Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

פתאום הוא הפרוספקט הכי מבטיח? התחרפנתם? אנחנו דורסים את הליגה עם יותר שחקני בית מזרים בהרכב, ולפני שבוע חצי מהפורום לא הכיר את השם שלו בכלל.

יכול להיות שיהיה שחקן טוב, אבל מיליון וחצי יורו על ילד מהליגה הלאומית זה סכום דמיוני, עם כל הכבוד לפנטזיות של אנשים על למכור בסכומים אסטרונומיים לאירופה. חוץ מראיקו, כל אחד מהשחקנים שלנו שדורסים את הליגה עכשיו עלה פחות - אז איך אפשר להגיד שזה כלום כסף? ובטח כשאנחנו עם בעיות הפייר פליי.

מה זה השטויות האלו על ילד מהלאומית?

מדובר פה בשחקן שבעונה שעברה סיים גיל נוער, שמשחק חצי עונה ראשונה שלו בבוגרים,אז מה הבעיה עם זה שהוא משחק בלאומית, גם גלזר, יוני ומתן חוזז התחילו בהשאלות ללאומית, ופיבן עד לפני שנה עוד היה בבית"ר תל אביב רמלה.

בנוגע לסכום, אני מסכים איתך שמדובר בסכום גבוה יחסית לילד שלא קרע זוג נעליים, ואם היה מדובר בהצעה מאירופה, אני בטוח שלאף אחד לא היה אכפת, אבל כשמדובר בשחקן צעיר שעובר לקבוצה גדולה עם יומרות של אליפות, זה מפריע, כי בסופו של דבר אף אחד מבין כל הצעירים שהיום משחקים בקבוצה לא היה מספיק טוב כשהוא היה בגילאי 19-20, גם אילון אלמוג לא, אבל יכול להיות שבעוד שנתיים-שלוש, הוא כן יהיה מספיק טוב, אולי אפילו אחד הטובים בליגה, מבחינתי רק בשביל הסיכוי הזה אני לא מוכר שחקן צעיר שיש לו פוטנציאל גדול לקבוצה גדולה אחרת, אלא אם הבעיות הכלכליות כל כך גדולות שאי אפשר להסתדר ללא המכירה הזו.

תחפש וידאו של משחקים מהנוער ומבית"ר ת"א, לא סתם אומרים מה שאומרים עליו.

אפילו על אליאל פרץ שאני אוהב ומחזיק ממנו לא הייתי אומר כלום אם היו מוכרים אותו ב1.5 מליון לחצי כרטיס, אלא להפך, הייתי אומר דברים דומים למה שאתם אומרים. ועוד אליאל זה שחקן טוב ומוכשר,כן? לא נתתי דוגמה של שחקן חלש אלא של פוטנציאל.

אלמוג זה משהו אחר לגמרי.

אליאל שיחק בליגת העל בהרכב של קבוצה מעולה של מכבי ונראה נהדר, הוא שווה הרבה יותר בשבילי מאשר אילון אלמוג. זה שאנשים חושבים שזה סקסי לשלם יותר על חלוץ צעיר רק מראה לך שהשווי שאנשים מוכנים לשלם והשווי האינהרנטי הם לא אותו דבר.

וגם על אלטמן היו פה תגובות על זה שכולם התלהבו ממנו בנוער. אני סומך על מכבי.

מדובר פה בשחקן שבעונה שעברה סיים גיל נוער, שמשחק חצי עונה ראשונה שלו בבוגרים,אז מה הבעיה עם זה שהוא משחק בלאומית, גם גלזר, יוני ומתן חוזז התחילו בהשאלות ללאומית, ופיבן עד לפני שנה עוד היה בבית"ר תל אביב רמלה.

