Jump to content

משחקי הכס עונה אחרונה 14.4 (כולל ספויילרים!)

הנדון

Recommended Posts

שעושים את הסדרה בלי לדעת מה בדיוק מתוכנן בהמשך באמת, אולי הסופר ישנה..בכל אופן ברור שזה מתואם.

אבל הרוב זה השערה שהסיום יהיה ככה ובסוף יכול להיות שבספר הוא כן יהרוג אנשים או יחזיר אנשים לחיים(דוגמא קטנה האימא שמתה פה ובספר היא חזרה לחיים)

שעושים את הסדרה בלי לדעת מה בדיוק מתוכנן בהמשך באמת, אולי הסופר ישנה..בכל אופן ברור שזה מתואם.

אבל הרוב זה השערה שהסיום יהיה ככה ובסוף יכול להיות שבספר הוא כן יהרוג אנשים או יחזיר אנשים לחיים(דוגמא קטנה האימא שמתה פה ובספר היא חזרה לחיים)

אין פה שום השערה, דיוויד ודן יודעים בדיוק מה הסוף כי ג'ורג' ר.ר. מרטין סיפר להם אותו מזמן והוא ליווה באופן צמוד את הסדרה עד איזה עונה 5 אאל"ט, אני באופן אישי חושב שהוא לא הוציא את הספר הבא כי הוא הקפיא את כתיבתו לטובת יצירת התוכן לסדרה מהרגע שהוא הבין שהם עוקפים אותו.

הוא ציין לא פעם שהוא ידע מהיום הראשון את הסוף, את הרגעים המכריעים ועוד, אך לא את כל ה"נתיבים והדרכים" שבאמצע (מן הסתם). לא הגיוני שהוא ייתן ליצירה הגדולה ביותר שלו להישאר אך ורק בידיים של HBO מבחינת הכתיבה ולכן הוא היה חייב לנטוש את הספר/ים וליצור עבור הסדרה את התסריטים והתוכן.

ד"א אני ממש שונא את העובדה שהמון כאן ובכלל אומרים שהסדרה הפכה להוליוודית, אמנם חבל לי שהרוב לא מבינים אותה לעומק אבל זו בעייה שלהם וזה מרגיש שבדיוק מהסיבה הזו(אנשים שרואים את הסדרה ב"פשט" אם תרצו) ערך הסדרה יורד אצל אלו שכן רואים בה יותר מדרקונים וציצים.

זה בדיוק כמו בית הנייר- ברגע שמשהו הופך למיינסטרים מלא אנשים מתחילים להוריד מערכו, כן, היו סצנות הוליוודיות בבית הנייר (האופנוע היה מבאס) אבל זה לא מוריד מערך הסדרה, היה פשוט צורך לספק שעשוע להמונים, הכל טוב..

כמו שכבר כתבתי נראה לי שיש כבר ספר מוכן ומחכים שיתפגר בשביל לסחוט את הלימון כמה שאפשר.

אחד לא מספיק.. נשארו עוד שניים

אין פה שום השערה, דיוויד ודן יודעים בדיוק מה הסוף כי ג'ורג' ר.ר. מרטין סיפר להם אותו מזמן והוא ליווה באופן צמוד את הסדרה עד איזה עונה 5 אאל"ט, אני באופן אישי חושב שהוא לא הוציא את הספר הבא כי הוא הקפיא את כתיבתו לטובת יצירת התוכן לסדרה מהרגע שהוא הבין שהם עוקפים אותו.

הוא ציין לא פעם שהוא ידע מהיום הראשון את הסוף, את הרגעים המכריעים ועוד, אך לא את כל ה"נתיבים והדרכים" שבאמצע (מן הסתם). לא הגיוני שהוא ייתן ליצירה הגדולה ביותר שלו להישאר אך ורק בידיים של HBO מבחינת הכתיבה ולכן הוא היה חייב לנטוש את הספר/ים וליצור עבור הסדרה את התסריטים והתוכן.

ד"א אני ממש שונא את העובדה שהמון כאן ובכלל אומרים שהסדרה הפכה להוליוודית, אמנם חבל לי שהרוב לא מבינים אותה לעומק אבל זו בעייה שלהם וזה מרגיש שבדיוק מהסיבה הזו(אנשים שרואים את הסדרה ב"פשט" אם תרצו) ערך הסדרה יורד אצל אלו שכן רואים בה יותר מדרקונים וציצים.

