Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

אני גם מקווה שלמדו לקח מעסקת רייכרט ולוקחים את כל הסכום מראש. לא סומך על החוגג הזה שישאר שם מספיק זמן.

הכסף של רייכרט לדעתי שולם כי הייתה ערבות אישית של וייצמן אבל אני לא סגור על זה.

הכסף של רייכרט לדעתי שולם כי הייתה ערבות אישית של וייצמן אבל אני לא סגור על זה.

בסוף היית צריך להביא מהם את יחזקאל בשביל להשלים חלק מהכסף אם הבנתי את זה נכון.

השאלה היא מה עושים במקרים של טרייד?

שאלה מעניינת שאני לא סגור על התשובה שלה.

בגדול, ברגע שיש Co-Own של כרטיס שחקן, הקבוצה שמחזיקה באחוזים הפסיביים צריכה לקבל פיצוי כלשהו כדי לשחרר את ה-50% שלה, אחרת היא ממשיכה להחזיק בהם.

אז אני מניח שבמידה וזה יהיה במסגרת טרייד, סעיף האחוזים העתידיים ישאר אצל מכבי לעסקה הבאה.

אני חושב שזה הזוי למכור שחקני בית ליריבה פוטנציאלית, וזה לא משנה מה המחיר, כמו שלא היינו מוכרים שחקנים למכבי חיפה או לב"ש ולא משנה מה המחיר, אז אין שום סיבה למכור שחקנים לבית"ר, כי בסופו של יום, אנחנו לא מכבי פתח תקווה, בני יהודה או אשדוד, שמגדלות שחקנים במטרה למכור אותם, מה גם שאנחנו יוצרים פה תקדים שלכל שחקן בקבוצה יש מחיר, גם אם זה אומר למכור לקבוצה גדולה בארץ, ואני מקווה מאוד שלא נצטער על ההחלטה הזו.

1.5 מיליון על 50% ואנשים עוד בוכים פה?!?!

חוגג פרייאר הכי גדול שנראה פה.

סליחה באמת שאוהדים(לא בעלי תפקיד במועדון כן?) מתבאסים על זה שאחד הפוטנציאלים הגדולים של מח' הנוער, כזה שעוקבים אחריו כבר 3 שנים (עוד לפני שערך את הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת בגומלין הגביע מול כפ"ס בבלומפילד) הולך להמכר ליריבה בליגה.

סליחה באמת שאוהדים(לא בעלי תפקיד במועדון כן?) מתבאסים על זה שאחד הפוטנציאלים הגדולים של מח' הנוער, כזה שעוקבים אחריו כבר 3 שנים (עוד לפני שערך את הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת בגומלין הגביע מול כפ"ס בבלומפילד) הולך להמכר ליריבה בליגה.

מצטער 1.5 מיליון יורו זה ניצחון ענק למיץ' והמועדון.

אם הוא יצליח בבית"ר ? הוא ימכר ואתה תרוויח עוד כסף , אם הוא ייכשל? הרווחת על שחקן מהליגה הלאומית 1.5 מיליון יורו.

עם כל הרומנטיקה של שחקני בית מוכשרים- תמיד יהיו כאלה שלא ישחקו במכבי בסופו של דבר, אין מה לעשות.

אגב ה50 אחוז זה מהרווח מעל 1.5 מיליון יורו, ז״א במידה יימכר ב2.5 נרוויח עליו חצי מיליון נוספים.

זה 50% מכל סכום העברה עתידי.

אין כזה דבר 50% מרווח בלבד.

אם הוא יצליח בבית"ר ? הוא ימכר ואתה תרוויח עוד כסף , אם הוא ייכשל? הרווחת על שחקן מהליגה הלאומית 1.5 מיליון יורו.

עם כל הרומנטיקה של שחקני בית מוכשרים- תמיד יהיו כאלה שלא ישחקו במכבי בסופו של דבר, אין מה לעשות.

באופצייה א - עד שהוא ימכר ובנתיים יצליח בבית"ר זה יבאס.

וברור לכולם שזה סכום מדהים ביחס למה שאילון שווה כרגע. פשוט בעיניים של אוהד, למרות הפיירפליי והכל, למכור כזה פוטנציאל ליריבה אחרת בליגה זה צובט בלב. מותר לנו, לא?

באופצייה א - עד שהוא ימכר ובנתיים יצליח בבית"ר זה יבאס.

וברור לכולם שזה סכום מדהים ביחס למה שאילון שווה כרגע. פשוט בעיניים של אוהד, למרות הפיירפליי והכל, למכור כזה פוטנציאל ליריבה אחרת בליגה זה צובט בלב. מותר לנו, לא?

