Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

לדעתי אתה טועה בהסתכלות שלך.

המטרה של מיץ' זה לא לייצר מועדון שחייבים בו בעלים שכל עונה יזרים מאה מיליון שקל, אלא מועדון שיידע לייצר מעצמו הכנסות ללא תלות היסטרית מבעלים.

זה דבר שנכון למכבי לטווח הארוך וגם בהווה כדי לשמר את מיץ' שלא יישחק בהשקעות גבוהות כל עונה.

לכן, לדעתי במכבי עובדים בכמה אפיקים כדי לייצר הכנסות. אחד מהם זאת מחלקת הנוער.

לקבל 25% (ואולי גם יותר) מהשקעה השנתית על מחלקת הנוער על שחקן אחד (!), זה אחלה דבר.

אני מקבל את מה שאתה אומר ומסכים עם הנקודה הכללית, ועדיין אני לא חושב שאנחנו צריכים לגדל כדי למכור לבית"ר ירושלים.

כלומר יש מקום שצריך להפעיל שיקול דעת ולומר שגם אם זה נכון פיננסית ובהתאם לחזון כלכלי, אנחנו לא מגדלים כדי למכור ליריבות שלנו בישראל שהן יהנו מהשחקן.

אם הייתה באה קבוצה אירופית ושמה עליו מיליון יורו, לגיטימי למכור או להיכנס למו"מ. אבל אנחנו לא צריכים לגרום לכוכב המחלקה לגדול ולהתפתח בקבוצה יריבה ומהם אולי לצאת לאירופה וליצור איתם חיבור שיבוא לידי ביטוי גם בעדיפות אליהם כשיחזור מאירופה.

בשביל להרוויח כסף.

כמובן שהאידיאל שהוא ישחק במכבי ואז ימכר ב4 מיליון לסביליה. לא תמיד זה מתחבר עם המציאות.

והמציאות היא שעל הבלטה שלו יש כיום את אלירן וצ'יקו. בשנתיים הקרובות הוא לא יראה דשא במכבי.

ההצעה של חוגג מדהימה במיוחד לאור העובדה שעד כה לא הרווחנו שקל על שחקני הבית.

לדעתי אתה טועה. מיץ' לא משקיע בנוער (רק) כדי שמכבי תעשה מהם כסף.

אני חושב שהמטרה היא קודם לייצר למכבי את השחקנים הבאים שלה. אם אפשרי למכור את חלקם לאירופה ולעשות קופה - מצוין. אבל זו לא המטרה העיקרית.

ד"א, אלירן לא נהיה צעיר יותר וצ'יקו זר ולא לגמרי בעמדה הזו. עם השחקנים שיש לנו ומה שיש בישראל, זה לחלוטין לא מופרך שבקיץ 2020 הוא חוזר מהשאלה בקבוצה בליגה והופך במכבי לשחקן חשוב ואולי פותח באגף שמאל בקביעות.

אני מקבל את מה שאתה אומר ומסכים עם הנקודה הכללית, ועדיין אני לא חושב שאנחנו צריכים לגדל כדי למכור לבית"ר ירושלים.

כלומר יש מקום שצריך להפעיל שיקול דעת ולומר שגם אם זה נכון פיננסית ובהתאם לחזון כלכלי, אנחנו לא מגדלים כדי למכור ליריבות שלנו בישראל שהן יהנו מהשחקן.

אם הייתה באה קבוצה אירופית ושמה עליו מיליון יורו, לגיטימי למכור או להיכנס למו"מ. אבל אנחנו לא צריכים לגרום לכוכב המחלקה לגדול ולהתפתח בקבוצה יריבה ומהם אולי לצאת לאירופה וליצור איתם חיבור שיבוא לידי ביטוי גם בעדיפות אליהם כשיחזור מאירופה.

לדעתי אתה טועה. מיץ' לא משקיע בנוער (רק) כדי שמכבי תעשה מהם כסף.

אני חושב שהמטרה היא קודם לייצר למכבי את השחקנים הבאים שלה. אם אפשרי למכור את חלקם לאירופה ולעשות קופה - מצוין. אבל זו לא המטרה העיקרית.

