Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

אחרי כמה ימים שהעסק נרגע, אני חושב שלמכבי אסור למכור.

קיבלנו פה שיווק חינם לשחקן נוער וכרגע המחיר שלן(אמנם בביטקוין) רק עולה.

להשאיל לחדרה, חצי עונה עם 4-5 גולים שם ואפשר למכור אותו גם ב2 מליון ואם לא אז הוא פשוט ישאר במערכת ועדיין כולם יהיו מרוצים.

אחרי כמה ימים שהעסק נרגע, אני חושב שלמכבי אסור למכור.

קיבלנו פה שיווק חינם לשחקן נוער וכרגע המחיר שלן(אמנם בביטקוין) רק עולה.

להשאיל לחדרה, חצי עונה עם 4-5 גולים שם ואפשר למכור אותו גם ב2 מליון ואם לא אז הוא פשוט ישאר במערכת ועדיין כולם יהיו מרוצים.

מצד שני הוא יכול להסריח את המגרש ואז המחיר שלו ירד.

לא סביר שהמחיר שלו יעלה, מכבי צריכה לסגור את העסקה כמה שיותר מהר. אם הוא לא יימכר בשבוע-שבועיים הקרובים הוא לא יימכר בכלל לדעתי, גם לא בקיץ. יותר סביר שבחודשים הקרובים אנשים יורידו את חוגג מהשטות הזאת מאשר שיהיה מוכן לשלם יותר.

עסקה טובה או לא ימים יגידו ונראה מה יצא ממנו.

בעיקרון אני מאוד מבואס מהעסקה הזאת.

אם חוגג לא יתחפש לכבירי ובאמת ישים 60 מיליון תקציב כל שנה זאת תהיה יריבה פוטנציאלית לאליפות ואני בטח לא רוצה לחזק שום יריבה פוטנציאלית לאליפות.

מקווה בשבילו ובשבילנו שיהיה כוכב על וימכר לאירופה אחרי חצי עונה מופלאה.

מקווה באמת שמכבי תתעקש חזק על מכירה עתידית.

אחרי מחשבה,מכבי חייבת למכור. זה הצעה מטורפת והזויה. אשכרה שועה נמכר בפחות.

הייתי לוקח את כל הסכום ושם על מוחמד.

סגל לא פראייר, הוא יבקש מה שמוחמד היה שווה+עוד פרמיה בגלל המכירה הזאת של אלמוג.

אלא אם כן יש לו סעיף שחרור מוגדר.

סגל לא פראייר, הוא יבקש מה שמוחמד היה שווה+עוד פרמיה בגלל המכירה הזאת של אלמוג.

אלא אם כן יש לו סעיף שחרור מוגדר.

אם אני זוכר נכון יש לו סעיף באזור ה2-2.5 מיליון

בספורט 5:

אנס מחמיד חתם בבית''ר ת''א רמלה

המחליף הגיע...

תמיד השם הזה יצחיק אותי ואני קורא אותו כאנס מתמיד.

שאלה מעניינת שאני לא סגור על התשובה שלה.

בגדול, ברגע שיש Co-Own של כרטיס שחקן, הקבוצה שמחזיקה באחוזים הפסיביים צריכה לקבל פיצוי כלשהו כדי לשחרר את ה-50% שלה, אחרת היא ממשיכה להחזיק בהם.

אז אני מניח שבמידה וזה יהיה במסגרת טרייד, סעיף האחוזים העתידיים ישאר אצל מכבי לעסקה הבאה.

זה 50% מכל סכום העברה עתידי.

אין כזה דבר 50% מרווח בלבד.

אם עוד שנה חוגג ירצה למכור אותו לבש ? יש לנו סיי בעניין בגלל ה50% ?

לדעתי זה 50% ממכירה עתידית ללא קשר לסכום.

אין הגיון במה שאתה אומר. אם יש לי עסק ואני מוכר לך חמישים אחוז בבעלות, מה ששילמת שילמת ועכשיו אנחנו שותפים. אם מחר יבוא גורם שלישי לקנות את כל העסק, אנחנו נתחלק חצי חצי.

