Jump to content

סיכום התיקו בדרבי (חוץ) אחריי צפייה בש.ח | 1-1 מאכזב, עם הפנים קדימה לגביע

Sawyer

Recommended Posts

הדרבי הגדול של ת"א נודד שוב פעם מבלומפילד, הפעם למושבה בפתח תקווה שתארח את המשחק הגדול ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע, צהוב נגד אדום, מכבי נגד הפועל - דרבי.

איביץ' מעלה הרכב שכולל את דסה בעמדת המגן הימני, קישור של גלזר-פרץ-מיכה ואת צ'יקו ויונתן כהן שיצטרפו לאצילי בחולייה ההתקפית. רפואה שרק חזר למועדון העלה את ה11 הגנרים שיש להפועל להציע.

המשחק נפתח בצורה מאוד מהוססת מצד שתי הקבוצות. דקה 11 אחמד אעבד מנסה בעיטה מזווית קשה הכדור שלו טוב אבל מפספס את המסגרת במטר בודד. דקה 21 דאבל דאבל פס חכם של אצילי וסבוריט משאיר את האחרון במצב בעיטה קורץ אבל הכדור שלו רע חלש וגבוה מעל השער. המשחק נכנס לקצב, דקה 24 התקפה יפה של הצהובים נגמר בבעיטה נהדרת של דור מיכה על קו ה16 הכדור שלו מפספס את השער רק במעט. דקה 26 דסה מכניס כדור גדול לעומר אצילי שמקדים את הבלם שלו ומזווית קשה מנסה לדחוף את הכדור אל השער אבל לבקוביץ' סוגר את השווית וזה קרן בלבד לצהובים. דקה 32 קרן של הפועל ננגחת במצב מסוכן אבל אינסטיקנט אדיר של ראייקו מונע שער ודאי ומוציא את הצהובים למתפרצת עם אצילי שמכניס כדור גדול לדור מיכה שדוהר באגף שמאל מנסה לחזיר כדור לרחבה נסיון חצי מספרת של יוני כהן מגיע בטעות לצ'יקו אופאודו שמ8 מטר שולח וולה אדיר למשקוף ופנימה, 1-0 מכבי ת"א. דקה 43 קרן להפועל מולידה נסיון בעיטה של רז שלמה מ13 מטר הולך רע והחוצה.

מחצית שניה נפתחת עם לחץ של האדומים שמחפשים את השוויון, דקה 52 זיקרי מצליח לברוח יפה מהשמירה אבל מ25 מטר משחרר בעיטה חלשה החוצה. דקה 55 קרן טובה של אצילי מוצאת את גלזר שלא עולה מספיק גבוה וממצב נוח נוגח מעל השער. דקה 57 טעות של פרץ מתורגמת להזדמנות גדולה לאדומים כשבעיטה של ספורי מ15 מטר נהדפת על (בדרך החוצה) לקרן. הצהובים מצליחים בדקות האלו להרגיע את ההתלהבות של הפועל בפתיחה ולהאט את המשחק. דקה 71 אבי ריקן מוצא את עומר אצילי שעובר נהדר בין 2 חודר לרחבה אבל צ'יקו חוטף לו את הכדור ומשחרר בעיטה חלשה ומביכה לידיים של לבקוביץ'. דקה 75 קרן של קלאודמיר מסתובבת מעל ראייקוביץ' ופוגעת במשקוף בדרך החוצה. דקה 76 התקפת מעבר של הצהובים עם שכטר שמוריד אחורנית לפרץ שממהר לבעוט מ20 מטר כדור שטוח ולא מספיק מדוייק. דקה 80 עגייב מנסה להרים את סבוריט באלימות מה שהופך לתגרה רבתית, איכשהו שכטר - ללא שום סיבה נראת לעין מקבל אדום. מוות לאדלר. הפועל שואבת הרבה התלהבות מהאדום הלא מוצדק. דקה 83 ייני מרחיק בנגיחה רק עד קלאודמיר שמ18 מטר בועט חזק בנגיעה רחוק מהמסגרת. דקה 88 דור פרץ מרחיק כדור ברחבה בראש עד בואטנג שמ17 מטר בועט בנגיעה כדור שמקבל הסטה מדור מיכה עובר דרך השחקנים, הולך לפינה הרחוקה ולרשת, 1-1. דקה 92 הפועל יכולה לנצח את המשחק הזה כשספורי מוציא כדור טוב אחורה לקלאודמיר שמ15 מטר בועט פצצה שחולפת מטר מהקורה של ראייקו.

