Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

ראיקו, מרסלו, וידאר, דסה (+אזולאי)...

מרסלו 1.2 מיליון יורו ועשרים אחוז ממה שמצאתי. זה פחות מ-1.6 ו-50 אחוז. דסה ואזולאי ביחד עלו פחות. ראיקו ו-וידאר היחידים שעלו יותר.

עם כל הדיבורים על אינפלציה בהעברות בתוך הליגה, אין באמת אינפלציה. באר-שבע היחידה שמשלמת סכומים כאלה. מכבי לא עשתה את זה בעידן גולדהאר. זה גורם לנו לחפש במקומות אחרים עד שאלונה תסגור את הברז, כנראה שבקרוב, ואז דברים יחזרו לקדמותם. מכבי לא משתתפת באינפלציה הזאת. וטוב שכך.

ראיקו, מרסלו, וידאר, דסה (+אזולאי)...

מרסלו עלה 1.4 מיליון דולר. זה הרבה פחות.

דסה עלה 600 אלף יורו (ואזולאי אותו סכום). לא קרוב.

אבל שכחתם את יצחקי, ואולי טב"ח חלוץ? (שולמו 1.1 מיליון יורו עבור רוב האחוזים ובהמשך עוד סכום שאני לא זוכר עבור שאר האחוזים)

בסופו של דבר אתה מוכר לקבוצה בליגה שלך את הפרוספקט הכי מבטיח שלך בשביל סכום שלדעתי הוא נמוך מאוד.

זה מסוג השחקנים שאתה לא מוכר עד שאתה לא נותן לו לרוץ במכבי 2-3 עונות ואז רואה אם כדאי למכור.

פתאום הוא הפרוספקט הכי מבטיח? התחרפנתם? אנחנו דורסים את הליגה עם יותר שחקני בית מזרים בהרכב, ולפני שבוע חצי מהפורום לא הכיר את השם שלו בכלל.

יכול להיות שיהיה שחקן טוב, אבל מיליון וחצי יורו על ילד מהליגה הלאומית זה סכום דמיוני, עם כל הכבוד לפנטזיות של אנשים על למכור בסכומים אסטרונומיים לאירופה. חוץ מראיקו, כל אחד מהשחקנים שלנו שדורסים את הליגה עכשיו עלה פחות - אז איך אפשר להגיד שזה כלום כסף? ובטח כשאנחנו עם בעיות הפייר פליי.

בוא תגיד לי מה מכבי תעשה עם הסכום ה"פסיכי הזה"?

איזה שחקן שובר שיוויון אתה יכול להביא בסכום כזה?

והכי גרוע, כשתרצה לקנות בחזרה את איילון תצטרך לשלם פי 3.

את החלוץ היווני שאיביץ רוצה למשל? מה זה שובר שיוויון, אתה לא מביא את אגוארו, אתה מביא שחקן ללבל שלך ומשפר אותו קבוצתית.

מכבי לא יכולה לקנות אותי אם היא לא תמכור. כמה אפשר לחזור על זה כדי שזה יקלט?

עומר זה כמו שתשקיע בבורסה ובמכה הראשונה שלך תמשוך הכל ותחיה טוב למשך שנה, במקום להמשיך להשקיע ולהכניס רווח גבוה יותר וליותר זמן.

את החלוץ היווני שאיביץ רוצה למשל? מה זה שובר שיוויון, אתה לא מביא את אגוארו, אתה מביא שחקן ללבל שלך ומשפר אותו קבוצתית.

כמה שחקנים ישראלים צעירים יש בארץ שאתה אומר שהם ברמה של פוטנציאל הרכב במכבי???

לא מצליח להבין את הראיה המצומצמת הזאת.

מסתכלים על הסכום הנוכחי ולא על העתיד.

ברור שלא אבל מי שלא מסתכן לא מרוויח...

אני חושב שבמכבי קצת יותר מודעים ליחס העלות-תועלת שלו.

בכל מקרה זה סכום שמכבי לא נוטה לשלם ולא משחקים בבורסה עם סכומים שלא נוטים לשלם. לא כולם לפחות.

