Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

נו נראה לי הרבה אוהדים שכחו את אחד גאל מרגוליס שעד לפני חמש שנים היה אמור לחזק את נבחרת בלגיה והיום פרש בגיל 24..

שחקן לא מוכח במחיר כזה מוכרים

שלום תודה נקסט

כמו שציינו פה, ההבדל המרכזי ביניהם טמון באופי.

גאל היה פרוספקט מבטיח ברמה אירופאית, הרבה יותר מאילון אלמוג משהו באיזור של מנור פלוס מינוס (כנראה שאפילו יותר ממנו), כל מאמן שהגיע התלהב ממנו ברמות על וזה כולל את אוסקר, סוזה ופאקו. במקרה הזה ספציפית זה לא המערכת שדפקה אותו אלא מבנה אישיות בעייתי וחרדתי, מספרים שהיה מקיא מלחץ בלי הפסקה לפני משחקים ונכנס לדיכאונות קשים, לא משהו שהמערכת הצליחה לפתור וכנראה לא הייתה פותרת גם היום...

רוב אנשי המקצוע שעבדו עם איילון אלמוג יגידו שאין יותר מדי הבדל בינו לבין סולומון. בעיקר המערכת שבה הם גדלו - בקבוצה אחרת, איילון אלמוג היה משחק כבר בגיל 17 בליגת העל, כמו סולומון. גם קארצב למי שיש ספק.

אז למה מוכרים אותו.?

אני גם חושב שהוא פרוספקט מטורף ויכול להיות כמו סולומון

למה לא יורדים מזה ואז מעלים אותו לבוגרים עכשיו? יש פה שיקול כלכלי.

לא אבין לעולם את הטיפשות הזו לתת לכישרונות שמוגדרים כ'יוצאי דופן' לשחק בבוגרים רק בגיל 19.

חייבים לשנות כבר את המנהג הדפוק הזה. בליגות אחרות שחקנים מתחילים לקבל דקות בבוגרים אפילו בגילאי 16.

אז? ודור פרץ לפני שנתיים כמעט כולנו היינו מעבירים בפחות מזה והיום הוא השחקן הטוב בליגה בתפקיד שלו. פיבן מעטים שמעו עליו לפני העונה הזאת והיום אחד הבלמים הטובים בליגה ורק מתפתח ממחזור למחזור.

מה אז? זו בדיוק הנקודה

את דור פרץ של לפני שנתיים ופיבן של שנה שעברה היה נכון להעביר בערך של 3M יורו. זה שהם השתפרו או הוכיחו את עצמם זה לא סותר

דעות של אוהדים בדיעבד מהספה בבית זה סבבה לפורום, אבל החלטות ניהוליות ופיננסיות עושים אנשי מקצוע בזמן אמת ובהתאם לנתונים בהווה. כרגע ההנהלה החליטה ששווה לה לקבל 1.5M על 50% מהכרטיס על פרוספקט לא מוכח עדיין ברמות של מכבי, ועוד בעונה של פייר פליי פיננסי שכל יורו חשוב.

בואו תזכרו גם שלא מעבירים שחקנים בכוח ואם איילון היה מתעקש להישאר ולהוכיח את עצמו במכבי אז כנראה שהיה נשאר. כמו שנראה זו עסקה שכל הצדדים רצו בה.

לא אבין לעולם את הטיפשות הזו לתת לכישרונות שמוגדרים כ'יוצאי דופן' לשחק בבוגרים רק בגיל 19.

חייבים לשנות כבר את המנהג הדפוק הזה. ברומניה שחקנים מתחילים לקבל דקות בבוגרים אפילו בגילאי 16.

לא חייבים לשנות שום דבר. בפ"ת יש הרבה יותר מקום לטעויות, אז אם סולומון נותן שני משחקים גרועים על משחק טוב במשך שנה שלמה לטובת ההתפתחות שלו זה בסדר. אף אחד לא מוטרד מזה. במכבי, שתופסת את עצמה כקבוצת צמרת שצריכה להתמודד על אליפות כל שנה, אין כזה מרווח נשימה. שחקנים צעירים שכבר הספיקו לעשות משהו בקבוצות אחרות, מקבלים הרבה פחות דקות מסולומון בפ"ת. זו פשוט פלטפורמה אחרת, אין מקום להשוואה. בגלל זה מכבי מאוד פעילה בנושאי ההשאלות וקבוצות הבת, כדי לגשר על הפער הזה שאת פ"ת בכלל לא מטריד.

