Jump to content

Fila תהיה המלבישה הרשמית של מכבי החל מ-2019/20

דקסטר

Recommended Posts

יש בחולצות מספר אלמנטים שמסגירים את זה שמדובר בהמשך הייצור העצמי - מאחורה בצוואר, העיגול הזה עם הכיתוב של respect all - fear none זהה לחלוטין, קצוות השרוולים, הבד והגימורים בתפירה, הפאץ׳ למטה (רואים שהוא מאותו פס יצור של שנה שעברה רק עם כיתוב של FILA) ועוד.

FILA לא מייצרת ביגוד כדורגל כבר שנים, בימינו עם תקומת המותג מדובר בחברת לייף סטייל בלבד (שחוץ מהשם, לא קשורה לפילה שאנחנו זוכרים כילדים). הם בוודאי לא יפתחו מחלקות מחקר, פיתוח ועיצוב בשביל מכבי (ואם כן, אפשר היה למצוא את זה באתר הבינלאומי הרשמי של החברה אבל שם כאמור אין שום אזכור למכבי או לציוד כדורגל).

הסיפור עם הסמל תמוה, כי מדים שמיוצרים במיוחד לקבוצה מסוימת הם תפורים/רקומים, ולא מודבקים (היכונו לראיונות של שחקנים עם חולצה ללא סמל וכו׳).

הג׳קטים הם באמת של FILA, פשוט הדביקו להם סמל של מכבי, זה ממש לא משהו שעוצב עבור מכבי (בגלל זה פערי הגוונים וכו׳).

בחולצות הפולו לעומת זאת, הסמל תפור באופן זהה לחלוטין לזה שהיה בעונה שעברה (והן כנראה בייצור עצמי).

שורה תחתונה - מר אירני החליט להשתמש במכבי כדי להחדיר את FILA לשוק הישראלי באופן אגרסיבי יותר (בדיוק כמו שעשו עם מכבי בעונות אנדר ארמור ומקרון), מבחינתו מדובר בפרסום אדיר ששווה לו את ההשקעה. הסיכום היה כנראה שמכבי תמשיך לייצר את המדים (כי פילה לא מייצרת כאלה) אבל תוסיף להם לוגו של פילה (שלמרבה הפלא הלוגו שונה גם ברמת הגודל שלו בין המדים - מראה על חובבנות מסוימת), והמרצ׳נדייז שמסביב יהיה באמת של פילה, דברים שהיא גם ככה מייצרת, פשוט יקחו מוצרים בגוונים שמתאימים למכבי וידביקו להם את הסמל.

אני מרגיש שעשו עלינו סיבוב לצרכי החדרה אגרסיבית של מותג. אני מניח שאת רוב האנשים זה לא באמת מעניין, אבל אותי זה מאוד מאכזב. ציפיתי לציוד ספורט ברמה גבוהה יותר (לא באמת), אבל לפחות ככה נשאר יותר כסף בארנק.

אציין רק שהכל נאמר לכאורה, אין לי מידע רשמי בנושא.

אני חושב שאם יש משהו שאמרתי מהרגע הראשון זה שברור שזה ממשיך להיות מאוד דומה לייצור עצמי של מכבי רק תחת מותג.

מי שעושה סיבוב זה אנחנו עליהם כי הם משלמים על זה כ"פרסום" שווה לנו יותר מאשר לעשות את זה בעצמנו.

די הגיוני שהייצור נשאר אותו דבר, אולי עליה מסויימת בסטנדרט של הבדים כי לפילה יותר קל להשיג בדים טובים יותר אבל לא משהו מעבר.

דווקא הציוד מסביב אבל כן של פילה, וכן נראה ברמה מאוד גבוהה, לא הייתי יוצא מאוכזב מכל הסיפור הזה נראה שמכבי מצאו שיטה מאוד טובה ונוחה להם גם להרוויח כסף וגם לכוון את המרצנדייז והמדים לקהל היעד שהם צריכים להגיע אליהם.