אפשר להתבאס נכון , אבל לפתוח נושאים נגד המהלך ולבקר את מנהלי המועדון על העסקה הזו? לא ברור.

חשיבה לוזרית שלא מתאימה לך. תן להינות מפרוספקט מוביל של מחלקת נוער שלנו שמושקעים בה משאבים רבים כדי שנגיע לרגע הזה.

אם יממש אצלנו את הפוטנציאל, גם תמכור ביותר כסף, וגם תהנה ממנו כמה שנים.

לא נראה לי שחוגג ישלם כל כך הרבה כסף על שחקן צעיר לא יותר מדי מוכשר ושלא הוכיח את עצמו עדיין.

לאלמוג יש כישרון גדול וכולם פה יודעים את זה, חלק מהאנשים שאומרים פה למכור אמרו שהוא יהיה זהבי הבא.

לדעתי חבל למכור שחקן כזה צעיר ואיכותי ליריבה שלנו, וזה לא שחסר לנו כסף, כי גם ככה אנחנו לא צריכים חיזוק.

אם הוא יימכר מבית"ר אז מכבי תרוויח אבל במידה ונרצה לקנות אותו חזרה זה לא באמת יהיה בחצי מחיר, חוגג יעשה מחיר מיוחד למכבי שיהיה בטח כפול מהשווי.

חשיבה לוזרית שלא מתאימה לך. תן להינות מפרוספקט מוביל של מחלקת נוער שלנו שמושקעים בה משאבים רבים כדי שנגיע לרגע הזה.

אם יממש אצלנו את הפוטנציאל, גם תמכור ביותר כסף, וגם תהנה ממנו כמה שנים.

גם מועדונים יותר גדולים ממכבי כמו סיטי וריאל מוכרים שחקני נוער בסכומים הנכונים.

לא כולם יגיעו בסופו של דבר לבוגרים ולמכור 50% במיליון וחצי יורו זה פסיכי ( במונחים ישראלים כמובן)

שתבינו זה נכנס לטופ 10 העברות בליגת העל והשחקן בכלל בלאומית!

בגלל ההשקעה של מיץ' בנוער תמיד יגדלו אצלנו שחקנים מעניינים ואני סומך על מנספורד ומיץ' בעיניים עצומות בעסקה הזו.

מדברים על 1.5 מיליון יורו ו-50% ממכירה עתידית, אין פה באמת דילמה.

ה-50% האלה מבטיחים למכבי קנייה חוזרת בחצי מחיר במידה ותרצה אותו בחזרה (הוא לא יהיה שווה יותר מזה), או חצי מהרווחים במכירה לקבוצה אחרת.

עסקה מצויינת במידה ותצא לפועל.

לא יודע איך חוגג מרשה לעצמו להוציא כזה סכום על שחקן עם פחות דקות בוגרים מואדים מנזון.

אני מתייחס לזה כמיליון וחצי על אלמוג בלי הקשקושים של 50%. לא זוכר שאי פעם השחקן נמכר והקבוצה הקודמת באמת קיבלה עוד נתח. זה נדיר.

ואם מכבי תרצה אותו שוב אז לבית"ר יש כל סיבה שבעולם לקבוע שהמחיר שלו יהיה לפחות 2 מיליון יורו במקרה הטוב, אם הם שילמו עליו כל כך הרבה לפני שקרע זוג נעליים. כלומר אני בספק אם נחתים אותו שוב בחזרה מבית"ר עצמה אם באמת יהיה שם טוב.

אני מסכים איתך שעל פניו 1.5 מיליון יורו על שחקן שלא עשה כלום בכדורגל נראה כמו עסקה כדאית, אבל מכבי אמורה לחשוב על יצירת השחקנים הישראלים הטובים הבאים. גם ככה אין מספיק כאלה. הם אמורים להיות אצלנו והכסף שמכבי מקבלת על שחקנים מקבוצות בארץ בעיקר, אמור להיות משני בסדר העדיפויות שלה.

מיץ' משקיע 20 מיליון שקל בעונה במחלקת הנוער. כלומר הרבה יותר מ1.5 מיליון יורו שיקבל על אחד מתוצרי המחלקה המבטיחים ביותר על הנייר.

לא יודע איך אפשר לראות בזה ניצחון. לי זה נראה כמו זריקה לפח של הכסף שמושקע בנוער.

עזוב שחקני בית. אתה רוצה את הישראלים הטובים אצלך. אילון אלמוג נחשב אחד שיכול להיות כזה. פותח הנושא כבר כתב על איך שפספסנו בעבר את אצילי ושועה. נכון שהוא יכול להיות פלופ כמו הרבה אחרים, אבל אני מעדיף את האופציה של הימור על שחקן שיכול להיות כוכב מאשר פלופ אצלנו לעומת לוותר עליו תמורת כסף שלא בהכרח יעזור לנו.

