Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

אני ספציפית. כל שחקן לגופו, כשרונו ובגרותו וביחס לסגל. הערכתי ליורדי מתועדת פה רבות. והוא יצר תשתית מעולה לבוגרי הנוער. אבל לא היה לו את האומץ כמאמן, להשלים את הצעד האחרון. הוא בחר בבחירות "קלות" על הנייר, בחירות של כסף(העברות חינם אומנם אבל משכורות גבוהות). היה לו את גלזר מתחת לאף אבל שרן פתח כקשר האחורי של מכבי למשל. זה גמר לך את העונה עוד לפני שהתחילה בעיני. יש משמעות להשאלות אבל יש גם משמעות להישארות במכבי, באימונים של מכבי ובתחרות שיש בה. זה גם משפר.

נכון, אבל אני לא חושב שגלזר היה מספיק טוב להיות במקום שרן כקשר אחורי פותח (בלי קשר לזה ששרן לא מתאים לשם). העונה בנתניה תרמה לו המון.

כולל כרטיסים וכאלה? אני לא בטוח בכלל שאתה צודק

ההכנסות של ב"ש עמדו על כ-40 מיליון שקל כולל כרטיסים, אבל הם שיחקו במוקדמות ליגת אלופות, ושם יש יותר כסף, במקרה שלנו אני משער שמדובר בהכנסות של כ-30 מיליון שקל כולל כרטיסים, במקרה שלנו בעונה הנוכחית זו לא רק המכירה של וידאר ב-2.5 מיליון יורו, היה גם עוד 1.08 מיליון יורו שהרווחנו מאירופה על 4 סיבובי מוקדמות (240 אלף יורו סיבוב ראשון, 260 אלף יורו סיבוב שני, 280 אלף יורו סיבוב שלישי ו-300 אלף יורו על הדחה בשלב הפלייאוף) + מכירת כרטיסים מ-4 משחקי בית, אני משער שמדובר בהכנסות של 7-8 מיליון שקל מאירופה, אז גם אחרי המכירה של וידאר יש הפסד כספי מול עונה שהגענו לשלב הבתים, אבל זה לא הפסד כספי של 30 מיליון שקל.

יותר מזה, יכול מאוד להיות שאם גלזר מתחיל את העונה הקודמת אצלנו, בקיץ מדברים על זה שהוא לא ברמה וצריכים להביא מישהו במקומו.

שחקן, במיוחד צעיר, תלוי המון בסיטואציה שסביבו.

נכון, אבל אני לא חושב שגלזר היה מספיק טוב להיות במקום שרן כקשר אחורי פותח (בלי קשר לזה ששרן לא מתאים לשם). העונה בנתניה תרמה לו המון.

היה לו בוודאי מקום על הספסל בחודש הראשון. אחרי זה הוא כבר היה משתלט על העמדה לבד.

יותר מזה, יכול מאוד להיות שאם גלזר מתחיל את העונה הקודמת אצלנו, בקיץ מדברים על זה שהוא לא ברמה וצריכים להביא מישהו במקומו.

שחקן, במיוחד צעיר, תלוי המון בסיטואציה שסביבו.

הסיטואציה בקבוצה המשאילה לא מבטיחה לך דבר. יכול להיות המקום הכי משתק ומסרס בעולם. בטח לא אדם עם שאיפות כמו סגל של נתניה שאין עבורו שום היגיון להשאיל ולהשביח לך. אם מאנספורד לא מתערב בדקה האחרונה, גלזר היום של נתניה לאחר שמימשו את האופציה. כן, זה טריקי.

מכבי לא צריכה 22 שחקנים בכירים. זאת בדיוק הנקודה. זאת המצאה של פוטבול מנג'ר. היא צריכה לאוורר את הסגל שלה ולאפשר התפתחות. היא צריכה גם פרוספקטים. בוודאי עם שרן הוא ה-6 שלך. זה מגדיר את המושג קיבעון מחדש.