זה בדיוק כמו בית הנייר- ברגע שמשהו הופך למיינסטרים מלא אנשים מתחילים להוריד מערכו, כן, היו סצנות הוליוודיות בבית הנייר (האופנוע היה מבאס) אבל זה לא מוריד מערך הסדרה, היה פשוט צורך לספק שעשוע להמונים, הכל טוב..

היא חד משמעית הפכה להוליוודית, וזה לא קשור לפופולאריות שלה. לך לעונות 1-4 ותראה את הדיאלוגים שהופיעו שם (שנלקחו כמעט as is מהספרים). על העומק, החוכמה ורמת האנגלית שם. לא מתקרב בכלל לעונות האחרונות.

מבלי שקראתי את הספר ראו בסדרה מוטיבים מסויימים, היו תהליכים מסויימים, היה ציר זמן מסויים שלפיו הסדרה התקדמה, הסדרה הייתה ברוטאלית ולא מתפשרת ולא "נעימה לעין" כדי לרצות את הצופים. כל זה השתנה בעונות האחרונות. דווקא בגלל שהבנו אותה אז אנחנו מתבאסים ממנו כיום.

תחשבו איזו מסכנה סאנסה חזרה הביתה אחרי מסע יסורים קשה רק בשביל לגלות שאח אחד נדפק בטיול הגדול וחושב שהוא עורב עם 3 עיניים, אחות שנייה נוער בסיכון והאח הגדול אוהד הפועל.

#מחשבות רנדומליות אחרי צפייה בעונה 7.

תצאו מהסרט, לא יהיה ספר שישי ולא שביעי.

הבן זונה ימות לפני. זה פשוט כבר לא מעניין אותו. הוא מעדיף לכתוב כל מיני ספרים על הlore הכללי מאשר אשכרה לסיים את הסיפור הראשון.

מהרגע ששיחררתי את עצמי מהמחשבה שיהיה ספר נוסף הרבה יותר זורמת לי גם הסדרה.

ערן אני לא יודע מאיפה הבאת את המקורות שלך כי זה פשוט לא נכון.

פעם אחרונה שהוא דיבר הוא אמר שיש לו עוד המון לכתוב ושהוא היה עסוק עם fire and blood.

הספר היחידי של שיר של קרח ושל אש שיצא בזמן שהסדרה הייתה באוויר זה a dance with dragons.

מהעונה החמישית, לא כולל, מרטין לא היה חלק מהכתיבה וזה נבע גם מחילוקי דעות שלו עם הבמאים וגם על רצון להתמקד בכתיבה.

ולכן, מהעונה החמישית חלק גדול כבר לא דומה לספרים או מומצא לחלוטין. מרטין רק נתן להם את הכיוון הכללי, אבל הם עשו מה שבזין שלהם.

דוגמא קלאסית: באריסטן סלמי, דמות ראשית בספרים שעדיין חיה ואפילו יש לו pov בספר השישי, נהרג בסדרה בצורה מפגרת בטירוף.

הסיבה? הבמאים לא אהבו את השחקן מבחינה אישיותית אז רצחו את הדמות שלו.

נכון זה לא סותר מה שאמרתי

הם שינו הרבה דברים מהסדרה לספר

דוגמא אחרת, ביג ג'ון אמבר תקוע בכלא של משפחת פריי, ריקון סטארק נמצא בסקאגוס ומתחבא שם ולורד מנדרלי(שבכלל כן תמך בו יחד עם לורד גלובר בסתר בתקופה שרמזי ואבא שלו שלטו) הלכו להביא אותו ..

בפועל הרגו הרבה דמיות גם האמא של הילדה ואח של גלובר שהיה הלורד הלכו לחפש את ריד שיש לו בית צף שמתחבא באיזור הצוואר כדאי שאנשים לא ימצאו אותו(עד היום לא הראו בכלל את הדמות ואני בספק אם יראו, למרות שהוא דמות חשובה).