עומר זה כמו שתשקיע בבורסה ובמכה הראשונה שלך תמשוך הכל ותחיה טוב למשך שנה, במקום להמשיך להשקיע ולהכניס רווח גבוה יותר וליותר זמן.

זאת בדיוק הבעיה בפורום הזה, כולם רוצים למכור כשהמניה ברצפה ולקנות כשהיא בשיא הגובה. למשל כשכולם רצו למכור את ראיקו. אבל זאת הדרך הבטוחה להפסיד כסף.

עם כל הכבוד, כמה פעמים בהיסטוריה מכבי מכרה בסכומים גבוהים מזה? למה אנחנו כל כך בטוחים שאם אילון אלמוג יהיה מושאל שנתיים לבני יהודה נוכל למכור אותו ביותר? ההיסטוריה מלמדת בדיוק להיפך. כל הפרוספקטים האלה כמעט אף פעם לא יוצאים שחקנים טובים, בטח לא שחקנים ששווים מיליון יורו וחצי. כרגע בית"ר בשלב הדלוזיה, זה שהפועל היתה בו כשקנתה מאיתנו את רייכרט במיליון יורו, והם רוצים להאמין שכל פרוספקט הוא הבטחה. זה בדיוק השלב שבו אתה מוכר להם.

אגב, אם כבר להיות מושאל שנתיים לבני יהודה - במקום אילון אלמוג אני מעדיף את זה (כשאם אני טוב יש את מכבי באופק) על מעבר לקרקס לא מתפקד כשכולם מדברים על ההון שעליתי לקבוצה. לדעתי הוא עושה פה טעות אם חותם בבית"ר. אבל זה עניין אחר.

אני לא צריך לשבור שום שוויון העונה כי אין שום שוויון העונה,

אם אפשר להביא חלוץ רחבה שישים את המצבים ששכטר מחמיץ ויתן לו לנוח כשצריך אז מה טוב, אבל לא צריך לשבור פיגי בנק בשביל זה ובטח שלא למשכן את העתיד לטובת תוספת לא הכרחית להווה. למכור את אלמוג שדובר עליו רבות פה ואין טעם לחזור על זה, בסכום שבכלל לא בטוח שיספיק להביא חלוץ אחר שיחזק אותנו לעונה שהיא כבר די גמורה, זה לא נכון בעיניי.

אגב טכנית אתה יכול לקנות שחקן עד 2 מליון אירו כי מכרת את וידאר בסכום הזה (בקיזוז סכום קטן שהוצאת גם על דודזאדה, כי הרי אתה יכול לקנות רק עד הסכום שמכרת העונה כחלק מהעונש),

אם אתה מתכוון לגבי המאזן הכללי שאסור להכנס למינוס זה נכון אבל זה לא שאסור לך לקנות שחקן כי מותר לך. אבל אם אתה כן התכוונת לזה אז זה בלאו הכי לא רלוונטי כי ימכרו את אלמוג בשביל להכניס כסף ולא בשביל להביא חלוץ, אם באמת המאזן שלנו במינוס למרות הקיצוצים והמכירה של וידאר.

אבל אופ"א משגיחה עליך לעוד שנתיים, אז זה לא רק "חיזוק לעונה". ו"למשכן את העתיד"? בחיאת שאיבדתם את זה לגמרי.

אני אוהד מכבי מעל עשרים שנה, ראיתי המון שמות מבטיחים שלא יוצא מהם כלום, לא ראיתי המון שחקנים שמכרנו במחיר הזה, גם בשיא הכושר שלהם, גם לקבוצות מאירופה.

באמת שאתם מזכירים לי את התגובות ההיסטריות שהיו פה על העזיבה של אלטמן. תסמכו על מכבי, הם הראו שמגיע להם הקרדיט הזה לפחות.

אבל אופ"א משגיחה עליך לעוד שנתיים, אז זה לא רק "חיזוק לעונה". ו"למשכן את העתיד"? בחיאת שאיבדתם את זה לגמרי.