מה שאני הבנתי בהרצאה שהייתי בה הוא שהרציונאל במסלול שמכבי בנתה הוא כזה:

עד גיל 21 אתה עדיין בהתפתחות פיזית (הגוף עדיין משתנה, בעיקר מתרחב בין 18 ל-21). עקרונות פיזיולוגיים שחשוב לשים עליהם דגש ושבאירופה נפוצים בקבוצות בוגרים בארץ כמעט לא קיימים. לכן שחקנים שמגיעים לבוגרים של קבוצות אחרות לפני גיל 20 נניח מפספסים אספקטים משמעותיים בהתפתחות שלהם שיתרמו למשחק שלהם בגילאים מאוחרים יותר*.

לכן מכבי מעדיפה ששחקנים יעברו את השנה הקריטית להתפתחות של גיל 18-19 19-20 בביתר תל אביב תחת עקרונות האימון של הקבוצה הבוגרת של מכבי ובמקביל יזכו לדקות משחק משמעותיות באינטנסיביות ובפיזיות של משחק בוגרים

גם אם השחקן הנ"ל כבר בנוי ומוכן להשאלה בליגת העל הרעיון הוא שאם הוא יחכה עוד שנה שנתיים בעקרונות האימון שמותאמים להתפתחות הפיזיולוגית שלו ולאחר מכן יעשה את המעבר לליגת העל בלונג ראן זה ישתלם לו בצורה משמעותית

(יש כמובן יוצאים מהכלל, כמו אילון אלמוג נניח שאחרי חצי שנה בביתר תל אביב המערכת כבר חשבה שהוא מוכן לבוגרים בליגת העל

דור פרץ הוא פחות דוגמא כי הוא עלה לבוגרים עם/לפני ההגעה של ואן לוון)

המחשבה על ההשאלה אחרי ביתר תל אביב בליגת העל מבוססת על העקרון שדקות משחק באינטנסיביות של בוגרים בליגת העל יתרמו בהכרח לעקרונות המשחק של שחקן צעיר באיזור גיל 20. גם שחקן וירטואוז שמשחק בקבוצה נסוגה יקבל ממשחק כזה אספקטים למשחק שלו שיתרמו לו בהמשך וישפרו אותו (עקרונות הגנה, סגירות, כושר, דריבל, השתחררות מלחץ, מסירות ארוכות, מסירות חכמות וכו')

*לא זוכר באיזה פודקאסט מישהו אמר שיש לא מעט מומחים לפיתוח צעירים שאומרים שהשנה וחצי האחרונות של סולומון בפ"ת יתכן שעשו נזק משמעותי להמשך הקריירה שלו (מבחינת תקרת הזכוכית שיכלה להיות גבוהה יותר).

לפי הגישה שלך צריך למכור כל שחקן בנוער שלנו לקבוצות הליגה כי מי יודע מה יצא משחקן בגילאי 18-21.

אם על כל שחקן נוער שלנו שלא השלים דקה בליגת העל נקבל הצעה של 1.5 מיליון יורו ו50% ממכירה עתידית, אז כן צריך למכור.

אם על כל שחקן נוער שלנו שלא השלים דקה בליגת העל נקבל הצעה של 1.5 מיליון יורו ו50% ממכירה עתידית, אז כן צריך למכור.

מזל שאנחנו לא מכבי פ"ת.

נו בחייך... יש למכבי הרבה מאוד נכסים. אם אתה משקיע בהרבה דברים שונים, ואז רוצה לקנות בית חדש ואין לך מספיק כסף נזיל - אז אתה מוכר נכס אחד תמורת סכום גבוה, ועדיין משאיר את כל הנכסים האחרים - ומצבך נהדר - עשית הפועל? כי זה מה שקורה במכבי. מי ישמע אנחנו מוכרים את כל השחקנים שלנו כדי להישאר בליגה. אנחנו מוכרים שחקן מהלאומית כדי שנוכל להביא שחקנים מוכחים בשביל להתמודד באירופה. קצת פרופורציות.