בנוגע לסכום, אני מסכים איתך שמדובר בסכום גבוה יחסית לילד שלא קרע זוג נעליים, ואם היה מדובר בהצעה מאירופה, אני בטוח שלאף אחד לא היה אכפת, אבל כשמדובר בשחקן צעיר שעובר לקבוצה גדולה עם יומרות של אליפות, זה מפריע, כי בסופו של דבר אף אחד מבין כל הצעירים שהיום משחקים בקבוצה לא היה מספיק טוב כשהוא היה בגילאי 19-20, גם אילון אלמוג לא, אבל יכול להיות שבעוד שנתיים-שלוש, הוא כן יהיה מספיק טוב, אולי אפילו אחד הטובים בליגה, מבחינתי רק בשביל הסיכוי הזה אני לא מוכר שחקן צעיר שיש לו פוטנציאל גדול לקבוצה גדולה אחרת, אלא אם הבעיות הכלכליות כל כך גדולות שאי אפשר להסתדר ללא המכירה הזו.

הבעיה היא שכל השחקנים האלה היו טובים בליגת העל, ועדיין אף אחד לא היה משלם עליהם בחיים מיליון וחצי יורו פלוס חמישים אחוז, אחרי שהם כבר הראו שהם יכולים לשחק. כרגע אילון אלמוג הוא ילד מהלאומית, עם כל הכבוד. זה לא סכום "יחסית גבוה", זה סכום מגוחך.

אתה כל הזמן חוזר לאחורה "לא ראיתי עד עכשיו הרבה מכירות בסוף כזה..." אתה לגמרי מפספס שיש "בום" במחירים כרגע, אתה לא תוכל לקנות את הגרביים של שחקן כמו אלמוג עוד שנה ב1.5 מליון אירו. לא תוכל.

אתה חושב ש1.5 זה סכום גבוה כי בעבר זה היה סכום גבוה, בכדורגל היום זה כלום, גם בישראל זה כבר מתחיל לא להספיק לכלום ובגלל זה העסקה של שועה בסכום דומה ואף נמוך מזה כל כך חריגה ומעלה תהיות, זה לא הסכומים שהכדורגל נמצא בהם.

לך תנסה לקנות את עוואד מחיפה, בוא נראה באיזה מחיר הם לא ינתקו לך את הטלפון ולא בטוח שעוואד יותר טוב מאלמוג.

לך תנסה לקנות את קונסטנטיני מבני יהודה, מגן ימני ממוצע+ ולא מעבר, רחוק שנות אור מדסה וקנדיל, לא תוכל לקנות אותו בפחות מ800 אלף אני מבטיח לך.

אז מה תעשה עם ה1.5 מליון האלו שתקבל?

למה כמה שילמנו על קנדיל, המגן הימני השני הכי טוב בליגה?

אני לא צריך לשבור שום שוויון העונה כי אין שום שוויון העונה,

אם אפשר להביא חלוץ רחבה שישים את המצבים ששכטר מחמיץ ויתן לו לנוח כשצריך אז מה טוב, אבל לא צריך לשבור פיגי בנק בשביל זה ובטח שלא למשכן את העתיד לטובת תוספת לא הכרחית להווה. למכור את אלמוג שדובר עליו רבות פה ואין טעם לחזור על זה, בסכום שבכלל לא בטוח שיספיק להביא חלוץ אחר שיחזק אותנו לעונה שהיא כבר די גמורה, זה לא נכון בעיניי.

אגב טכנית אתה יכול לקנות שחקן עד 2 מליון אירו כי מכרת את וידאר בסכום הזה (בקיזוז סכום קטן שהוצאת גם על דודזאדה, כי הרי אתה יכול לקנות רק עד הסכום שמכרת העונה כחלק מהעונש),

אם אתה מתכוון לגבי המאזן הכללי שאסור להכנס למינוס זה נכון אבל זה לא שאסור לך לקנות שחקן כי מותר לך. אבל אם אתה כן התכוונת לזה אז זה בלאו הכי לא רלוונטי כי ימכרו את אלמוג בשביל להכניס כסף ולא בשביל להביא חלוץ, אם באמת המאזן שלנו במינוס למרות הקיצוצים והמכירה של וידאר.

לא מבין את קו המחשבה שלך. למה לא לקנות שחקן כשאתה צריך? מה , החיים נגמרים ביוני? למה לא לאקלם אותו כבר עכשיו? לא יודע מה המאזן, מי שמקבל את ההחלטות במכבי יודע. זה לא רק קניה מול מכירה. אסור למיטש להזרים יותר מעשר מיליון יורו בשנה. זה נשמע לך הרבה אבל זה לא. ברגיל, הוא היה מביא 13, 15 . יש הרבה עבודה לעשות בתחום הזה.