שופט: מכור. (כמה **** בן זונה אפשר להיות? לא הספיק לך כל המשחק לתת להם לכסח בפראות בלי מענה? שריקות מאוחרות? טעויות רנדומליות מול מכבי? כלום? היית חייב להמציא אדום לשכטר כדי לגמור אותנו? גם אדום לספורי אח"כ היה מספיק. שלא תראה אור יום. אתה וכל צוות השיפוט.)

שחקנים:

ראייקו - הצלה מטורפת שהתרגמה לשער היתרון שלנו, משחק סולידי ואני לא חושב שיש לו אחריות כלשהי בגול. נכס למכבי.

דסה - לא היה מספיק מרוכז בהגנה. יותר מדי מנסה לגנוב מהשחקן שלו ולחפות ובסוף גורם לבלאגן. לא עלה הרבה להתקפה אבל כן סיפק כמה מהלכים מעניינים כשכן עלה.

פיבן - משחק לא טוב של שחר שאיבד כדורים בצורה לא אופיינית, לקח יותר מדי הימורים שלא השתלמו ופגע ביציבות המערך ההגנתי. לשכוח ולהמשיך הלאה.

שרן - ניסה להחזיק את מרכז ההגנה של מכבי אבל גם הוא לא היה ביום גדול שלו. השתדל לשחק בצורה רגועה לפעמים זה פחות הלך לו.

סבוריט - הסביר ביותר בהגנת מכבי ת"א, הציל לפחות כדור אחד של גול ודאי, היחיד עם כוחות דקה 90 לפרוץ קדימה, שיתף פעולה יפה מקדימה כשעלה, שגה בחלק ההגנתי אבל פחות מאחרים. היה חייב להוציא כדור בגול.

גלזר - משחק חלש של דן שפשוט לא היה מספיק מדוייק היום, לא בפסים שלו, לא בפעולות ההגנתיות. ביחד עם דור פרץ היה האחראי ל"איבוד מרכז המגרש" הלא אופייני לנו, למחוק ולהמשיך.

פרץ - גם היום היה משחק לא טוב של דור פרץ לצד גלזר. טעויות מביכות, רגעי אדישות ובלבול. פלאשבקים שרוצים לשכוח, גם ביום כזה רשם כמה יציאות מרשימות ועוצמתיות קדימה, מדהים בזה.

מיכה - הכניס כמה כדורים מסוכנים, ניסה לקחת עליו בדקות הקשות וקידם את המשחק עבורנו, אבל שוב. מצפה ממנו להרבה יותר, בעיקר ליותר אחריות. איבודים כאלו מדור מיכה אני לא מקבל באהלן אהלן.

יונתן - המשחק הכי חלש של יוני במכבי, איבודים, טעויות, כדורים שעוברים אותו באין מפריע. יש גם כאלו, למחוק ולהמשיך הלאה. (אבל למה בדרבי ילד?)

אצילי - אני חושב שהיה הטוב בשחקני מכבי היום, הלחץ הבלתי נגמר שלו, הכדורים שהוא משיג, היציאות קדימה. היה לא 100% מדוייק בפעולות שלו אבל עדיין התרומה שלו ניכרת בכל משחק. חבל שצ'יקו לקח לו את הגיימאובר.

צ'יקו - הביא שער, שוב. חשוב מאוד. לקח לאצילי הזדמנות לגמור לנו את המשחק ושוב פעם היה בערך 50-50 בפעולות טובות וטעויות.

פיקנטריה:

- מכבי עולה עם סווטשרט חדש (נתניה מדי בשבילי)

- ארועי מחצית (בהשגחת בן מנספורד שהתגלגל מצחוק)

- שוב פעם שחקן שלא פתח בהרכב משחק קודם כובש (צ'יקו)

- מסיימים עונה בלי ניצחון בדרבי.