רק הרווחנו מהמצב גם אם זה במחיר של לפרסם את פילה בארץ

לגבי הסמל, השתמשו בשיטה שונה עם סמל מובדק מסוג של PVC כזה, לא משהו שלא עושים ובעיני נראה יותר טוב אפילו מהאופציות הקודמות, חוסר התאמת הגוונים איכזב אותי מעט.

לא הבנתי מה הבעיה עם זה שיש להם אינטרס שאנחנו משרתים. מדובר בעסקים בסך הכל. זה כמו שכל ספונסר נכנס לשם פרסום. מכבי החליטה ללכת על ייצור עצמי ולא על עסקה רגילה עם חברת הלבשה, אם מצאנו חברה שמסכימה לתנאים שלנו זה נהדר, וגם מחזק את המותג לטעמי מעצם זה שאנחנו מכתיבים תנאים ופשוט מקבלים כסף על לתקוע את הסמל שלהם. זה גם עדיף בעיניי על מצב שבו אנחנו מקבלים דוגמה גנרית והם תוקעים עליה את הסמל שלנו.

מכבי מצאו אחלה שיטה לקחו חברה יחסית מבוססת בעולם, ועשו איתה שיתוף פעולה טוב כלכלית, ובתנאים שלהם.

מצד שני פילה רואה בנו קרש קפיצה לעולם הכדורגל ולקבוצות אירופיות בדומה למאמנים הזרים שנחתו כאן.

שני הצדדים צפויים להרוויח מזה אז יאללה שיהיה רשום פילה, רשום לנו על הכתף גם חברה של פיצה לא בדיוק מעניין לא רואה אותם יותר מנותני חסות שנותנים מקור הכנסה נוסף לפייר פליי שלנו..

יש בחולצות מספר אלמנטים שמסגירים את זה שמדובר בהמשך הייצור העצמי - מאחורה בצוואר, העיגול הזה עם הכיתוב של respect all - fear none זהה לחלוטין, קצוות השרוולים, הבד והגימורים בתפירה, הפאץ׳ למטה (רואים שהוא מאותו פס יצור של שנה שעברה רק עם כיתוב של FILA) ועוד.

FILA לא מייצרת ביגוד כדורגל כבר שנים, בימינו עם תקומת המותג מדובר בחברת לייף סטייל בלבד (שחוץ מהשם, לא קשורה לפילה שאנחנו זוכרים כילדים). הם בוודאי לא יפתחו מחלקות מחקר, פיתוח ועיצוב בשביל מכבי (ואם כן, אפשר היה למצוא את זה באתר הבינלאומי הרשמי של החברה אבל שם כאמור אין שום אזכור למכבי או לציוד כדורגל).

הסיפור עם הסמל תמוה, כי מדים שמיוצרים במיוחד לקבוצה מסוימת הם תפורים/רקומים, ולא מודבקים (היכונו לראיונות של שחקנים עם חולצה ללא סמל וכו׳).

הג׳קטים הם באמת של FILA, פשוט הדביקו להם סמל של מכבי, זה ממש לא משהו שעוצב עבור מכבי (בגלל זה פערי הגוונים וכו׳).

בחולצות הפולו לעומת זאת, הסמל תפור באופן זהה לחלוטין לזה שהיה בעונה שעברה (והן כנראה בייצור עצמי).

שורה תחתונה - מר אירני החליט להשתמש במכבי כדי להחדיר את FILA לשוק הישראלי באופן אגרסיבי יותר (בדיוק כמו שעשו עם מכבי בעונות אנדר ארמור ומקרון), מבחינתו מדובר בפרסום אדיר ששווה לו את ההשקעה. הסיכום היה כנראה שמכבי תמשיך לייצר את המדים (כי פילה לא מייצרת כאלה) אבל תוסיף להם לוגו של פילה (שלמרבה הפלא הלוגו שונה גם ברמת הגודל שלו בין המדים - מראה על חובבנות מסוימת), והמרצ׳נדייז שמסביב יהיה באמת של פילה, דברים שהיא גם ככה מייצרת, פשוט יקחו מוצרים בגוונים שמתאימים למכבי וידביקו להם את הסמל.