לא הבנת מה כתבתי על ה- "עשו פה הפועל". הכוונה שאם המצב הכספי בכל מה שקשור לפייר פליי כל כך גרוע, זה אומר ששפכו פה מאות מליוני שקלים - כן כן, מאות ולא עשרות - ולמעשה אף אחד לא נתן על כך את הדין. מתברר שהמצב עד כדי כך גרוע, שמכבי מוכנים למכור כוכב נוער בשביל 300 אלף יורו לשנה במשך 5 שנים. ממש מגרדים שקל לשקל.

או שנפל למכבי האיסמון ש50 אחוז ממכירה עתידית שווה לתחת כי לא תהיה מכירה עתידית אלא טרייד עם ב"ש על זריהן ובן בסט במידה ואיילון אלמוג יצליח (ובמידה ולא את מי האחוזים האלו יעניינו? הם בלאו הכי לא יעזרו) ובטרייד לא נקבל שקל שחוק אפילו, אז הם מנסים למצוא דרך למנוע את זה.

ה- 50% שווה לתחת לא רק כי קל לעקוף אותו, אלא כי גם אם השחקן טוב, אתה צריך שהוא יהיה סופר סטאר כדי שהוא ימכר ברווח כל כך גבוה, שהסכום הנוסף שתקבל יהיה שווה משהו. הרי אם הוא ימכר ב- 2 מליון יורו, אז תרוויח עוד 250 אלף, לא סכום שתיבנה ממנו. ואם הוא סופר סטאר, אז נאכל את הלב.

בעקרון, ביום שהוא עוזב צריך להתפלל שהוא יהיה אפס מאופס.

נניח שהיית מוכר את גלזר פרץ ברסקי פיבן יונתן כהן בשנים האחרונות, והרווחת מזה 7 מליון יורו.

מצבך היום היה טוב יותר או פחות? אני מעריך שזה לא היה מונע ממך את בעיות הפייר פליי, אבל היית בלי חצי הרכב. כבר למדנו שלקנות אינסטלטורים מברזיל ב- 2 מליון יורו לא מבטיח כלום.

*לא זוכר באיזה פודקאסט מישהו אמר שיש לא מעט מומחים לפיתוח צעירים שאומרים שהשנה וחצי האחרונות של סולומון בפ"ת יתכן שעשו נזק משמעותי להמשך הקריירה שלו (מבחינת תקרת הזכוכית שיכלה להיות גבוהה יותר).

'הפודיום' עם יוספוביץ'.

נניח שהיית מוכר את גלזר פרץ ברסקי פיבן יונתן כהן בשנים האחרונות, והרווחת מזה 7 מליון יורו.

מצבך היום היה טוב יותר או פחות? אני מעריך שזה לא היה מונע ממך את בעיות הפייר פליי, אבל היית בלי חצי הרכב. כבר למדנו שלקנות אינסטלטורים מברזיל ב- 2 מליון יורו לא מבטיח כלום.

יכול להיות שהיית מגלה שחקני בית אחרים שיכלו לפרוץ במקומם ולקחת את המקום שלהם, ואולי היית מסיים עם שחקן בית אחד או שניים פחות בהרכב, אבל עם עוד ים כסף שהיה משמש להבאת חיזוקים מבחוץ.

אם זה עדיף? לא יודע, זה כנראה פחות מרגש, אבל אי אפשר לשפוט את זה ככה. מה אם היית מקבל 1.5 גם על ג'אן? אבו? ברק לוי? וכו'.

במקום להשאיל אותו לחדרה ולחפש חלוץ זר, שיעלו אותו לבוגרים היום.

שיוכיח שהמקום שלו פה. אפשר להסתדר עם שכטר, צ`יקו או כהן אפילו בעמדת החלוצים, שיש גם את שויינפלד במקרים קיצוניים.

בעונה הזאת שבקרוב נכנסת לגרבג` טיים הוא יכול לתרום ולנו יש רק מה להרוויח.