חייב למות:

פפיר - וזה מכוון לאדלר גם כמובן. אני רק מבקש מאלוהים שיתחיל לקחת מהשופטים כמה, זה כבר לא ייתכן שצורר כזה עדיין חיי. רק מקווה שהעונש על מה שהוא עשה היום יהיה מידתי, שיחקו לו לפחות את כל הקרובי משפחה איתו. שיכאב לו במוות.

שפיגלר - כזה מוצץ זין לא ראיתי בחיים, אז אבא שלך שם גול במקסיקו 70. איך הזבל הלא אובייקטיבי הזה משדר? כמה אפס אפשר להיות כדי להגיד את הדברים האלו ואיך עם כ"כ הרבה זין בפה. שיחנק מהזרע הבא שיעבור לו בגרון אמן.

הפועל - הייתם ותשארו הקבוצה הכי דוחה מגעילה ועלובה שקיימת. השמות ארוכים מלפרט. אבל לך רמזי ספורי אני אגיד דבר אחד, את המקירו-פינס לא שכחנו. תרגיע אם אתה לא רוצה להפוך למנודה בגריינדר. אפס.

קהל:

לא חושב שזאת הייתה שעתה היפה ביותר של הקהל, ביום של דרבי צריך להתאבד מהשניה הראשונה ועד לאחרונה. לא להשאיר להם כלום. אבל זה כבר לא רלוונטי עכשיו.

יום חמישי יש לנו את המשחק הכי חשוב העונה, נוקאאוט מול עכו. במסלול החשוב ביותר שנותר העונה, הגביע. אני יודע שזה ב19:00 אבל תעשו את כל המאמצים להגיע ולדחוף אותנו שלב קדימה בגביע.

חמישי, 19:00 נתניה. נתראה.

מבאס אבל לא הגיע לנו.

מכבי פשוט לא הגיעה למשחק היום, בעיקר במחצית השנייה שהיה ברור בערך מדקה 48 שנקבל את השיוויון.

הקישור מרגיש לי סחוט לגמרי. הרוטציה בהתקפה עובדת יופי אבל שלישיית גלזר, פרץ, מיכה חייבת קצת רענון.

אני מת על צ'יקו. לא יודע להסביר למה.

לא מבין איך לא זיינו אותם 3-0 לא משנה הפועל דרבי זאת קבוצה אחת החלשות בליגה.

לצערנו הרבה שחקנים באו מתחת לרמתם היום מסיבה כלשהי. פחות נלחמו פחות ריכוז, גם הניהול משחק של איביץ' היה נראה לי קצת מוזר.

כמובן שכל זה לא משנה אם השופט לא היה מזיין אותנו כל המשחק בערך כולל האדום. אפשר לשחק רע ועדיין לנצח אבל לשחק רע כשהשופט נגדך זה כבר בלתי אפשרי.

אגב, השער שלנו הגיע שוב מטעות ומסירה גרועה של דגני חחח יש לו משהו כשהוא רואה את מכבי שהוא חייב לסדר לנו גול.

יאלה היה עבר שום דבר לא יהרוס לנו את העונה החלומית הזאת. מעדיף לקחת עוד 10 אליפויות ולא לנצח את הפועל שאני מקווה שיתפרקו ולא יהיו קיימים יותר. לא מבין איך אנשים יכולים לשנוא איזושהי קבוצה אחרת יותר מאת הפועל. מועדון רקוב ומגעיל עם קהל מגעיל של שרמוטות מזדיינים.

יום חמישי גביע אסור להקל ראש אנחנו בדרך לטרבל מרגש

אחרי שנרגעתי מהעצבים על פפיר הכלב בן כלב אני יכול להגיד שאני כועס מאוד על מכבי.