אני מרגיש שעשו עלינו סיבוב לצרכי החדרה אגרסיבית של מותג. אני מניח שאת רוב האנשים זה לא באמת מעניין, אבל אותי זה מאוד מאכזב. ציפיתי לציוד ספורט ברמה גבוהה יותר (לא באמת), אבל לפחות ככה נשאר יותר כסף בארנק.

אציין רק שהכל נאמר לכאורה, אין לי מידע רשמי בנושא.

לא תמצא היום חולצת משחק אחת של חברת ביגוד מובילה בתחום הכדורגל, שמעניקה חסות בלעדית, שהסמל בה רקום או תפור. זה כבד מידי לספורט, היום הכל נעשה בהדפסה או הדבקה בלחץ שדומה לזה.

גם אני חושב שלשיר דאלה בוקה בזמנו, זה קצת פחות לעניין.

בקשר לסמל, אם אני לא טועה, רק בחולצות של אנדר אמור בעונה של אוסקר, הסמל היה תפור וזה עשה הבדל ענק. מהחולצות האהובות עלי(במיוחד חולצת החוץ).

לגבי החלק הזה,

גם בעונת 2013-2015 הסמל היה מוטבע בצורה הזאת.

עם אנדר ארמור, מאקרון ובעונה הראשונה של אדידס.

ולא זכור לי שהיו בעיות כאלה עם הסמל.

לא יודע עד כמה התמונה ממחישה, אבל יש לי את כל החולצות מהעונות האלה ובכולן הסמל החזיק מעמד.

MTA__1402835108_IMG_7589-840x425.jpg

בעונות אנדר ארמור ומקרון המדים אכן יוצרו ע״י החברות האלה שיש להן ציוד כדורגל, אבל הן לא יוצרו בלעדית עבור מכבי. ההסכם של מכבי היה מול היבואן (בעלי ׳גט פרו׳ שבאותם ימים הייתה מייבאת את פומה, אנדר ארמור ומקרון - שלושת החברות שמכבי שיחקה עם מדים שלהן).

אז לקחו את חולצות הכדורגל שמכבי בחרו מתוך האפשרויות, ובאמת הדביקו להן סמל של מכבי (בעונת אוסקר מכבי בעצמה תפרה בחלק מהמקרים את הסמל, יש לי את 2 חולצות חוץ של אותה עונה, אחת עם תפור אחת עם מודבק, יכול לשלוח תמונה אם זה מעניין).

עם אדידס ההסכם מולם נחתם בדצמבר, זמן מאוחר כדי לייצר מדים במיוחד עבור מועדון מסוים, ולכן בעונה הראשונה איתם מכבי בחרה מתוך קטלוג אדידס (בהחלטה תמוהה היא בחרה מדים מלפני 3 עונות בטמפלט של נבחרת קולומביה בטכנולוגיה מיושנת), ואז באמת הודבק סמל במדים והודפס סמל בתלבושות האימון והייצוג. בשתי עונות האדידס שלאחר מכן הייתה לנו קולקציה עדכנית של אדידס, בדומה למיטב הקבוצות שחתומות עם אדידס על חוזה רשמי (ולא מול יבואן), המדים היו עדכניים ועם סמל תפור שיוצרו במיוחד עבור מכבי. אגב אם שמת לב, בתווית של הביגוד בעונת אדידס הראשונה היה כתוב שם המוצר (football jersey או משהו כזה) ובשתי העונות לאחר מכן היה כתוב mta jersey כי זה יוצר במיוחד עבורנו.