הסכום של אלמוג, בהחלט יכול להביא את החלוץ היווני שאיביץ רוצה(נניח). מי חשבת שאפשר להביא ומאיזה כסף? תשכח מקנייה סטייל וידאר. הכסף הזה בהחלט חיוני אם יחליטו להשתמש בו לקניה.

זה די פשוט: אם מישהו היה מציע 1.5 מיליון יורו על גלזר, יוני, חוזז ופיבן בשלב שבו הם היו כמו אלמוג היום, בהחלט יתכן שגם אז מכבי הייתה מוכרת. כי זה משחק של הסתברויות ואף אחד מהשמות האלה, מוכשר ככל שיהיה, אינו משהו יוצא דופן. אפילו פרץ, שלפחות בעיני הוא השחקן עם התקרה הכי גבוהה במכבי - אם היו מציעים עליו סכום כזה בשלב כזה, יכול להיות שהיה שווה למכבי למכור, מתוך הבנה שברובו הגדול של המקרים - הם פשוט לא שווים את זה.

למה כמה שילמנו על קנדיל, המגן הימני השני הכי טוב בליגה?

נתת חצי סגל מהנוער עליו כולל צ'יבוטה שכבש עד עכשיו 7 שערי ליגה (שזה כמו אצילי ועטר).

על אילו ערבויות מדובר? הוא פשוט צריך להעביר 1.5 מיליון יורו טבין ותקילין לחשבון הבנק של מכבי.

איזה שטויות? זאת עובדה. הוא לא שיחק דקה בליגת העל. עם כל הכבוד, אף שחקן ישראלי לא שווה סכומים כאלה אחרי עונה גדולה בנוער וחצי עונה טובה בלאומית.

ובית"ר קבוצה עם יומרות לאליפות? תעשה לי טובה. יש להם עוד דרך כל כך ארוכה לעבור כדי להיות בכיוון בכלל.

לא מבין את קו המחשבה שלך. למה לא לקנות שחקן כשאתה צריך? מה , החיים נגמרים ביוני? למה לא לאקלם אותו כבר עכשיו? לא יודע מה המאזן, מי שמקבל את ההחלטות במכבי יודע. זה לא רק קניה מול מכירה. אסור למיטש להזרים יותר מעשר מיליון יורו בשנה. זה נשמע לך הרבה אבל זה לא. ברגיל, הוא היה מביא 13, 15 . יש הרבה עבודה לעשות בתחום הזה.

הסכום של אלמוג, בהחלט יכול להביא את החלוץ היווני שאיביץ רוצה(נניח). מי חשבת שאפשר להביא ומאיזה כסף? תשכח מקנייה סטייל וידאר. הכסף הזה בהחלט חיוני אם יחליטו להשתמש בו לקניה.

כי אתם אומרים שצריך למכור את אלמוג בגלל שאין כסף ואז אומרים שנשתמש בכסף הזה כדי להביא חלוץ יווני, שכרגע זה תוספת מבורכת אבל לא מאסט.

למה למשכן את העתיד ולמכור שחקן כל כך מוכשר כמו אלמוג רק בשביל לקבל כסף ובכסף הזה, במקום להשתמש בו לבור של הפייר פליי אם כבר מכרת, לבזבז אותו על חלוץ זר שיתחרה עם שכטר על ההרכב.

אל תביא חלוץ זר אם אתה מתכנן למכור את אלמוג בשביל להביא אותו, תחזיר את אלמוג מהשאלה ותן לו וליונתן כהן קרדיט על חשבון שוינפלד והזר שתכננת להביא. אני חי עם זה בשלום.

אליאל שיחק בליגת העל בהרכב של קבוצה מעולה של מכבי ונראה נהדר, הוא שווה הרבה יותר בשבילי מאשר אילון אלמוג. זה שאנשים חושבים שזה סקסי לשלם יותר על חלוץ צעיר רק מראה לך שהשווי שאנשים מוכנים לשלם והשווי האינהרנטי הם לא אותו דבר.