מי אמר שזה מה שקבעו בחוזה? חוזה זה דבר הרבה יותר מורכב ממה שמתארים בכתבה שטחית בתקשורת. כל חוזה הוא שונה ואפשר לקבוע מה שרוצים. יכול להיות מנגנון של 50/50 על כל הסכום, יכול להיות על הרווח, יכול להיות פיצוי במקרה של הפסד, זכויות וטו, יכול להיות כל דבר. תמיד התקשורת מנסה להשטיח ולפשט את הסעיפים האלה בהסכמים כדי לתת כותרת נגישה להמונים.

אין דבר כזה כרטיס שחקן שאפשר לחלוק בו. אפשר לחלוק בזכויות הכלכליות, ולמעט מקרים מאוד נדירים (אני לא מצליח לחשוב על יותר מאחד - טל בן-חיים), שבהם זה הוגדר באופן מפורש בחוזה, כל ההחלטות נתונות בידי הקבוצה שבה השחקן רשום.

בהקשר הזה, ולאחר שבדקתי את זה מול 2 מקורות - למכבי לא הייתה שום השפעה על עסקת תאמבי סגס שעבר עכשיו מבני סכנין לבני יהודה תמורת 200 אלף ש"ח וסוהיל ארמלי. ה-50% מהכרטיס שמכבי החזיקו הלכו לפח.

איך אני אוהב שאנשים כותבים בביטחון מוחלט על דברים שפשוט אין להם מושג בו. אתה לא ראית את החוזה, ואתה לא יודע אם מדובר ב 50% מסכום המכירה או 50% מהרווח על המכירה.

אז לבוא וללכלך עכשיו על משהו שהוא בגדר ניחוש מבחינתך, זה בדיחה.

נכון, אף אחד לא יודע. אבל בהיבט הזה, אפשר להסתכל על כל העסקאות שבהן קבוצות שמרו על זכויות כלכליות בעסקאות מכירה בשנים האחרונות, ובכולן, ללא יוצא מן הכלל, דווח שמדובר על אחוזים מהרווח.

גם כאן, על סמך מישהו שמכיר את המו"מ, מדובר על 50% שמכבי ירוויחו מהרווח בעסקה עתידית.

אליאל שיחק בליגת העל בהרכב של קבוצה מעולה של מכבי ונראה נהדר, הוא שווה הרבה יותר בשבילי מאשר אילון אלמוג. זה שאנשים חושבים שזה סקסי לשלם יותר על חלוץ צעיר רק מראה לך שהשווי שאנשים מוכנים לשלם והשווי האינהרנטי הם לא אותו דבר.

וגם על אלטמן היו פה תגובות על זה שכולם התלהבו ממנו בנוער. אני סומך על מכבי.

הבעיה היא שכל השחקנים האלה היו טובים בליגת העל, ועדיין אף אחד לא היה משלם עליהם בחיים מיליון וחצי יורו פלוס חמישים אחוז, אחרי שהם כבר הראו שהם יכולים לשחק. כרגע אילון אלמוג הוא ילד מהלאומית, עם כל הכבוד. זה לא סכום "יחסית גבוה", זה סכום מגוחך.

אני לא ראיתי משהו מיוחד באף אחד מהמשחקים של אליאל פרץ במכבי, ואני מוכן למסור אותו למרבה במחיר כדי שאיילון אלמוג (אותו ראיתי במגרש מספיק פעמים, ועוד הרבה מאוד פעמים בטלוויזיה, כולל מרבית המשחקים שלו ברמלה)). בלי לחשוב פעמיים.

אני מוכן להישבע שתגובות בנוסח דומה על כך שמדובר בסכומים ש"אף אחד לא היה משלם..." קראתי ממך גם בעסקה של רייכרט. מאז עברו מיליונים רבים בין קבוצות בתוך הליגה (רק בשבוע האחרון: חצי מיליון יורו על פלומיין, חצי מיליון יורו על טאפוקו (סעיף השחרור של שניהם, ואני מניח שאם לא היה סעיף שחרור, הסכום היה עולה בעוד כמה מאות אלפים), 200 אלף ש"ח + סוהיל ארמלי על סגס (שאין לו חוזה!), 1.4 מיליון יורו על 60% ירדן שועה וכמובן 6 מיליון יורו על מנור סולומון).