לא התכוונתי שהספר מוכן מבחינת כתיבה, התבלבלתי במה שרציתי להגיד, אבל הוא כבר בנה את הקו העלילתי של הסוף שהוא רוצה...יחד עם זאת יש כמובן שינוים כמו שאמרתי, גם בספרים הקודמים ואני בטוח שגם בספר ההמשך יהיו שינוים לעומת סוף הסדרה הנוכחית.

הוא מטריל את כולם לגבי הספרים, כבר 4 שנים שהוא אומר "מי יודע, אולי השנה אצליח להיכנס למומנטום ולסיים אותו. נכון להיום נשארו מספר חודשי כתיבה". אני גם חושב שהוא ימות לפני, זה יעצים את הסידרה עוד יותר, כשכולם ידברו על כמה הסידרה התדרדרה ויעלו אותו כגיבור שהיה יכול להושיע אותה אבל מת מזקנה

היא חד משמעית הפכה להוליוודית, וזה לא קשור לפופולאריות שלה. לך לעונות 1-4 ותראה את הדיאלוגים שהופיעו שם (שנלקחו כמעט as is מהספרים). על העומק, החוכמה ורמת האנגלית שם. לא מתקרב בכלל לעונות האחרונות.

אין ספק בכלל שהעונות הנ"ל הן יצירת מופת הן בדיאלוגים והן באמת האמיתית על התקופות, אבל אין מה לעשות- ג'ורג' עובד על הספרים כבר 30 שנה בערך, ללא מגבלת זמן, דמיון, חופש יצירתי והוא המוח שאחראי ליצירה. לעומת זאת- יש את העיבוד הטלוויזיוני שחייב להוציא עונה כל שנה, הם חותכים המון מידע ודמויות כי יש להם רק 10 שעות זמן מסך לעונה ותקציב עצום אך עדיין לא כזה שיכול לכלול בו רבע מהעולם המטורף שג'ורג' יצר. הדיאלוגים הם הדבר היחיד שבאמת חבר לי אך שוב- לג'ורג' היו שנים של התעסקות בכל ספר ולהם יש חודשים בודדים, אי-אפשר לצפות שהרמה תישמר ברגע שהם עקפו את הספרים.

מבלי שקראתי את הספר ראו בסדרה מוטיבים מסויימים, היו תהליכים מסויימים, היה ציר זמן מסויים שלפיו הסדרה התקדמה, הסדרה הייתה ברוטאלית ולא מתפשרת ולא "נעימה לעין" כדי לרצות את הצופים. כל זה השתנה בעונות האחרונות. דווקא בגלל שהבנו אותה אז אנחנו מתבאסים ממנו כיום.

צריך גם לקחת בחשבון את העובדה שמעונה 6 הסדרה עומדת לפני סיום, כך שהסדרה התקרבה לזמן הת'כלס שבו הכל על השולחן ואין הרבה סיפורי משנה כי כולם מתרכזים לסיפור המרכזי.

מעניין לדעת מה היה קורה אם הייתה יוצאת עונה כל שנתיים, האם הבאזז היה מצליח להישמר והיה ניתן להוסיף עוד עלילה, אני 100% בעד אם זה היה אומר שהרמה הייתה נשארת/אפילו רק היה מתווסף עוד תוכן אבל ההיגיון אומר שהרוב היו נוטשים.

בשורה התחתונה אני לא מאשים את יוצרי הסדרה כי אין אפשר לצפות מהם ליצור בכלום זמן+מיליון הגבלות משהו שיעמוד באותו סטנדרט של הספרים שכל אחד מהם נכתב במשך שנים ע"י גאון.

משהו בנוגע לספרים, לפני 3 או 4 שנים הוא העלה פוסט ענקי בבלוג שלו על כך שהוא מצטער שהוא לא יוכל לסיים את הספר לפני כריסמס של אותה שנה ומבטיח שזה יהיה מוכן עד כריסמס הבא, בנוסף הוא שחרר שני פרקי POV מהספר החדש, אם אני לא טועה אחד של בריסטן סלמי והשני של אריה. בכל מקרה, מאז, חוץ ממשפט פה או שם בבלוג שלו על זה שהוא עדיין כותב, דממת אלחוט מצידו, הוא פשוט שם זין על הקהל העצום שלו והוא בן זונה שמן.

מה שהכי משגע זה שהשמן המסריח הזה עוד הוציא השנה איזו פאקינג אנציקלופדיה של תולדות בית טארגריאן. מבזבז את הזמן המאוד קצוב שנותר לו עד ההתקף על שטויות.