באנו שאננים, זחוחים ומדושנים. חשבנו שהניצחון יהיה שלנו כי אנחנו מכבי שלקחה אליפות בדצמבר והם הפועל שמועמדים לרדת ליגה. ככה לא מנצחים דרבי. זה לא קשור לשפיץ של הנעל או ליום רע של כדורגל. הפועל רצו את זה כמה רמות יותר מאיתנו. עם השיפוט הבייתי והאנרגיה מהקהל הפערים פשוט נעלמו ותיקו, על אף שסביר להניח לא היה קורה ב-11 מול 11, היה לגמרי משקף היום.

מסכים עם תורג'י, אנחנו חייבים בדחיפות את גולסה וניקוליץ' בריאים.

סבוריט היה מעולה היום.

כל השאר יחסית בינוניים ומטה.

אבל זה בסדר, אחרי 6 ניצחונות בליגה ועוד ניצחון על בית''ר בגביע זה בסדר לסיים בתיקו. מאכזב שזה יצא על הגועל אבל איך שהמשחק התפתח זה הגיוני.

אני חושב שמה שמסכם את המשחק הכי טוב זה שהפועל הוציאה מאיתנו תיקו בלי להחנות את האוטובוס ובלי להרוג את המשחק בבזבוזי זמן. זה אומר הכל על איך נראינו היום.

אחרי שנרגעתי מהעצבים על פפיר הכלב בן כלב אני יכול להגיד שאני כועס מאוד על מכבי.

באנו שאננים, זחוחים ומדושנים. חשבנו שהניצחון יהיה שלנו כי אנחנו מכבי שלקחה אליפות בדצמבר והם הפועל שמועמדים לרדת ליגה. ככה לא מנצחים דרבי. זה לא קשור לשפיץ של הנעל או ליום רע של כדורגל. הפועל רצו את זה כמה רמות יותר מאיתנו. עם השיפוט הבייתי והאנרגיה מהקהל הפערים פשוט נעלמו ותיקו, על אף שסביר להניח לא היה קורה ב-11 מול 11, היה לגמרי משקף היום.

מסכים עם תורג'י, אנחנו חייבים בדחיפות את גולסה וניקוליץ' בריאים.

גם ברסקי היה יכול להיכנס היום במקום דור פרץ איפשהו בתחילת המחצית השנייה.

•לא מסוגל לראות תקציר אבל נראה לי שאם ציקו לא לוקח לאצילי את הכדור בדקה 70+- אנחנו מנצחים את המשחק הזה.

•לא מאמין שעל החרא הממוצא הזה שכטר מחמיץ את המשחק מול בית"ר (כשהוא כבר בחוץ גם לגביע).

•אדלר ופפיר **** בראש שלא תקומו בבוקר.

•מקווה מאוד שניקוליץ' כבר יוכל לשחק מול עכו בחמישי, ואוף. כמה שגולסה חסר במשחקים מהסוג הזה, מקווה שיהיה כשיר לפלייאוף.

גם ברסקי היה יכול להיכנס היום במקום דור פרץ איפשהו בתחילת המחצית השנייה.

נכון, אבל ברסקי לדעתי פחות התאים כדי לאזן את אמצע במשחק הזה. הוא משחק יותר מדי צפון-דרום והיה נאבד כמו שהלך לאיבוד מול פ"ת. מה שכן, איך שפרץ היה נראה היום, כל מי שהיה מחליף אותו היה עדיף. גם ריקן לאמצע ולא לפאקינג אגף.

מעבר למועקה הנוראית על זה ששלחנו את הפועל הכלבות לחגוג עוד תיקו התוצאה היא כמובן לא אסון גדול במיוחד

הילדים שלנו קיבלו שיעור טוב לגביי מה זה דרבי וכמה הקלישאה הנצחית של חוקים משלו יכולה להתממש תמיד

הלאה

מעבר למועקה הנוראית על זה ששלחנו את הפועל הכלבות לחגוג עוד תיקו התוצאה היא כמובן לא אסון גדול במיוחד

הילדים שלנו קיבלו שיעור טוב לגביי מה זה דרבי וכמה הקלישאה הנצחית של חוקים משלו יכולה להתממש תמיד

הלאה

כן, בגדול מאוד.