כמו שציינו פה, ההבדל המרכזי ביניהם טמון באופי.

אופי וכישרון הם בסה"כ שני נתונים מתוך סל של נתונים שקובעים הצלחה של שחקן (בנוסף לכושר, מבנה גוף, פציעות, מזל, המדינה שגדל בה ועוד)

הנקודה היא שעד שאין לך שחקן בשל ביד לא תדע אם הפוטנציאל של השחקן ימומש בין אם זה בגלל שיש לו בעיות פסיכולוגיות או סתם פציעה של חוסר מזל. בסופו של דבר קיבלו הצעה טובה על פוטנציאל שטרם מומש והחליטו ללכת על זה בעונה של פייר פליי פיננסי. נראה לי כמו החלטה טובה.

אגב לכלכלנים שביניכם זו דוגמא קלאסית של תועלת שולית פוחתת מהכנסה שמתקשרת לפחד מסיכון (העדפה של ציפור אחת ביד משתיים על העץ)

לא חייבים לשנות שום דבר. בפ"ת יש הרבה יותר מקום לטעויות, אז אם סולומון נותן שני משחקים גרועים על משחק טוב במשך שנה שלמה לטובת ההתפתחות שלו זה בסדר. אף אחד לא מוטרד מזה. במכבי, שתופסת את עצמה כקבוצת צמרת שצריכה להתמודד על אליפות כל שנה, אין כזה מרווח נשימה. שחקנים צעירים שכבר הספיקו לעשות משהו בקבוצות אחרות, מקבלים הרבה פחות דקות מסולומון בפ"ת. זו פשוט פלטפורמה אחרת, אין מקום להשוואה. בגלל זה מכבי מאוד פעילה בנושאי ההשאלות וקבוצות הבת, כדי לגשר על הפער הזה שאת פ"ת בכלל לא מטריד.

כמו ששחקן בן 17 יכול לקבל דקות במכבי פ"ת, ככה שחקן שמוגדר על פי הצוות המקצועי של הנוער שלנו כ'יוצא דופן', יכול לקבל דקות בקבוצת הבת שלנו.

לא רואה הבדל. הנקודה היא שישחק בבוגרים מגיל צעיר יותר. זה גם יאתגר יותר את אותם 'עילויים' מאשר להמשיך לבזבז זמן סביב שחקני נוער.

כמו ששחקן בן 17 יכול לקבל דקות במכבי פ"ת, ככה שחקן שמוגדר על פי הצוות המקצועי של הנוער שלנו כ'יוצא דופן', יכול לקבל דקות בקבוצת הבת שלנו.

אין בעיה רק שהיא בליגה השנייה

אני אומר את זה בעיקר כי העלו פה נקודה שהצוות המקצועי שלנו ראה באילון אלמוג אותה רמת כישרון כמו של סולומון.

זה בדיוק מה שקורה עם השחקנים הצעירים שלנו. הם מקבלים דקות בקבוצות כמושאלים. אאל"ט, זה גם בדיוק מה שקרה עם אלמוג. לא כ"כ מבין מה אתה רוצה.

עורכי דין ובעלי קבוצת כדורגל חשודים: הונו במאות מיליונים

חשד להונאת קרקעות ענקית: שישה נעצרו ושישה עורכי דין עוכבו לחקירה באזהרה בלהב 433, בין היתר בחשד לסחיטה באיומים ולהענקת הלוואות בשוק האפור. החלו חיפושים בבתיהם ובצ'יינגים

זה בדיוק מה שקורה עם השחקנים הצעירים שלנו. הם מקבלים דקות בקבוצות כמושאלים. אאל"ט, זה גם בדיוק מה שקרה עם אלמוג. לא כ"כ מבין מה אתה רוצה.

כמה מקרים של שחקני נוער בולטים שלנו התחילו לשחק כמושאלים בגיל 17? תקנו אותי אם אני טועה, נדיר עד לא קיים.

כמה מקרים של שחקני נוער בולטים שלנו התחילו לשחק כמושאלים בגיל 17? תקנו אותי אם אני טועה, נדיר עד לא קיים.

אני לא מכיר הרבה שחקנים שהיו ראויים לשחק בגיל 17, למען האמת. אצלנו או בכלל. תמיד יש את ההוא שהוא יוצא דופן, וכולם אומרים "למה לא אצלנו", אבל זה לא כ"כ קורה כי רובם פשוט לא מתאימים בגיל הזה.