וגם על אלטמן היו פה תגובות על זה שכולם התלהבו ממנו בנוער. אני סומך על מכבי.

הבעיה היא שכל השחקנים האלה היו טובים בליגת העל, ועדיין אף אחד לא היה משלם עליהם בחיים מיליון וחצי יורו פלוס חמישים אחוז, אחרי שהם כבר הראו שהם יכולים לשחק. כרגע אילון אלמוג הוא ילד מהלאומית, עם כל הכבוד. זה לא סכום "יחסית גבוה", זה סכום מגוחך.

את אליאל כבר ראינו, שחקן מוכשר מאוד, פוטנציאל לא רע בכלל ואני אוהב אותו מאוד, אבל לא נפלה לי הלסת ממנו.

את אלמוג עוד לא ראינו במכבי אלא רק בנוער ובבית"ר רמלה שם הצטיין, מגיעה לו הזדמנות לפחות כמו שאליאל ואחרים קיבלו להתאמן קצת עם הקבוצה ולקבל דקות גם אם לא הרבה ולהראות מה הוא יודע לפני שנמכר לבית"ר ועובר לב"ש בקיץ תמורת זריהן.

אתה כל הזמן חוזר לאחורה "לא ראיתי עד עכשיו הרבה מכירות בסוף כזה..." אתה לגמרי מפספס שיש "בום" במחירים כרגע, אתה לא תוכל לקנות את הגרביים של שחקן כמו אלמוג עוד שנה ב1.5 מליון אירו. לא תוכל.

אתה חושב ש1.5 זה סכום גבוה כי בעבר זה היה סכום גבוה, בכדורגל היום זה כלום, גם בישראל זה כבר מתחיל לא להספיק לכלום ובגלל זה העסקה של שועה בסכום דומה ואף נמוך מזה כל כך חריגה ומעלה תהיות, זה לא הסכומים שהכדורגל נמצא בהם.

לך תנסה לקנות את עוואד מחיפה, בוא נראה באיזה מחיר הם לא ינתקו לך את הטלפון ולא בטוח שעוואד יותר טוב מאלמוג.

לך תנסה לקנות את קונסטנטיני מבני יהודה, מגן ימני ממוצע+ ולא מעבר, רחוק שנות אור מדסה וקנדיל, לא תוכל לקנות אותו בפחות מ800 אלף אני מבטיח לך.

אז מה תעשה עם ה1.5 מליון האלו שתקבל?

תביא שחקנים ברמה של סבוריט, ז'איר, צ'יקו. מה רע בזה?

על אילו ערבויות מדובר? הוא פשוט צריך להעביר 1.5 מיליון יורו טבין ותקילין לחשבון הבנק של מכבי.

בעולם הכדורגל כמעט אף פעם לא מעבירים הכל במכה. לרוב זה בתשלומים לאורך כמה שנים.

כי אתם אומרים שצריך למכור את אלמוג בגלל שאין כסף ואז אומרים שנשתמש בכסף הזה כדי להביא חלוץ יווני, שכרגע זה תוספת מבורכת אבל לא מאסט.

למה למשכן את העתיד ולמכור שחקן כל כך מוכשר כמו אלמוג רק בשביל לקבל כסף ובכסף הזה, במקום להשתמש בו לבור של הפייר פליי אם כבר מכרת, לבזבז אותו על חלוץ זר שיתחרה עם שכטר על ההרכב.

אל תביא חלוץ זר אם אתה מתכנן למכור את אלמוג בשביל להביא אותו, תחזיר את אלמוג מהשאלה ותן לו וליונתן כהן קרדיט על חשבון שוינפלד והזר שתכננת להביא. אני חי עם זה בשלום.