זה בדיוק מה שאני חושב.

מכבי לא פראיירים שיתנו פרסום לפילה סתם ככה.

פילה משלמת כמו נותנת חסות, מכבי מקבלת אחוזים גבוהים יותר בגלל שהיא שותף פעיל בעיצוב החולצה כנראה שעלות הציוד חולקה בין שני הגופים עלות שמכבי הייתה משלמת עליה לבד בעונות האחרונות.

מנספורד אמר שקיבל הצעה משתלמת יותר אז יצא שרק הרווחנו מכל הסיפור הזה. אני בעד.

בנושא הסמל יש שיפור מהשנים האחרונות.

למען הסר ספק - לא באתי להגיד שדפקו את מכבי.

המועדון מכניס עוד כסף עך המהלך הזה ובגלל זה הוא הלך עליו, זה לגיטימי.

וה״קומבינה״ שלכאורה גיבשו שני הצדדים שווה לשניהם - לפילה פרסום ולמכבי כסף.

מכבי מצאו אחלה שיטה לקחו חברה יחסית מבוססת בעולם, ועשו איתה שיתוף פעולה טוב כלכלית, ובתנאים שלהם.

מצד שני פילה רואה בנו קרש קפיצה לעולם הכדורגל ולקבוצות אירופיות בדומה למאמנים הזרים שנחתו כאן.

שני הצדדים צפויים להרוויח מזה אז יאללה שיהיה רשום פילה, רשום לנו על הכתף גם חברה של פיצה לא בדיוק מעניין לא רואה אותם יותר מנותני חסות שנותנים מקור הכנסה נוסף לפייר פליי שלנו..

על איזה קרש קפיצה לעולם הכדורגל ולקבוצות אירופאיות אתה מדבר?

ההסכם של מכבי לא נחתם מול פילה, הוא נחתם מול הבעלים של רשת פקטורי 54 שרוצה להחדיר לשוק מותג שהוא מוכר. באותה מידה יכול להיות שעונה הבאה הוא יחליט שהוא מביא מוצרים של חברה אחרת שלא מוכרת בארץ ואז המדים שלנו יהיו שלה (מזכיר - בזמנו נחתם הסכם של מכבי עם יבואן פומה ל-3 שנים, כעבור שנה אחת הוא החליט לפרסם את אנדר ארמור, שהוא גם מייבא ולא היו מוכרים בארץ, וכך למרות שנחתם הסכם עם פומה ל-3 שנים, אחרי עונה אחת מכבי עברה לאנדר ארמור לשנתיים).

ברור ששווה למכבי להרוויח כסף, אני לא מתווכח על זה. קיוויתי פשוט לאיכות מוצרים יותר גבוהה ולצערי לא נקבל את זה.

לא תמצא היום חולצת משחק אחת של חברת ביגוד מובילה בתחום הכדורגל, שמעניקה חסות בלעדית, שהסמל בה רקום או תפור. זה כבד מידי לספורט, היום הכל נעשה בהדפסה או הדבקה בלחץ שדומה לזה.

מה שהיה בשתי עונות אדידס האחרונות היה מעולה, זה בדיוק כמו שהיה ליובנטוס באותה עונה למשל.

מה שיש לנו עכשיו במדי ״פילה״ זה לא זה.

בעונות אנדר ארמור ומקרון המדים אכן יוצרו ע״י החברות האלה שיש להן ציוד כדורגל, אבל הן לא יוצרו בלעדית עבור מכבי. ההסכם של מכבי היה מול היבואן (בעלי ׳גט פרו׳ שבאותם ימים הייתה מייבאת את פומה, אנדר ארמור ומקרון - שלושת החברות שמכבי שיחקה עם מדים שלהן).

