להפתיע אותנו בפעם האחרונה, סביר להניח שלא.

לא חושב שיש יותר מדי אופציות

זה סובייקטיבי אתה יודע.

אני חשבתי שהפרק הקודם היה סביר והפרק היום היה סביר מינוס.

לטעמי הציון ב-IMDB גבוה מדי.

אמן שעומר יספיילר לך את הפרק האחרון.

אבל ברצינות רגע, מה לא אהבת בפרק הזה שגורם לך לחשוב שמגיע לו את הציון הכי נמוך בסדרה? הרי אם הפרק הזה שווה מתחת ל-7 אז עוד לפחות חצי מהפרקים בסדרה ראויים לציון הזה. סובייקטיבי והכל, אבל ברור שיש כאן קטילה לא פרופורציונלית מצד המאוכזבים החל מפרק 3 (הרי שום סיכוי בעולם ששלושת הפרקים הראשונים של העונה יותר מוצלחים מה-2 האחרונים).

לא חושב שיש יותר מדי אופציות

יש בי אמונה (שלא תקרה) שיש אופציות קיימות שאנחנו אפילו לא חשבנו עליהן והם יכולים להשתמש באחת מהן.

תן לפנטז נשאר שבוע

• מנהלים ראשיים

אני חושב שזה יגמר דווקא בזה שלא יהיה מלך.
יחזרו לתקופה שטרום הטרגריינים, לפני שאיאגון הכובש פלש לווסטרוז עם הדרקונים שלו וכבש את שבעת הממלכות ומי שתוביל את זה תהיה דווקא סנסה.

ג'ון ילך לחיות לבדו - בעצם יגזור על עצמו גלות

דני - תרצח כנראה על ידי ארייה או ג'ון עצמו
סאנסה - תשלוט בצפון

טיריון - יזכה לגאולה שלו וישלוט על בית לאניסטר

הזכרתי כאן לפני שבועיים אאל"ט את החיזיון שלא קיבל מספיק פוקוס מצד הצופים בעונה האחרונה, אמנם הייתי בטוח שהנייט קינג יהיה זה שיחריב את מעלה המלך עם הדרקון שלו ולא דאני אבל הEND GAME זהה- דאני מבינה יותר ויותר שאין לה מה לחפש במעלה המלך כי כמו שהיא אמרה בפרק האחרון- אין לי אוהבים כאן, אז היא שוברת את הגלגל ע"י החרבת מעלה המלך. אני עדיין חושב שאם יישאר בכלל המושג שליט שבע הממלכות אז ווניטרפל תהפוך למושבו ושדאני תחזור למירין שם היא כן נאהבת ונערצת. ההגעה לווסטרוז הביאה לה רק צער כאב ואובדן והאסימון הזה נפל לה בשנייה שהפקק השתחרר לה.