לא תסתמך על המילה שלי, זה בסדר כמובן. אבל מספיק אנשי מקצוע אחרים יסכימו איתי באמירה שאם איילון אלמוג מצליח "לברוח" ממכבי תל-אביב בגיל 17 לבני יהודה/הפועל רעננה/מכבי פתח-תקווה/קרית שמונה, הוא היום במעמד די דומה לשל מנור סולומון. תקרת הזכוכית שלהם לא שונה משמעותית, סולומון פשוט נהנה מהעובדה שהוא שיחק בקבוצה קטנה ששמה דגש על קידום צעירים וקידום שלו באופן ספציפי.

ולמי שכתב כאן שאת שניהם לא הכירו, אז מידיעה - זה כ"כ רחוק מלהיות נכון שאין לי אפילו דוגמא מספיק טובה כדי להמחיש עד כמה זה מופרך.

בכל מקרה עומר, השוק, והפלא ופלא, גם בארץ, השתגע. בענק. מאז קיץ 2015, המחירים בארץ זינקו, כשקבוצות שלא מכרו שחקן מימיהן מוכרות בסכומים הזויים, שלא לדבר על כמות השחקנים שמתעקשים לחתום על סעיפי שחרור על מנת להיות מסוגלים לצאת מהחוזים שלהם.

איזה גניבת דעת.

נתת להם 50 אחוז מצ'יבוטה שהסתובב 3 שנים בהשאלות בליגת העל ועדיין המאמן לא החזיק ממנו, בעמדה הכי עמוסה שלך.

נתת להם 50 אחוז מסוהיל ארמלי שלא נחשב לעילוי וספק גדול אם יגיע אי פעם לרמה שלנו.

ונתת להם בהשאלה את שגיב יחזקאל שרלוונטי בערך כמו מרסלו.

שכחתי מישהו?

בלטקסה הושאל הרבה אחרי זה וללא קשר.

אז בקיצור - הבאת שחקן שהוא חלק לגיטימי בפאזל תמורת קלפים שלא היה לך מה לעשות איתם ושהביאו את בני יהודה למקום שני. בלי להוציא שקל.

אז כן, זה שם בפרופורציה הנכונה את הארגז שחוגג מוכן לשים על 50 אחוז מאיילון אלמוג.

שכחת את דור ג'אן, אחד שבמקרה כן חשבו שיוכל להגיע לקבוצה הבוגרת (כולל לפני שנה ו-3 ימים כשהחתימו אותו על חוזה ארוך טווח לפני שהשאילו לאשדוד).

לא חושב שהם יכלו לעשות את הטרייד בלי האישור של מכבי, כנראה היו צריכים להעביר פיצוי כלשהו.

מכבי לא היו צד בעניין.

אגב דיברו פה על השקעה של 20 מיליון בנוער, אז פרסמו לא מזמן את הנתונים , ב2017 או 18 , מכבי שמו 22 מיליון על הנוער והכניסו 20.5 , 1.5 מליון שקל הפסד משהו כזה , וזה כמובן בלי שווי שחקנים , ככה שאם מחשיבים גם שווי שחקנים אנחנו ברווח.

ככה שלהגיד שצריך למכור כי צריך לכסות "בור" של 20 מיליון זה לא רציני.

כתוב שם שגולדהאר השקיע 13 מיליון ש"ח. זה אמנם לא קשור לפייר פליי, אבל לכאורה, יש שם בור של 13 מיליון ש"ח לסגור (וזה עוד לפני ה-1.5 מיליון ש"ח שאתה מציין).

מכבי לא היו צד בעניין.

זה נראה לך הגיוני? אז ככה כל קבוצה תעשה את הקומבינה הזאת כדי להימנע מחלוקת הרווחים.

תן למכבי קצת קרדיט.

זה נראה לך הגיוני? אז ככה כל קבוצה תעשה את הקומבינה הזאת כדי להימנע מחלוקת הרווחים.

תן למכבי קצת קרדיט.

2 מקורות שונים אמרו לי את זה...