אני אוהד מכבי מעל עשרים שנה, ראיתי המון שמות מבטיחים שלא יוצא מהם כלום, לא ראיתי המון שחקנים שמכרנו במחיר הזה, גם בשיא הכושר שלהם, גם לקבוצות מאירופה.

באמת שאתם מזכירים לי את התגובות ההיסטריות שהיו פה על העזיבה של אלטמן. תסמכו על מכבי, הם הראו שמגיע להם הקרדיט הזה לפחות.

בול.

רומאריו אני באמת לא מבין מאיפה הבאת סכום של 5 מיליון יורו. חוץ מזהבי וסולומון איזה ישראלי נמכר מפה בסכום כזה? זה פסיכי. גם אם הוא יענה על הציפיות הוא לא ימכר בסכום הזה בחיים, אולי 3 מיליון. בשביל להגיע לסכומים כאלה הוא צריך להיות אגדה ברמת הזהבי בערך.

אתה כל הזמן חוזר לאחורה "לא ראיתי עד עכשיו הרבה מכירות בסוף כזה..." אתה לגמרי מפספס שיש "בום" במחירים כרגע, אתה לא תוכל לקנות את הגרביים של שחקן כמו אלמוג עוד שנה ב1.5 מליון אירו. לא תוכל.

אתה חושב ש1.5 זה סכום גבוה כי בעבר זה היה סכום גבוה, בכדורגל היום זה כלום, גם בישראל זה כבר מתחיל לא להספיק לכלום ובגלל זה העסקה של שועה בסכום דומה ואף נמוך מזה כל כך חריגה ומעלה תהיות, זה לא הסכומים שהכדורגל נמצא בהם.

לך תנסה לקנות את עוואד מחיפה, בוא נראה באיזה מחיר הם לא ינתקו לך את הטלפון ולא בטוח שעוואד יותר טוב מאלמוג.

לך תנסה לקנות את קונסטנטיני מבני יהודה, מגן ימני ממוצע+ ולא מעבר, רחוק שנות אור מדסה וקנדיל, לא תוכל לקנות אותו בפחות מ800 אלף אני מבטיח לך.

אז מה תעשה עם ה1.5 מליון האלו שתקבל?

אגב, במקום מכבי אני דואג שסכום ההעברה ייכנס כמה שיותר מוקדם, כי אם ככה חוגג משקיע את הכסף שלו, ומהיכרות עם טיב הערבויות בבקרה...

אתה כל הזמן חוזר לאחורה "לא ראיתי עד עכשיו הרבה מכירות בסוף כזה..." אתה לגמרי מפספס שיש "בום" במחירים כרגע, אתה לא תוכל לקנות את הגרביים של שחקן כמו אלמוג עוד שנה ב1.5 מליון אירו. לא תוכל.

אתה חושב ש1.5 זה סכום גבוה כי בעבר זה היה סכום גבוה, בכדורגל היום זה כלום, גם בישראל זה כבר מתחיל לא להספיק לכלום ובגלל זה העסקה של שועה בסכום דומה ואף נמוך מזה כל כך חריגה ומעלה תהיות, זה לא הסכומים שהכדורגל נמצא בהם.

לך תנסה לקנות את עוואד מחיפה, בוא נראה באיזה מחיר הם לא ינתקו לך את הטלפון ולא בטוח שעוואד יותר טוב מאלמוג.

לך תנסה לקנות את קונסטנטיני מבני יהודה, מגן ימני ממוצע+ ולא מעבר, רחוק שנות אור מדסה וקנדיל, לא תוכל לקנות אותו בפחות מ800 אלף אני מבטיח לך.

ממש הגזמת , בכלל הפכתם אותו לזהבי הבא בלי שיש לו דקה אחת בליגת העל, לא מובן העניין.

אגב, במקום מכבי אני דואג שסכום ההעברה ייכנס כמה שיותר מוקדם, כי אם ככה חוגג משקיע את הכסף שלו, ומהיכרות עם טיב הערבויות בבקרה...