אני לא מכיר את אלמוג ואת קארצב טוב. ראיתי אותם פה ושם, כמו רוב אוהדי מכבי, אני מתאר לעצמי. על סולומון, לעומת זאת, אני שומע כאחד מהשחקנים המבטיחים ביבשת כבר הרבה זמן, לפני שהוא צבר ותק בליגת העל, וזה לא כי אני שועל שחקני נוער.

אבל איכשהו, פתאום, יש לנו שני (!) שחקנים שהם באותו הסטטוס כמו סולומון? נשמע לי קצת מוזר. אבל OK, יכול להיות שאני פשוט לא מודע.

נוטה להסכים איתך שכל שרשרת ההשאלות הזאת שהפכה להיות כאילו הכרחית, היא לא הכרחית במקרים מסויימים. בקדנציה של יורדי, הוא חשש לעשות את המהלך הסופי. גלזר יכול היה להיות כאן כבר בעונה הקודמת וכמעט הפסדנו אותו בגלל זה. אפשר לחשוב מי שיחק כאן במקומו. נמני, דריקס, זוהר, איוניר, אלון נתן, הברומרים, שמעונוב לא נזקקו להשאלות. הפכנו ליותר שמרנים ופחדנים בעניין הזה. יש כאלה שכן זקוקים וכאלה שלא.

יואב דווקא דריקס בגיל 20-21 יצא להשאלה במכבי יבנה

אבל כבש במכבי כבר בגיל 18. לא סתם ציינתי את שמו. וההשאלה ליבנה לא עשתה לו טוב וזה באנדרסטייטמנט. כנל שוהם באשקלון. כשאברם הגיע, הם היו האחרונים ברשימה, חסרי סיכוי להשתלב. קורק ז"ל השתדל עבורם.

נוטה להסכים איתך שכל שרשרת ההשאלות הזאת שהפכה להיות כאילו הכרחית, היא לא הכרחית במקרים מסויימים. בקדנציה של יורדי, הוא חשש לעשות את המהלך הסופי. גלזר יכול היה להיות כאן כבר בעונה הקודמת וכמעט הפסדנו אותו בגלל זה. אפשר לחשוב מי שיחק כאן במקומו. נמני, דריקס, זוהר, איוניר, אלון נתן, הברומרים, שמעונוב לא נזקקו להשאלות. הפכנו ליותר שמרנים ופחדנים בעניין הזה. יש כאלה שכן זקוקים וכאלה שלא.

השאלות של שחקנים צעירים זה מהלך טבעי, השאלה אם על העמדות האלה יש לך עומס, אם לא אולי אפשר להשאיר אותם שיקבלו דקות מהספסל. גם דיוויד בקהאם יצא להשאלה בפרסטון.

השאלות של שחקנים צעירים זה מהלך טבעי, השאלה אם על העמדות האלה יש לך עומס, אם לא אולי אפשר להשאיר אותם שיקבלו דקות מהספסל. גם דיוויד בקהאם יצא להשאלה בפרסטון.

דייויד הושאל בדיוק לשלושה חודשים. אבל באט, נווילים, גיגס, סקולס- לא. הם למדו והתקדמו בקבוצה הראשונה.

עכשיו, מה זה עומס? אם תביא קולקצית זרים רעה לקישור, אז כן, אין לגלזר מקום לכאורה. אבל אם תתעדף אותו ברוטציה, תאמין בו ותיתן לו לגדול בבוגרת, תקבל את אותו גלזר שקיבלת מנתניה. למה אני אומר גלזר? כי יכולת לאבד אותו. זה שווה את מקרי הסעד שהגיעו בעונה האחרונה? לא.

השאלות זה מהלך טבעי למי שזקוק לזה. זה לא גזרת גורל.

לשלושה חודשים. אבל באט, נווילים, גיגס, סקולס- לא. הם למדו והתקדמו בקבוצה הראשונה.

עכשיו, מה זה עומס? אם תביא קולקצית זרים רעה לקישור, אז כן, אין לגלזר מקום לכאורה. אבל אם תתעדף אותו ברוטציה, תאמין בו ותיתן לו לגדול בבוגרת, תקבל את אותו גלזר שקיבלת מנתניה. למה אני אומר גלזר? כי יכולת לאבד אותו. זה שווה את מקרי הסעד שהגיעו בעונה האחרונה? לא.