בסוף מדובר על זכויות כלכליות. אם אתה מאפשר לקבוצה המוכרת (במקרה הזה מכבי) השפעה, אז איפה הגבול עובר? הרי האינטרס של מכבי הוא שהשחקנים האלה שיש לנו אחוזים בזכויות הכלכליות שלהם ישחקו 90 דקות כל משחק... "ויש לנו אחוזים, אז יש לנו עניין".

לצורך העניין, אם לכוכב האדום היו עדיין אחוזים (אפילו 50%) בזכויות הכלכליות על ראיקוביץ', לפי מה שאתם אומרים, יש להם say לבוא ולהגיד למכבי "שומעים? אתם לא מאריכים לו חוזה עכשיו, אלא מוכרים אותו הקיץ, למרבה במחיר"? זה נשמע לכם הגיוני?

בקיצור אמיר אתה אומר שמכבי תעשה טעות אם תמכור את אלמוג, גם בסכומים האלה?

אני מאוד מעריך את היכולות שלו כבר עכשיו, וחושב שמבחינת תקרה - היא מאוד גבוהה. והעניין המרכזי הוא שמהמעט שהספקתי להתרשם באופן אישי, וגם משיחות עליו לא עם איש מקצוע אחד ולא עם שניים, יש לו אופי מצויין שאמור לאפשר לו להצליח לעשות את הפריצה גם לליגת העל (ואני מעריך שגם בחו"ל). בניגוד לירדן שועה למשל (או מרגוליס).

אם יש כאן עניין כלכלי שהפייר-פליי לוחץ זה דבר אחד.

אם זה רק כי אלמוג קיבל הצעה גבוהה שסובבה לו את הראש? או כי יש "הזדמנות"? אז אני מעדיף למצוא פתרון ולקחת את ההימור ולנסות להצליח עם השחקן כשהוא עדיין שייך למכבי, מאשר לשלם עליו (או על שחקן אחר בעמדתו) בעוד שנה-שנתיים סכומים גבוהים בהרבה.

אני אזכיר שלפני שנה אור פאקינג אינברום נמכר תמורת 2.1 מיליון יורו לחצי מכרטיס השחקן שלו. אז לא, זו לא רק ב"ש/הפועל של כבירי/בית"ר של חוגג (@Omer), השוק השתגע.

ואם המצב הכלכלי שלנו מאפשר (ואני מאוד מקווה שגורלנו לא תלוי במיליון וחצי יורו על איילון אלמוג), אני מעדיף לקחת את ההימור עליו, מאשר להביא בעוד שנה/שנתיים/שלוש שחקן אחר שהוא בעצמו יהווה הימור (מי אמר שגיב יחזקאל ולא קיבל? או אלרואי כהן? או יובל אבידור? או...).

גם ב"ש ניסתה להעביר את צ'יבוטה אליה תמורת טרייד של שחקנים וגם אז לא היינו רואים רווחים

50 אחוז זה לא כרטיס, זה אחוזים..

יש כרטיס ויש אחוזים

אם אני לא טועה מכבי חיפה קנתה את חצי כרטיס של בניון בזמנו מב"ש.

חצי כרטיס קים רק באיטליה.

תודה אמיר.

בקיצור, אלא אם יש דברים שאנחנו לא יודעים על המצב הכלכלי של מכבי ו/או הפיירפליי או עסקה אחרת שקשורה בכסף הזה או כל דבר נסתר אחר, אני חושב שלמכבי כמועדון גדול שצריך לגדל לעצמו את הישראלים הטובים ביותר, צריך להיות אינטרס לשמור על אילון אלמוג ולא למכור אותו תמורת 1.5 מיליון יורו, שבעידן גולדהאר הם פשוט לא קריטיים לנו (שוב, אלא אם יש דברים מאחורי הקלעים שאנחנו לא מודעים אליהם).

תודה אמיר.