ד"א, אלירן לא נהיה צעיר יותר וצ'יקו זר ולא לגמרי בעמדה הזו. עם השחקנים שיש לנו ומה שיש בישראל, זה לחלוטין לא מופרך שבקיץ 2020 הוא חוזר מהשאלה בקבוצה בליגה והופך למכבי לשחקן חשוב ואולי פותח באגף שמאל בקביעות.

כנראה שמנספורד ויצחקי עוקבים אחריו וחושבים אחרת.

אני באמת סומך על הצוות המקצועי והניהולי של מכבי שעושים כאן החלטה נכונה ובריאה למועדון.

אתה מגזים.

9 גולים ו-2 בישולים בשלושה חודשים לעונה ראשונה בבוגרים. תחשוב כמה היו מציעים על אלמוג אם הוא היה מביא מספרים כאלה בליגת העל.

אתה מגזים.

זה הכתבה על ההוצאות והכנסות בנוער .

https://m.one.co.il/mobile/article/18-19/1,1,3,59045/327325.html

יש להם טעות שם, אמרו בהתחלה הזרים 13.5 מיליון וגם חיבור כל הפירוט של ההכנסות מראה על משהו כמו 6 מיליון, ואחר כך רשמו 20, ממש לא ברור וכנראה טעות.

גם מועדונים יותר גדולים ממכבי כמו סיטי וריאל מוכרים שחקני נוער בסכומים הנכונים.

לא כולם יגיעו בסופו של דבר לבוגרים ולמכור 50% במיליון וחצי יורו זה פסיכי ( במונחים ישראלים כמובן)

שתבינו זה נכנס לטופ 10 העברות בליגת העל והשחקן בכלל בלאומית!

בגלל ההשקעה של מיץ' בנוער תמיד יגדלו אצלנו שחקנים מעניינים ואני סומך על מנספורד ומיץ' בעיניים עצומות בעסקה הזו.

רק שיש הבדל אחד ריאל וסיטי קונות את השחקנים הכי טובים בעולם הם לא באמת בונות על הנוער שלהם. גם מדובר על עסקה בתוך הליגה ליריבה פוטנציאלית.

אם כבר תשווה למועדונים כמו אייאקס מתי היא מכרה שחקן נוער שלה לאיזו פיינורד או איינדהובן?

כנראה שמנספורד ויצחקי עוקבים אחריו וחושבים אחרת.

אני באמת סומך על הצוות המקצועי והניהולי של מכבי שעושים כאן החלטה נכונה ובריאה למועדון.

אז זה אחד הדברים שמדאיגים אותי.

1. שבאמת טועים בשיקול הדעת ועושים טעות. הרי רק לפני כמה חודשים אילון הוחתם על חוזה ומנספורד דיבר עליו והרעיף מחמאות.

2. שיש דברים שאנחנו לא יודעים והמכירה הזאת לא נעשית ממניעים מקצועיים אלא כלכליים.

מקווה שלא יעבור לשם בכל מקרה. מקומם של השחקנים המבטיחים בישראל הוא כאן, ולא שם.

אתם לא מדברים על השחקן עצמו...

יוני התעקש להשאר ונשאר.כדי שקבוצות ידברו על סכומים השחקן צריך לרצות את המעבר. לא נראה לי שמכבי רוצה להפטר מנכסים,השנים האחרונות מראות בדיוק להיפך,וכשלא היינו מעוניינים מכרנו בזול...

אני חושב שהדבר שהכי קשה לבלוע פה בעסקה זה שמדובר בבית"ר. אם הוא היה עוזב לאירופה התגובות היו מסיע וכ'ו.

מאבק בין הרגש לשכל. קשה להחליט. אישית, אני עדיין נותן קרדיט למנספורד.

ברור שיש הבדל עצום בין לשלוח שחקן לאירופה לקבוצה מהליגה שיכולה להאבק איתך בצמרת בשנים הקרובות.