אני לא מדבר על קולקציית זרים שלא תורמים כמו בעונה שעברה, אלא שחקנים טובים ומוכחים על אותה עמדה.

ולא באמת יכלת לאבד אותו, ההחלטה היתה בידיים של מכבי אם להכניס סעיף רכישה או לא.

לדעתי לא צריך להכניס סעיף כזה לפחות עד שהשחקן מסיים עונה אחת בליגת העל ואז אפשר להבין טוב יותר אם הוא מתאים למכבי או לא.

אני לא מדבר על קולקציית זרים שלא תורמים כמו בעונה שעברה, אלא שחקנים טובים ומוכחים על אותה עמדה.

ולא באמת יכלת לאבד אותו, ההחלטה היתה בידיים של מכבי אם להכניס סעיף רכישה או לא.

לדעתי לא צריך להכניס סעיף כזה לפחות עד שהשחקן מסיים עונה אחת בליגת העל ואז אפשר להבין טוב יותר אם הוא מתאים למכבי או לא.

אבל לא היו לך שחקנים טובים ומוכחים על אותה עמדה. קרייסט, אלברמן שוחרר ושרן היה המחליף שלו. זה אמיתי?

יכולת לאבד. זה בסוף מתנקז לרצון השחקן. לא כולם רוצים להיות מושאלים לנצח. הבעלים של נתניה נכנע בשניה האחרונה לאחר התערבות של מאנספורד(בעונה הקודמת). זה לשחק באש כאשר א י ן לך כלום שם וזה כולל את שרן.

באזבי אמר פעם-

If they are good enough, they are old enough

אז יש כאלה שזה נכון לגביהם. זה נכון כמעט לכל שחקניה הגדולים של מכבי לדורותיה. השאלות זה לא גזרת גורל ואסור שיהיה.

אופי וכישרון הם בסה"כ שני נתונים מתוך סל של נתונים שקובעים הצלחה של שחקן (בנוסף לכושר, מבנה גוף, פציעות, מזל, המדינה שגדל בה ועוד)

הנקודה היא שעד שאין לך שחקן בשל ביד לא תדע אם הפוטנציאל של השחקן ימומש בין אם זה בגלל שיש לו בעיות פסיכולוגיות או סתם פציעה של חוסר מזל. בסופו של דבר קיבלו הצעה טובה על פוטנציאל שטרם מומש והחליטו ללכת על זה בעונה של פייר פליי פיננסי. נראה לי כמו החלטה טובה.

אגב לכלכלנים שביניכם זו דוגמא קלאסית של תועלת שולית פוחתת מהכנסה שמתקשרת לפחד מסיכון (העדפה של ציפור אחת ביד משתיים על העץ)

לפי הגישה שלך צריך למכור כל שחקן בנוער שלנו לקבוצות הליגה כי מי יודע מה יצא משחקן בגילאי 18-21.

אבל לא היו לך שחקנים טובים ומוכחים על אותה עמדה. קרייסט, אלברמן שוחרר ושרן היה המחליף שלו. זה אמיתי?

יכולת לאבד. זה בסוף מתנקז לרצון השחקן. לא כולם רוצים להיות מושאלים לנצח. הבעלים של נתניה נכנע בשניה האחרונה לאחר התערבות של מאנספורד(בעונה הקודמת). זה לשחק באש כאשר א י ן לך כלום שם וזה כולל את שרן.

באזבי אמר פעם-

If they are good enough, they are old enough

אז יש כאלה שזה נכון לגביהם. זה נכון כמעט לכל שחקניה הגדולים של מכבי לדורותיה. השאלות זה לא גזרת גורל ואסור שיהיה.

אני דיברתי באופן כללי

אני דיברתי באופן כללי

אני ספציפית. כל שחקן לגופו, כשרונו ובגרותו וביחס לסגל. הערכתי ליורדי מתועדת פה רבות. והוא יצר תשתית מעולה לבוגרי הנוער. אבל לא היה לו את האומץ כמאמן, להשלים את הצעד האחרון. הוא בחר בבחירות "קלות" על הנייר, בחירות של כסף(העברות חינם אומנם אבל משכורות גבוהות). היה לו את גלזר מתחת לאף אבל שרן פתח כקשר האחורי של מכבי למשל. זה גמר לך את העונה עוד לפני שהתחילה בעיני. יש משמעות להשאלות אבל יש גם משמעות להישארות במכבי, באימונים של מכבי ובתחרות שיש בה. זה גם משפר.