בקיצור, אלא אם יש דברים שאנחנו לא יודעים על המצב הכלכלי של מכבי ו/או הפיירפליי או עסקה אחרת שקשורה בכסף הזה או כל דבר נסתר אחר, אני חושב שלמכבי כמועדון גדול שצריך לגדל לעצמו את הישראלים הטובים ביותר, צריך להיות אינטרס לשמור על אילון אלמוג ולא למכור אותו תמורת 1.5 מיליון יורו, שבעידן גולדהאר הם פשוט לא קריטיים לנו (שוב, אלא אם יש דברים מאחורי הקלעים שאנחנו לא מודעים אליהם).

אבל אנחנו לא יודעים

בהכרח ,אף אחד פה, לא יודע

אני מאוד מעריך את היכולות שלו כבר עכשיו, וחושב שמבחינת תקרה - היא מאוד גבוהה. והעניין המרכזי הוא שמהמעט שהספקתי להתרשם באופן אישי, וגם משיחות עליו לא עם איש מקצוע אחד ולא עם שניים, יש לו אופי מצויין שאמור לאפשר לו להצליח לעשות את הפריצה גם לליגת העל (ואני מעריך שגם בחו"ל). בניגוד לירדן שועה למשל (או מרגוליס).

אם יש כאן עניין כלכלי שהפייר-פליי לוחץ זה דבר אחד.

אם זה רק כי אלמוג קיבל הצעה גבוהה שסובבה לו את הראש? או כי יש "הזדמנות"? אז אני מעדיף למצוא פתרון ולקחת את ההימור ולנסות להצליח עם השחקן כשהוא עדיין שייך למכבי, מאשר לשלם עליו (או על שחקן אחר בעמדתו) בעוד שנה-שנתיים סכומים גבוהים בהרבה.

אני אזכיר שלפני שנה אור פאקינג אינברום נמכר תמורת 2.1 מיליון יורו לחצי מכרטיס השחקן שלו. אז לא, זו לא רק ב"ש/הפועל של כבירי/בית"ר של חוגג (@Omer), השוק השתגע.

ואם המצב הכלכלי שלנו מאפשר (ואני מאוד מקווה שגורלנו לא תלוי במיליון וחצי יורו על איילון אלמוג), אני מעדיף לקחת את ההימור עליו, מאשר להביא בעוד שנה/שנתיים/שלוש שחקן אחר שהוא בעצמו יהווה הימור (מי אמר שגיב יחזקאל ולא קיבל? או אלרואי כהן? או יובל אבידור? או...).

אתה לא חושב שספציפית בעסקה הזו היו דברים מאוד לא כשרים בואכה הלבנת הון לכאורה?

2 מקורות שונים אמרו לי את זה...

בסוף מדובר על זכויות כלכליות. אם אתה מאפשר לקבוצה המוכרת (במקרה הזה מכבי) השפעה, אז איפה הגבול עובר? הרי האינטרס של מכבי הוא שהשחקנים האלה שיש לנו אחוזים בזכויות הכלכליות שלהם ישחקו 90 דקות כל משחק... "ויש לנו אחוזים, אז יש לנו עניין".

לצורך העניין, אם לכוכב האדום היו עדיין אחוזים (אפילו 50%) בזכויות הכלכליות על ראיקוביץ', לפי מה שאתם אומרים, יש להם say לבוא ולהגיד למכבי "שומעים? אתם לא מאריכים לו חוזה עכשיו, אלא מוכרים אותו הקיץ, למרבה במחיר"? זה נשמע לכם הגיוני?

לא אמרתי שתהיה השפעה, אבל אפשר להגדיר בחוזה פיצוי כלשהו במקרה של טרייד.

אבל אנחנו לא יודעים

בהכרח ,אף אחד פה, לא יודע

ברור, לכן סייגתי.

אני רוצה להאמין שאין משהו כזה. העונשים שקיבלנו מאופ"א היו כתובים באתר הרשמי בצורה ברורה מאוד.

דרך אגב גם דמארי נמכר בצורה של חצי כרטיס

אי אפשר לשלם לפ"ת את הכספים המטורפים שהם דרשו בזמנו על שחקנים(אפילו על פאקינג מליחי הם רצו הרבה כסף, על מגמאדוב וטובי הם רצו עוד בסוף שנות ה90 תחילת ה2000 מליון דולר שאז זה היה כמו 5 של היום)