אני חושב שהדבר שהכי קשה לבלוע פה בעסקה זה שמדובר בבית"ר. אם הוא היה עוזב לאירופה התגובות היו מסיע וכ'ו.

מאבק בין הרגש לשכל. קשה להחליט. אישית, אני עדיין נותן קרדיט למנספורד.

זה בדיוק העניין, אנחנו לא מגדלים שחקני נוער במטרה למכור אותם לקבוצה גדולה אחרת בארץ, אם היה מדובר בהצעה מקבוצה בחו"ל, אף אחד לא היה עושה מזה עניין.

מצד שני, אלמוג נחשב לכשרון כמעט ברמה של סולומון שנמכר היום ב-6 מיליון יורו,

לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל מנור מגיל 12 מסומן בפנקסים של סקאוטים מכל העולם ועל איילון אלמוג אף אחד לא שמע עד לפני שנה-שנתיים. זה לא אומר שאין סיכוי שאיילון יהיה שחקן יותר טוב ממנור בסופו של דבר אבל להגיד שהוא נחשב לכישרון ברמה שלו? זה פשוט לא נכון...

לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל מנור מגיל 12 מסומן בפנקסים של סקאוטים מכל העולם ועל איילון אלמוג אף אחד לא שמע עד לפני שנה-שנתיים. זה לא אומר שאין סיכוי שאיילון יהיה שחקן יותר טוב ממנור בסופו של דבר אבל להגיד שהוא נחשב לכישרון ברמה שלו? זה פשוט לא נכון...

לא מור אומר את זה אלא אורי אוזן שאימן את שניהם.

אפשר לדעת מאיפה הבאת את זה?

מילא על מנור סולומון שגם שם אני משוכנע שזה פשוט לא נכון, אבל לומר על אלמוג שלא שמעו עליו?

עזוב את זה שהוא סומן כבר לפני שנים בנוער של מכבי, אתה מוזמן ללכת לראות כמה הופעות ושערים יש לו בנבחרות הצעירות של ישראל ולומר אם שמעו עליו רק לפני שנה שנתיים.

מכבי חרגה מהפייר פליי

זה אומר הפסד ממוצע של יותר מ10 מ יורו בעונה

(וזה עוד עם מכירת זהבי ועונת צמפיונס)

השנה בלי הכנסות של אירופה שזה עוד באזור ה30 מליון שקל

כרטיסים + מענקים

אלה סכומים שחייבים לסגור מאיפשהו

אז הפינגוויון 1.5 מ וידאר עוד 2 מליון

עכשיו איילון עוד 1.5 מ יורו

זה 5 מ יורו שיקדמו אותנו בענין הפייר פליי

אבל זה צעד כלכלי שאנחנו חייבים לעשות

או שהמצב הכלכלי הרבה יותר גרוע ממה שחשבנו או שיש פה משהו נוסף שאנחנו לא מכירים, מהצד זה מרגיש כמו טעות רצינית , מוכרים ב1.5 מיליון אירו שחקן שלפי איך שאתם מרימים פה יכול להיות שווה עוד שנתיים 3 מיליון , אז למה לא לתת לנו להינות ממנו שנתיים בבוגרים ?

זה תרחיש מאוד לא ריאלי.

התרחיש הסביר הוא שאילון אלמוג יהיה שחקן ליגת העל לגיטימי.

בתרחיש אופטימי יותר הוא יתן שתי עונות טובות וימכר לאירופה ב2-3 מיליון יורו.

בתרחיש גרוע הוא מסתובב בין קבוצות הליגה עד שהקריירה שלו דועכת.

האפשרות שהוא ימכר בסכום משמעותי מאוד לאירופה הוא פשוט לא סביר וגם אם כן, נקבל חצי מסכום המכירה.

חוץ מהתייחסות רגשית לשחקנים בית (ואני מניח שגם אילון רוצה שהעסקה הזאת תתממש) מבחינה כלכלית זו אחלה עסקה

אפשר לדעת מאיפה הבאת את זה?

מילא על מנור סולומון שגם שם אני משוכנע שזה פשוט לא נכון, אבל לומר על אלמוג שלא שמעו עליו?