אז לקחו את חולצות הכדורגל שמכבי בחרו מתוך האפשרויות, ובאמת הדביקו להן סמל של מכבי (בעונת אוסקר מכבי בעצמה תפרה בחלק מהמקרים את הסמל, יש לי את 2 חולצות חוץ של אותה עונה, אחת עם תפור אחת עם מודבק, יכול לשלוח תמונה אם זה מעניין).

עם אדידס ההסכם מולם נחתם בדצמבר, זמן מאוחר כדי לייצר מדים במיוחד עבור מועדון מסוים, ולכן בעונה הראשונה איתם מכבי בחרה מתוך קטלוג אדידס (בהחלטה תמוהה היא בחרה מדים מלפני 3 עונות בטמפלט של נבחרת קולומביה בטכנולוגיה מיושנת), ואז באמת הודבק סמל במדים והודפס סמל בתלבושות האימון והייצוג. בשתי עונות האדידס שלאחר מכן הייתה לנו קולקציה עדכנית של אדידס, בדומה למיטב הקבוצות שחתומות עם אדידס על חוזה רשמי (ולא מול יבואן), המדים היו עדכניים ועם סמל תפור שיוצרו במיוחד עבור מכבי. אגב אם שמת לב, בתווית של הביגוד בעונת אדידס הראשונה היה כתוב שם המוצר (football jersey או משהו כזה) ובשתי העונות לאחר מכן היה כתוב mta jersey כי זה יוצר במיוחד עבורנו.

בעונת אנדר אמור, מכבי הוציאה שני רפליקות. אחת יקרה עם סמל תפור ודומה למקור, ורפליקה זולה יותר. לכן שני סוגי החולצה.

בעונת אנדר אמור, מכבי הוציאה שני רפליקות. אחת יקרה עם סמל תפור ודומה למקור, ורפליקה זולה יותר. לכן שני סוגי החולצה.

נכון, ברפליקה הכל היה מודבק.

לי יש שתי חולצות משחק, היקרות יותר עם פתחי האוורור. אחת מודבק ואחת מודפס. היה גם משחק שראו שאצל רוב השחקנים זה היה תפור ואצל אחד או שניים זה היה מודבק.

מה שהיה בשתי עונות אדידס האחרונות היה מעולה, זה בדיוק כמו שהיה ליובנטוס באותה עונה למשל.

אני לא בטוח לגבי אדידס, אני חושב שזה לא היה הדגם הכי חדש, זו אחת הסיבות שלא המשכנו איתם.

אז למה מכבי לא המשיכה עם זה אם זה היה כל -כך טוב? כנראה שלא השתלם מבחינת החלוקה בכספי המרצ'נדייז

אם כבר, רק אני לא אהבתי את הספרות והאותיות במדים של העשור האחרון? למען ההגינות גם בחולצה של טוטנהאם שיש לי זה אותו דבר, אבל אני זוכר כמעט בוודאות שבתחילת שנות האלפיים הספרות מאחור לא היו מדבקה שיש עכשיו. יש לי גם חולצה ישנה יותר של טוטנהאם בלי מספר, שבה הספונסר הוא לא מדבקה כמו שיש עכשיו, אלא בולט ולא בוהק.

ב-NFL השחקנים לובשים חולצות עם שמות ומספרים רקומים, יש לי חולצה איתם מודפסים, אבל הם מוכרים בסכומים מגוחכים גרסאות שהן מה שהשחקנים לובשים. מצד שני, הם גם לא מחליפים מדים מדי עונה.

אני לא בטוח לגבי אדידס, אני חושב שזה לא היה הדגם הכי חדש, זו אחת הסיבות שלא המשכנו איתם.

זה היה דגמים חדשים אבל מקטגוריה ד' שזה יחסית נמוך, בדרך כלל נראה כמו דגמי א ב של שנה לפני.

בעונה השניה איתם זה היה חדש ועדכני מהקולקציה של אותה עונה. גם בגדי האימון, ג׳קט הייצוג והכל היה זהה לקבוצות עם החוזים הרשמיים עם אדידס.