לא. אנחנו אומרים ששווה למכור את אלמוג במחיר הזה. זה הכל. לכסף הזה ימצאו שימוש כזה או אחר. עסקית, זה עסקה שכנראה שווה למכבי לעשות. זה שלנו כאוהדים קצת לא נעים (וגם לי לא נעים) שמוכרים שחקן בית שרצינו לראות גדל במועדון - זו כבר בעיה שלנו, כאוהדים, והיא בעיה רומנטית, לא פרגמטית. במבט קר, האנשים במכבי מעריכים שזו עסקה שהיא טובה למכבי. אולי הם טועים, אבל הם בוודאי נמצאים בעמדה טובה יותר מאיתנו בשביל לשפוט את זה.

נתת חצי סגל מהנוער עליו כולל צ'יבוטה שכבש עד עכשיו 7 שערי ליגה (שזה כמו אצילי ועטר).

איזה גניבת דעת.

נתת להם 50 אחוז מצ'יבוטה שהסתובב 3 שנים בהשאלות בליגת העל ועדיין המאמן לא החזיק ממנו, בעמדה הכי עמוסה שלך.

נתת להם 50 אחוז מסוהיל ארמלי שלא נחשב לעילוי וספק גדול אם יגיע אי פעם לרמה שלנו.

ונתת להם בהשאלה את שגיב יחזקאל שרלוונטי בערך כמו מרסלו.

שכחתי מישהו?

בלטקסה הושאל הרבה אחרי זה וללא קשר.

אז בקיצור - הבאת שחקן שהוא חלק לגיטימי בפאזל תמורת קלפים שלא היה לך מה לעשות איתם ושהביאו את בני יהודה למקום שני. בלי להוציא שקל.

אז כן, זה שם בפרופורציה הנכונה את הארגז שחוגג מוכן לשים על 50 אחוז מאיילון אלמוג.

זה די פשוט: אם מישהו היה מציע 1.5 מיליון יורו על גלזר, יוני, חוזז ופיבן בשלב שבו הם היו כמו אלמוג היום, בהחלט יתכן שגם אז מכבי הייתה מוכרת. כי זה משחק של הסתברויות ואף אחד מהשמות האלה, מוכשר ככל שיהיה, אינו משהו יוצא דופן. אפילו פרץ, שלפחות בעיני הוא השחקן עם התקרה הכי גבוהה במכבי - אם היו מציעים עליו סכום כזה בשלב כזה, יכול להיות שהיה שווה למכבי למכור, מתוך הבנה שברובו הגדול של המקרים - הם פשוט לא שווים את זה.

אגיד יותר מזה, אם היינו מוכרים כל פוטנציאל במחיר הזה, כנראה שהיינו כרגע ברבע גמר ליגת האלופות עם השחקנים שהיינו קונים מהכסף של היריבות, שכרגע היו מדשדשות.

כל שנה יש כמה פוטנציאלים ששייכים למכבי. אם היינו מכבי סכום כזה על כל אחד מהם היינו במצב דמיוני כרגע.

לא. אנחנו אומרים ששווה למכור את אלמוג במחיר הזה. זה הכל. לכסף הזה ימצאו שימוש כזה או אחר. עסקית, זה עסקה שכנראה שווה למכבי לעשות. זה שלנו כאוהדים קצת לא נעים (וגם לי לא נעים) שמוכרים שחקן בית שבאיזה מקום רציתי לראות גדל במועדון - זו כבר בעיה שלנו, כאוהדים, והיא בעיה רומנטית, לא פרגמטית. במבט קר, האנשים במכבי מעריכים שזו עסקה שהיא טובה למכבי. אולי הם טועים, אבל הם בוודאי נמצאים בעמדה טובה יותר מאיתנו בשביל לשפוט את זה.

אין לי שום תלונה אליהם, סומך על גולדהאר,מנספורד ואיביץ' הכי הרבה מבין כל בעלי המקצוע/בעלי הקבוצה שהיו פה ב30 שנה האחרונות ביחד.

אבל מותר לי להחזיק בדעה שזאת טעות ולא להסכים איתם (ועדיין לכבד אותם כמובן)?

אני לא יודע אם יקנו. מכבי חייבת להגדיל הכנסות בלי קשר. ואני ממש לא חושב שמכירת אלמוג זה מישכון העתיד. אתה יודע מה זה מישכון העתיד? חוסר אחריות כלכלית. וראית איך זה נגמר בהפועל.