עזוב את זה שהוא סומן כבר לפני שנים בנוער של מכבי, אתה מוזמן ללכת לראות כמה הופעות ושערים יש לו בנבחרות הצעירות של ישראל ולומר אם שמעו עליו רק לפני שנה שנתיים.

מה אתה משוכנע שלא נכון בקשר למנור? גם אם אני אישית לא תופס ממנו כמו שבעולם הכדורגל תופסים ממנו (וכנראה ששחטאר מבינים קצת יותר מאיתנו), זאת עובדה שעוקבים אחריו מאז שהתחיל לשחק 11 על 11.

בקשר לאיילון, כמובן שהתכוונתי שלא שמעו עליו בגדר פוטנציאל העל שמייחסים לו היום, אני יכול לתת לך רשימה של מאות שחקנים שהפציצו בנבחרות הנערים והנוער ומעולם לא דרכו על מגרש דשא בליגת העל או הלאומית.

בקיצור אין מה להשוות בניהם מבחינת התפיסה של אנשי מקצוע מעולם הכדורגל, עם כל הגאווה על הכישרון שצמח לנו במחלקת הנוער.

בגדול תחושת הבטן שלי כלפי העסקה הזאת, אם תהיה כמובן, היא די שלילית. העניין הוא שמנספורד ושאר הצוות המקצועי עשו כ"כ הרבה דברים שאהבתי שגרמו למצב שיש לי אמון מלא בהם.

מדברים פה באהלן אהלן ששחקן ימכר לאירופה ב 3 מיליון יורו.

תזכירו לי מתי בפעם האחרונה (עד סחלומון) נמכר שחקן ישראלי צעיר לאירופה ב 3 מיליון יורו?

מה אתה משוכנע שלא נכון בקשר למנור? גם אם אני אישית לא תופס ממנו כמו שבעולם הכדורגל תופסים ממנו (וכנראה ששחטאר מבינים קצת יותר מאיתנו), זאת עובדה שעוקבים אחריו מאז שהתחיל לשחק 11 על 11.

בקשר לאיילון, כמובן שהתכוונתי שלא שמעו עליו בגדר פוטנציאל העל שמייחסים לו היום, אני יכול לתת לך רשימה של מאות שחקנים שהפציצו בנבחרות הנערים והנוער ומעולם לא דרכו על מגרש דשא בליגת העל או הלאומית.

בקיצור אין מה להשוות בניהם מבחינת התפיסה של אנשי מקצוע מעולם הכדורגל, עם כל הגאווה על הכישרון שצמח לנו במחלקת הנוער.

לגבי סולומון, אני בספק גדול אם עוקבים אחריו מגיל 12 וכל מה שאתה מתאר. עד שפ"ת התחילו לפמפם אותו הוא היה פרוספקט די רגיל. מבטיח, אבל לא עילוי רציני מדי.

לגבי אילון כן שמעו עליו כפוטנציאל כמו היום. הדוגמא לגבי הנבחרות הייתה כדי להראות שכן ייחסו לו פוטנציאל. גם במכבי עצמה אבל הוא נחשב פוטנציאל רציני.

אני לא משווה בין שניהם, זה לא מעניין אותי במיוחד, פשוט הציק לי שכתבת שאף אחד לא שמע עליו לפני שנה-שנתיים. שטות גמורה.

תזכירו לי מתי בפעם האחרונה (עד סחלומון) נמכר שחקן ישראלי צעיר לאירופה ב 3 מיליון יורו?

מתי בפעם האחרונה שחקן בן 19 שלא שיחק דקה בליגה העל נמכר ב1.5 מיליון יורו ?

השוק לא מה שהיה פעם.

רצו אותו באייקאס בגיל 14

מי אמר שתקבל 3 מיליון??? כרגע מדובר על 1.5 מיליון

מי אמר או הבטיח שהוא ימכר בעתיד מביתר לאירופה?

אם ישאר בביתר איזה 7-8 שנים תראה רק מיליון וחצי, אם יסיים חוזה בביתר ולא ימכר - שוב לא תקבל כלום.