אפשר להתבאס נכון , אבל לפתוח נושאים נגד המהלך ולבקר את מנהלי המועדון על העסקה הזו? לא ברור.

בן מנספורד ראוי להרבה מחמאות על ההחלטות שקיבל עד כה, אבל זה לא הופך אותו למושלם ואחד שלא יכול לטעות.

כמובן שיש דברים שאנחנו לא מודעים להם, אבל בסופו של דבר אנחנו המועדון הכי עשיר בארץ, ועם שאיפה שמנספורד חוזר עליה ללא הפסקה, לפתח את הצעירים של מכבי ת"א. לוותר על אלמוג בשביל סכום שכרגע אנחנו לא באמת שמענו דיווחים שאומרים שהוא קריטי למכבי, זו פשוט החלטה מקוממת.

הוכח שהמועדון בידיים הכי טובות שאפשר, הבעלים המנכל והמאמן.

תנו להם קצת קרדיט, שמגיע להם, שהם יודעים מה הם עושים, בטח ובטח בעיצומה של העונה שבה הוכח כמה םוטנצמאל גלום בשחקני הבית שלנו.

סומך על כל אחד במערכת בלי שמץ של םקפוק.

אני מתייחס לזה כמיליון וחצי על אלמוג בלי הקשקושים של 50%. לא זוכר שאי פעם השחקן נמכר והקבוצה הקודמת באמת קיבלה עוד נתח. זה נדיר.

ואם מכבי תרצה אותו שוב אז לבית"ר יש כל סיבה שבעולם לקבוע שהמחיר שלו יהיה לפחות 2 מיליון יורו במקרה הטוב, אם הם שילמו עליו כל כך הרבה לפני שקרע זוג נעליים. כלומר אני בספק אם נחתים אותו שוב בחזרה מבית"ר עצמה אם באמת יהיה שם טוב.

אני מסכים איתך שעל פניו 1.5 מיליון יורו על שחקן שלא עשה כלום בכדורגל נראה כמו עסקה כדאית, אבל מכבי אמורה לחשוב על יצירת השחקנים הישראלים הטובים הבאים. גם ככה אין מספיק כאלה. הם אמורים להיות אצלנו והכסף שמכבי מקבלת על שחקנים מקבוצות בארץ בעיקר, אמור להיות משני בסדר העדיפויות שלה.

מיץ' משקיע 20 מיליון שקל בעונה במחלקת הנוער. כלומר הרבה יותר מ1.5 מיליון יורו שיקבל על אחד מתוצרי המחלקה המבטיחים ביותר על הנייר.

לא יודע איך אפשר לראות בזה ניצחון. לי זה נראה כמו זריקה לפח של הכסף שמושקע בנוער.

עזוב שחקני בית. אתה רוצה את הישראלים הטובים אצלך. אילון אלמוג נחשב אחד שיכול להיות כזה. פותח הנושא כבר כתב על איך שפספסנו בעבר את אצילי ושועה. נכון שהוא יכול להיות פלופ כמו הרבה אחרים, אבל אני מעדיף את האופציה של הימור על שחקן שיכול להיות כוכב מאשר פלופ אצלנו לעומת לוותר עליו תמורת כסף שלא בהכרח יעזור לנו.

בן מנספורד ראוי להרבה מחמאות על ההחלטות שקיבל עד כה, אבל זה לא הופך אותו למושלם ואחד שלא יכול לטעות.

כמובן שיש דברים שאנחנו לא מודעים להם, אבל בסופו של דבר אנחנו המועדון הכי עשיר בארץ, ועם שאיפה שמנספורד חוזר עליה ללא הפסקה, לפתח את הצעירים של מכבי ת"א. לוותר על אלמוג בשביל סכום שכרגע אנחנו לא באמת שמענו דיווחים שאומרים שהוא קריטי למכבי, זו פשוט החלטה מקוממת.

כמה כסף מיץ' הכניס עד כה ממכירה של שחקנים שגדלו במכבי?

מחלקת הנוער קיימת לא רק כדי לייצר שחקנים טובים, אלא גם כדי לייצר כסף שיוכל לעזור לקבוצה להתחזק מקצועית.

צעד נהדר.

הודות למיץ' אנחנו לא במקום שאנחנו חייבים למכור שחקנים בשביל להחתים שחקנים.

לכן השאיפה אמורה להיות פיתוח השחקנים הבאים של מכבי, ורק לאחר מכן השאר.

מיץ' משקיע כל כך הרבה בשביל שכוכב המחלקה יעבור לבית"ר תמורת סכום נמוך בהרבה מההשקעה השנתית שלו במחלקת הנוער? לא חושב.