אגב, לגבי העניין הזה של החמישים אחוז ממכירה עתידית: כמה שחקנים ביתר מכרו בשנים האחרונות בסכומים יפים? נגיד דסה ואזולאי אלינו ב 600 אלף אירו כל אחד. מי עוד? לא עולה לי אף אחד.

אגב, לגבי העניין הזה של החמישים אחוז ממכירה עתידית: כמה שחקנים ביתר מכרו בשנים האחרונות בסכומים יפים? נגיד דסה ואזולאי אלינו ב 600 אלף אירו כל אחד. מי עוד? לא עולה לי אף אחד.

היו כל מיני קניות הזויות של יענקלה על כל מיני חן עזריאלים במיליון דולר

אצילי לגראנדה ב-910 אלף יורו, 750 אלף יורו הסכום שנקבע בבוררות ÷ 160 אלף יורו נוספים אחרי פנייה לאופ"א על דמי אימון, היה את רוקאביצה לחיפה תמורת 400 אלף יורו, והיה גם את לידור כהן למכבי פתח תקווה ואת הייסטר לפרנצווארוש ב-300 אלף יורו כל אחד.

אצילי לגראנדה ב-910 אלף יורו, 750 אלף יורו הסכום שנקבע בבוררות ÷ 160 אלף יורו נוספים אחרי פנייה לאופ"א על דמי אימון, היה את רוקאביצה לחיפה תמורת 400 אלף יורו, והיה גם את לידור כהן למכבי פתח תקווה ואת הייסטר לפרנצווארוש ב-300 אלף יורו כל אחד.

זה לא כל כך מה שהוא התכוון לדעתי.

אצילי נמכר לאחר שגרנאדה שילמו את הסכום שהבורר קבע ממה שאני זוכר ולא לאחר מו"מ עם בית"ר, ורוקאביצה לאחר שחיפה הפעילה סעיף שחרור.

בית"ר לא ממש מכרה מכרה שחקנים לאירופה בשנים האחרונות לאחר מו"מ והגעה לסכום מוסכם. לפחות לא בסכומים משמעותיים.

זה לא כל כך מה שהוא התכוון לדעתי.

אצילי נמכר לאחר שגרנאדה שילמו את הסכום שהבורר קבע ממה שאני זוכר ולא לאחר מו"מ עם בית"ר, ורוקאביצה לאחר שחיפה הפעילה סעיף שחרור.

בית"ר לא ממש מכרה מכרה שחקנים לאירופה בשנים האחרונות לאחר מו"מ והגעה לסכום מוסכם. לפחות לא בסכומים משמעותיים.

ברור שמבמקרה של אצילי ורוקאביצה מדובר במכירות אחרי הפעלת סעיף שחרור, אבל במקרה של אצילי גם אחרי הפעלת סעיף השחרור, הם עדיין הצליחו להוציא עוד 160 אלף יורו נוספים, תוך כדי פנייה לאופ"א, ולפחות מכירה כזו נחשבת משמעותית, בטח בתקופת טביב.

איזה קבוצה בארץ הצליחה למכור שחקן בכמה מיליניום אחרי שקנתה חצי כרטיס שלו תמורת מיליון ומשהו יורו? זה השקר הכי גדול שקיים חצי כרטיס או חצי מהמכירה או משהו כזה. חוץ מבן חיים החלוץ אני לא זוכר עוד קבוצה שראתה רווח מהחצי כרטיס.

איזה קבוצה בארץ הצליחה למכור שחקן בכמה מיליניום אחרי שקנתה חצי כרטיס שלו תמורת מיליון ומשהו יורו? זה השקר הכי גדול שקיים חצי כרטיס או חצי מהמכירה או משהו כזה. חוץ מבן חיים החלוץ אני לא זוכר עוד קבוצה שראתה רווח מהחצי כרטיס.

וגם אצל טב"ח זה לא היה חצי כרטיס והיו ללוזונים יותר מחצי כרטיס בגלל זה מכבי סגרה את העסקה איתם ולא עם הפועל.