באמת אני לא מבין איך אתם לא רואים את זה. יש לנו בעיה קשה מאוד ברגע שלוחצים אותנו. קרה כבר כמה פעמים העונה ובנס ניצלנו כל פעם( חוץ מפתח תקווה שקיבלנו ובדרבי הראשון). הבלמים והקישור האחורי פשוט לחיצים ומעיפים כדורים למעלה או מאבדים. מיכה יורד למטה לנסות להשתחרר וגם מתקשה מאוד לבד. מקווה מאוד שגולסה וניקוליץ יחזרו ומהר ויוסיפו ממד טכני לקישור. ברסקי, גלזר,ריקן ופרץ פשוט לא יודעים להתמודד עם זה.

יש בעיה בקישור באמצע, כשמיכה לא טוב.

דווקא ייני היה טוב היום לדעתי, איך פיבן נגע בכדור עם העקב בהרחקה של הגול, חבל יכול היה להשאיר לראיקו או החוצה.

בסופו של דבר הכל בסדר, ממשיכים לאליפות. יום חמישי עכו, טוב שהסטירה הגיעה היום כי לא היה רחוק בכלל שהיא תגיע כהפסד מתסכל.

לכל קבוצה גדולה יש משחקים חלשים שהיא מנצחת, והיום היה אחד מהמשחקים האלה. הסיבה היחידה שלא ניצחנו זה השופט. תצוגת שיפוט הזויה לגמרי החל מהשריקות הקטנות עד לגדולות. בנוסף, הטלוויזיה והשדרנים לא הדגישו כמעט אף טעות שיפוט. לא היו הילוכים חוזרים, וכן היתה התעלמות מוחלטת מאירועים מרכזיים (צהוב שני לגוטליב שנייה לפני המהומה???). הכל טוב, גם ככה אנחנו משייטים לאליפות, אבל זה עוד ערב שמוציא חשק, מזכיר את דרבי פואד ואת אירועי סכנין. לא אתפלא אם מחר נקום להעמדה לדין של שחקני מכבי על סמך הטלוויזיה.

סה"כ משחק חלש, חלש מאוד..אמרתי לחבר שיש לי הרגשה לא טובה על המשחק הזה הוא אמר 3-0 קל

אבל לא היה שם דקה אחת שאני יכול להגיד שהתעלנו, שלטנו, החזקנו, הנענו בשליטה מלאה..הפועל נתנו 90 דקות יחסית טובות בליגה הפח הזו והפתיעו אותי, בוא נגיד שיחסית לקבוצת תחתית יש להם הגנה סבירה יחסית, אבל לא בגלל שהם היו גדולים , אנחנו היינו מאוד מאוד חלשים..מלא טעיות ואיבודי כדור לא אופיניות באמצע.. בוא נגיד שאם זו היתה קבוצה אחרת הינו מסיימים ללא נקודה..לא הגענו למשחק בכלל, בכלל. קצת מפתיע אותי שגולסה היה כשיר ממה שהבנתי ולא היה לפחות בסגל, אם גולסה נכנס חילוף ראשון אתמול, המשחק הופך להיות טיילת עד דקה 90...יאללה תחזור כבר תחזור כל שני וחמישי אתה פצוע.

גם הגול היה גול אחרי הצלה מצוינת של ראיקו ומתפרצת, דבר שלא אופייני לנו כי במשחק השוטף אנחנו שולטים ויוצרים המון מצבים ולחץ ויודעים לרווח ..גם אתמול השינוים הטקטים באמצע המשחק לא עבדו לטווח ארוך(אומנם פתח את ההגנה)...התיקוים שלנו השנה הם כמו הפסדים אז עדיף שיהיה תיקו, לא קרה כלום.

או שבאמת נפתחו לו השרוכים?

אני בטוח שהוא לא פתח את השרוכים דווקא

אבל לקח לו לא מעט זמן לקשור אותם

אגב תוספת זמן ביזיונית אתמול, קשירת השרוכים פלוס ההצגה של ראייקו, ועוד המהומה זה 6 דקות בשקט

העצבים לא עוברים. שיחקנו חלש אבל זה לא מצדיק את האדום וכולם יודעים שאם לא האדום אנחנו מנצחים.

את האיחולים כבר אמרתם נשאר רק לומר אמן.