מכבי דואגת לעתיד. ובוא לא נשים פה את כל יהבנו על אילון אלמוג. בוא לא נגזים לכיוון השני וניסחף.

אתה רוצה להגיד לי שהיום היית נותן את קנדיל חזרה? או שהיית נותן את אצילי ואת עטר תמורת צ'יבוטה?

איזה גניבת דעת.

נתת להם 50 אחוז מצ'יבוטה שהסתובב 3 שנים בהשאלות בליגת העל ועדיין המאמן לא החזיק ממנו, בעמדה הכי עמוסה שלך.

נתת להם 50 אחוז מסוהיל ארמלי שלא נחשב לעילוי וספק גדול אם יגיע אי פעם לרמה שלנו.

ונתת להם בהשאלה את שגיב יחזקאל שרלוונטי בערך כמו מרסלו.

שכחתי מישהו?

בלטקסה הושאל הרבה אחרי זה וללא קשר.

אז בקיצור - הבאת שחקן שהוא חלק לגיטימי בפאזל תמורת קלפים שלא היה לך מה לעשות איתם ושהביאו את בני יהודה למקום שני. בלי להוציא שקל.

אז כן, זה שם בפרופורציה הנכונה את הארגז שחוגג מוכן לשים על 50 אחוז מאיילון אלמוג.

הגונב מגנב פטור, 50 אחוז זאת האמא של גנבות דעת, עובדה שבני יהודה שקלה להעביר את צ'יבוטה לב"ש בטרייד כי כידוע בטרייד אין מכירה ולכן אין אחוזים ממכירה עתידית כך שה50 אחוז האלו שווים לתחת.

אגיד יותר מזה, אם היינו מוכרים כל פוטנציאל במחיר הזה, כנראה שהיינו כרגע ברבע גמר ליגת האלופות עם השחקנים שהיינו קונים מהכסף של היריבות, שכרגע היו מדשדשות.

כל שנה יש כמה פוטנציאלים ששייכים למכבי. אם היינו מכבי סכום כזה על כל אחד מהם היינו במצב דמיוני כרגע.

זה לא לגמרי מדויק, כי מגבלת הזרים מחייבת אותך להשאיר אצלך את הישראלים הטובים ביותר כדי להצליח. נגיד את מיכה ודור פרץ לא הייתי מוכר ליריבה בליגה תמורת שום סכום, כי אין להם תחליף בשוק הישראלי.

אין לי שום תלונה אליהם, סומך על גולדהאר,מנספורד ואיביץ' הכי הרבה מבין כל בעלי המקצוע/בעלי הקבוצה שהיו פה ב30 שנה האחרונות ביחד.

אבל מותר לי להחזיק בדעה שזאת טעות ולא להסכים איתם (ועדיין לכבד אותם כמובן)?

תראה, לומר שזו טעות, זה דבר אחד. לומר (אני לא מתייחס ספציפית אליך פה), שזו בכיה לדורות, ושזה זלזול וכל מיני דברים אחרים, זה לפחות הטריגר לתגובות שלי.

הגונב מגנב פטור, 50 אחוז זאת האמא של גנבות דעת, עובדה שבני יהודה שקלה להעביר את צ'יבוטה לב"ש בטרייד כי כידוע בטרייד אין מכירה ולכן אין אחוזים ממכירה עתידית כך שה50 אחוז האלו שווים לתחת.

סבבה, זו עסקה גרועה לדעתך? ברצינות?

תפרנו אותם.

אתה רוצה להגיד לי שהיום היית נותן את קנדיל חזרה? או שהיית נותן את אצילי ואת עטר תמורת צ'יבוטה?

לא הבנתי איך אצילי או עטר קשורים לעסקה ולא הייתי נותן את קנדיל בוודאי כשכנראה דסה יעזוב עכשיו או בקיץ (הלוואי שלא).

אי אפשר להציג את זה כאילו קיבלת את קנדיל תמורת אסופת שחקנים חלשה בשווי כולל של 100 אלף דולר, שילמת עליו הרבה בטרייד הזה (ובצדק, כי הוא שחקן מעולה).