הוא העביר ערבות של מליונים במטבע וירטואלי או משהו כזה אם הבנתי נכון בגלובס

אין שום בום במחירים. אני שומע את זה כבר שנים. העלייה בסכומים שליברפול וברצלונה משלמות על שחקנים לא רלוונטית אליך. Wealth does not trickle down.

העסקה של שועה לא מעלה שום תהיות, הקבוצה היחידה שמשלמת סכומים מגוחכים זאת באר-שבע. מכבי וחיפה לא שיתפו עם זה פעולה, ובני יהודה לא מטומטמת, היא יודעת שאם אין את באר-שבע שתשלם 5 מיליון יורו, אז ההצעה הבאה הכי טובה תהיה בסביבות המיליון. מה לעשות, באר-שבע מטומטמת. אבל שאר הליגה לא משתפת עם זה פעולה, ולכן האינפלציה הזאת מלאכותית. קבוצות מבינות שאי אפשר לשים על כל שחקן את תעריף באר-שבע, כי אחרת אף אחד לא יימכר בליגה. גם הפועל שילמה מיליון יורו על רייכרט, אז מה? איך זה השפיע על השוק? לא השפיע. כנ"ל לגבי הרכישות של ב"ש, כנ"ל לגבי הרכישה הזאת והרכישות העתידיות של בית"ר. הכל פיקציה.

אם חוגג מספיק מטומטם כדי לנסות להתחיל עוד בועה, כדאי מאוד להיות בצד שמוכר ולא בצד שקונה. וזה בדיוק מה שמכבי עושה עכשיו.

זה שהעלינו אותו תוך שנייה ממיליון למיליון וחצי רק מראה לך כמה שזאת בועה מגוחכת.

לא. זה כמו שאתה משקיע במניה בבורסה, אחרי שעקבת ובדקת והכרת כל פינה בחברה (אחרי הכל, זה השחקן שלך מהנוער), ואז יום אחד המניה קופצת למעלה בטרוף, ואתה אומר לעצמך: "אני מכיר את החברה הזו, את המניה הזו. זה מחיר מציאה. הסיכוי שהיא תעלה מעל השער הזה הוא קטן", ואז אתה מוכר מתוך הערכה שיותר מזה אתה כבר לא תרוויח.

זה לא נכון. מכבי לא הוציאה סכומים כאלה על שחקני בארץ, וספק אם תוציא, מה גם שיש לה עתודה מקומית גדולה. אין לנו מה לקנות את עוואד, הוא לא מעניין אותנו. ואם קונסטנטיני יקנה ב800K, אנחנו עדיין נשארים עם 700K עודף, וזה על מגן ימני, שזו עמדה שאנחנו כנראה נצטרך ועוד אחד שעבר טבילת אש לא רעה, בקבוצה לא רעה בליגת העל. זה לא דומה בכלל לאלמוג.

אומר זאת שוב: מדובר ב-5% מהתקציב השנתי של מכבי, על שחקן נוער. זה מגוחך.

ממש הגזמת , בכלל הפכתם אותו לזהבי הבא בלי שיש לו דקה אחת בליגת העל, לא מובן העניין.

תחפש וידאו של משחקים מהנוער ומבית"ר ת"א, לא סתם אומרים מה שאומרים עליו.

אפילו על אליאל פרץ שאני אוהב ומחזיק ממנו לא הייתי אומר כלום אם היו מוכרים אותו ב1.5 מליון לחצי כרטיס, אלא להפך, הייתי אומר דברים דומים למה שאתם אומרים. ועוד אליאל זה שחקן טוב ומוכשר,כן? לא נתתי דוגמה של שחקן חלש אלא של פוטנציאל.

אלמוג זה משהו אחר לגמרי.

וואלה אתה צודק לדעתי.

הוא העביר ערבות של מליונים במטבע וירטואלי או משהו כזה אם הבנתי נכון בגלובס

לא מאמין שהבקרה עד כדי כך מטומטמת.

בעצם...