בעונה השלישית והאחרונה הם נתנו למכבי פחות אפשרויות, אבל מדי הבית למשל היו עדכניים לאותה עונה (גם נבחרות בוסניה וצפון אירלנד אם אני זוכר נכון בחרו את הטמפלט הזה, מדי החוץ היו כמו שאנדרלכט בחרו). האימוניות אכן היו בטמפלט של עונה שלפני כן, אז עשו שינוי צבעים קל וזהו.

להבנתי כבר בסוף העונה השניה אדידס העולמית החליטה שלא להאריך את החוזה שלא היה לה רווחי (אנחנו שוק קטן מדי כדי לייצר רווחיות במימדים שהם רצו)

באיזו סיטואציה נגנבת חולצה?

הייתה לי חולצה בארון, היום אין לי חולצה בארון.

אחים שלי נשבעים שזה לא הם שלקחו אותה, אבל יש מצב שאחד מהם משקר.

נכון, ברפליקה הכל היה מודבק.

לי יש שתי חולצות משחק, היקרות יותר עם פתחי האוורור. אחת מודבק ואחת מודפס. היה גם משחק שראו שאצל רוב השחקנים זה היה תפור ואצל אחד או שניים זה היה מודבק.

ניר, בטוח שהיקרה יותר לא היה רקום?

אלה דגמי רפליקה, לא חולצות משחק.

יש לי שתיים מהגרסה היקרה, בית וחוץ. בחוץ הסמל רקום, בבית לא. ואין לי בעיה עם זה, זה לא נראה כמו מדבקה זולה אלא כמו פאטץ׳ איכותי.

הייתה לי חולצה בארון, היום אין לי חולצה בארון.

אחים שלי נשבעים שזה לא הם שלקחו אותה, אבל יש מצב שאחד מהם משקר.

אצלי כשנעלמים דברים זה כנראה אומר שאבא שלי זרק אותם. מדי פעם הוא מחליט למיין לי את הארון עם חוסר יכולת להבחין בין דברים שבאמת אפשר לזרוק לדברים עם איזשהו ערך סנטימנטלי. אז יצא שהייתי נווד כמה שנים והשארתי הרבה דברים בחדר בבית של ההורים ונעלמו חולצות כדורגל. ספרי מחזור וכד'.

כמובן שמהרגע שהיה לי בית משלי אספתי הכל אלי... אבל נראה שפיתחתי תגובת נגד שגורמת לי לאספנות כפייתית

מכבי קיבלו את החולצות חלקות. תחילה הם תפרו את הסמל בבד, בהמשך העונה הם הדביקו פאץ׳.

ניר, הנייק של מכבי כדורסל זה נייק עולמי, נכון? בניגוד לחיפה רגל.

כן, מכבי סל זה הסכם רשמי. לכן ניתן למצוא גופיית או מכנסי משחק של מכבי באתר הרשמי של נייק, ובעונת 17/18 אף יצא ליין של מספר מוצרים רשמיים (כמו הקפוצ׳ון המפורסם שהם איתו עד היום).

יחד עם זאת מכבי מקבלת את הסחורה חלקה לגמרי וכל ההדפסים נעשים בארץ (ראיתי במו עיני במהדורת יום העצמאות שמכבי קיבלה את הגופיה הלבנה חלקה לחלוטין).

מכבי חיפה לעומת זאת בהסכם מול יבואן, לכן אין הרבה קשר בין המדים שלהם לליין הרשמי שרץ בעולם (למרות שבעונה האחרונה חולצת הבית שלהם זהה לזו של פרטיזן בלגרד למשל שהם עם חוזה רשמי עם נייק, אבל לא עם הטכנולוגיות החדשות של הVapor וכו׳), אבל גם בגזרת האימוניות והכל זה סתם דגמים פשוטים שאפשר לקנות במגה ספורט עודפים.