שמן בן זונה.

אני לא מבין על מה הדיון, יש את הסדרה, ויש את הספרים, הם שונים לגמרי, רק העונה הראשונה היתה מדויקת.

יש את הקו הראשי שהסדרה הולכת אליו, אבל כל השאר מסביב עבר שינוי כדיי להתאים לטלויזיה, יש לו את הקצב כתיבה שלו, וזהו.

כאילו שיש פה אנשים שקראו את הראשון אי שם ב1996 ועדיין מחכים שסדרת הספרים תגמר, יאלה... דיי עם התלונות, לקרוא לו שמן מסריח זה לא מכבד.

אני לא מבין על מה הדיון, יש את הסדרה, ויש את הספרים, הם שונים לגמרי, רק העונה הראשונה היתה מדויקת.

יש את הקו הראשי שהסדרה הולכת אליו, אבל כל השאר מסביב עבר שינוי כדיי להתאים לטלויזיה, יש לו את הקצב כתיבה שלו, וזהו.

כאילו שיש פה אנשים שקראו את הראשון אי שם ב1996 ועדיין מחכים שסדרת הספרים תגמר, יאלה... דיי עם התלונות, לקרוא לו שמן מסריח זה לא מכבד.

ושמן בן זונה?

תחשבו איזה מסכנה סאנסה חזרה הביתה אחרי מסע יסורים קשה רק בשביל לגלות שאח אחד נדפק בטיול הגדול וחושב שהוא עורב עם 3 עיניים, אחות שנייה נוער בסיכון והאח הגדול אוהד הפועל.

#מחשבות רנדומליות אחרי צפייה בעונה 7.

נכנסת לחדר שלה שמפוצץ בפוסטרים ״הנסיך ג׳ופרי״ עם לבבות

אפריל 2011: מרטין אומר ששני הספרים האחרונים יקחו פחות זמן. מאמין שבקצב כתיבה טוב, כל ספר יקח 3 שנים.

אפריל 2013: מרטין אומר שרבע מהספר נכתב.

אפריל 2015: מרטין אומר שהוא רוצה שהספר יפורסם לפני עלייתה של העונה השישית של משחקי הכס.

ינואר 2016: מרטין אומר שהספר במרחק של כמה חודשי כתיבה, אם הם ילכו טוב.

ינואר 2017: מרטין אומר שהוא מאמין שהספר יפורסם בשנת 2017.

הוא יודע טוב מאוד שאף ספר בעולם לא יצליח להכיל את כמות ההייפ שהסידרה הזו קיבלה. אף ספר. הדרך היחידה שבה הסידרה תמשיך להיות "אגדית" היא אם הספר לא יתפרסם, אבל יודלפו פרקים מעניינים שמשאירים לך טעם של עוד, והם ייחשפו אחרי המוות של מרטין. נגיד הפרק על החזרה לחיים של ג'ון או פרט עלילתי משמעותי אחר וכולם חושבים לעצמם "וואו... מדהים. הלוואי והייתי יכול לדעת איך הוא התכוון להמשיך".

הוא גם בונה המון ציפיות, מרטין אמר שיהיה טוויסט עלילתי גדול עם דמות שמתה בסידרה וחיה בספרים, ויש כל מיני דמויות כאלו. קייטלין חזרה לחיים כיצור רצחני ואכזר. סטאניס בדרך לבולטונים, והוא לא הקריב את שירין, שבכלל נשארה בחומה, אבל הכותבים של הסדרה אמרו שמרטין אמר להם שהוא תמיד תכנן שסטאניס יקריב את שירין (אז מתי?). ולא סתם הודלפה איזשהי גירסה ישנה של משחקי הכס (שמרטין כתב) בה ג'ון וטיריון מתאהבים באריה והם הופכים ליריבים, ודרך אגב כשהיא הודלפה הושחר בכוונה הסוף.

מבחינתי, רק מי שהתחיל מהספרים יכול לבוא בטענות ולזרוק איזה קללה, לא הטרמפיסטים שבאו בעקבות הסדרה.

מי שלא קרא את הספרים בשנות התשעים שלא יבקש כרטיס לדרבי חוץ